Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după lichiditate ridicată în 2015
442 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,3×, iar liderul atinge 31,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TITI COM SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,5×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 85,4 K RON | |
| 2 | 2.SANDA AGROTURISM SRL▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 17,7×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 64,6 K RON | |
| 3 | 3.BEST CONTA NET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,8×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -56,1 K RON | |
| 4 | 4.RONE SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,9×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 88,7 K RON | |
| 5 | 5.PALAS LUCKY SRL▲ 48 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12,5×▲ 834,3 % | ▲ 834,3 % | 46,3 K RON | |
| 6 | 6.AMIS INTERNATIONAL SAnou | Municipiul Reghin, Mureş | 12,4×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -209 K RON | |
| 7 | 7.ORIZONT INVEST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,1×▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 165,3 K RON | |
| 8 | 8.AREAS IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 10×▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 183,9 K RON | |
| 9 | 9.RESTAURO MESSERSCHMITT SRL▼ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 10×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 42,8 K RON | |
| 10 | 10.CRISAN COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,6×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 16,8 K RON | |
| 11 | 11.DUDU STAR COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,2×▲ 351,1 % | ▲ 351,1 % | 72,5 K RON | |
| 12 | 12.TOMEK DONER KEBAB SRL▲ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8×▲ 492,6 % | ▲ 492,6 % | 676,6 K RON | |
| 13 | 13.L&H GREEN CAFE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 20,5 K RON | |
| 14 | 14.SINCOM MARA SRLnou | Sat Coroisînmărtin, Comuna Coroisînmărtin, Mureş | 6,6×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 30 K RON | |
| 15 | 15.COJO SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 6,2×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 330,9 K RON | |
| 16 | 16.RAUL ALEGRA SRL▲ 42 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 6,2×▲ 396,8 % | ▲ 396,8 % | 108,9 K RON | |
| 17 | 17.TOKIMPEX SRL▼ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 283 RON | |
| 18 | 18.GRAND RHAPSODY SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 153,9 K RON | |
| 19 | 19.MOLDO CEZ SRL▼ 3 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 5,5×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 46,5 K RON | |
| 20 | 20.BIRAKAL SRLnou | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Mureş | 5,2×— | — | — | 54,2 K RON |
| 21 | 21.ANA RESORT SRLnou | Sat Voivodeni, Comuna Voivodeni, Mureş | 4,4×▲ 317,9 % | ▲ 317,9 % | 84 K RON | |
| 22 | 22.AKRONEA COM SRL▼ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 4×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 71,7 K RON | |
| 23 | 23.LA CEONTIC SRL▲ 27 | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 4×▲ 187 % | ▲ 187 % | 37,3 K RON | |
| 24 | 24.WSB TRADE 2015 SRLnou | Sat Fânaţe, Comuna Band, Mureş | 3,9×— | — | — | 29,9 K RON |
| 25 | 25.OLD GILL SRL▲ 162 | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 3,8×▲ 935,1 % | ▲ 935,1 % | 76,9 K RON | |
| 26 | 26.ATLANTIC HOTEL RESTAURANT SRL▲ 62 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,6×▲ 300 % | ▲ 300 % | 217,9 K RON | |
| 27 | 27.QUINTUS SRL▲ 97 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,6×▲ 443,9 % | ▲ 443,9 % | 672,4 K RON | |
| 28 | 28.MEV FEST CATERING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5×▲ 3.090,9 % | ▲ 3.090,9 % | 106,1 K RON | |
| 29 | 29.SALMO IMPEX SRL▲ 106 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 3,5×▲ 491,5 % | ▲ 491,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.DUMITRITA SRL▲ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 3,4×▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 27,2 K RON | |
| 31 | 31.PVL INVEST SRL▲ 86 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,3×▲ 391,2 % | ▲ 391,2 % | 96,5 K RON | |
| 32 | 32.BELVEDERE VUE SRL▼ 5 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,3×▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 220,8 K RON | |
| 33 | 33.JANIVAR KOVACS SRLnou | Sat Valea Izvoarelor, Comuna Sînpaul, Mureş | 3,2×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 4,1 K RON | |
| 34 | 34.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | -102,3 K RON | |
| 35 | 35.ALUNIS SRL▼ 14 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,1×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 36 | 36.KRISTAL TRADE MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3×— | — | — | 22,5 K RON |
| 37 | 37.LUCMARIMEX SRL▼ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 64 K RON | |
| 38 | 38.STEAUA TURIST SERVICE SRL▼ 29 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 18,4 K RON | |
| 39 | 39.DELUXE IMAGINE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,9×▲ 604,9 % | ▲ 604,9 % | 86,6 K RON | |
| 40 | 40.MEDIEVAL TOUR SRL▼ 17 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,9×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 145 K RON | |
| 41 | 41.AS TOURISM SRL▼ 40 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,8×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | -1,4 mil. RON | |
| 42 | 42.MIRAD SERV IMPEX SRL▲ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,8×▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 9,6 K RON | |
| 43 | 43.NEW MOJITO LIME SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,8×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 40,9 K RON | |
| 44 | 44.SZILI 74 SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 18,5 K RON | |
| 45 | 45.ANA MARIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6×▲ 144,8 % | ▲ 144,8 % | 16,6 K RON | |
| 46 | 46.BUMCAFE SRLnou | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 2,5×— | — | — | 35,3 K RON |
| 47 | 47.INSOMNIA DRINKS SRL▲ 142 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,5×▲ 608,6 % | ▲ 608,6 % | 76,2 K RON | |
| 48 | 48.PAUMIRDIA SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,4×▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 51,1 K RON | |
| 49 | 49.NT NOVA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 2,4×— | — | — | 54,4 K RON |
| 50 | 50.DOBRIC SRL▼ 21 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,4×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 10 K RON | |
| 51 | 51.KBEK SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,4×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 21,4 K RON | |
| 52 | 52.SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP MIERCUREA NIRAJULUI▼ 30 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 2,4×0,0% | 0,0% | 710 RON | |
| 53 | 53.PRO VERITAS SRL▲ 74 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,3×▲ 268,3 % | ▲ 268,3 % | 79,2 K RON | |
| 54 | 54.FRATII BLANC SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 17,8 K RON | |
| 55 | 55.ARBUREANU SRLnou | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 2,3×▲ 51 % | ▲ 51 % | 15,5 K RON | |
| 56 | 56.DIAMANT MURES SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▲ 138,3 % | ▲ 138,3 % | 140,1 K RON | |
| 57 | 57.POZITIV COMERCIAL SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 2,1×▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 170,9 K RON | |
| 58 | 58.MLR MURESAN SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 2,1×▲ 153 % | ▲ 153 % | 29,6 K RON | |
| 59 | 59.HORIGIANI SRL▲ 30 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,1×▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 65 K RON | |
| 60 | 60.BUMEKA PLUS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1×— | — | — | 40,3 K RON |
| 61 | 61.DECO DESIGN GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1×▲ 836,4 % | ▲ 836,4 % | 148 K RON | |
| 62 | 62.INTEGRO SERV SRL▼ 18 | Sat Sălard, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 2,1×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 78,9 K RON | |
| 63 | 63.EMA CATERING RESTAURANTE SRL▼ 9 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 2×▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 53,4 K RON | |
| 64 | 64.RITA VALCOM SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 2×▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 7,1 K RON | |
| 65 | 65.CRINA TRADE SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 2×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 53,5 K RON | |
| 66 | 66.CENTRAL PARK HOTEL SIGHISOARA SRL▼ 34 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 269,1 K RON | |
| 67 | 67.COMALIN BISTRO SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,9×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 60,1 K RON | |
| 68 | 68.DANA IMPORT EXPORT SRL▼ 43 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,9×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 93,3 K RON | |
| 69 | 69.TAMIGEZ SRL▼ 30 | Sat Trei Sate, Comuna Ghindari, Mureş | 1,9×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 13,4 K RON | |
| 70 | 70.BEKECS TUR SRL▲ 6 | Sat Călugăreni, Comuna Eremitu, Mureş | 1,9×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 29,2 K RON | |
| 71 | 71.FACT MAXIM SRL= | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,9×▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 48,2 K RON | |
| 72 | 72.FARKASPATRIK SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 27,8 K RON | |
| 73 | 73.VALSERG PIZZA SRL-Dnou | Municipiul Reghin, Mureş | 1,9×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 7 K RON | |
| 74 | 74.LA HANUL CALD SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 1,9×▲ 704,4 % | ▲ 704,4 % | 110 K RON | |
| 75 | 75.SYNDY CAFFE SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 19,1 K RON | |
| 76 | 76.EMC MURCOM SRL▼ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -1,3 K RON | |
| 77 | 77.SABICOM SRL▼ 17 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 1,8×▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 12 K RON | |
| 78 | 78.CONSTANT CREATIV SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 28,8 K RON | |
| 79 | 79.MIHAMA SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.GIA SRL▼ 13 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,7×▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 182 K RON | |
| 81 | 81.BRASERIA LOTRU SRL▼ 45 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,7×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -4,8 K RON | |
| 82 | 82.NXT GOURMETS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▲ 196,4 % | ▲ 196,4 % | 38,8 K RON | |
| 83 | 83.NIRA PRODREG SRL▲ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,6×▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 134,4 K RON | |
| 84 | 84.TUDORALEX SRL▼ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,5×▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 6,3 K RON | |
| 85 | 85.MARIANNE TURISM SRLnou | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 1,5×— | — | — | 12,4 K RON |
| 86 | 86.GIVAN COMSERV SRL▼ 31 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 1,5×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 2,9 K RON | |
| 87 | 87.WOK ASIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▲ 248,8 % | ▲ 248,8 % | 81,8 K RON | |
| 88 | 88.ALEMAR ESTET S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×— | — | — | 38,2 K RON |
| 89 | 89.START ZOLTANOVICS SRLnou | Loc. Sărmaşu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 1,5×▲ 29 % | ▲ 29 % | 11,4 K RON | |
| 90 | 90.SHADOW MASTERS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×— | — | — | 63,6 K RON |
| 91 | 91.VEGAS BISTRO SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 50,8 K RON | |
| 92 | 92.ZSUZSA SI FLORIN SRL▼ 36 | Sat Filitelnic, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 1,4×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 9,2 K RON | |
| 93 | 93.FINTINA MARCULUI SRL▲ 98 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 1,4×▲ 311,8 % | ▲ 311,8 % | 901,6 K RON | |
| 94 | 94.ACL STORY SRLnou | Sat Band, Comuna Band, Mureş | 1,4×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 12,2 K RON | |
| 95 | 95.STRATUM GLOBAL S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 1,4×— | — | — | 28,4 K RON |
| 96 | 96.OLDSERV ROM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3×▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 483,8 K RON | |
| 97 | 97.ADY'S GROUP SRL= | Sat Stînceni, Comuna Stînceni, Mureş | 1,3×▲ 65 % | ▲ 65 % | 45,4 K RON | |
| 98 | 98.BRISTOL BUS CAFE SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3×▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 30,5 K RON | |
| 99 | 99.VLADIMAR IMPEX SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 23,2 K RON | |
| 100 | 100.OBLONUL SRL-Dnou | Sat Band, Comuna Band, Mureş | 1,3×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 15,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON