Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Maramureș după lichiditate ridicată în 2018
340 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1×, iar liderul atinge 27×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CREMONA-BEST SERVICE CO. SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 27×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 609 RON | |
| 2 | 2.DUAL SILVA DOR SRL▲ 36 | Sat Giuleşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 20,8×▲ 921,1 % | ▲ 921,1 % | 152,7 K RON | |
| 3 | 3.M & M CASA RUSU SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 15,9×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 173,7 K RON | |
| 4 | 4.ZIBELIBE SRL▲ 4 | Sat Valea Viseului, Comuna Bistra, Maramureş | 13,4×▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 90,3 K RON | |
| 5 | 5.DOMENIUL BUDA S.R.L.▲ 105 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 11,5×▲ 1.695,3 % | ▲ 1.695,3 % | 71 K RON | |
| 6 | 6.BOSSMAR-SIG SRL▲ 34 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 10,6×▲ 486,7 % | ▲ 486,7 % | 110,2 K RON | |
| 7 | 7.DARK CONCEPT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 9,9×▲ 289,3 % | ▲ 289,3 % | 64,3 K RON | |
| 8 | 8.CRONOS CAZINO S.R.L.nou | Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 8×▲ 658,1 % | ▲ 658,1 % | 143,6 K RON | |
| 9 | 9.HANUL LUI COBÂLĂ SRL▼ 5 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 8×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 375,5 K RON | |
| 10 | 10.DUE.G EDIL CONSTRUCŢII SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 7,9×▲ 596,5 % | ▲ 596,5 % | 96,6 K RON | |
| 11 | 11.VAMUS IMPEX SRL▲ 8 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 7,8×▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 378,6 K RON | |
| 12 | 12.LA PETRE SRLnou | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 6,4×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 27,7 K RON | |
| 13 | 13.LA ŞUETĂ SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,3×▲ 408,1 % | ▲ 408,1 % | 55,3 K RON | |
| 14 | 14.' 91 UBA SRL▲ 47 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 6×▲ 492,2 % | ▲ 492,2 % | 152,7 K RON | |
| 15 | 15.CIOCOTIŞ GHEORGHE BAR S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Călineşti, Maramureş | 5,1×▲ 418,4 % | ▲ 418,4 % | 70,9 K RON | |
| 16 | 16.MARLOR ELEGANT SRL= | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 5×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 127,7 K RON | |
| 17 | 17.REGOS CAFE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 44,7 K RON | |
| 18 | 18.LIUCUSCU SRL▼ 12 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 4,8×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -68,3 K RON | |
| 19 | 19.ZOLATTI TOUR SRL▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 68,1 K RON | |
| 20 | 20.WIESSMANN SRL▲ 115 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,7×▲ 619,6 % | ▲ 619,6 % | 37,4 K RON | |
| 21 | 21.DALIAD HOTEL SRL▲ 82 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▲ 412,9 % | ▲ 412,9 % | 609 K RON | |
| 22 | 22.VICSAI ALEX TOM SRL▼ 10 | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 3,6×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 94,9 K RON | |
| 23 | 23.BURGER HOUSE S.R.L.nou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 3,5×— | — | — | 28,9 K RON |
| 24 | 24.GAMES ZONA NORD SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | 9 K RON | |
| 25 | 25.MAZZO COFFEE S.R.L.▲ 168 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4×▲ 1.192,3 % | ▲ 1.192,3 % | 85,3 K RON | |
| 26 | 26.MARC EVEREST SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,2×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 419,5 K RON | |
| 27 | 27.DENMAT TEAM S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,2×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 38,1 K RON | |
| 28 | 28.BOTH & CO SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 88,4 K RON | |
| 29 | 29.PENSIUNEA AGNES SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,9×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 1,5 K RON | |
| 30 | 30.FAST FOOD EVOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×— | — | — | 240,9 K RON |
| 31 | 31.ZODIA NOUA S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×— | — | 18,5 K RON | |
| 32 | 32.CAFE-BAR LOVE-ADY SRL▼ 11 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 2,7×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 42,3 K RON | |
| 33 | 33.ANDREEA YASEMIN S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,7×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 2,6 K RON | |
| 34 | 34.SARA NUECES S.R.L.▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 11,9 K RON | |
| 35 | 35.PINTEA VITEAZUL SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 11,7 K RON | |
| 36 | 36.LODICOM SRL▼ 19 | Comuna Fărcaşa, Maramureş | 2,6×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 155,7 K RON | |
| 37 | 37.VLAD ALEXIS I.T.C. SRL▲ 7 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,6×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 100 K RON | |
| 38 | 38.RIAL-FITZA S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×— | — | — | 37,5 K RON |
| 39 | 39.PATRIOTU LĂPUŞAN S.R.L.▼ 15 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,5×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -9,2 K RON | |
| 40 | 40.GEDARALI SRL▼ 25 | Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 2,4×▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 10,1 K RON | |
| 41 | 41.MY LADY ANGEL SRL▲ 35 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,4×▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.MOMENTI TUOI S.R.L.▲ 133 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×▲ 612,1 % | ▲ 612,1 % | 97,8 K RON | |
| 43 | 43.CATERING ZANIN SRL▲ 83 | Sat Lăschia, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 2,3×▲ 301,8 % | ▲ 301,8 % | 21,3 K RON | |
| 44 | 44.PENSIUNEA SUB CETATE LA MATEI SRL▼ 30 | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 2,2×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 234 K RON | |
| 45 | 45.ORIAC SRL▲ 11 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,2×▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 161,2 K RON | |
| 46 | 46.CAFEE DIVA ACTIV SRL▲ 5 | Sat Băiţa de sub Codru, Comuna Băiţa de sub Codru, Maramureş | 2,2×▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 22,2 K RON | |
| 47 | 47.CCL MARCHE SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 580,6 K RON | |
| 48 | 48.DENYLIV SIGHET S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 3,2 K RON | |
| 49 | 49.RAF NORD AGREMENT SRL▲ 118 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2×▲ 434,2 % | ▲ 434,2 % | 97,6 K RON | |
| 50 | 50.TRANS VIO SRL▼ 40 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | 261,4 K RON | |
| 51 | 51.PEPEROSSO FOOD SRL▲ 83 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9×▲ 276,5 % | ▲ 276,5 % | 149,9 K RON | |
| 52 | 52.APITORENT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 105,6 K RON | |
| 53 | 53.VILLER SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9×▲ 2.000 % | ▲ 2.000 % | 105,9 K RON | |
| 54 | 54.MOVITERR BUILDING SRL-Dnou | Sat Fărcaşa, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 1,9×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 26,8 K RON | |
| 55 | 55.MĂRIE PUI DE MOROŞAN SRL▼ 27 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 1,9×▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 53,3 K RON | |
| 56 | 56.FILIPCIUC - MOARA DIN DEAL SRL▼ 10 | Sat Crasna Vişeului, Comuna Bistra, Maramureş | 1,8×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 41,8 K RON | |
| 57 | 57.FABRICA DE VESELIE SRL▲ 35 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8×▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 622,1 K RON | |
| 58 | 58.OLENCKA LOUNCH S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,8×— | — | — | 14,9 K RON |
| 59 | 59.OSANUL SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 35,8 K RON | |
| 60 | 60.ARCALIS SRL▲ 33 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 36,7 K RON | |
| 61 | 61.NORTH GRIND SRL▼ 52 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | 223,6 K RON | |
| 62 | 62.BONJOUR CAFE LINE SRL▲ 43 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,7×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 205,1 K RON | |
| 63 | 63.BIANCA & DAVID TURISM SRL▼ 15 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,6×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 94,3 K RON | |
| 64 | 64.DI & CI SRL▼ 23 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,6×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 92,1 K RON | |
| 65 | 65.STUDIO TIB-GIUL S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,5×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -17,3 K RON | |
| 66 | 66.INSTANT TOUR SRL▼ 19 | Sat Poienile Izei, Comuna Poienile Izei, Maramureş | 1,5×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 22,6 K RON | |
| 67 | 67.GHEANGELI-TIM SRL▼ 25 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | 3,3 K RON | |
| 68 | 68.CASA MOROŞENILOR S.R.L.nou | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 1,4×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 14,5 K RON | |
| 69 | 69.MARA-CARMEN-ROM SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4×▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 97,5 K RON | |
| 70 | 70.MEGAMIST S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×— | — | — | 13,2 K RON |
| 71 | 71.SALAMON-CĂPRIOARA SRL▲ 79 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×▲ 178,3 % | ▲ 178,3 % | 31,5 K RON | |
| 72 | 72.BENION COM SRL▼ 33 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,3×▼ 33 % | ▼ 33 % | -79,7 K RON | |
| 73 | 73.FLAMINGO PENSION SRL▲ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,3×▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 118,8 K RON | |
| 74 | 74.ALE MARCHIS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×— | — | — | 17,8 K RON |
| 75 | 75.PATRICK MISTER MAX SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 181,8 K RON | |
| 76 | 76.ANRAB I&R SRL▼ 14 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,2×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 1 K RON | |
| 77 | 77.MILENIUM HOTSPOT SRL▼ 51 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,2×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | -66,8 K RON | |
| 78 | 78.GOMPAX SRL▲ 20 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,2×▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 29,6 K RON | |
| 79 | 79.FLAVOURS WHEEL SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2×▲ 18 % | ▲ 18 % | 28,3 K RON | |
| 80 | 80.DREAMS LIPA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2×▼ 69 % | ▼ 69 % | 6,7 K RON | |
| 81 | 81.DIAGEO LAND SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,1×— | — | — | 37,7 K RON |
| 82 | 82.EXPRES DURA SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 3,6 K RON | |
| 83 | 83.PENSIUNEA CASA HOTEA S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 1,1×— | — | — | 2,1 K RON |
| 84 | 84.CAMVASPO SRL▲ 48 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 16,6 K RON | |
| 85 | 85.RUSTIK FĂRCAŞA SRL▲ 91 | Sat Fărcaşa, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 1,1×▲ 227,3 % | ▲ 227,3 % | 213,7 K RON | |
| 86 | 86.GRACE PLUS SRL▼ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 734 RON | |
| 87 | 87.CABARET-HUMMUS S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×— | — | — | 10,9 K RON |
| 88 | 88.BAR COOL & DAY S.R.L.nou | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | 1,1×▼ 25 % | ▼ 25 % | -1,9 K RON | |
| 89 | 89.ALYS & DIANY UNGUR S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×— | — | — | 1,8 K RON |
| 90 | 90.PIZZA BOLOGNA SRL▲ 115 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1×▲ 368,2 % | ▲ 368,2 % | 159,8 K RON | |
| 91 | 91.CORODAN SRL▼ 13 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 72,5 K RON | |
| 92 | 92.EMERIC BAR SRL▲ 60 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 1×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | -876 RON | |
| 93 | 93.EVEX TURISM SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 107,3 K RON | |
| 94 | 94.LA MARIN BUCATARUL S.R.L.▼ 40 | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 1×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 27 K RON | |
| 95 | 95.RALUMAR SRL▼ 29 | Sat Remetea Chioarului, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 1×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 9,4 K RON | |
| 96 | 96.CLAUDEBAT SRLnou | Sat Vălenii Lăpusului, Comuna Coroieni, Maramureş | 1×▲ 139 % | ▲ 139 % | 478,3 K RON | |
| 97 | 97.VLANCTUR S.R.L.nou | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 1×— | — | — | 41,7 K RON |
| 98 | 98.ADINA TIMIŞ SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1×— | — | 21 K RON | |
| 99 | 99.AȘK OF BRN & PTR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | -19,2 K RON | |
| 100 | 100.AUTOBOX INDUSTRY S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1×0,0% | 0,0% | -19,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Maramureș
CAEN 5610
Restaurante
213 firme · 173,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
115 firme · 135,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
58 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
260 firme · 87 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
267 firme · 68,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
33 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
18 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 540,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 249,6 K RON