Top 100 firme — Construcții, Maramureș după lichiditate ridicată în 2009
646 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,2×, iar liderul atinge 35,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONROM SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 35,3×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.INDUSTRIAL PREST SERV SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34,8×▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 168,8 K RON | |
| 3 | 3.ALBROM SRL▲ 131 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 26,1×▲ 1.408,1 % | ▲ 1.408,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.VLONGA CONSTRUCŢII SRL▲ 6 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 18,3×▲ 81 % | ▲ 81 % | 209,7 K RON | |
| 5 | 5.JAN-POL VASIL CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 17,4×▲ 142,4 % | ▲ 142,4 % | 114,8 K RON | |
| 6 | 6.KLAUSS-MAR SRL▲ 2 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 15,5×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 91,4 K RON | |
| 7 | 7.TERMOROL SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,3×▲ 165,6 % | ▲ 165,6 % | 53,3 K RON | |
| 8 | 8.ALINA MARMO SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 14×▲ 27.880 % | ▲ 27.880 % | 155,7 K RON | |
| 9 | 9.SOCIETATEA COMERCIALĂ FILIALA DE ÎNCHIDERE A OBIECTIVELOR MINIERE ,,ECONORD''- S.A. BAIA MARE▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,6×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -499,8 K RON | |
| 10 | 10.CRETUCA-BOTIZA SRL▲ 12 | Sat Botiza, Comuna Botiza, Maramureş | 11,9×▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | -55,1 K RON | |
| 11 | 11.ROSINTEL SRL▲ 2 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 11,3×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 71,5 K RON | |
| 12 | 12.M C M SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 9,9×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 169,8 K RON | |
| 13 | 13.POPCON SRL▲ 62 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 9,8×▲ 252,3 % | ▲ 252,3 % | 14,9 K RON | |
| 14 | 14.DORI-RUBEN SRL▼ 2 | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 9,7×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 81,1 K RON | |
| 15 | 15.AS CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 9,1×▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | 217 K RON | |
| 16 | 16.SAFTICA SRL▲ 105 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 8,9×▲ 367,4 % | ▲ 367,4 % | 55,8 K RON | |
| 17 | 17.2008 CRIM SRL▲ 216 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,3×▲ 576,2 % | ▲ 576,2 % | 33,4 K RON | |
| 18 | 18.SISBAIA-CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,5×▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 286 K RON | |
| 19 | 19.JES & DAIAN SRL▲ 50 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 7,4×▲ 136,6 % | ▲ 136,6 % | 652,9 K RON | |
| 20 | 20.DAPCO 2000 SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,4×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | -79,2 K RON | |
| 21 | 21.GRUP NDL SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,2×▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 31,9 K RON | |
| 22 | 22.D.R.-TALOS & CO ARDELEANA SRL▲ 81 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,1×▲ 215 % | ▲ 215 % | 13,5 K RON | |
| 23 | 23.CONSMAN SRL▼ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 918 RON | |
| 24 | 24.MEVACON SRL▲ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,9×▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 16,1 K RON | |
| 25 | 25.MOV SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,8×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 89 RON | |
| 26 | 26.EUROPROGET SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 6,5×▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -53,2 K RON | |
| 27 | 27.BERCHI CONSTRUCT SRLnou | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 6,4×— | — | — | 98,3 K RON |
| 28 | 28.NEOTHERM SRL▲ 49 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6×▲ 121 % | ▲ 121 % | 76,9 K RON | |
| 29 | 29.PASTEL SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,9×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 37,8 K RON | |
| 30 | 30.ISO-WELT SRL▲ 44 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,8×▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 592,3 K RON | |
| 31 | 31.GUATEMA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,8×▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 37,1 K RON | |
| 32 | 32.E. M. A. C. GENERAL ELECTRIC SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,7×▼ 20 % | ▼ 20 % | 66,2 K RON | |
| 33 | 33.GEORGIO ROM - EDIL SRLnou | Sat Dumbravita, Comuna Dumbravita, Maramureş | 5,7×— | — | — | 86,1 K RON |
| 34 | 34.ELECTRIC DISTRIBUTIE MONTAJ SRL▲ 39 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,5×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 351,8 K RON | |
| 35 | 35.DEM 68 CONSTRUCT SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 5,4×▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 278,3 K RON | |
| 36 | 36.ELITMAR CONSTRUCT SRL▲ 580 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,3×▲ 1.182,9 % | ▲ 1.182,9 % | -9,5 K RON | |
| 37 | 37.STIRAVACO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 146,2 K RON | |
| 38 | 38.GUDI-RUBEN SRLnou | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 5,1×▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 148,1 K RON | |
| 39 | 39.GERASA SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 34,4 K RON | |
| 40 | 40.TOTAL CDVD CONFORT SRL▲ 142 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5×▲ 249,3 % | ▲ 249,3 % | 52,1 K RON | |
| 41 | 41.INTREPRINDERE RETELE ELECTRICE SRL▲ 465 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8×▲ 608,8 % | ▲ 608,8 % | 229,3 K RON | |
| 42 | 42.POTAISSA & CO IMPEX SRL▲ 144 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 4,8×▲ 243,6 % | ▲ 243,6 % | 40,5 K RON | |
| 43 | 43.DURJA-CONSTRUCT SRL▲ 10 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,7×▲ 38 % | ▲ 38 % | 11,4 K RON | |
| 44 | 44.AMO-MAT-CONSTRUCTION SRLnou | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 4,7×▲ 83 % | ▲ 83 % | 149,9 K RON | |
| 45 | 45.ALL ELECTRIC GRUP SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7×▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 377,3 K RON | |
| 46 | 46.A.V.O. INSTAL SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7×▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 3,2 K RON | |
| 47 | 47.TEM - CONSTRUCTIONS SRLnou | Sat Gârdani, Comuna Gârdani, Maramureş | 4,5×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 35 K RON | |
| 48 | 48.BALWID COM SRLnou | Sat Berchezoaia, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 4,4×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 7,7 K RON | |
| 49 | 49.MIHAI BLEDEA CONSTRUCT SRL▼ 44 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 4,4×▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 30 K RON | |
| 50 | 50.A.BOTA CONSTRUCT SRL▲ 75 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3×▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 43,2 K RON | |
| 51 | 51.TRANSELECTRO SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 36,9 K RON | |
| 52 | 52.LUX-MARM SRL▼ 46 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,3×▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 101,8 K RON | |
| 53 | 53.CORAMICONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,2×▲ 9 % | ▲ 9 % | 308,6 K RON | |
| 54 | 54.PRV EUROPA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 4,2×— | — | — | 247 K RON |
| 55 | 55.INSTAL-IONEL SRL▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,1×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 53,8 K RON | |
| 56 | 56.FINITURE SIN SRL▼ 49 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4×▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 11,4 K RON | |
| 57 | 57.HOZDIK COM SRL▲ 7 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,9×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 13,3 K RON | |
| 58 | 58.SEBI-VAL CONSTRUCT SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,9×— | — | — | 125,1 K RON |
| 59 | 59.UJVAROŞI SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 133,5 K RON | |
| 60 | 60.ELECTROINSTAL SRL▼ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,7×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 126,7 K RON | |
| 61 | 61.EDILALEX SRL▲ 89 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,7×▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 177,8 K RON | |
| 62 | 62.GEROM PRODUCTION LTD SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -131 K RON | |
| 63 | 63.TROPICAL INTERMEDIA TRANS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▲ 1.131 % | ▲ 1.131 % | 2,3 mil. RON | |
| 64 | 64.NOBILA CASA SRL▲ 203 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,5×▲ 220,9 % | ▲ 220,9 % | 34,1 K RON | |
| 65 | 65.NEVIRO SRL▲ 602 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5×▲ 1.132,1 % | ▲ 1.132,1 % | 215,1 K RON | |
| 66 | 66.LUKONSPROD GENERAL SRL▲ 96 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 3,4×▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 290,9 K RON | |
| 67 | 67.ULTIMATER ALMATRANS INDUSTRY SRL▲ 180 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4×▲ 192,2 % | ▲ 192,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.C.M. DANFLO SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 32,7 K RON | |
| 69 | 69.CONSTRUCT EUROPROMT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,3×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -17,1 K RON | |
| 70 | 70.TB ENERGY SERV SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,3×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 71,4 K RON | |
| 71 | 71.DOMUS INVEST SRL▲ 202 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 3,2×▲ 197,3 % | ▲ 197,3 % | 40,7 K RON | |
| 72 | 72.BUDA-ETAP SRL▲ 34 | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | 3,1×▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 3,9 K RON | |
| 73 | 73.MARA CRI CONSTRUCT SRL▲ 90 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 3,1×▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 26,3 K RON | |
| 74 | 74.CONSTRUCT DOMAR SRL▼ 46 | Sat Bârgău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 3,1×▼ 40 % | ▼ 40 % | 70,3 K RON | |
| 75 | 75.GAPING SRL▲ 67 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,1×▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 1,8 K RON | |
| 76 | 76.PROELECTRO PROD SERV SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 4,1 K RON | |
| 77 | 77.IL-CONSTRUCT PROD SRL▼ 57 | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 3×▼ 56 % | ▼ 56 % | 80,9 K RON | |
| 78 | 78.CONFORT CONSTRUCT SRL▼ 44 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 3×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -21,9 K RON | |
| 79 | 79.DO & DO COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 371,8 K RON | |
| 80 | 80.RIEV SRL▲ 128 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 81 | 81.ZDREVENLIT LINA SRL▼ 39 | Sat Baba, Comuna Coroieni, Maramureş | 2,7×▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 43,5 K RON | |
| 82 | 82.OANA SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 124,3 K RON | |
| 83 | 83.SERVICII MONSENA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7×▲ 567,5 % | ▲ 567,5 % | 1 mil. RON | |
| 84 | 84.DEDEUTZA SRL▼ 55 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,7×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 53,4 K RON | |
| 85 | 85.ECLECTIC SRL▼ 50 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 74 K RON | |
| 86 | 86.I.C.E.P. SRL▲ 98 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 2,6×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 890,9 K RON | |
| 87 | 87.FLORIOVI CONSTRUCT SRLnou | Sat Glod, Comuna Strâmtura, Maramureş | 2,6×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 68,7 K RON | |
| 88 | 88.PROMTELECTRO SERVICES SRL▲ 77 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 262,9 K RON | |
| 89 | 89.RIMPEX GROUP SRL▲ 134 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 926 K RON | |
| 90 | 90.INDONEO SRL▲ 408 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▲ 265,2 % | ▲ 265,2 % | 290,8 K RON | |
| 91 | 91.CIUCLĂ SRLnou | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 2,5×— | — | — | 66,9 K RON |
| 92 | 92.STONE ART SRL▲ 25 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,5×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 454 RON | |
| 93 | 93.R. E. SARADINI SRL▲ 149 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,5×▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 75,3 K RON | |
| 94 | 94.ILMAR ONCEŞTI SRLnou | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 2,4×▲ 180 % | ▲ 180 % | 27,6 K RON | |
| 95 | 95.MINUNEA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×— | — | — | 69,8 K RON |
| 96 | 96.WALDER CONS SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 105,4 K RON | |
| 97 | 97.GRIGOTEX SRL▲ 101 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 2,4×▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 22,6 K RON | |
| 98 | 98.RPM INSTALL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 116 RON | |
| 99 | 99.COFRAMAR SRL▼ 38 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -4 K RON | |
| 100 | 100.BIROX SRL▲ 76 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 182,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Maramureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.012 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
392 firme · 772,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
214 firme · 562,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
77 firme · 476,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
155 firme · 163,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
123 firme · 140,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
158 firme · 101,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
27 firme · 80 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
66 firme · 59,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
67 firme · 55,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
33 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
40 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 23 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
28 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
29 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
16 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
12 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 37,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON