Top 100 firme — Activități profesionale, Iași după lichiditate ridicată în 2017
767 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,1×, iar liderul atinge 128,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECOSISTEM CONSULTANTA SRL= | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 128,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 175,2 K RON | |
| 2 | 2.FINT MANAGEMENT SRL▲ 2 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 76,2×▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 353,2 K RON | |
| 3 | 3.EST CHRONE SRL▲ 3 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 46,5×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 289,5 K RON | |
| 4 | 4.LOGITECH PROJECT SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 30,7×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 92,9 K RON | |
| 5 | 5.BBCGEOTECHNIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,7×▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 155,6 K RON | |
| 6 | 6.DEDAL PROJECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,6×▼ 90 % | ▼ 90 % | 37,5 K RON | |
| 7 | 7.TELE MEDIA PRODUCTION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,4×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 311,1 K RON | |
| 8 | 8.ELDO-CONT EXPERT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,9×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 52,4 K RON | |
| 9 | 9.FIMAN EXPERT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,4×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 140,5 K RON | |
| 10 | 10.HORAND COMPANY SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,2×▲ 169 % | ▲ 169 % | 369,8 K RON | |
| 11 | 11.SOCIETATEA DE PROIECTARE PENTRU INFRASTRUCTURĂ URBANĂ ŞI RURALĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,1×▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 173,4 K RON | |
| 12 | 12.TRIOVET SRL▲ 220 | Sat Lespezi, Comuna Lespezi, Iaşi | 24,6×▲ 939,2 % | ▲ 939,2 % | 17,3 K RON | |
| 13 | 13.EXPERT-AUDIT SA▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,9×▲ 85 % | ▲ 85 % | 194,6 K RON | |
| 14 | 14.OPEN VISION SRLnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 22,8×▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | 253,7 K RON | |
| 15 | 15.MICRO-EDGE SRL▲ 2 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 21,9×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 884,6 K RON | |
| 16 | 16.ARH CONS PROIECT SRL▲ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,4×▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | 75,1 K RON | |
| 17 | 17.ZOOM MEDIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,1×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 20,8 K RON | |
| 18 | 18.CONTADOR.RO SRLnou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 20,6×▲ 121 % | ▲ 121 % | 122,3 K RON | |
| 19 | 19.HVAC PROJECTS SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,4×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 92,3 K RON | |
| 20 | 20.FLAIR COMMUNICATIONS & MARKETING SOLUTIONS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,2×▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 48,2 K RON | |
| 21 | 21.GIRAFFIC SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,4×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 254,6 K RON | |
| 22 | 22.ZEST-DP SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,8×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 15,7 K RON | |
| 23 | 23.AVEHUB S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,8×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 106,6 K RON | |
| 24 | 24.MARKSON RESEARCH AND CONSULTANCY SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,7×▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 122,9 K RON | |
| 25 | 25.ESSEA SERVIZI AZIENDALI SRL▲ 275 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,6×▲ 755,5 % | ▲ 755,5 % | 445,6 K RON | |
| 26 | 26.DUVA MANAGEMENT SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,5×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 184,8 K RON | |
| 27 | 27.AGATECH SRL▲ 97 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 15×▲ 206,1 % | ▲ 206,1 % | 65,8 K RON | |
| 28 | 28.OPTIM VALUE S.R.L.▲ 52 | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 15×▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 128,4 K RON | |
| 29 | 29.BENTLEY SYSTEMS ROMÂNIA SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,8×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 204 K RON | |
| 30 | 30.RISE PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,1×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 160,6 K RON | |
| 31 | 31.TEHNICGRUPCAD SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,8×▼ 27 % | ▼ 27 % | 134,8 K RON | |
| 32 | 32.ONU TRAD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,8×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 20,3 K RON | |
| 33 | 33.TERMO AUDIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 38 K RON | |
| 34 | 34.ODISEEA PROIECT SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 80,3 K RON | |
| 35 | 35.EURO SMART CONCEPT SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 13,2×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 177,5 K RON | |
| 36 | 36.ADVERTO MEDIA GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,7×▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 161,8 K RON | |
| 37 | 37.STUDIO MIOLK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,6×▲ 366,3 % | ▲ 366,3 % | 160,7 K RON | |
| 38 | 38.ECOPROIECT DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,4×— | — | — | 129,5 K RON |
| 39 | 39.LINGUA CONNEXION SRL▲ 69 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 12,2×▲ 120 % | ▲ 120 % | 152,9 K RON | |
| 40 | 40.INGENIUM BUILDING DESIGN SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 12×— | — | — | 113 K RON |
| 41 | 41.MARKETING IMPACT TEAM SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 12×▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | 156,5 K RON | |
| 42 | 42.EVAREX.RO SRL▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12×▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 57,6 K RON | |
| 43 | 43.TOP PTH SRLnou | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 11,8×▲ 165,6 % | ▲ 165,6 % | 98,5 K RON | |
| 44 | 44.STANDARD DRUM SRL▲ 222 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,7×▲ 459,8 % | ▲ 459,8 % | 437,3 K RON | |
| 45 | 45.MOD BIZ SRL▲ 419 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,6×▲ 1.037,3 % | ▲ 1.037,3 % | 496,9 K RON | |
| 46 | 46.ADWIZE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 11,3×▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 83,4 K RON | |
| 47 | 47.DAILYTRANSLATE SRL▲ 155 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3×▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 143,4 K RON | |
| 48 | 48.MOLD-AUDIT EXPERT SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 11,1×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 35,9 K RON | |
| 49 | 49.MIHUL SRL▲ 98 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1×▲ 178,2 % | ▲ 178,2 % | 268,4 K RON | |
| 50 | 50.OPTIMAL PROJECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1×▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.BENLI GLOBAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11×— | — | — | 514 K RON |
