Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Mureș după marjă netă în 2025
531 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24,7 %, iar liderul atinge 2.814,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TARGUSERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.814,3 %— | — | 175,1 K RON | |
| 2 | 2.NIROSLAND S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1.983,2 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 3 | 3.MAKONI PROIECTE SRL▲ 110 | Sat Băgaciu, Comuna Băgaciu, Mureş | 467,3 %▲ 2.490,1 % | ▲ 2.490,1 % | 347,6 K RON | |
| 4 | 4.CONCEPTWOOD INVEST S.R.L.nou | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 382,7 %▲ 9.919,4 % | ▲ 9.919,4 % | 379,5 K RON | |
| 5 | 5.BĂLŢATA PANICOL RO SRL▲ 204 | Sat Ormeniş, Comuna Viişoara, Mureş | 312,1 %▲ 5.271,6 % | ▲ 5.271,6 % | 23,6 K RON | |
| 6 | 6.ECO GEEA SRL▲ 85 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 229,2 %▲ 967,6 % | ▲ 967,6 % | 10,3 K RON | |
| 7 | 7.AGRI TOM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 158,8 %▲ 1.206,2 % | ▲ 1.206,2 % | 15,6 K RON | |
| 8 | 8.SRK AGRO FARM S.R.L.▲ 426 | Sat Păingeni, Comuna Glodeni, Mureş | 152,5 %— | — | 99,4 K RON | |
| 9 | 9.AGROCROP SEEDS SRL▲ 201 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 151,9 %▲ 2.531,9 % | ▲ 2.531,9 % | 283,8 K RON | |
| 10 | 10.LEV TOFAN SRL▲ 311 | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 150,7 %— | — | 622,9 K RON | |
| 11 | 11.LUNCA POR 170 SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Saschiz, Mureş | 133,4 %▲ 762,1 % | ▲ 762,1 % | 340,3 K RON | |
| 12 | 12.TAMIRA HORTICULTURE SRL▼ 3 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 129,9 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 24,6 K RON | |
| 13 | 13.HANGVAS SRL▲ 3 | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 107,6 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 530,6 K RON | |
| 14 | 14.EXIMAGRO SRL▲ 160 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 104,6 %▲ 1.097,7 % | ▲ 1.097,7 % | 521,2 K RON | |
| 15 | 15.ESAB SRL▲ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 103,3 %▲ 150,8 % | ▲ 150,8 % | 129,5 K RON | |
| 16 | 16.PRAJITURI TOGAN NICOLETA ROXANA SRL▲ 169 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 102,4 %▲ 1.262,2 % | ▲ 1.262,2 % | 9,1 K RON | |
| 17 | 17.FINAGRO S.R.L.nou | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 89,3 %— | — | — | 45 K RON |
| 18 | 18.CAP DEDA S.R.L.▲ 376 | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 89 %— | — | 6,8 K RON | |
| 19 | 19.VASSDAVID S.R.L.nou | Sat Glăjărie, Comuna Gurghiu, Mureş | 86 %— | — | — | 331,7 K RON |
| 20 | 20.DAR AGROMAR IDECIU SRLnou | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 83,1 %— | — | 34,8 K RON | |
| 21 | 21.ICE WOOD S.R.L.nou | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 82,3 %— | — | — | 802,2 K RON |
| 22 | 22.ROMCIA SRL▲ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 82,3 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 655,7 K RON | |
| 23 | 23.BRATEXP S.R.L.nou | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 79,6 %— | — | — | 299,4 K RON |
| 24 | 24.AGRO FARM TOTAL SRL▲ 100 | Sat Poarta, Comuna Fărăgău, Mureş | 79,1 %▲ 382,3 % | ▲ 382,3 % | 275,7 K RON | |
| 25 | 25.TELEKI GINKGO SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,2 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 229,2 K RON | |
| 26 | 26.FEPOPE SRLnou | Sat Senereuş, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 73,4 %— | — | — | 181,7 K RON |
| 27 | 27.AGRO GALL ROBIO S.R.L.nou | Sat Mătrici, Comuna Eremitu, Mureş | 68,9 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 28 | 28.IBOR PROD SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 49,1 K RON | |
| 29 | 29.RELAGRO S.R.L.▲ 226 | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 64,2 %▲ 2.468 % | ▲ 2.468 % | 116,7 K RON | |
| 30 | 30.SOLARPLANT SRL▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 63,7 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 75,2 K RON | |
| 31 | 31.FLORIN GABRIEL AGROFARM S.R.L.nou | Sat Frunzeni, Comuna Lunca, Mureş | 61,6 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 32 | 32.DEL YULIJHON S.R.L.▲ 29 | Sat Deleni, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 61,4 %▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 113,6 K RON | |
| 33 | 33.GEOCOM EXPLO SRL▲ 265 | Sat Caşva, Comuna Gurghiu, Mureş | 60,4 %▲ 16.232,4 % | ▲ 16.232,4 % | 302,5 K RON | |
| 34 | 34.REGATUL REGILOR S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 56,3 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 35 | 35.HRIȘCĂ S.R.L.nou | Sat Băiţa, Comuna Lunca, Mureş | 55,5 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 65,7 K RON | |
| 36 | 36.REMTIM AGRI S.R.L.▲ 348 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 54,9 %— | — | 607,5 K RON | |
| 37 | 37.LEGUME DEEACRIS S.R.L.▼ 4 | Sat Logig, Comuna Lunca, Mureş | 51,6 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.AGRARISCH ACTIEF SRLnou | Sat Corneşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 51,5 %▲ 10.408,2 % | ▲ 10.408,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 39 | 39.SURSA FOREST CONSTRUCT S.R.L.▲ 302 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 51,5 %— | — | 305,5 K RON | |
| 40 | 40.ORVEN FLORA SRL▼ 8 | Sat Pipea, Comuna Nadeş, Mureş | 51,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 9,6 K RON | |
| 41 | 41.ECOMAT PLUS S.R.L.▲ 261 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 51 %▲ 28.205,6 % | ▲ 28.205,6 % | 338,1 K RON | |
| 42 | 42.DAVID PROD SRL▲ 221 | Municipiul Reghin, Mureş | 50,6 %▲ 2.390,2 % | ▲ 2.390,2 % | 11,8 K RON | |
| 43 | 43.ALEXAGRIM SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 50,4 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 43,4 K RON | |
| 44 | 44.ZASIU SRLnou | Sat Gîmbuţ, Comuna Bichiş, Mureş | 50 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 143,3 K RON | |
| 45 | 45.TAMAIS AGRICULTURE SRL▲ 251 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 48,7 %▲ 11.787,8 % | ▲ 11.787,8 % | 7,2 K RON | |
| 46 | 46.FLORICRIS SRL▲ 44 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 47,8 %▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.LUCATOLANMARIA SRL▲ 130 | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 47,4 %▲ 450,2 % | ▲ 450,2 % | 407,2 K RON | |
| 48 | 48.AGRARTOUR STÂNCENI SRL▼ 14 | Sat Stînceni, Comuna Stînceni, Mureş | 45,6 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 2,7 K RON | |
| 49 | 49.AQUAFARM TERANA SRL▼ 19 | Sat Păingeni, Comuna Glodeni, Mureş | 44,8 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 713 K RON | |
| 50 | 50.MARGRIT SRL▼ 9 | Sat Corneşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 44,3 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 37,4 K RON | |
| 51 | 51.BUCIN AGRO SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 42,9 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 151,3 K RON | |
| 52 | 52.PRODPLANT IMPEX SRL▼ 39 | Municipiul Reghin, Mureş | 42,9 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 586,3 K RON | |
| 53 | 53.CONIFERE SRL▲ 371 | Municipiul Reghin, Mureş | 42,7 %— | — | 90 K RON | |
| 54 | 54.AGROTERRA RXR S.R.L.nou | Sat Petrilaca, Comuna Cuci, Mureş | 42,3 %— | — | — | 209,5 K RON |
| 55 | 55.GAEM CROPCONS SERV S.R.L.nou | Sat Glodeni, Comuna Glodeni, Mureş | 40,5 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 3,1 K RON | |
| 56 | 56.ISTRATE CEREALE S.R.L.▼ 27 | Sat Bologaia, Comuna Pogăceaua, Mureş | 40,5 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 57 | 57.AGRO BIG BERRIES SRL▲ 10 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 40,3 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 13,2 K RON | |
| 58 | 58.NIRVANA SRL▲ 71 | Sat Batoş, Comuna Batoş, Mureş | 40 %▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 459 K RON | |
| 59 | 59.AGRO BOVINE-OVINE S.R.L.nou | Sat Brîncoveneşti, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 39,8 %▲ 1.239,4 % | ▲ 1.239,4 % | 39,5 K RON | |
| 60 | 60.BALBOR AGRO SRLnou | Sat Voivodeni, Comuna Voivodeni, Mureş | 39,7 %— | — | 6,9 K RON | |
| 61 | 61.PROGRESION IVJ SRL▲ 321 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 39,6 %— | — | 128,5 K RON | |
| 62 | 62.AGRICOLA MINODEG SRL▲ 77 | Sat Botez, Comuna Aţintiş, Mureş | 37,9 %▲ 192,6 % | ▲ 192,6 % | 50,3 K RON | |
| 63 | 63.LH-RH AGROTRUDA S.R.L.▲ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,8 %▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 45,4 K RON | |
| 64 | 64.PEK FOREST S.R.L.nou | Sat Caşva, Comuna Gurghiu, Mureş | 37 %— | — | — | 43,7 K RON |
| 65 | 65.RO-FRIESLAN SRLnou | Sat Seleuş, Comuna Daneş, Mureş | 36,7 %▲ 1.295,1 % | ▲ 1.295,1 % | 683,4 K RON | |
| 66 | 66.VD MEIJDEN AGROACTIV SRLnou | Sat Bărboşi, Comuna Zau de Cîmpie, Mureş | 36,3 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 702,8 K RON | |
| 67 | 67.SERV COM SALAGEAN SRL▲ 300 | Loc. Balda, Oraş Sărmaşu, Mureş | 36 %— | — | 317,9 K RON | |
| 68 | 68.NARAL SILVA S.R.L.▼ 42 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 34,8 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 673,1 K RON | |
| 69 | 69.BIANDSIM SRL▼ 42 | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 33,6 %▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 233,9 K RON | |
| 70 | 70.AGRO ADISOC S.R.L.▲ 25 | Sat Oroiu, Comuna Band, Mureş | 32,8 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 252,2 K RON | |
| 71 | 71.MILLION BELLS SRL▲ 14 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 32,6 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 221 K RON | |
| 72 | 72.FOREST SITCOM S.R.L.▲ 39 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 32 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 219,8 K RON | |
| 73 | 73.COROI AGRO PROD S.R.L.▲ 53 | Sat Coroisînmărtin, Comuna Coroisînmărtin, Mureş | 31,4 %▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 349,7 K RON | |
| 74 | 74.LUCKY NUMBER 13 S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,2 %▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 42,1 K RON | |
| 75 | 75.CREDAMON PROD&LACT S.R.L.nou | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 30,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 44,4 K RON | |
| 76 | 76.EXPLO CIRICRIS SRL▲ 125 | Municipiul Reghin, Mureş | 30,5 %▲ 384 % | ▲ 384 % | 140,4 K RON | |
| 77 | 77.VASIM SERV SRLnou | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 30,3 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 768,5 K RON | |
| 78 | 78.DIADRAG SRL▲ 3 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 30,3 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 10,5 mil. RON | |
| 79 | 79.BIRTECH SYSTEMS SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 30,3 %▲ 1.017,3 % | ▲ 1.017,3 % | 82,3 K RON | |
| 80 | 80.BRIG ASPIRING S.R.L.nou | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Mureş | 30,2 %▲ 1.178,4 % | ▲ 1.178,4 % | 35,2 K RON | |
| 81 | 81.SILVADAT FOREST S.R.L.▼ 64 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 29 %▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 404,2 K RON | |
| 82 | 82.COOPERATIVA AGRICOLĂ CÂMPIA TRANSILVANIEI▲ 190 | Sat Craieşti, Comuna Crăieşti, Mureş | 29 %▲ 2.181,9 % | ▲ 2.181,9 % | 184,3 K RON | |
| 83 | 83.LITTLEPIG AGRO SRL▼ 9 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 28,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 84 | 84.CĂLIMANI FANTOUR SRL▼ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 28,4 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 25,6 K RON | |
| 85 | 85.SERELE DALIN SRL▼ 27 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 28,2 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 7,1 mil. RON | |
| 86 | 86.CATTLE TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,2 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 73,3 K RON | |
| 87 | 87.SUPER SERV AGROMEC SRLnou | Sat Mica, Comuna Mica, Mureş | 27,8 %▲ 189,2 % | ▲ 189,2 % | 390,1 K RON | |
| 88 | 88.RECON SILV SRL▲ 84 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 27,5 %▲ 210 % | ▲ 210 % | 1,8 mil. RON | |
| 89 | 89.AGROMIX TARNAVA S.R.L.▼ 9 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 27,4 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 175,1 K RON | |
| 90 | 90.HERȚA CĂLIMANI S.R.L.▲ 167 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,3 %▲ 1.043,5 % | ▲ 1.043,5 % | 4,7 K RON | |
| 91 | 91.NICU AGRO EXPERT S.R.L.▼ 38 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 27,2 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 165,3 K RON | |
| 92 | 92.BPW FOREST MUNTENIA S.R.L.▲ 60 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 27,1 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 93 | 93.GADASIM DENMAR SRL▼ 34 | Sat Band, Comuna Band, Mureş | 26,9 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 59,3 K RON | |
| 94 | 94.CRISTI & ALESIA S.R.L.▲ 13 | Sat Daia, Comuna Apold, Mureş | 26,8 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 91,1 K RON | |
| 95 | 95.PAG TURISM INVEST S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,7 %— | — | — | 71,9 K RON |
| 96 | 96.STANTANT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 26,4 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 216,6 K RON | |
| 97 | 97.FORESTAVO S.R.L.▼ 1 | Sat Larga, Comuna Gurghiu, Mureş | 25,8 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 117,6 K RON | |
| 98 | 98.KARMA SRL▲ 60 | Sat Satu Nou, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 25,7 %▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 391 K RON | |
| 99 | 99.MARGIDA AGRO SRL▲ 35 | Sat Cipău, Oraş Iernut, Mureş | 25,4 %▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 457,2 K RON | |
| 100 | 100.HELIANTUS PROD SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 24,7 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,2 mil. RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Mureș
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
17 firme · 372,4 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
127 firme · 289 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
121 firme · 134,6 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
89 firme · 99,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
12 firme · 84,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
20 firme · 47,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
34 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
21 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
16 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
14 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
22 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 1 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
5 firme · 566,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
13 firme · 510,5 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
2 firme · 500,1 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 434,5 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
1 firme · 135 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 113,6 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 89,9 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 88,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 1,4 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 600 RON