Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Mureș după lichiditate ridicată în 2015
244 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 32,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEL FOREST SRL▲ 24 | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 32,7×▲ 654,4 % | ▲ 654,4 % | 843 K RON | |
| 2 | 2.ANGELA SRL▲ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 18,9×▲ 133 % | ▲ 133 % | 14,2 K RON | |
| 3 | 3.WILD FOREST SRL= | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 18,4×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 431,3 K RON | |
| 4 | 4.BIOIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 16,9×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 149,9 K RON | |
| 5 | 5.GODLUN SRL▲ 1 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 14×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -38,8 K RON | |
| 6 | 6.FARMACOM ASTER SRL▲ 69 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,2×▲ 731,7 % | ▲ 731,7 % | -97,1 K RON | |
| 7 | 7.SEBEŞ IUHOD SRL▲ 7 | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Mureş | 8,4×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 292,6 K RON | |
| 8 | 8.LUPU TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 7,8×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 110,6 K RON | |
| 9 | 9.TOEXFOR SRL▲ 3 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 6,5×▼ 11 % | ▼ 11 % | 311,5 K RON | |
| 10 | 10.TRANS FOREST SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6,2×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 181,4 K RON | |
| 11 | 11.MURAR FOREST SRL▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 6×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 5,9 K RON | |
| 12 | 12.MIRON CALIMANI SRL▲ 9 | Sat Neagra, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 5,8×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 197 K RON | |
| 13 | 13.POVASID COM SRL▼ 8 | Sat Idicel, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 5,7×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | -24,5 K RON | |
| 14 | 14.HUNI & SZIDI SRL▲ 21 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 5,3×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 767,4 K RON | |
| 15 | 15.LAZLEN WALD SRL▲ 44 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 5×▲ 225,2 % | ▲ 225,2 % | 124,8 K RON | |
| 16 | 16.CERCOMAGRO SRL▲ 6 | Loc. Cerghid, Oraş Ungheni, Mureş | 5×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 30,3 K RON | |
| 17 | 17.VELCHEREAN SRL▲ 3 | Sat Văleni, Comuna Pogăceaua, Mureş | 4,3×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 97,5 K RON | |
| 18 | 18.RADAN SERV SRL▲ 24 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 4,1×▲ 50 % | ▲ 50 % | 795,1 K RON | |
| 19 | 19.ZOLVAS SRL▼ 4 | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | 4×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 522,6 K RON | |
| 20 | 20.SIK EMI FOREST SRL▲ 26 | Sat Mătrici, Comuna Eremitu, Mureş | 3,9×▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 100,8 K RON | |
| 21 | 21.FITOSERV SRL▼ 8 | Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 3,7×▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 17,1 K RON | |
| 22 | 22.AGROINDUSTRIALA CRISTESTI SA▲ 23 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 3,7×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 85,3 K RON | |
| 23 | 23.ADISOR SRL▲ 10 | Sat Cloaşterf, Comuna Saschiz, Mureş | 3,7×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 56,3 K RON | |
| 24 | 24.MERI TRANS SRL▼ 6 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,5×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 449,8 K RON | |
| 25 | 25.TAK AGROZOOT SRL▲ 4 | Sat Sânvăsii, Comuna Găleşti, Mureş | 3,3×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 310,5 K RON | |
| 26 | 26.ROMCIA SRL▲ 11 | Municipiul Reghin, Mureş | 3,2×▲ 5 % | ▲ 5 % | 274,8 K RON | |
| 27 | 27.SERV COM SALAGEAN SRLnou | Loc. Balda, Oraş Sărmaşu, Mureş | 3×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -17,2 K RON | |
| 28 | 28.GEOCOM EXPLO SRL▲ 25 | Sat Caşva, Comuna Gurghiu, Mureş | 2,9×▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 14,2 K RON | |
| 29 | 29.ZOLIDOR FOREST SRL▲ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,8×▼ 9 % | ▼ 9 % | 60,3 K RON | |
| 30 | 30.ZOOAGROVAL SRL▲ 50 | Sat Valea Rece, Comuna Band, Mureş | 2,8×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 83,9 K RON | |
| 31 | 31.FORESTER TEAM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 2,7×— | — | — | 99,2 K RON |
| 32 | 32.OCSI FOREST COM SRL▲ 49 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,7×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 344,1 K RON | |
| 33 | 33.BBB EXPLO SRL▲ 7 | Sat Iod, Comuna Răstoliţa, Mureş | 2,7×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 6,4 K RON | |
| 34 | 34.AGROTIN TOUR SRL▼ 8 | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 2,6×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 84,7 K RON | |
| 35 | 35.SALSERE SRL▲ 3 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,5×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -7,6 K RON | |
| 36 | 36.ADYR AGRO DOBRĂU SRLnou | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 2,4×— | — | — | 183,2 K RON |
| 37 | 37.MARIA MIHAELA SRLnou | Sat Mureni, Comuna Vînatori, Mureş | 2,3×▲ 11.400 % | ▲ 11.400 % | 152,5 K RON | |
| 38 | 38.JOLANKA FOREST SRLnou | Sat Porumbeni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 2,3×▲ 356 % | ▲ 356 % | 90,5 K RON | |
| 39 | 39.ELEAGNUS SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -69,6 K RON | |
| 40 | 40.AGROZEA CRISTESTI SRL▲ 10 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 2,2×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 23,9 K RON | |
| 41 | 41.NOVUS EXPLO SRL▲ 7 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 2,1×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 73,2 K RON | |
| 42 | 42.MIDWEST COM SRL▲ 31 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,1×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 199,2 K RON | |
| 43 | 43.LILIOARALEX SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 2,1×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 242,2 K RON | |
| 44 | 44.ALFADIN COM SRL▲ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 2×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 19,4 K RON | |
| 45 | 45.CĂLIBUD SRL▼ 1 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 2×▼ 22 % | ▼ 22 % | 25,9 K RON | |
| 46 | 46.FLORICRIS SRL▲ 6 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 2×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 5,1 K RON | |
| 47 | 47.SILVACULTURA SRL▼ 15 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 51,6 K RON | |
| 48 | 48.TELEKI GINKGO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 98,3 K RON | |
| 49 | 49.KRISZIZA SRL▼ 41 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 1,9×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 169,2 K RON | |
| 50 | 50.FARIBO PRODCOM SRL▲ 75 | Sat Trei Sate, Comuna Ghindari, Mureş | 1,9×▲ 145,5 % | ▲ 145,5 % | 342 RON | |
| 51 | 51.AGRO ANTOCRIS SRL▲ 3 | Sat Răzoare, Comuna Miheşu de Cîmpie, Mureş | 1,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 89,3 K RON | |
| 52 | 52.MEROTIF SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 1,9×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 249,8 K RON | |
| 53 | 53.ECOCERES SRL▲ 13 | Oraş Ungheni, Mureş | 1,8×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 41,5 K RON | |
| 54 | 54.GRIMAVAS IMPEX SRLnou | Sat Meştera, Comuna Stînceni, Mureş | 1,8×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 749,2 K RON | |
| 55 | 55.PETRYCRIS S.R.L.▼ 44 | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,8×▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 52,4 K RON | |
| 56 | 56.ANIFLORA SRL▼ 37 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,8×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 17,4 K RON | |
| 57 | 57.OLIION FOREST SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 1,8×▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 140,4 K RON | |
| 58 | 58.AGRO BULL SRL▲ 27 | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 1,7×▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | -50,4 K RON | |
| 59 | 59.DIMAC ROT SRL▲ 27 | Loc. Cerghizel, Oraş Ungheni, Mureş | 1,7×▲ 47 % | ▲ 47 % | 221,1 K RON | |
| 60 | 60.BIO PROD SIGHISOARA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,7×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 155,8 K RON | |
| 61 | 61.V&M WOOD SHOP SRL▲ 9 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 1,7×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 21,4 K RON | |
| 62 | 62.BELA & DALMA AGRO SRL▲ 16 | Sat Bogata, Comuna Bogata, Mureş | 1,6×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 21,7 K RON | |
| 63 | 63.CONIFERE SRL▼ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,6×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | -58,1 K RON | |
| 64 | 64.LOKPINUS SRL▲ 32 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 1,6×▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 365 K RON | |
| 65 | 65.EXIMAGRO SRLnou | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 1,6×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 57,5 K RON | |
| 66 | 66.OPREA AVI COM SRL▲ 40 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 1,6×▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 67 | 67.SKEK PROD SRL▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,6×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 49 K RON | |
| 68 | 68.AGRO LOTUS PAM SRL▲ 6 | Sat Ranta, Comuna Bogata, Mureş | 1,5×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 50,1 K RON | |
| 69 | 69.AMICIAPOLD COMPANY SRLnou | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 1,5×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -8,7 K RON | |
| 70 | 70.SOLARPLANT SRL▼ 23 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,5×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 69,3 K RON | |
| 71 | 71.HORCOMPROD SRL▲ 88 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,5×▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 219 K RON | |
| 72 | 72.AGROM ZAU PROD SRL▼ 5 | Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie, Mureş | 1,5×▲ 5 % | ▲ 5 % | 271,8 K RON | |
| 73 | 73.MORAGROIND SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 686,3 K RON | |
| 74 | 74.SILVFOREST SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 24,9 K RON | |
| 75 | 75.NECKTAR BIO SRL▲ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,5×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 5,3 K RON | |
| 76 | 76.WURTH PRODSERV SRL▼ 46 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 1,5×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 135,1 K RON | |
| 77 | 77.AGRO NICMAR SRL▼ 54 | Sat Oroiu, Comuna Band, Mureş | 1,4×▼ 73 % | ▼ 73 % | 62,1 K RON | |
| 78 | 78.REDMOL TERA SRL▲ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,4×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 74,9 K RON | |
| 79 | 79.ARONIA SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,4×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 49,7 K RON | |
| 80 | 80.ALCRISAGRO SRL▼ 9 | Sat Sînpetru de Cîmpie, Comuna Sînpetru de Cîmpie, Mureş | 1,3×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 983,4 K RON | |
| 81 | 81.AGRICROP FARM SRLnou | Loc. Moreşti, Oraş Ungheni, Mureş | 1,3×▲ 32 % | ▲ 32 % | 143 K RON | |
| 82 | 82.KLAUS AGRAR SRL▼ 19 | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 1,3×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 4,5 K RON | |
| 83 | 83.AGRO ZOOTEHNICA SRL▼ 49 | Sat Laslău Mic, Comuna Suplac, Mureş | 1,3×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -77,6 K RON | |
| 84 | 84.PIG BAND SRL▼ 16 | Sat Band, Comuna Band, Mureş | 1,2×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 85 | 85.BOGDAN IOANA FOREST SRLnou | Sat Păuloaia, Comuna Gurghiu, Mureş | 1,2×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 298,3 K RON | |
| 86 | 86.ESAB SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,2×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 9,4 K RON | |
| 87 | 87.HORN FOREST SRL▲ 7 | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,2×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 227,7 K RON | |
| 88 | 88.FLOPAM AGROCONSTRUCT SRLnou | Sat Boiu, Comuna Albeşti, Mureş | 1,2×▲ 11.500 % | ▲ 11.500 % | 134,6 K RON | |
| 89 | 89.ISTRATE SERVPROD SRL▲ 8 | Sat Şaulia, Comuna Şaulia, Mureş | 1,2×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 90 | 90.MEDEA EXIM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -75,3 K RON | |
| 91 | 91.LACUS SRL▼ 9 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 1,1×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -1,7 K RON | |
| 92 | 92.SUNNY HONEY SRLnou | Loc. Şăuşa, Oraş Ungheni, Mureş | 1,1×▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 81,9 K RON | |
| 93 | 93.COM UNIVERS SRL▼ 32 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 1,1×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 11,2 K RON | |
| 94 | 94.GRAND SILVER STAR SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 5,7 K RON | |
| 95 | 95.INZOLA GROUP SRL▼ 18 | Sat Fiţcău, Comuna Aluniş, Mureş | 1,1×▼ 9 % | ▼ 9 % | -42,3 K RON | |
| 96 | 96.BIOBIVO DE TĂURENI S.R.L.▲ 5 | Sat Tăureni, Comuna Tăureni, Mureş | 1,1×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 10,3 K RON | |
| 97 | 97.EDI TRANSFOREST SRL▲ 11 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,1×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 40,8 K RON | |
| 98 | 98.FOREXTRANS SRL▲ 90 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,1×▲ 165,9 % | ▲ 165,9 % | 100,1 K RON | |
| 99 | 99.SIMPREST IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -2,4 K RON | |
| 100 | 100.REGENBOGEN SRLnou | Sat Dumbrava, Comuna Vătava, Mureş | 1,1×▲ 272,4 % | ▲ 272,4 % | 94,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Mureș
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
17 firme · 372,4 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
127 firme · 289 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
121 firme · 134,6 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
89 firme · 99,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
12 firme · 84,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
20 firme · 47,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
34 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
21 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
16 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
14 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
22 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 1 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
5 firme · 566,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
13 firme · 510,5 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
2 firme · 500,1 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 434,5 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
1 firme · 135 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 113,6 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 89,9 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 88,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 1,4 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 600 RON