Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după lichiditate ridicată în 2016
416 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,3×, iar liderul atinge 27×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPACT GRUP SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 323,3 K RON | |
| 2 | 2.MONTE CASSINO GAMES SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,8×▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 676,2 K RON | |
| 3 | 3.CRISTIANO-RAMO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10×— | — | — | 131,8 K RON |
| 4 | 4.NAZARET.AE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▲ 798,9 % | ▲ 798,9 % | 247 K RON | |
| 5 | 5.ALBO-SITI SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 2,7 K RON | |
| 6 | 6.MKPD CATERING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8×— | — | — | 173,4 K RON |
| 7 | 7.BUCIUM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 165,3 K RON | |
| 8 | 8.CONY-FAN SRL▲ 174 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8×▲ 1.181,1 % | ▲ 1.181,1 % | 101,8 K RON | |
| 9 | 9.HECUBA CATERING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,3×▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | -276,8 K RON | |
| 10 | 10.ECO SNACKS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,1×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 668,8 K RON | |
| 11 | 11.KID CAFE SRL▲ 3 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 5,9×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 28,1 K RON | |
| 12 | 12.CONTINENTAL SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 66,2 K RON | |
| 13 | 13.URBAN GROUP LTD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4×▲ 419,2 % | ▲ 419,2 % | 69,2 K RON | |
| 14 | 14.ZATARRA CATERING SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 160,9 K RON | |
| 15 | 15.CARD CATERING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×— | — | — | 174 K RON |
| 16 | 16.UNICA SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 33 % | ▼ 33 % | 263,9 K RON | |
| 17 | 17.RELANSGABI SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8×▲ 19 % | ▲ 19 % | 49,3 K RON | |
| 18 | 18.BERLIN KEBAB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×— | — | — | 120,4 K RON |
| 19 | 19.ALMIRA R.P.I. SRL▲ 280 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6×▲ 2.743,8 % | ▲ 2.743,8 % | 140,1 K RON | |
| 20 | 20.GRYPHON CATERING SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4×▲ 307,5 % | ▲ 307,5 % | 165,6 K RON | |
| 21 | 21.DERECH CONTUR S.R.L.▲ 142 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 608,2 % | ▲ 608,2 % | 226 K RON | |
| 22 | 22.CAFENEAUA NOASTRĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,9×▲ 400 % | ▲ 400 % | 101,8 K RON | |
| 23 | 23.FAIR PLAY COMP SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 148,5 K RON | |
| 24 | 24.NARADAL SRLnou | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 3,8×▲ 1.036,4 % | ▲ 1.036,4 % | 38 K RON | |
| 25 | 25.MARCO REALI JUNIOR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 721,8 K RON | |
| 26 | 26.SABINA CRW SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 51,7 K RON | |
| 27 | 27.KONAC ALLESSDAR S.R.L.▲ 106 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3×▲ 324,4 % | ▲ 324,4 % | 449 K RON | |
| 28 | 28.RISTOURANTE-BUCOVINA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3×— | — | — | 242,8 K RON |
| 29 | 29.MADEINIAŞI SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 111,3 K RON | |
| 30 | 30.EAT & GO SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 250 K RON | |
| 31 | 31.GNOSEO COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 68,4 K RON | |
| 32 | 32.INKA R-ACTIVAT8 FUN SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3×▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 31,7 K RON | |
| 33 | 33.ROTANA CAFE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9×▲ 169,4 % | ▲ 169,4 % | 206 K RON | |
| 34 | 34.ORION LIFE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9×— | — | — | 29,8 K RON |
| 35 | 35.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8×▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 539,2 K RON | |
| 36 | 36.ADM PUB SRLnou | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 2,8×▲ 60 % | ▲ 60 % | 14,9 K RON | |
| 37 | 37.CORNER COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 68,6 K RON | |
| 38 | 38.SILVANA TURISM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 67,9 K RON | |
| 39 | 39.CLASS INVEST SRL▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7×▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 971,3 K RON | |
| 40 | 40.ITALIANISSIMO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7×— | — | — | 43,7 K RON |
| 41 | 41.GRIM IS SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 53,3 K RON | |
| 42 | 42.BIPSY TRAFIC SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 35,9 K RON | |
| 43 | 43.CLUB 2003 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▲ 280,9 % | ▲ 280,9 % | 70 K RON | |
| 44 | 44.BOLTA RECE SA▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 9,4 K RON | |
| 45 | 45.CARUL CU BURGERI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4×▲ 164,1 % | ▲ 164,1 % | 49,5 K RON | |
| 46 | 46.MOTEL BUCIUM SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4×▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 528,7 K RON | |
| 47 | 47.RUCA TRADE SRL▲ 213 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4×▲ 819,2 % | ▲ 819,2 % | 206,9 K RON | |
| 48 | 48.ART CLUB 90 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4×— | — | — | 77,1 K RON |
| 49 | 49.FIXMARKET SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×— | — | — | 26,3 K RON |
| 50 | 50.IANIS CLUB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 744 RON | |
| 51 | 51.ROSE-MARY SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 5,4 K RON | |
| 52 | 52.AMADEO EVENT SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 21,5 K RON | |
| 53 | 53.HOTEL BELLEVILLE SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 164,8 K RON | |
| 54 | 54.HERSSON GROUP S.R.L.▼ 46 | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,3×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 72 K RON | |
| 55 | 55.PARTENZA SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 117,5 K RON | |
| 56 | 56.OMNIA UNIVERS SRL▲ 108 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▲ 278,3 % | ▲ 278,3 % | 349,4 K RON | |
| 57 | 57.CARDIFF LGD SRL▼ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 198,8 K RON | |
| 58 | 58.LEES COM SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 101,7 K RON | |
| 59 | 59.CRISTINA ASY SRL▼ 13 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 2,2×0,0% | 0,0% | 9 K RON | |
| 60 | 60.GREEN CASABLANCA SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 2,2×— | — | — | 91,5 K RON |
| 61 | 61.SANEW SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 28,6 K RON | |
| 62 | 62.ZIAN FOOD SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 477 K RON | |
| 63 | 63.CLEANBOX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×— | — | 43,1 K RON | |
| 64 | 64.RACOM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 1,9 K RON | |
| 65 | 65.ELPIDA FOOD SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 77 % | ▲ 77 % | 159,3 K RON | |
| 66 | 66.OPTIMAL TRAVEL SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.GELAS B PROD SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 7,5 K RON | |
| 68 | 68.JUZ CONCRETE SRL▲ 31 | Sat Cârlig, Comuna Popricani, Iaşi | 2×▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 97,4 K RON | |
| 69 | 69.LUC ZECE SRL▲ 51 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1,9×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 17 K RON | |
| 70 | 70.LIDA COM-IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 76 RON | |
| 71 | 71.IMPEX MINI MARKET SRL▼ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 257,3 K RON | |
| 72 | 72.CALYPSO-CAFFE SRL▲ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 36,5 K RON | |
| 73 | 73.GOLDEN KITCHEN SRL▲ 6 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,8×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 20,3 K RON | |
| 74 | 74.ANDANIA TONY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 13,4 K RON | |
| 75 | 75.KOORNNEEF INVESTMENT SRL▲ 300 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▲ 4.175 % | ▲ 4.175 % | 232,5 K RON | |
| 76 | 76.GEAL GAME SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▲ 40 % | ▲ 40 % | 31,2 K RON | |
| 77 | 77.CH2 FOODS & DRINKS SRL▼ 8 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,7×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 295,4 K RON | |
| 78 | 78.DRAGON TEAM SRL▼ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -2,5 K RON | |
| 79 | 79.CASA CU BRAZI CATERING SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 5,5 K RON | |
| 80 | 80.DACO-SERVICE SRL▼ 20 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,6×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -21,1 K RON | |
| 81 | 81.TOUJOURS SRL▼ 24 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,6×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 15,6 K RON | |
| 82 | 82.CARUL CU MICI BBQ SRLnou | Sat Găureni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,6×— | — | — | 23,4 K RON |
| 83 | 83.OSCAR EIGO GROUP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 84 | 84.HANALLI COMPANY SRL▲ 164 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▲ 410 % | ▲ 410 % | 152,8 K RON | |
| 85 | 85.PANGAB IMPEX SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,5×— | — | — | 26,7 K RON |
| 86 | 86.VIVO STREET FOOD SRL▲ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.LA-BAZĂ S.R.L.▼ 74 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,5×▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 192,9 K RON | |
| 88 | 88.DAION SERCOM SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 401,4 K RON | |
| 89 | 89.MITIK MARKET SRL▲ 39 | Sat Brăeşti, Comuna Brăeşti, Iaşi | 1,5×▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 36,3 K RON | |
| 90 | 90.TOTAL IMS CAFE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×— | — | — | 14 K RON |
| 91 | 91.SOFT SOCIAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 11,2 K RON | |
| 92 | 92.QUARTZ CONCEPT & SOLUTIONS SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 71,4 K RON | |
| 93 | 93.CODVERO S.R.L.= | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,4×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 42,4 K RON | |
| 94 | 94.AVANTAJ PUB SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -166 RON | |
| 95 | 95.MAGNA SDF SRL▲ 110 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▲ 202,2 % | ▲ 202,2 % | 181,5 K RON | |
| 96 | 96.MITON CONSULT SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -5,1 K RON | |
| 97 | 97.TIBIRAM COMPANY SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,3×— | — | 211 K RON | |
| 98 | 98.CAFENEAUA TIMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×— | — | — | 20,1 K RON |
| 99 | 99.THE HOPE & LA FEMME SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 11,2 K RON | |
| 100 | 100.ACIPRO 93 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×0,0% | 0,0% | 3,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON