Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după lichiditate ridicată în 2014
220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,7×, iar liderul atinge 34,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AD CONT SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34,8×▲ 362,9 % | ▲ 362,9 % | 183,8 K RON | |
| 2 | 2.AEDILIS URBAN PROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 28×▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 228,9 K RON | |
| 3 | 3.BYG EUROSERV COMPANY SRL▲ 14 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 24,1×▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 137 K RON | |
| 4 | 4.ADTECH SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23,4×▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 5 | 5.EUROPEAN POLICY PHORUM SRL▲ 60 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22,9×▲ 783 % | ▲ 783 % | 123,8 K RON | |
| 6 | 6.RO - MIN SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 18,6×▲ 166 % | ▲ 166 % | -34,6 K RON | |
| 7 | 7.EUROCONT EXPERT SRL▲ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 17,5×▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | 66,2 K RON | |
| 8 | 8.VEST-ENERGOLUX SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 16,5×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 172,1 K RON | |
| 9 | 9.INTER-HOLLAND SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 16,4×▲ 13 % | ▲ 13 % | 90,2 K RON | |
| 10 | 10.PCT RO TEXTILE SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,4×▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 274 K RON | |
| 11 | 11.ERIGO PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 14,2×▲ 328,4 % | ▲ 328,4 % | 137,4 K RON | |
| 12 | 12.GEOCADEX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 13,3×▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 96,3 K RON | |
| 13 | 13.2M CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,4×▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 11,4 K RON | |
| 14 | 14.DIPA COPS SRL▼ 1 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 11,8×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 147,4 K RON | |
| 15 | 15.ROXVET SRL▲ 1 | Sat Dămăcuseni, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 11,4×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 75,3 K RON | |
| 16 | 16.MORAVA INVEST SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 10,1×▲ 201,2 % | ▲ 201,2 % | 70,7 K RON | |
| 17 | 17.A & S ARCADE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 9,9×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 85,2 K RON | |
| 18 | 18.INFOCONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 9,8×▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | -33,6 K RON | |
| 19 | 19.PADUREX CONSULTING SRLnou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 9,4×▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 56,9 K RON | |
| 20 | 20.PROCONS-FOREX SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,7×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 183,6 K RON | |
| 21 | 21.DIVAS SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,4×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 96,6 K RON | |
| 22 | 22.P.M.GROUP TRADE SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,3×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,5 K RON | |
| 23 | 23.HEIM & HAUS PROJECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,1×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 128,6 K RON | |
| 24 | 24.TRANSILVANIA SUNPOWER SRL▲ 7 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 7,8×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 92,2 K RON | |
| 25 | 25.DURABERG SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,6×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 2 mil. RON | |
| 26 | 26.DIKO SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,8×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 20,8 K RON | |
| 27 | 27.GLOBALTOPOCAD SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,8×— | — | 79,3 K RON | |
| 28 | 28.CENTRU EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,8×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 3,4 K RON | |
| 29 | 29.RIVULUS SERV SRL▼ 11 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 6,7×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 18,5 K RON | |
| 30 | 30.C.D.P. ARIS SA▼ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,3×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 29,3 K RON | |
| 31 | 31.ALBATROS SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,3×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 81,5 K RON | |
| 32 | 32.BORO CAD SRL▲ 23 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 6,2×▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 106,4 K RON | |
| 33 | 33.RISDOR COM SRL▲ 122 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6×▲ 663,3 % | ▲ 663,3 % | 266,4 K RON | |
| 34 | 34.NELTIN CONSTR SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,7×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 55,3 K RON | |
| 35 | 35.INTERVALCO SA▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,7×▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | -2,2 mil. RON | |
| 36 | 36.CRISTA WORK & BUSINES SRL▲ 95 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,6×▲ 416,7 % | ▲ 416,7 % | 30,8 K RON | |
| 37 | 37.STRUCTURI T.M.L. 2008 SRL▲ 10 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 5,5×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 54,4 K RON | |
| 38 | 38.CONSPROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,5×▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 23,8 K RON | |
| 39 | 39.3 POMAR CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,3×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 82,7 K RON | |
| 40 | 40.ACTIV PRO AUDIT SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,2×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 72,6 K RON | |
| 41 | 41.TRANSFER PRICING SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,2×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.SAN-V-TEST SRL▲ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1×▲ 50 % | ▲ 50 % | -4,8 K RON | |
| 43 | 43.DO UT DES SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1×▲ 13 % | ▲ 13 % | 61,8 K RON | |
| 44 | 44.PROIECT DARCHITEC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,9×— | — | — | 136,3 K RON |
| 45 | 45.ALPHA STIL CONFORT SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8×▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 105,4 K RON | |
| 46 | 46.HERCONI PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 33,2 K RON | |
| 47 | 47.X TRADE SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8×▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 35,2 K RON | |
| 48 | 48.9.OPTIUNE SRL▲ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | -24,9 K RON | |
| 49 | 49.STONE CONSULTING SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 52,6 K RON | |
| 50 | 50.STUDIORING SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5×▲ 59 % | ▲ 59 % | 3,6 K RON | |
| 51 | 51.STYL SICAR SRL▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 35,8 K RON | |
| 52 | 52.MARCAD SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,2×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 32,5 K RON | |
| 53 | 53.OST GRUP SRL▲ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,2×▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 1 mil. RON | |
| 54 | 54.PRODATACONS SRL▼ 42 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 4,1×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 101,3 K RON | |
| 55 | 55.DAIS SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 43,1 K RON | |
| 56 | 56.EXPERT MDF SRL▲ 123 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9×▲ 591,2 % | ▲ 591,2 % | 26,4 K RON | |
| 57 | 57.AMIDECO SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 1,6 K RON | |
| 58 | 58.BARTERO PAY S.R.L.▼ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 209 K RON | |
| 59 | 59.PROVIA SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 88,8 K RON | |
| 60 | 60.CLEVER SRL▲ 44 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8×▲ 166 % | ▲ 166 % | 95,2 K RON | |
| 61 | 61.VITARO FINANCING SRL▼ 13 | Sat Catalina, Comuna Coltău, Maramureş | 3,7×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 43,6 K RON | |
| 62 | 62.SOCIETATE DE INVESTITII MARKETING SI AFACERI SRL▲ 110 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6×▲ 442,4 % | ▲ 442,4 % | 100,9 K RON | |
| 63 | 63.VUKI-ROCKI VET SRL▼ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,4×▲ 24 % | ▲ 24 % | 32,6 K RON | |
| 64 | 64.DIADOH S.E. SRL▲ 84 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,4×▲ 271,4 % | ▲ 271,4 % | 66,8 K RON | |
| 65 | 65.CENTRUL DE DEZVOLTARE PENTRU ENERGII REGENERABILE SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,2×▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 11,4 K RON | |
| 66 | 66.D.X.F. SRL▼ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,1×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -13,7 K RON | |
| 67 | 67.C&C COUNT SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,1×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 20,6 K RON | |
| 68 | 68.IGGIS CAD EVAL SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,1×▲ 134,6 % | ▲ 134,6 % | 8,7 K RON | |
| 69 | 69.DOMINARUM CONTPREST SRLnou | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 3×▲ 741,7 % | ▲ 741,7 % | 120,3 K RON | |
| 70 | 70.MIHLUC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 4,1 K RON | |
| 71 | 71.NEW FOLDER SRL▼ 32 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 261 K RON | |
| 72 | 72.MEGEPA CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 59,3 K RON | |
| 73 | 73.UP VISION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | 8,6 K RON | |
| 74 | 74.TOTH ENGINEERING SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 37,3 K RON | |
| 75 | 75.AQA FONTANA OVA SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 722,6 % | ▲ 722,6 % | 38,3 K RON | |
| 76 | 76.ARISTOCRAT SRL▼ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 3 mil. RON | |
| 77 | 77.SIGVITAL MED SRL▲ 10 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,5×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 7,6 K RON | |
| 78 | 78.MICRAL EXPERT SRL▲ 97 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▲ 303,2 % | ▲ 303,2 % | 55 K RON | |
| 79 | 79.SILKWEB S.A.▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 112,7 K RON | |
| 80 | 80.ELSYLINE SRL▼ 6 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 2,4×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 38,2 K RON | |
| 81 | 81.INSIDE MEDIA SRL▼ 36 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 129,2 K RON | |
| 82 | 82.JIMTEX SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 66,2 K RON | |
| 83 | 83.PROINSTAL-CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 4,3 K RON | |
| 84 | 84.CUBICON INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 507 K RON | |
| 85 | 85.ARCHITEL SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 67,9 K RON | |
| 86 | 86.IMPERIA STAR BZN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▲ 319,2 % | ▲ 319,2 % | 28,8 K RON | |
| 87 | 87.PINTER VISUAL SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 33,1 K RON | |
| 88 | 88.ASCENDING INTERACTIVE SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 67 K RON | |
| 89 | 89.REMNICO SRL▲ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 114,2 K RON | |
| 90 | 90.EUROACTIV CONSULT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 5,9 K RON | |
| 91 | 91.TECHNOCAD SA▲ 41 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 712,5 K RON | |
| 92 | 92.ESCALIA CRAUS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 96,8 K RON | |
| 93 | 93.RAUL & CARMEN SRL▼ 7 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,9×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 196 RON | |
| 94 | 94.PUBLICOM AGENCY SRL▲ 32 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 52 K RON | |
| 95 | 95.ATP SMART 4 US S.R.L.▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 28,4 K RON | |
| 96 | 96.REDEX FINANCING SRL▲ 78 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8×▲ 172,3 % | ▲ 172,3 % | 7,8 K RON | |
| 97 | 97.PETSTING SERV 2010 SRL▼ 43 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 64,1 K RON | |
| 98 | 98.ECO TERRA ING SRL▲ 70 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 547,4 K RON | |
| 99 | 99.EUROTOPAZ RESEARCH SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 104,3 K RON | |
| 100 | 100.CAPITAL INIŢIAL SRL▼ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 29,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON