Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări după lichiditate ridicată în 2015
2.000 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,1×, iar liderul atinge 831,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FONDUL ROMÂN DE CONTRAGARANTARE SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 831,9×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -33,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BJL-AMANET IFN SRL▲ 110 | Municipiul Bacău, Bacău | 144,9×▲ 438,7 % | ▲ 438,7 % | 103,9 K RON | |
| 3 | 3.ASIGURĂRI TOTAL RISC-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 134,5×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 271,6 K RON | |
| 4 | 4.IFN CARVEN TRADE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 134,1×▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | 144,8 K RON | |
| 5 | 5.LU-AND IFN SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 133,5×▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 102,7 K RON | |
| 6 | 6.EST INTER COM SRL▲ 545 | Municipiul Zalău, Sălaj | 126,4×▲ 2.240,7 % | ▲ 2.240,7 % | 60 K RON | |
| 7 | 7.PICOTA EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 125,3×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 222,8 K RON | |
| 8 | 8.ALEX & TAVI EXCHANGE SRL▲ 99 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 115,6×▲ 319,4 % | ▲ 319,4 % | 102,9 K RON | |
| 9 | 9.DANIELE STAR I.F.N. SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 108,3×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 180 K RON | |
| 10 | 10.VIDEO MAGIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105,8×▲ 1.446,5 % | ▲ 1.446,5 % | 121,4 K RON | |
| 11 | 11.EPCS CONSULTANŢĂ SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,7×▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | -2,9 mil. RON | |
| 12 | 12.ART TRAINING ASIGURĂRI SRL▲ 83 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 83,3×▲ 178 % | ▲ 178 % | 194,1 K RON | |
| 13 | 13.IFN B&T SRL▼ 7 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 83×▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 121,5 K RON | |
| 14 | 14.IFN GRANAT GOLD SRL▲ 527 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78,1×▲ 1.299,5 % | ▲ 1.299,5 % | 118,8 K RON | |
| 15 | 15.TYB ACTIVE SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 123,1 K RON | |
| 16 | 16.XTREM QUALITY INSURANCE SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 75,3×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 270,6 K RON | |
| 17 | 17.IFN DAXI '97 SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 75,2×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 87,3 K RON | |
| 18 | 18.ANKER IFN SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 66,2×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 939,3 K RON | |
| 19 | 19.CASA DE SCHIMB VALUTAR LUXOR SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66×▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 664,7 K RON | |
| 20 | 20.MICU IFN SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 65,5×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 170,9 K RON | |
| 21 | 21.MEDLINK BUSINESS RMS SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 65,3×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 251,5 K RON | |
| 22 | 22.SHARIF JABRI SRL▲ 455 | Municipiul Timişoara, Timiş | 65,2×▲ 882,8 % | ▲ 882,8 % | 429,9 K RON | |
| 23 | 23.AQUILA ASIG-AGENT DE BROKERAJ SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,9×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 381,5 K RON | |
| 24 | 24.DUBLU TEST SRL▲ 139 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62×▲ 197,4 % | ▲ 197,4 % | 214,4 K RON | |
| 25 | 25.RETO-GOLD SRL▲ 374 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 57,5×▲ 558,2 % | ▲ 558,2 % | 142,6 K RON | |
| 26 | 26.ANDREI EXPERT INSURANCE-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 221,1 K RON | |
| 27 | 27.CREDIT JUNIOR EXPRESS SRL▲ 973 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 56,8×▲ 2.755,8 % | ▲ 2.755,8 % | 146,7 K RON | |
| 28 | 28.YVO COM SRL▲ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,7×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 153,3 K RON | |
| 29 | 29.BUSINESS ADVICE TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 56×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 108,1 K RON | |
| 30 | 30.TEZAUR IMOBILIARE IFN SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,6×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 31 | 31.KORELA DEL KORA I.F.N. SRL▲ 284 | Municipiul Piteşti, Argeş | 53,9×▲ 369 % | ▲ 369 % | 31,9 K RON | |
| 32 | 32.GOLD & SILVER COMPANY SRL▲ 17 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 53,5×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 323 K RON | |
| 33 | 33.EUROSIM OFFICE SRL▲ 142 | Municipiul Arad, Arad | 53,1×▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 56,6 K RON | |
| 34 | 34.BETTER EXCHANGE SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,1×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 374,5 K RON | |
| 35 | 35.CRISTINA GENERAL CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 604 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,6×▲ 1.084,2 % | ▲ 1.084,2 % | 114,1 K RON | |
| 36 | 36.TRANSILVANIA CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▲ 69 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,5×▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 37 | 37.CASA DE SCHIMB VALUTAR NARCOS SRL▲ 62 | Municipiul Timişoara, Timiş | 51,4×▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 640,7 K RON | |
| 38 | 38.VEDAS STIL SRL▲ 19 | Municipiul Caracal, Olt | 51,4×▲ 30 % | ▲ 30 % | 266,2 K RON | |
| 39 | 39.BEST INVEST-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 181 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,9×▲ 220,4 % | ▲ 220,4 % | 139,3 K RON | |
| 40 | 40.EURODOL SRL▲ 5 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 50,3×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 195 K RON | |
| 41 | 41.BEAUTY ELCRIS SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 50×▼ 35 % | ▼ 35 % | 83,2 K RON | |
| 42 | 42.ANTONIA GOLD 2005 SRL▲ 262 | Municipiul Buzău, Buzău | 49,7×▲ 320,9 % | ▲ 320,9 % | 119,6 K RON | |
| 43 | 43.MARASIG SRL▲ 75 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49,7×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 118,4 K RON | |
| 44 | 44.LONCA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,9×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 78,5 K RON | |
| 45 | 45.ADASIG SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,9×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 110,7 K RON | |
| 46 | 46.FIXI SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 47,8×▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 15,2 K RON | |
| 47 | 47.IFM MOCANU ASIG & CONSULTING SRLnou | Sat Dângeşti, Comuna Berislăveşti, Vâlcea | 47,8×— | — | 214,5 K RON | |
| 48 | 48.ASI CONSULTING SRL▲ 74 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 47,6×▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 59 K RON | |
| 49 | 49.MARCO CREDIT HOUSE IFN SRL▲ 94 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 47,6×▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 50 | 50.CAMBIO SRL▲ 18 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 47×▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 51 | 51.RALEX GOLD 2001 I.F.N. SRLnou | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 46,5×▼ 83 % | ▼ 83 % | 105,9 K RON | |
| 52 | 52.ZEBRIST IFN SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 46,4×— | — | 16,7 K RON | |
| 53 | 53.INVEST INTERMED GF I.F.N. SRL▲ 118 | Municipiul Piteşti, Argeş | 46,1×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 8,1 mil. RON | |
| 54 | 54.NET HOLD SRL▲ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,1×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 99,4 K RON | |
| 55 | 55.SPLENDID SRL▲ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 46×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 306,6 K RON | |
| 56 | 56.CASA DE SCHIMB VALUTAR NICDOR SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 45,4×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 426,8 K RON | |
| 57 | 57.GEROMI INTER STAR IFN SRL▲ 112 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 45,2×▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.TONY GOLD STAR SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45×▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 139,5 K RON | |
| 59 | 59.COSMO 2000 IFN SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,8×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -260,8 K RON | |
| 60 | 60.COCHET BIJOU SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,6×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 272,3 K RON | |
| 61 | 61.CORIOLAN AUR SMARALD IFN SRL▲ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,6×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 70,4 K RON | |
| 62 | 62.GEZICO IFN SRL▼ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 43,6×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 24,8 K RON | |
| 63 | 63.FRAMIDO SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,3×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 46,9 K RON | |
| 64 | 64.IFN QUASAR COM 2000 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 17,9 K RON | |
| 65 | 65.PRO BESTASIG HD S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 42,9×▼ 13 % | ▼ 13 % | 145,7 K RON | |
| 66 | 66.DOCAT SRL▼ 36 | Municipiul Arad, Arad | 42,5×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 203,2 K RON | |
| 67 | 67.ANDRADA EXCHANGE SRL▲ 69 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,8×▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 139,1 K RON | |
| 68 | 68.SWEETCREDIT INVEST IFN SRL▲ 156 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,6×▲ 163,4 % | ▲ 163,4 % | 91 K RON | |
| 69 | 69.NON-STOP EXCHANGE SRL▲ 11 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 41,6×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 44,8 K RON | |
| 70 | 70.AMBRA IFN SRL▼ 56 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 41,3×▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 217,9 K RON | |
| 71 | 71.HAPOFI IFN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,3×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 135,6 K RON | |
| 72 | 72.RELIEF IMPEX SRL▲ 199 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41×▲ 204,1 % | ▲ 204,1 % | 91,4 K RON | |
| 73 | 73.PERINI LANG HOLDING S.R.L.▼ 63 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,9×▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 74 | 74.PRINCIPESA SRL▲ 301 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40,6×▲ 330,2 % | ▲ 330,2 % | 524,9 K RON | |
| 75 | 75.LONA BLUE SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,3×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 147,6 K RON | |
| 76 | 76.IDEL INNOVATION SRL▲ 1.329 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,7×▲ 3.611,2 % | ▲ 3.611,2 % | 2 mil. RON | |
| 77 | 77.IRAIDA LUX SRL▲ 178 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 39,5×▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 230,4 K RON | |
| 78 | 78.AMADA GOLD SRL▲ 101 | Municipiul Suceava, Suceava | 38,4×▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 102,5 K RON | |
| 79 | 79.ZEN ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▲ 455 | Oraş Măgurele, Ilfov | 38×▲ 573,1 % | ▲ 573,1 % | 279,8 K RON | |
| 80 | 80.PROFORT SRL▲ 50 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 37,9×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 461 K RON | |
| 81 | 81.BUSINESS FINANCE & INSURANCE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 37,7×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 139,1 K RON | |
| 82 | 82.COCHET STAR SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,6×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 168,9 K RON | |
| 83 | 83.KROMATIC ASSISSTANCE SRL▲ 622 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,2×▲ 904,6 % | ▲ 904,6 % | 146,6 K RON | |
| 84 | 84.ODYSSEIA EXCHANGE SRL▼ 50 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,9×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 152,8 K RON | |
| 85 | 85.TUDOR-SCHIMB VALUTAR SRL▼ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 220 K RON | |
| 86 | 86.GHEVAD MONEY IFN SRL▼ 43 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 36,3×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 246,3 K RON | |
| 87 | 87.NO CASH CAPITAL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,9×▲ 132 % | ▲ 132 % | 130,4 K RON | |
| 88 | 88.DOMINO C&M 2003 I.F.N. SRL▲ 36 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 35,8×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 26,5 K RON | |
| 89 | 89.COCHET FINANCE SRL▲ 13 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 35,2×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 410,8 K RON | |
| 90 | 90.MARPEN ASSISTANCE SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 35,1×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 214,8 K RON | |
| 91 | 91.VLASOR IMPEX SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 35×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 613,5 K RON | |
| 92 | 92.IFN EURO TRADING 21 SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,9×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 200,4 K RON | |
| 93 | 93.BERTUS SRL▼ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34,9×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 6,4 mil. RON | |
| 94 | 94.EURO-GOLD & CO IFN SRL▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,9×▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 629,5 K RON | |
| 95 | 95.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▼ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,5×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.OLTVEGAS VALUTA SRL▼ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 34,1×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 467,9 K RON | |
| 97 | 97.M & N CREDIT COMPANY IFN SRL▲ 68 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,1×▲ 65 % | ▲ 65 % | 8,7 K RON | |
| 98 | 98.ALEX TRANSFER SRL▲ 304 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34×▲ 294,8 % | ▲ 294,8 % | 807,1 K RON | |
| 99 | 99.ASIRIGHT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,8×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 182,4 K RON | |
| 100 | 100.COCHET UNIC SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,1×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 327 K RON |
Intermedieri financiare și asigurări pe județe
București (3.210)Ilfov (704)Cluj (665)Timiș (564)Prahova (413)Constanța (384)Brașov (376)Bihor (360)Argeș (340)Bacău (316)Dolj (312)Iași (310)Galați (243)Mureș (242)Sibiu (229)Hunedoara (215)Vâlcea (202)Suceava (190)Arad (187)Buzău (174)Alba (173)Dâmbovița (172)Maramureș (159)Olt (159)Gorj (152)Brăila (134)Bistrița-Năsăud (123)Satu Mare (123)Neamț (112)Giurgiu (86)Harghita (86)Vrancea (82)Caraș-Severin (79)Vaslui (79)Sălaj (78)Mehedinți (77)Botoșani (75)Covasna (69)Călărași (63)Ialomița (60)Teleorman (56)Tulcea (51)