| 52 | 52.SISTEMATIC PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,7×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 115,3 K RON | |
| 53 | 53.CONTABIL EXPERT TBM S.R.L.▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,7×▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 43,2 K RON | |
| 54 | 54.A & D EXPERT CARRIERS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,7×— | — | — | 102,6 K RON |
| 55 | 55.OFFICE PROIECTE SRL▲ 81 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,6×▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 286,7 K RON | |
| 56 | 56.ATEXIS SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -55 K RON | |
| 57 | 57.INTERCONFORMITY MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 691,8 K RON | |
| 58 | 58.INTER PROCENTER GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3×▲ 323,4 % | ▲ 323,4 % | 201,5 K RON | |
| 59 | 59.ACIV CONINSTAL A.G. SRL▼ 5 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 10,3×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 27,4 K RON | |
| 60 | 60.FIRAVET COM SRL▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3×▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | 162,3 K RON | |
| 61 | 61.SABI STRUCTURA SRL▲ 20 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 10,2×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 514,2 K RON | |
| 62 | 62.PORTAL SRL▲ 270 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,2×▲ 538,4 % | ▲ 538,4 % | 68,2 K RON | |
| 63 | 63.PROFICONT MG SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,1×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 161,4 K RON | |
| 64 | 64.MIALMA-IND SRL▲ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 9,9×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 135 K RON | |
| 65 | 65.NEXT STUDIO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7×▲ 637,1 % | ▲ 637,1 % | 106,6 K RON | |
| 66 | 66.EVICONT EXPERT SRL▲ 110 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7×▲ 195,7 % | ▲ 195,7 % | 171,7 K RON | |
| 67 | 67.HIGH LIGHT PROJECT SRL▲ 520 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7×▲ 1.565,5 % | ▲ 1.565,5 % | 511,3 K RON | |
| 68 | 68.DTAC DEVELOPMENT SRL▼ 53 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 9,6×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 223,9 K RON | |
| 69 | 69.PROSOFT SRL▲ 249 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,3×▲ 454,5 % | ▲ 454,5 % | 188,1 K RON | |
| 70 | 70.SINFEX COMP SRL▲ 583 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,2×▲ 3.592 % | ▲ 3.592 % | -80,8 K RON | |
| 71 | 71.AIM MANAGEMENT CONSTRUCT PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 111,8 K RON | |
| 72 | 72.STRUCTURAL BUILDING SRL▲ 295 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×▲ 511,2 % | ▲ 511,2 % | 107,1 K RON | |
| 73 | 73.EDUCONSULT PROFESIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 91,6 K RON | |
| 74 | 74.FORCE-CONT EXPERT SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 61,3 K RON | |
| 75 | 75.ECONOMIC SERV SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 20,4 K RON | |
| 76 | 76.TOTAL PRIM AUDIT SRL▲ 82 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 34,5 K RON | |
| 77 | 77.ATIPICO COLORIS SRL▲ 133 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▲ 220,8 % | ▲ 220,8 % | 59,4 K RON | |
| 78 | 78.CONCRET ADVERTISING SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 215 K RON | |
| 79 | 79.MULTIMEDIA ZONE SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 8,5×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 110,1 K RON | |
| 80 | 80.B & G DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×— | — | — | 116,4 K RON |
| 81 | 81.GENERAL PROIECT CONSULTING SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 11,2 K RON | |
| 82 | 82.SHIFT CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 80,1 K RON | |
| 83 | 83.MEDYMENTENANCE SRL▲ 300 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 8,3×▲ 511,1 % | ▲ 511,1 % | 446,5 K RON | |
| 84 | 84.HYDRO PROJECT & CONSULTING SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 282,4 K RON | |
| 85 | 85.SPEED IAŞI SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 8,2×▼ 89 % | ▼ 89 % | 466,4 K RON | |
| 86 | 86.NEO-CONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8×▼ 57 % | ▼ 57 % | 146,9 K RON | |
| 87 | 87.PENROM MANUFACTURING SRL▼ 24 | Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iaşi | 8×▼ 2 % | ▼ 2 % | 56,5 K RON | |
| 88 | 88.PLIARAVET SRL▲ 68 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 7,9×▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 215,4 K RON | |
| 89 | 89.LACONSEIL SRL▲ 77 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8×▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 470 RON | |
| 90 | 90.MABAS SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 7,8×▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 133,8 K RON | |
| 91 | 91.ADRAL PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 71,2 K RON | |
| 92 | 92.AED ENGINEERING SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 5,1 K RON | |
| 93 | 93.GEOSTRUCT SRL▼ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 51,2 K RON | |
| 94 | 94.SIRIUS INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 144,2 K RON | |
| 95 | 95.INKSHAPE SRL▼ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,4×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 205,7 K RON | |
| 96 | 96.COREMIS IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,4×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 43,3 K RON | |
| 97 | 97.SD SEEDS SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 245,5 K RON | |
| 98 | 98.SEPTEMBER STUDIO SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 7,2×— | — | — | 129,2 K RON |
| 99 | 99.MATEO-ACORD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2×— | — | — | 273,6 K RON |
| 100 | 100.BETA STAR SRL▲ 159 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1×▲ 231,3 % | ▲ 231,3 % | -179,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Iași
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
850 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
403 firme · 526,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
245 firme · 433,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
468 firme · 274,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
414 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
274 firme · 148,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
161 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
84 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
123 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
31 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
61 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
19 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
26 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
177 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
57 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
27 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
26 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
31 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
12 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 965,9 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 54 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON