Top 100 firme — Sănătate, Mureș după lichiditate ridicată în 2012
100 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 23,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMPACT MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 62,2 K RON | |
| 2 | 2.TOPMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,8×▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 226,3 K RON | |
| 3 | 3.DORA MEDICALS SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,3×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 353,3 K RON | |
| 4 | 4.MEDCONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,3×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 109,5 K RON | |
| 5 | 5.NEURON SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,3×▲ 703,7 % | ▲ 703,7 % | 85,4 K RON | |
| 6 | 6.MEDCARE SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,9×▲ 152 % | ▲ 152 % | 60,8 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL MEDICAL EMPATIA SRL▲ 23 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 13,4×▲ 1.044,4 % | ▲ 1.044,4 % | 188,5 K RON | |
| 8 | 8.ENDO ATROSCOPIA SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,7×▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 31 K RON | |
| 9 | 9.EUROMED SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,7×▲ 741,8 % | ▲ 741,8 % | 160,2 K RON | |
| 10 | 10.OZSVAT MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 6,9×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 135,4 K RON | |
| 11 | 11.MOLDMED SRL▼ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 6,9×▲ 18 % | ▲ 18 % | 84,2 K RON | |
| 12 | 12.TOMI SAN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,9×▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 18,2 K RON | |
| 13 | 13.SERVICII INDUSTRIALE COMERT SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,8×▲ 269,7 % | ▲ 269,7 % | 36 RON | |
| 14 | 14.ALGO MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 16,8 K RON | |
| 15 | 15.SAN SYILVAN SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 77,9 K RON | |
| 16 | 16.MARMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 151,6 K RON | |
| 17 | 17.CENTRUL MEDICONSULT SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▼ 73,2 % | ▼ 73,2 % | 73,6 K RON | |
| 18 | 18.OMNIPRAX MEDICALS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 37,8 K RON | |
| 19 | 19.NB MED SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,3×▲ 483,9 % | ▲ 483,9 % | 30 K RON | |
| 20 | 20.TERAPIE LASER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 13,7 K RON | |
| 21 | 21.MUNMED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7×▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 129,9 K RON | |
| 22 | 22.HARMOMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6×▼ 17 % | ▼ 17 % | 17,6 K RON | |
| 23 | 23.SIKMED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,4×▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 18,7 K RON | |
| 24 | 24.STILMED SRL▼ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,1×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -81,4 K RON | |
| 25 | 25.IMO MED SRL▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,9×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 5,2 K RON | |
| 26 | 26.ULTRATEST SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 15,5 K RON | |
| 27 | 27.PEDION SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,8×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -19,3 K RON | |
| 28 | 28.HIPOCRATE 2000 SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6×▲ 156,3 % | ▲ 156,3 % | -14,3 K RON | |
| 29 | 29.ONCOMED SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6×▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | -114,1 K RON | |
| 30 | 30.AGIMED SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,5×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -19,4 K RON | |
| 31 | 31.TONGTIAN SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,5×▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 1,4 K RON | |
| 32 | 32.PROVIDENT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 2,1 K RON | |
| 33 | 33.OPTOLENS SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2×▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 35,1 K RON | |
| 34 | 34.SAMARITANUS SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 56,7 K RON | |
| 35 | 35.MEDASIST CLINIQUE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 21,2 K RON | |
| 36 | 36.ENYMED CARD SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 54,6 K RON | |
| 37 | 37.ZONA MED SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1×▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 84 K RON | |
| 38 | 38.TOPMED TRANS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1×▲ 9.700 % | ▲ 9.700 % | -10 K RON | |
| 39 | 39.DENTEXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,9×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 4,7 K RON | |
| 40 | 40.DARKO MED SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,9×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 34,4 K RON | |
| 41 | 41.MEDICINART SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,9×▲ 76 % | ▲ 76 % | 41,2 K RON | |
| 42 | 42.DENTALMAR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,9×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | -7,1 K RON | |
| 43 | 43.VALDA DENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,9×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 12,2 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,8×▼ 20 % | ▼ 20 % | 226,3 K RON | |
| 45 | 45.MEDCRIS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,8×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 27,2 K RON | |
| 46 | 46.OPTICA OPTOFARM SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 89,8 K RON | |
| 47 | 47.VITALMED SRL▼ 3 | Comuna Ernei, Mureş | 0,7×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 11,7 K RON | |
| 48 | 48.MEDIAB SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 47,9 K RON | |
| 49 | 49.PAXMED SRL▼ 6 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 0,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -14,7 K RON | |
| 50 | 50.DR IORDACHE SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 70,9 K RON | |
| 51 | 51.PROVISAN SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 40,6 K RON | |
| 52 | 52.ALGOCALM II SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,6×▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 16,4 K RON | |
| 53 | 53.GIDRO MED SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,6×▲ 37 % | ▲ 37 % | 7,3 K RON | |
| 54 | 54.SAN MED SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 0,6×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 4,2 K RON | |
| 55 | 55.GREEN BIO LAND SRL▼ 7 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 0,6×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 50,8 K RON | |
| 56 | 56.SMILE EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,6×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -25,4 K RON | |
| 57 | 57.SIM MED SRL▼ 39 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 0,6×▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 7,9 K RON | |
| 58 | 58.DA DENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,6×▲ 128 % | ▲ 128 % | 10,8 K RON | |
| 59 | 59.CABIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,6×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 79,6 K RON | |
| 60 | 60.CARIT SAN SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,6×▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -85,6 K RON | |
| 61 | 61.DENTALTOP SRL▲ 16 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 0,5×▲ 315,4 % | ▲ 315,4 % | -58,5 K RON | |
| 62 | 62.BABE SRL▲ 17 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 0,5×▲ 422,2 % | ▲ 422,2 % | 659,3 K RON | |
| 63 | 63.CONTRANSCAR SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,4×▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | -5,1 K RON | |
| 64 | 64.ALGOCALM SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,4×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -20,4 K RON | |
| 65 | 65.DENTOMAX SRL▼ 8 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 0,3×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 839 RON | |
| 66 | 66.COSAMEXT SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,3×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 15,8 K RON | |
| 67 | 67.MEDGYN SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,3×▲ 25 % | ▲ 25 % | 46,3 K RON | |
| 68 | 68.DENTATUS COMIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 4,1 K RON | |
| 69 | 69.RALMED CENTRU MEDICAL SRL▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 0,2×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 6,8 K RON | |
| 70 | 70.PSIHOSAN SERV SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.DENTANET LAB SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▲ 10 % | ▲ 10 % | 71,5 K RON | |
| 72 | 72.POLICRISDENT SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 0,2×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 28,1 K RON | |
| 73 | 73.CABINET STOMATOLOGIC ORIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 16,9 K RON | |
| 74 | 74.FINANCIAL TRUST SRL▼ 12 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,2×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 4,5 K RON | |
| 75 | 75.CARDIO MED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 6,7 K RON | |
| 76 | 76.IN-DENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 0,2×0,0% | 0,0% | 34,3 K RON | |
| 77 | 77.GALENUS MEDICA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×— | — | — | 985 RON |
| 78 | 78.MODENT SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -22,3 K RON | |
| 79 | 79.POMADENT SRL▼ 62 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,2×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 17,5 K RON | |
| 80 | 80.ORTO MEDICAL VALMAR SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 11,7 K RON | |
| 81 | 81.COMVIV SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,3 K RON | |
| 82 | 82.POLIDENT SRL▲ 2 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 0,1×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 253,8 K RON | |
| 83 | 83.GECODENT SRL▼ 37 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,1×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 9,8 K RON | |
| 84 | 84.OPTOMED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 200 % | ▲ 200 % | -31,4 K RON | |
| 85 | 85.KRAUSS KLINIK SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | -76,6 K RON | |
| 86 | 86.ADRIA MED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -656,5 K RON | |
| 87 | 87.DE ANIMA SRL= | Municipiul Sighişoara, Mureş | 0,1×▲ 75 % | ▲ 75 % | 11,2 K RON | |
| 88 | 88.NOVA VITA HOSPITAL SA▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -892 K RON | |
| 89 | 89.CRYSTALDENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 150 % | ▲ 150 % | 59,7 K RON | |
| 90 | 90.ANGIO CENTER SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 400 % | ▲ 400 % | 1,2 K RON | |
| 91 | 91.POLIMAR SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -1,7 K RON | |
| 92 | 92.3G RX SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 0×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 6,2 K RON | |
| 93 | 93.GINEMED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×0,0% | 0,0% | 41,5 K RON | |
| 94 | 94.HOMEOMED SRL▼ 2 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 0×▲ 50 % | ▲ 50 % | 47,9 K RON | |
| 95 | 95.DENTIS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▼ 25 % | ▼ 25 % | 24,1 K RON | |
| 96 | 96.ALMAMEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×0,0% | 0,0% | 34,3 K RON | |
| 97 | 97.ACTAMEDICA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -219 RON | |
| 98 | 98.B & B MEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×0,0% | 0,0% | -8,7 K RON | |
| 99 | 99.DENTALCENTRUM SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▼ 96 % | ▼ 96 % | -38,3 K RON | |
| 100 | 100.URO-LITHO-SAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON