Top 100 firme — Industria prelucrătoare după lichiditate ridicată în 2022
37.649 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 53×, iar liderul atinge 999,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCON INVEST SF S.R.L.▲ 34 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 999,2×▲ 1.052,7 % | ▲ 1.052,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.TONICAL TRADING SRL▼ 1 | Sat Rieni, Comuna Rieni, Bihor | 670,6×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 484,5 K RON | |
| 3 | 3.ESSEPI SERVICE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 494,7×▲ 422 % | ▲ 422 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CLAROLA SERVICE COMPANY S.R.L.▲ 42 | Municipiul Arad, Arad | 318,6×▲ 327,6 % | ▲ 327,6 % | 17,9 K RON | |
| 5 | 5.OLIMPIAS MFG.ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 267,4×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | -4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSCARPATICA SA▲ 30.366 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 186,9×▲ 51.825 % | ▲ 51.825 % | 13,5 mil. RON | |
| 7 | 7.NEAGU SNC▲ 3.045 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 165,3×▲ 2.196 % | ▲ 2.196 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.ROCESA COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Sânnicolau Român, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 161×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 359,1 K RON | |
| 9 | 9.MOLDIBERIA SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 156,3×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.VASTEX SA▲ 151 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 152,4×▲ 259,2 % | ▲ 259,2 % | -441,9 K RON | |
| 11 | 11.MICRIS ELECTRIC SRL▲ 756 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 130,3×▲ 627 % | ▲ 627 % | 187,7 K RON | |
| 12 | 12.MEDICO LIFE CONSULTING S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 126,5×— | — | 2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.SPRAYTEC SRL▲ 8 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovaţ, Dolj | 126,5×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 218,6 K RON | |
| 14 | 14.TIMFIN SRL▲ 4.473 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 120,6×▲ 2.175,9 % | ▲ 2.175,9 % | 336,9 K RON | |
| 15 | 15.AGRO OESTEFRESA ETT S.R.L.▲ 358 | Municipiul Caracal, Olt | 118,8×▲ 347,6 % | ▲ 347,6 % | 356,1 K RON | |
| 16 | 16.HUMAN REGENERATOR S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 116,2×▲ 4.187,5 % | ▲ 4.187,5 % | -113,5 K RON | |
| 17 | 17.GERD KRIEGER S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 115×— | — | — | 2,8 mil. RON |
| 18 | 18.SIFI BH IND VEST S.A.▲ 4.397 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 111,8×▲ 1.989,5 % | ▲ 1.989,5 % | -387,8 K RON | |
| 19 | 19.LUSOCAMY FARM S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 110,2×— | — | 308,4 K RON | |
| 20 | 20.GABRIELLA CO SRL▲ 1.288 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 107,6×▲ 735,3 % | ▲ 735,3 % | 330,4 K RON | |
| 21 | 21.BETY PRES SRL▲ 10 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 107,1×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 185,9 K RON | |
| 22 | 22.GECSAT SA▲ 5.178 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 106,6×▲ 2.191,6 % | ▲ 2.191,6 % | 43,5 mil. RON | |
| 23 | 23.OUTSIDER RACING SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 99,7×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 606 K RON | |
| 24 | 24.LUCIAN BORZ SERVIZZI SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 99,6×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 613,5 K RON | |
| 25 | 25.EMPA PROTECT 2018 S.R.L.▲ 2.392 | Municipiul Arad, Arad | 94,2×▲ 1.006,8 % | ▲ 1.006,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.TOTAL AUTO COMARO SA▲ 1.923 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 91,8×▲ 822,6 % | ▲ 822,6 % | 369 K RON | |
| 27 | 27.IDEAL PLAST & MOULD SRL▲ 1.131 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 90,2×▲ 547,2 % | ▲ 547,2 % | 337,6 K RON | |
| 28 | 28.EUNA PROD SRL▼ 19 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 89,6×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 475,2 K RON | |
| 29 | 29.PIRELLI & C. ECO TECHNOLOGY RO S.R.L.▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 86,2×▼ 22 % | ▼ 22 % | 2,4 mil. RON | |
| 30 | 30.IUNIC SERVICE SRL▲ 9 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 86,1×▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.COMGAR INTERNATIONAL SRL▲ 2.292 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 86×▲ 881,5 % | ▲ 881,5 % | 1 mil. RON | |
| 32 | 32.BUCUREL FOREST WOOD SRL▲ 2.720 | Municipiul Piteşti, Argeş | 85,8×▲ 1.003,7 % | ▲ 1.003,7 % | 263,5 K RON | |
| 33 | 33.MCS BOX CARTON S.R.L.▲ 132 | Municipiul Piteşti, Argeş | 84,9×▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 334,1 K RON | |
| 34 | 34.MONTIPREST SRL▲ 8.201 | Municipiul Bacău, Bacău | 83,8×▲ 2.730,4 % | ▲ 2.730,4 % | 174,5 K RON | |
| 35 | 35.INSPIROM LABS S.R.L.▲ 388 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,7×▲ 231,5 % | ▲ 231,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.MAINTENANCE MOBILITY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 81,6×— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 37 | 37.ANTON INDUSTRIES SRL▲ 77 | Municipiul Arad, Arad | 78,4×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 490,2 K RON | |
| 38 | 38.GRINDING PLAST S.R.L.▲ 1.252 | Sat Albeşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 75,8×▲ 484,1 % | ▲ 484,1 % | 878,5 K RON | |
| 39 | 39.ABRAZIVUL S.R.L.▲ 3.334 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 75,3×▲ 1.024,8 % | ▲ 1.024,8 % | -214,4 K RON | |
| 40 | 40.BINDER PRINT S.R.L.▲ 168 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,9×▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.DELAU METAL CONSTRUCT SRL▲ 11.821 | Sat Bălileşti, Comuna Bălileşti, Argeş | 74,6×▲ 3.669,2 % | ▲ 3.669,2 % | 419,6 K RON | |
| 42 | 42.OCOALE CĂLINEASA SRL▲ 193 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 74×▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 370,1 K RON | |
| 43 | 43.ARKA LASER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 73,3×— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 44 | 44.MIGHTY PROD SRL▲ 2.053 | Sat Izvor, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 72,2×▲ 665 % | ▲ 665 % | 713,6 K RON | |
| 45 | 45.QUEEN IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 70,3×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -310 K RON | |
| 46 | 46.TEHNO BIONIC SRL▲ 238 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,1×▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.G.AD.LIBITUM SRL▲ 348 | Municipiul Slatina, Olt | 69,6×▲ 170,2 % | ▲ 170,2 % | 29,4 K RON | |
| 48 | 48.AGRAL COLINA SRL▲ 251 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,5×▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 863,5 K RON | |
| 49 | 49.CARAMONT TRANSYLVANIA S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 69,5×— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 50 | 50.GREENBOX DENTAL DIGITAL DESIGN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,4×— | — | — | 747,8 K RON |
| 51 | 51.ARTA MESTESUGULUI S.R.L.▲ 2.620 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 69,2×▲ 768,7 % | ▲ 768,7 % | 951,9 K RON | |
| 52 | 52.MODA MANIA SRL▲ 13 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 68,7×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 101,7 K RON | |
| 53 | 53.SCHALOM IMPEX SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 68,5×▲ 815,1 % | ▲ 815,1 % | 753,2 K RON | |
| 54 | 54.CLIMATE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,4×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 126,2 K RON | |
| 55 | 55.DECORATIV FLAG SRL▲ 2.960 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 67,9×▲ 832,8 % | ▲ 832,8 % | 204,1 K RON | |
| 56 | 56.UNIOTEX SRL▲ 30.769 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 67,5×▲ 21.000 % | ▲ 21.000 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.TEG HARDWARE S.R.L.nou | Sat Câmpeni, Comuna Prăjeni, Botoşani | 66,8×— | — | — | 895,7 K RON |
| 58 | 58.STEEL PULSE S.R.L.▲ 1.546 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 66,7×▲ 485,7 % | ▲ 485,7 % | 519,4 K RON | |
| 59 | 59.OLARU PROD SRL▲ 1.684 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 66,4×▲ 517,8 % | ▲ 517,8 % | 690,2 K RON | |
| 60 | 60.CHALET NOEL S.R.L.nou | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 66,2×— | — | — | 463,8 K RON |
| 61 | 61.ORMIGRIG TERMOPANE SRL▲ 9.088 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 65,5×▲ 2.389 % | ▲ 2.389 % | 970,9 K RON | |
| 62 | 62.ARKA PAINT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 65,2×▲ 6.234 % | ▲ 6.234 % | 2,9 mil. RON | |
| 63 | 63.SHARA MARIA & ALEX S.R.L.▲ 36 | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 65,1×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 245,4 K RON | |
| 64 | 64.24 WOOD SRL▲ 691 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 64,8×▲ 258 % | ▲ 258 % | 328,8 K RON | |
| 65 | 65.GAVIOTA SIMBAC EASTERN EUROPE SRL▲ 1.224 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 64,3×▲ 395,5 % | ▲ 395,5 % | 686,7 K RON | |
| 66 | 66.EXON-SALTIS SRL▲ 1.992 | Municipiul Timişoara, Timiş | 63,7×▲ 565,8 % | ▲ 565,8 % | 363,7 K RON | |
| 67 | 67.MADERA PREST SRL▲ 3.135 | Sat Birchiş, Comuna Birchiş, Arad | 63,1×▲ 806,2 % | ▲ 806,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 68 | 68.METALTIM CENTRU DE DEBITARE SRL▲ 626 | Municipiul Turda, Cluj | 62,9×▲ 235 % | ▲ 235 % | 601,2 K RON | |
| 69 | 69.SUPERTEK SRL▼ 7 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 62,8×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 70 | 70.HLAVAI SRLnou | Sat Tria, Comuna Derna, Bihor | 62,7×▼ 16 % | ▼ 16 % | 2,4 mil. RON | |
| 71 | 71.PETRO EXTRACTIVE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,9×— | — | 1,7 mil. RON | |
| 72 | 72.MITI MĂRAN SRL▼ 2 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 60,8×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 295,1 K RON | |
| 73 | 73.ACORD CONSTRUCT ALT S.R.L.▲ 212 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,7×▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 74 | 74.MMM SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 60,6×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 231,3 K RON | |
| 75 | 75.TB PRESS 2020 S.R.L.▲ 393 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,4×▲ 152,8 % | ▲ 152,8 % | 335,4 K RON | |
| 76 | 76.TITANISAV IMPEX 95 SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,5×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 86,8 K RON | |
| 77 | 77.NAVALLA EMITOL S.R.L.▲ 8.187 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 58,8×▲ 1.892,2 % | ▲ 1.892,2 % | 392,9 K RON | |
| 78 | 78.DECO ARD DIAMANT SRL▲ 13 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 58,7×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 438 RON | |
| 79 | 79.TAF-COM SRL▲ 162 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 58,6×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 80 | 80.SALTAMAGIK SRL▲ 25 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 58,6×▲ 18 % | ▲ 18 % | 289,9 K RON | |
| 81 | 81.GREEN HAPPY FOREST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,2×— | — | 1,3 mil. RON | |
| 82 | 82.ENOVA PROTECH S.R.L.▼ 71 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,8×▼ 58 % | ▼ 58 % | 311,2 K RON | |
| 83 | 83.HLV VENTURES S.R.L.▲ 40 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 57,6×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 748,5 K RON | |
| 84 | 84.LEMON BOX SRL▲ 3.537 | Municipiul Bacău, Bacău | 57,6×▲ 814,3 % | ▲ 814,3 % | -22,8 K RON | |
| 85 | 85.MIŞCA LAURENŢIU SRL▲ 3 | Sat Seaca, Comuna Dofteana, Bacău | 57,2×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 224,5 K RON | |
| 86 | 86.AROMA STAR SRL▼ 37 | Municipiul Blaj, Alba | 57×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 534,7 K RON | |
| 87 | 87.MOULDS CNC DESIGNS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 56,7×▼ 42 % | ▼ 42 % | 105,4 K RON | |
| 88 | 88.MANITEX FACTORY S.R.L.▼ 54 | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | 56,5×▼ 35 % | ▼ 35 % | 3 mil. RON | |
| 89 | 89.ECOCART TONER S.R.L.▲ 10.944 | Sat Balş, Comuna Balş, Iaşi | 55,8×▲ 2.508,9 % | ▲ 2.508,9 % | 896,7 K RON | |
| 90 | 90.PONGO MARBLE CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 55,7×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 235,8 K RON | |
| 91 | 91.CRAFT WORKS S.R.L.▲ 379 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,9×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | -179,6 K RON | |
| 92 | 92.IMPEX-MONIKA SRL▲ 758 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 54,5×▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 710,9 K RON | |
| 93 | 93.AGROALEXRED GREEN GOLD SRL▲ 6.780 | Sat Redea, Comuna Redea, Olt | 54,4×▲ 1.428,9 % | ▲ 1.428,9 % | 340,7 K RON | |
| 94 | 94.JTTI ROMANIA SRL▲ 1.584 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 54,4×▲ 392,7 % | ▲ 392,7 % | 13,8 mil. RON | |
| 95 | 95.SULITA SRLnou | Comuna Mărgău, Cluj | 54,2×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 237,8 K RON | |
| 96 | 96.MIKRRO PRROJECT SRLnou | Sat Cozmeni, Comuna Cozmeni, Harghita | 54,2×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 597,2 K RON | |
| 97 | 97.INTELIVENT CLIMA SRL▲ 174 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,1×▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 274,9 K RON | |
| 98 | 98.PARADISUL AMBARCATIUNILOR S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 54×▲ 1 % | ▲ 1 % | 205,3 K RON | |
| 99 | 99.DORNA APEMIN SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53,3×— | — | 287,6 K RON | |
| 100 | 100.RUBICOMPRES DEMETER SRL▲ 93 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 53×▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 125,2 K RON |
Industria prelucrătoare pe județe
București (7.350)Cluj (4.154)Ilfov (2.736)Bihor (2.717)Timiș (2.665)Brașov (2.506)Prahova (2.385)Argeș (2.295)Constanța (2.251)Mureș (2.109)Iași (2.068)Suceava (2.060)Dolj (1.927)Maramureș (1.881)Alba (1.725)Sibiu (1.659)Arad (1.617)Bacău (1.535)Neamț (1.422)Harghita (1.396)Galați (1.395)Bistrița-Năsăud (1.309)Satu Mare (1.232)Buzău (1.177)Dâmbovița (1.176)Vrancea (1.152)Hunedoara (1.124)Olt (1.030)Vâlcea (1.003)Sălaj (975)Gorj (823)Brăila (727)Botoșani (675)Caraș-Severin (660)Covasna (651)Vaslui (644)Tulcea (639)Giurgiu (601)Teleorman (566)Călărași (545)Ialomița (508)Mehedinți (399)