Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Mureș după lichiditate ridicată în 2016
28 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 7,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERAPIE LASER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,7×▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 81,4 K RON | |
| 2 | 2.M&N MEDYSERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,6×▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 103,5 K RON | |
| 3 | 3.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 6,1×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 88,3 K RON | |
| 4 | 4.M&S HIPOMED SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 6×— | — | — | 57,9 K RON |
| 5 | 5.HARMOMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 60,2 K RON | |
| 6 | 6.DR IORDACHE SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 104,7 K RON | |
| 7 | 7.IMO MED SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 3,5×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 26,4 K RON | |
| 8 | 8.SOLV PSIHOMED CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 3,5×▼ 30 % | ▼ 30 % | 31,1 K RON | |
| 9 | 9.TERMUNMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,9×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 99,4 K RON | |
| 10 | 10.POLIMED SILVANA SRL▲ 2 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 2,9×▲ 158 % | ▲ 158 % | 46,7 K RON | |
| 11 | 11.SAN MED SRL= | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 2,4×▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 51,9 K RON | |
| 12 | 12.TOMI SAN SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 23,4 K RON | |
| 13 | 13.CENTRUL MEDICONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 140,4 K RON | |
| 14 | 14.MEDCONSULT SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | -11,2 K RON | |
| 15 | 15.MEDCARE SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | 153,5 K RON | |
| 16 | 16.PROFILAXIS MEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3×▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 53,8 K RON | |
| 17 | 17.EMPATIA MED CONSULT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3×▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 176,5 K RON | |
| 18 | 18.PAXMED SRL▼ 4 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 1,2×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 70 K RON | |
| 19 | 19.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRLnou | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 1,1×▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 37 K RON | |
| 20 | 20.CENTRU MEDICAL DR MATHE SRL▼ 7 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,1×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 92,6 K RON | |
| 21 | 21.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRLnou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 0,9×— | — | — | 36,6 K RON |
| 22 | 22.CABIMED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,8×0,0% | 0,0% | 135,2 K RON | |
| 23 | 23.DARKO MED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,4×▲ 30 % | ▲ 30 % | 53 K RON | |
| 24 | 24.CENTRUL MEDICAL SONEA NOU SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 0,4×▲ 75 % | ▲ 75 % | 37,7 K RON | |
| 25 | 25.SANAMED DEDA SRLnou | Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni, Mureş | 0,3×— | — | — | 23,5 K RON |
| 26 | 26.BEKECS MEDFAM SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 0,3×▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 37 K RON | |
| 27 | 27.POLIMAR SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,1×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -6,8 K RON | |
| 28 | 28.B & B MEDICAL SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | 39,6 K RON |