Top 100 firme — Construcții, Mureș după lichiditate ridicată în 2015
569 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,1×, iar liderul atinge 38,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PMA SRL▲ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 38,8×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 57,4 K RON | |
| 2 | 2.GALA QUALITY CONSTRUCT SRLnou | Sat Dîmbău, Comuna Adamuş, Mureş | 37,2×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 149,1 K RON | |
| 3 | 3.ISTRATE UTILAJE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 112,8 K RON | |
| 4 | 4.IRIGEN PREST SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 30,5×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 170,7 K RON | |
| 5 | 5.BOLISZE PRESTCOM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,7×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 56,6 K RON | |
| 6 | 6.DOMARDO SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,1×▲ 26 % | ▲ 26 % | 130,5 K RON | |
| 7 | 7.SOM DEL SRLnou | Sat Valea Izvoarelor, Comuna Sînpaul, Mureş | 23×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 50,4 K RON | |
| 8 | 8.MONTAJ SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22×▲ 26 % | ▲ 26 % | -534,4 K RON | |
| 9 | 9.CONCEZ UTILITIES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,2×▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 163,2 K RON | |
| 10 | 10.GREGORI BRAND S.R.L.▼ 3 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 20,7×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 239,3 K RON | |
| 11 | 11.LUCS SPORTS SYSTEMS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,7×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 448 RON | |
| 12 | 12.4 CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie, Mureş | 19,1×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 170,7 K RON | |
| 13 | 13.RETIP SERCO SRLnou | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 18,8×— | — | — | 193,5 K RON |
| 14 | 14.MICROS ELECTRIC SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 18×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 13,6 K RON | |
| 15 | 15.FULAREX TERMO ENERG SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,5×▲ 175,7 % | ▲ 175,7 % | -7,6 K RON | |
| 16 | 16.IZOCOND TECH S.R.L.▲ 4 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 17×▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 636,6 K RON | |
| 17 | 17.HECEV SRL▼ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 16,9×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 159,3 K RON | |
| 18 | 18.KRAFTSZER TECH SRLnou | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 16×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 137,2 K RON | |
| 19 | 19.INSTALPREST SRL▲ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,4×▲ 190,7 % | ▲ 190,7 % | 53,1 K RON | |
| 20 | 20.WORLD & CONSTRUCT SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 15,1×▼ 57 % | ▼ 57 % | 49,5 K RON | |
| 21 | 21.DAMIAL SERV SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 14,4×— | — | — | 165,1 K RON |
| 22 | 22.EFECTIV CONSTRUCT CONSULTING & MANAGEMENT SRL▲ 15 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 14,3×▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | -102,3 K RON | |
| 23 | 23.BAUSTEL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,2×▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 139,4 K RON | |
| 24 | 24.STAG CONSTRUCTII CIVILE SRL▼ 7 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 13,7×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 85,6 K RON | |
| 25 | 25.STOPER TOP LINE SRL▼ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 12,5×▲ 7 % | ▲ 7 % | 30,6 K RON | |
| 26 | 26.ARTIS HOME SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 12,3×— | — | — | 123,1 K RON |
| 27 | 27.RENOTARR SRL▲ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12,1×▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 5,8 K RON | |
| 28 | 28.MIRA SERV INSTAL SRLnou | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 11,4×▲ 314,2 % | ▲ 314,2 % | 129,7 K RON | |
| 29 | 29.HIDRO-FLOOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,2×— | — | — | 178 K RON |
| 30 | 30.VALENTIN ELECTRO SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 11×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 38,4 K RON | |
| 31 | 31.ELIT VONCONSTRUCT SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 10,5×▲ 386,6 % | ▲ 386,6 % | 139,1 K RON | |
| 32 | 32.MARCUS GORUN SRL▲ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,1×▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 79,3 K RON | |
| 33 | 33.GF GREENSOFT SRL▼ 12 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 9,5×▼ 17 % | ▼ 17 % | 108,2 K RON | |
| 34 | 34.SEED GREEN PARTNER S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,4×— | — | — | 167 K RON |
| 35 | 35.SOVILUX SRL▲ 32 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 9,4×▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 160,2 K RON | |
| 36 | 36.GABRIN INSTAL SRL▲ 79 | Municipiul Reghin, Mureş | 9,1×▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 164,6 K RON | |
| 37 | 37.EMGEO SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 9,1×▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 38,6 K RON | |
| 38 | 38.VERTICAL SERV IMPEX SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,9×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 83,7 K RON | |
| 39 | 39.MAIA RAL PAVAJ SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 8,8×— | — | — | 100,7 K RON |
| 40 | 40.STEEL HOLDING SRL▲ 20 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 8,5×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 6,3 K RON | |
| 41 | 41.DRUM INGCON SRL▲ 99 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 8,5×▲ 265,2 % | ▲ 265,2 % | 73,7 K RON | |
| 42 | 42.VIV CONSTRUCT SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,4×▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 8,1 K RON | |
| 43 | 43.METALFEM SRL▲ 33 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 8,1×▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | -71,8 K RON | |
| 44 | 44.IRIS EXCEL SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 7,9×— | — | — | 170,4 K RON |
| 45 | 45.ALFA NEMIA CONSTRUCT SRL▲ 152 | Sat Deaj, Comuna Mica, Mureş | 7,9×▲ 384,7 % | ▲ 384,7 % | -32,9 K RON | |
| 46 | 46.PAVAKOV SRL▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 7,8×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 251,1 K RON | |
| 47 | 47.EMIL VIO PAVAJ SRL-Dnou | Municipiul Reghin, Mureş | 7,7×— | — | — | 98,7 K RON |
| 48 | 48.RIVAS CONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 36,3 K RON | |
| 49 | 49.LETARCONS PROD SRL▼ 37 | Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 7,3×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 325,6 K RON | |
| 50 | 50.BC FORAX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,3×▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -37 K RON | |
| 51 | 51.ANTO ELECTRO SRL▼ 37 | Municipiul Reghin, Mureş | 7,1×▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 86,9 K RON | |
| 52 | 52.MAGNUM AQUAINSTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,9×— | — | — | 80,6 K RON |
| 53 | 53.LASZLOCONS SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 6,9×▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 109,1 K RON | |
| 54 | 54.BINIAN SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,9×▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 69,8 K RON | |
| 55 | 55.HOPHIDE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,8×▲ 1.215,4 % | ▲ 1.215,4 % | 150,9 K RON | |
| 56 | 56.PAVATOR SYSTAL SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 6,8×▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 202,1 K RON | |
| 57 | 57.REBOSIF INSTAL SRL-D▼ 28 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 6,7×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 150,7 K RON | |
| 58 | 58.CLIMA COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,6×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 9,7 K RON | |
| 59 | 59.MONTREPCOM SRL▼ 33 | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 6,4×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 60 | 60.DANIEL CONSTRUCT SRL▲ 35 | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 6,3×▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 19,5 K RON | |
| 61 | 61.MEARB CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 6,3×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 190 K RON | |
| 62 | 62.RETRONIX SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 49,8 K RON | |
| 63 | 63.IOANISSERV SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 824 RON | |
| 64 | 64.PARDOSELI BETON SERVICE SRL▲ 93 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▲ 194,7 % | ▲ 194,7 % | 1,6 K RON | |
| 65 | 65.SILE LUC CONSTRUCT SRLnou | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 6,1×▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 79,4 K RON | |
| 66 | 66.TELEVILL SRL▲ 20 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 6×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | -55 RON | |
| 67 | 67.VALSOFT SRL▲ 81 | Municipiul Reghin, Mureş | 6×▲ 172,6 % | ▲ 172,6 % | 68,1 K RON | |
| 68 | 68.MDN CONS SRL▼ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,9×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -64,5 K RON | |
| 69 | 69.ISOSERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,8×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 138 K RON | |
| 70 | 70.SOMIX SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,8×▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | -106,9 K RON | |
| 71 | 71.M&D ELECTRO SRL▼ 8 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 5,8×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 68,5 K RON | |
| 72 | 72.BRIGADIERUL SRLnou | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 5,6×▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 31,8 K RON | |
| 73 | 73.MOLDO TECH SRL▲ 213 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×▲ 398,2 % | ▲ 398,2 % | 195,5 K RON | |
| 74 | 74.BUILDING INVEST SRL▲ 100 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 5,6×▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | 50 K RON | |
| 75 | 75.CONSTRUCTII SZFARLI SRLnou | Sat Filitelnic, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 5,6×— | — | — | 66,7 K RON |
| 76 | 76.TGI CONSTRUCT SRL▲ 79 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 5,5×▲ 161 % | ▲ 161 % | -19,3 K RON | |
| 77 | 77.POWER SUPPLY INSTAL SRL▲ 43 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 5,5×▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 50,4 K RON | |
| 78 | 78.MARADID PAVAJ CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,4×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 107,4 K RON | |
| 79 | 79.GMT STONEXPERT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 5,3×▲ 227 % | ▲ 227 % | 62,3 K RON | |
| 80 | 80.CICA LAURA CONSTRUCT SRL▼ 48 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,3×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 197,9 K RON | |
| 81 | 81.OBI CASA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1×— | — | — | 48,7 K RON |
| 82 | 82.DRUMURI ŞI PODURI MUREŞ SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 5,7 mil. RON | |
| 83 | 83.CONSTRUCT LAND SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5×▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -58,6 K RON | |
| 84 | 84.RIGIPS CONSIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 9,7 K RON | |
| 85 | 85.GIV INSTALATII SRL▲ 62 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 29,2 K RON | |
| 86 | 86.INSTALDI SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 393,4 K RON | |
| 87 | 87.LIFE RELAX WELLNESS CONCEPT SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 99,6 K RON | |
| 88 | 88.SIVISERV SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 4,8×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 20,8 K RON | |
| 89 | 89.A&G BINGDECOR SRLnou | Sat Iod, Comuna Răstoliţa, Mureş | 4,8×▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 231,4 K RON | |
| 90 | 90.INCO INTERNATIONAL COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×— | — | — | 161,4 K RON |
| 91 | 91.INSTAL GLOBAL SRL▼ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 32,3 K RON | |
| 92 | 92.RUCK DESIGN & SERVICE SRL▼ 23 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 4,5×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 253,2 K RON | |
| 93 | 93.IZOPREST SRL▼ 63 | Municipiul Reghin, Mureş | 4,5×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 77,5 K RON | |
| 94 | 94.NIVO CONSTRUCT SRL▲ 140 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 4,5×▲ 237,1 % | ▲ 237,1 % | 96,5 K RON | |
| 95 | 95.DAVID LIGHTS SRL▲ 69 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 4,4×▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 88,7 K RON | |
| 96 | 96.CONSTRUCTII GENERALE N&A SRL▼ 53 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 4,4×▼ 29 % | ▼ 29 % | 5 K RON | |
| 97 | 97.ERGOM SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 28,8 K RON | |
| 98 | 98.FIDAMUR SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 4,4×▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | 78,1 K RON | |
| 99 | 99.TELETIP SRL▲ 207 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 4,1×▲ 298,1 % | ▲ 298,1 % | 213 K RON | |
| 100 | 100.NATALI BRANS SRLnou | Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, Mureş | 4,1×▲ 2.431,3 % | ▲ 2.431,3 % | 72,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON