Top 100 firme — Activități profesionale, Iași după lichiditate ridicată în 2011
549 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,1×, iar liderul atinge 121,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BCC AGREGATE BETOANE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 121,5×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 334,2 K RON | |
| 2 | 2.FINT CONSULTING SRL▲ 1 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 115,6×▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 427,5 K RON | |
| 3 | 3.AMOGOTICA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 373,9 K RON | |
| 4 | 4.ECOSISTEM CONSULTANTA SRL▲ 25 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 91,6×▲ 872,5 % | ▲ 872,5 % | 87,2 K RON | |
| 5 | 5.DUVA MANAGEMENT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,5×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 113 K RON | |
| 6 | 6.ARCADIS EXCELLENCE CENTER ROMANIA S.A.▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,1×▲ 105 % | ▲ 105 % | 421,8 K RON | |
| 7 | 7.SMART ADVERTISING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24×▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 1,9 K RON | |
| 8 | 8.SOLOMON BUSINESS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,1×▲ 269,3 % | ▲ 269,3 % | 277,1 K RON | |
| 9 | 9.COREMIS IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,1×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 51,5 K RON | |
| 10 | 10.ALPHAMED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,9×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 102,5 K RON | |
| 11 | 11.HLG PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,3×▲ 54 % | ▲ 54 % | 688 K RON | |
| 12 | 12.AS MEDIA SRL▲ 15 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 18,6×▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 52,6 K RON | |
| 13 | 13.ARH CONS PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,3×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 203,1 K RON | |
| 14 | 14.SOLID PROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,8×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 88,5 K RON | |
| 15 | 15.SIMPROMET SRL▲ 131 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 16×▲ 506,8 % | ▲ 506,8 % | 245 K RON | |
| 16 | 16.METATECH-EDUCATION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,8×▲ 515,8 % | ▲ 515,8 % | 207,9 K RON | |
| 17 | 17.HORAND COMPANY SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 110,8 K RON | |
| 18 | 18.I & G ROAD PROJECT SRL▲ 210 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 14,5×▲ 959,1 % | ▲ 959,1 % | 164,6 K RON | |
| 19 | 19.LAW & ORDER SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14×▲ 35 % | ▲ 35 % | 273,9 K RON | |
| 20 | 20.AQUAPROIECT SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,9×▲ 131 % | ▲ 131 % | 70,3 K RON | |
| 21 | 21.GOLDEN STAR CONSULTING SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 13,4×▲ 178,8 % | ▲ 178,8 % | 78,2 K RON | |
| 22 | 22.ULTRA GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 9,7 K RON | |
| 23 | 23.PRO MEDIU ECO SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 152 K RON | |
| 24 | 24.SAM IDEAS SRL▲ 28 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 12,8×▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 46,2 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT-AUDIT COMPANY SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,5×▼ 58 % | ▼ 58 % | 325,8 K RON | |
| 26 | 26.CAB EXPERT SRL▲ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,2×▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 77,8 K RON | |
| 27 | 27.INTACT SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,1×▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 13,8 K RON | |
| 28 | 28.POTENTIAL SRL▲ 8 | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 12×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 58,2 K RON | |
| 29 | 29.HIDRO-IF-PROIECT SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,7×▲ 140 % | ▲ 140 % | 346,9 K RON | |
| 30 | 30.SIMPA CONSULT SRL▲ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,2×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 31 | 31.MECHATRONICS INNOVATION CENTER SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 185,7 K RON | |
| 32 | 32.IT & CONSULTING PLAZZA SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 580,2 K RON | |
| 33 | 33.GRUP CONSULTANTA,CONTABILITATE,EXPERTIZA SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,1×▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 403 RON | |
| 34 | 34.PRIMUS TRADING SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9×▲ 11 % | ▲ 11 % | 93,1 K RON | |
| 35 | 35.EVAREX.RO SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8×▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 71,6 K RON | |
| 36 | 36.JUNIOR DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 7,6 K RON | |
| 37 | 37.VIC DISTRIBUTION SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 64,3 K RON | |
| 38 | 38.AUDIT EXPERT CONT SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 8,2×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 105,8 K RON | |
| 39 | 39.ALFACERT SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 36 K RON | |
| 40 | 40.PROMRAX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -94,6 K RON | |
| 41 | 41.AVEFOOD S.R.L.▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,9×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 106,2 K RON | |
| 42 | 42.URBATECH SRL▲ 127 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8×▲ 284,7 % | ▲ 284,7 % | 79,9 K RON | |
| 43 | 43.ANTIGONA INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7×▲ 177,4 % | ▲ 177,4 % | 95,3 K RON | |
| 44 | 44.PRO IMPACT GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 283,1 K RON | |
| 45 | 45.HIDRO-GIS PROIECT SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 65,1 K RON | |
| 46 | 46.SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI POPESCU CONSTANTIN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5×— | — | — | 73,4 K RON |
| 47 | 47.ELECTROAS SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,3×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 134,8 K RON | |
| 48 | 48.TOTAL PROIECT SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 75,3 K RON | |
| 49 | 49.URBA SISTEM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 50,8 K RON | |
| 50 | 50.ROLPROIECT SRL▼ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,9×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 106,4 K RON | |
| 51 | 51.EMADY'S PREST SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8×▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 100,4 K RON | |
| 52 | 52.CONSULTANTA CONSTRUCTII SRL▲ 411 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6×▲ 2.110 % | ▲ 2.110 % | 31,1 K RON | |
| 53 | 53.EMPIRE PROJECT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 6,8 K RON | |
| 54 | 54.PROEXAP SRL▲ 62 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 27,5 K RON | |
| 55 | 55.Q TEST SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 54,1 K RON | |
| 56 | 56.LIFE DESIGN SERVICES S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 6,3×▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 90,1 K RON | |
| 57 | 57.A.O.D. EXIM SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 3,4 K RON | |
| 58 | 58.TOTAL PRIM AUDIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8×— | — | — | 94,3 K RON |
| 59 | 59.OAMENI ŞI COMPANII SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.PROCONDENTIS SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 4,8 K RON | |
| 61 | 61.ECONOVA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,6×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 48,9 K RON | |
| 62 | 62.CONPROIECT AKY SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 248,5 K RON | |
| 63 | 63.ZON-PROTECT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 83,1 K RON | |
| 64 | 64.INSTAL PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 62,5 K RON | |
| 65 | 65.CREATIV CONSULT SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 104,9 K RON | |
| 66 | 66.T-BUSINESS GROUP SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 5,2×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 102,3 K RON | |
| 67 | 67.EXPERT EVALUATOR SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 27,4 K RON | |
| 68 | 68.ARHITECT INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 21,9 K RON | |
| 69 | 69.EXPERT-AUDIT SA▼ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 43,7 K RON | |
| 70 | 70.APIVET SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 5,1×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 767 RON | |
| 71 | 71.NEO-CONS SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 100,2 K RON | |
| 72 | 72.GENERAL PROIECT CONSULTING SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 35,4 K RON | |
| 73 | 73.EXIM CONT SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 58,9 K RON | |
| 74 | 74.CABINET EXPERT CONTABIL MD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 36 K RON | |
| 75 | 75.QNC TECHNOLOGY SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 145,2 K RON | |
| 76 | 76.PIONEER MANAGEMENT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 73,6 K RON | |
| 77 | 77.STRUCTURAL DESIGN SRL▲ 283 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 545,5 % | ▲ 545,5 % | 328,4 K RON | |
| 78 | 78.ITP AUTO SERVICII SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 232,8 K RON | |
| 79 | 79.ELSYS DESIGN SRL▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9×▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 4,9 K RON | |
| 80 | 80.ZETTO INVEST SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | -43,5 K RON | |
| 81 | 81.EURO PROJECT CONSULTING SRL▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 2,6 K RON | |
| 82 | 82.BEHLEV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8×▲ 270,8 % | ▲ 270,8 % | 50,2 K RON | |
| 83 | 83.GRUPO SRL▲ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8×▲ 119,3 % | ▲ 119,3 % | 91,8 K RON | |
| 84 | 84.EXPERT MOLDOVA SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,1 K RON | |
| 85 | 85.PUBLIC PREST SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -1,2 K RON | |
| 86 | 86.WATERLAND SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 3,9 K RON | |
| 87 | 87.ROSS CONSULTANTS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6×▼ 20 % | ▼ 20 % | 30,8 K RON | |
| 88 | 88.PADO GRUP SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 66,9 K RON | |
| 89 | 89.SCUMIN SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 90,6 K RON | |
| 90 | 90.PERSPECTIVE SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 15,1 K RON | |
| 91 | 91.REDGRAPH SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -34,4 K RON | |
| 92 | 92.GT ARHITECT SRL▲ 117 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4×▲ 183,2 % | ▲ 183,2 % | 153,1 K RON | |
| 93 | 93.PROIECTARE-EXPERTIZARE-CONSOLIDARE SRL▲ 196 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4×▲ 320,2 % | ▲ 320,2 % | 37,3 K RON | |
| 94 | 94.AUDITCONT EXPERT SRL▼ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 152,9 K RON | |
| 95 | 95.ARAN CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 102,1 K RON | |
| 96 | 96.PRO&CONS INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 43,1 K RON | |
| 97 | 97.COMAXA SRL▼ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 19,6 K RON | |
| 98 | 98.AUDIT CONT PREST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 60,6 K RON | |
| 99 | 99.ADIWA CONSULTING SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 45,7 K RON | |
| 100 | 100.BUILDINGS PROJECTS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1×▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 79,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Iași
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
850 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
403 firme · 526,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
245 firme · 433,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
468 firme · 274,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
414 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
274 firme · 148,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
161 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
84 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
123 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
31 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
61 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
19 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
26 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
177 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
57 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
27 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
26 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
31 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
12 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 965,9 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 54 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON