Top 100 firme — Construcții, Maramureș după lichiditate ridicată în 2010
598 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2×, iar liderul atinge 77,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTREPRINDEREA DE PROSPECTIUNI SI EXPLORARI GEOLOGICE MARAMURES SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,4×▲ 12.187,3 % | ▲ 12.187,3 % | -363 RON | |
| 2 | 2.LUKONSPROD GENERAL SRL▲ 64 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 18,1×▲ 426,7 % | ▲ 426,7 % | -2,7 K RON | |
| 3 | 3.VLONGA CONSTRUCŢII SRL▲ 1 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 17,6×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 29,7 K RON | |
| 4 | 4.CRIS CARL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 17,1×— | — | — | 324,2 K RON |
| 5 | 5.EUROVELU SRL▲ 551 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 16,1×▲ 4.372,2 % | ▲ 4.372,2 % | 365,9 K RON | |
| 6 | 6.BODNAR SERVICE SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 12,2×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 58,1 K RON | |
| 7 | 7.POPCON SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,1×▲ 23 % | ▲ 23 % | 4,4 K RON | |
| 8 | 8.POTAISSA & CO IMPEX SRL▲ 34 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 10×▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 50,7 K RON | |
| 9 | 9.JES & DAIAN SRL▲ 10 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 9,8×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 278,5 K RON | |
| 10 | 10.ISO-WELT SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 9,7×▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | -166,5 K RON | |
| 11 | 11.SAFTICA SRL▲ 5 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 8,7×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 746 RON | |
| 12 | 12.SISBAIA-CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,6×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 429,6 K RON | |
| 13 | 13.DUROMIT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,5×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 37,4 K RON | |
| 14 | 14.ŢENTEA SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 8,4×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 102,4 K RON | |
| 15 | 15.TERMOROL SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,5×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 111,6 K RON | |
| 16 | 16.COCOMIN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,4×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 655,6 K RON | |
| 17 | 17.EDIL JUPANEL SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 7,4×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 16,5 K RON | |
| 18 | 18.NEOTHERM SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,3×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 7,7 K RON | |
| 19 | 19.RIEV SRL▲ 61 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,1×▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 20 | 20.TAINA-LEMNULUI SRL▲ 97 | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 6,7×▲ 245,4 % | ▲ 245,4 % | 5,8 K RON | |
| 21 | 21.LUX-MARM SRL▲ 31 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 6,6×▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 33,6 K RON | |
| 22 | 22.GUATEMA SRL▲ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,3×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 110,6 K RON | |
| 23 | 23.HOUSE CHIFOR SRL▲ 138 | Sat Buteasa, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 6,3×▲ 308,5 % | ▲ 308,5 % | 52,6 K RON | |
| 24 | 24.CONROM SRL▼ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,1×▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.MOBILIER SRLnou | Oraş Borşa, Maramureş | 5,8×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 228,3 K RON | |
| 26 | 26.D.R.-TALOS & CO ARDELEANA SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,6×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 23,4 K RON | |
| 27 | 27.DAPCO 2000 SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,5×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 1,7 K RON | |
| 28 | 28.SOCIETATEA COMERCIALĂ FILIALA DE ÎNCHIDERE A OBIECTIVELOR MINIERE ,,ECONORD''- S.A. BAIA MARE▼ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,4×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | -578,1 K RON | |
| 29 | 29.DRUMURI-PODURI MARAMURES SA▲ 74 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,4×▲ 154 % | ▲ 154 % | 68,5 K RON | |
| 30 | 30.ECLECTIC SRL▲ 55 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1×▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | -15,1 K RON | |
| 31 | 31.FAST DRILL SRL▲ 120 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5×▲ 213 % | ▲ 213 % | 49,5 K RON | |
| 32 | 32.ELECTROINSTAL SRL▲ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 359,5 K RON | |
| 33 | 33.CONSTRUCT BERCIU SRLnou | Sat Văleni, Comuna Călineşti, Maramureş | 4,6×▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 7,7 K RON | |
| 34 | 34.M C M SRL▼ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,6×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 382,6 K RON | |
| 35 | 35.IUSCO FLORINA SRLnou | Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Maramureş | 4,6×— | — | — | -244,2 K RON |
| 36 | 36.TEM - CONSTRUCTIONS SRL▲ 11 | Sat Gârdani, Comuna Gârdani, Maramureş | 4,5×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 86,5 K RON | |
| 37 | 37.INSTAL-IONEL SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 28,4 K RON | |
| 38 | 38.PASTEL SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,4×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 122,5 K RON | |
| 39 | 39.GEROM PRODUCTION LTD SRL▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 106,2 K RON | |
| 40 | 40.EL-FLUX SRL▲ 102 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4×▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | 14,3 K RON | |
| 41 | 41.MEVACON SRL▼ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 17,8 K RON | |
| 42 | 42.ZDREVENLIT LINA SRL▲ 39 | Sat Baba, Comuna Coroieni, Maramureş | 3,8×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 8,4 K RON | |
| 43 | 43.OANA SRL▲ 39 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8×▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 110,8 K RON | |
| 44 | 44.MOCĂNIŢEI MARAMURES S.R.L.▲ 64 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,8×▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 4,2 K RON | |
| 45 | 45.ALBROM SRL▼ 42 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,7×▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.I.P.R.A. SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,7×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 18,6 K RON | |
| 47 | 47.RENOVATION BATIMENT SRL▲ 110 | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 3,7×▲ 135,5 % | ▲ 135,5 % | 145,9 K RON | |
| 48 | 48.CORAMICONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▼ 14 % | ▼ 14 % | 232,5 K RON | |
| 49 | 49.ENTERPRISE CONS SRL▲ 52 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 40 K RON | |
| 50 | 50.TRANSELECTRO SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 37,9 K RON | |
| 51 | 51.PRODHINORD SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,5×▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 88,5 K RON | |
| 52 | 52.CONFER SA▲ 64 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5×▲ 77 % | ▲ 77 % | 138,9 K RON | |
| 53 | 53.DEDEUTZA SRL▲ 31 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,4×▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 11,9 K RON | |
| 54 | 54.MEDINTERN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 64,3 K RON | |
| 55 | 55.DO & DO COMPANY SRL▲ 24 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,3×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 269,3 K RON | |
| 56 | 56.GERASA SRL▼ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,3×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 4,7 K RON | |
| 57 | 57.IL-CONSTRUCT PROD SRL▲ 20 | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 3,3×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 844 RON | |
| 58 | 58.RIMPEX GROUP SRL▲ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,2×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 93,1 K RON | |
| 59 | 59.NICODELI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,2×▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 64,1 K RON | |
| 60 | 60.INDPRODCOM SRL▲ 78 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 46,2 K RON | |
| 61 | 61.EDIL GRANDE SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 3×— | — | — | 162,9 K RON |
| 62 | 62.MAISONS CONSTRUCT SRLnou | Sat Baseşti, Comuna Baseşti, Maramureş | 3×— | — | — | 20,3 K RON |
| 63 | 63.KLAUSS-MAR SRL▼ 57 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3×▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 33,6 K RON | |
| 64 | 64.EUROPROGET SRL▼ 38 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,9×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -35,3 K RON | |
| 65 | 65.BIROX SRL▲ 35 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×▲ 25 % | ▲ 25 % | 114,4 K RON | |
| 66 | 66.E. M. A. C. GENERAL ELECTRIC SRL▼ 34 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 119,6 K RON | |
| 67 | 67.FLORIN & KEVIN ONE SRL▲ 61 | Sat Buzeşti, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 2,8×▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 559 RON | |
| 68 | 68.GUTTO MOL SRL▲ 45 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 17 K RON | |
| 69 | 69.2000 BAZIL ELECTRICS SRL▲ 80 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,7×▲ 65 % | ▲ 65 % | 16,7 K RON | |
| 70 | 70.MARA CRI CONSTRUCT SRL▲ 3 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 2,7×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 50,1 K RON | |
| 71 | 71.SIMCAROM SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,6×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 90,6 K RON | |
| 72 | 72.MODALIS SRL▲ 46 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | -70,1 K RON | |
| 73 | 73.PIRAMIDA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 150 % | ▲ 150 % | 527,7 K RON | |
| 74 | 74.GABOER CONSTRUCT SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 2,5×▼ 50 % | ▼ 50 % | 257 RON | |
| 75 | 75.REMA CONSTRUCT SRL▲ 486 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 2,5×▲ 629,4 % | ▲ 629,4 % | 189,3 K RON | |
| 76 | 76.NOCELLI SRL▲ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 183,3 K RON | |
| 77 | 77.MINUNEA SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 40,1 K RON | |
| 78 | 78.BERCHI CONSTRUCT SRL▼ 51 | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 2,4×▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | -83,8 K RON | |
| 79 | 79.TOM & NIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | -41,1 K RON | |
| 80 | 80.TIM MONTAGI ARENDAMENTI SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,3×— | — | — | 16,8 K RON |
| 81 | 81.AGIFCO SA▲ 86 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 324,9 K RON | |
| 82 | 82.TB ENERGY SERV SRL▼ 12 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,3×▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 5,5 K RON | |
| 83 | 83.FAGI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×— | — | — | -6,2 K RON |
| 84 | 84.SB ELEKTRONIK SRL▲ 26 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 35,2 K RON | |
| 85 | 85.MEGA-INSTAL SRL▲ 90 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 13,5 K RON | |
| 86 | 86.CONTACT SRL▲ 61 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,3×▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 9,1 K RON | |
| 87 | 87.ELYART SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 22,2 K RON | |
| 88 | 88.WALDER CONS SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 62,9 K RON | |
| 89 | 89.C.M. DANFLO SRL▼ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 52,7 K RON | |
| 90 | 90.ROTSIN COM SRL▲ 90 | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 2,2×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 27,9 K RON | |
| 91 | 91.DURJA-CONSTRUCT SRL▼ 48 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,2×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 18,9 K RON | |
| 92 | 92.COMP SGS ELECTROGRUP SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×— | — | — | 38 K RON |
| 93 | 93.ARMOREX PROD COM SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,1×— | — | 36,3 K RON | |
| 94 | 94.MAMMAINA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 16,3 K RON | |
| 95 | 95.FOR-COM-SERV LIDIMPEX SRL▲ 134 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 18,7 K RON | |
| 96 | 96.CONSIM SA▲ 15 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 17,9 K RON | |
| 97 | 97.GRIGOTEX SRL= | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 2,1×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 209,1 K RON | |
| 98 | 98.PRODIND-IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 60 K RON | |
| 99 | 99.FINITURE SIN SRL▼ 43 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,1×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 9,3 K RON | |
| 100 | 100.ONIDOR COMPANY SRLnou | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | 2×▲ 3 % | ▲ 3 % | 16,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Maramureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.012 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
392 firme · 772,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
214 firme · 562,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
77 firme · 476,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
155 firme · 163,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
123 firme · 140,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
158 firme · 101,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
27 firme · 80 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
66 firme · 59,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
67 firme · 55,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
33 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
40 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 23 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
28 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
29 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
16 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
12 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 37,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON