Top 100 firme din Iași după lichiditate ridicată în 2015
7.580 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18,9×, iar liderul atinge 1.335,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COCA-COLA HBC IASI S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.335,9×▲ 116 % | ▲ 116 % | 388 K RON | |
| 2 | 2.LU-AND IFN SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 133,5×▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 102,7 K RON | |
| 3 | 3.ECOSISTEM CONSULTANTA SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 117,2×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 70,2 K RON | |
| 4 | 4.RO SCIENTIFIC SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,4×▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 61,5 K RON | |
| 5 | 5.IMOBILIARE SAV SRL▲ 2.625 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,3×▲ 7.057,4 % | ▲ 7.057,4 % | 180,5 K RON | |
| 6 | 6.ADDENDA SOFT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,8×▲ 41 % | ▲ 41 % | 139 K RON | |
| 7 | 7.EXPERT 3D GROUP SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71×▲ 277,5 % | ▲ 277,5 % | 150,5 K RON | |
| 8 | 8.LAW & ORDER SRL▲ 151 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,4×▲ 436 % | ▲ 436 % | 19,1 K RON | |
| 9 | 9.SERVUNION SRL▲ 274 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,9×▲ 654,7 % | ▲ 654,7 % | 454,7 K RON | |
| 10 | 10.UNIDENT NVR SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,6×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 13,1 K RON | |
| 11 | 11.ECO AMBALAJE RECYCLE SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,6×▲ 215 % | ▲ 215 % | 56,8 K RON | |
| 12 | 12.RESURSE UMANE MEDICAL CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,1×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 211,2 K RON | |
| 13 | 13.EXPERT-AUDIT COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,8×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 232,3 K RON | |
| 14 | 14.GASTROSTAR GRUP SA▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,9×▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 118,1 K RON | |
| 15 | 15.STEJĂREL CONSTRUCT SRL▲ 51 | Sat Goeşti, Comuna Lungani, Iaşi | 47,4×▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 26,6 K RON | |
| 16 | 16.GESKIMO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,4×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.RELATIV IMPACT SRL▲ 1.656 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 45,7×▲ 2.543,4 % | ▲ 2.543,4 % | 493 K RON | |
| 18 | 18.ELLETHERM SRLnou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 45,6×▼ 30 % | ▼ 30 % | 204,7 K RON | |
| 19 | 19.DIANA TEC SRL▲ 150 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 45×▲ 278,6 % | ▲ 278,6 % | 221 K RON | |
| 20 | 20.TONY GOLD STAR SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45×▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 139,5 K RON | |
| 21 | 21.CORIOLAN AUR SMARALD IFN SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,6×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 70,4 K RON | |
| 22 | 22.COMPACT GRUP SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,5×— | — | 317,4 K RON | |
| 23 | 23.LOGITECH PROJECT SRL▲ 16 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 43,7×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 107,3 K RON | |
| 24 | 24.COMPLEX AURORA SRL▲ 1.013 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,3×▲ 1.501,9 % | ▲ 1.501,9 % | 59,5 K RON | |
| 25 | 25.GASTROMEDICA SRL▲ 96 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,3×▲ 169,5 % | ▲ 169,5 % | 113,1 K RON | |
| 26 | 26.RECONS INJECT SRL▼ 8 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 38,6×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 66,8 K RON | |
| 27 | 27.TEXTILA SA▲ 330 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38×▲ 472,6 % | ▲ 472,6 % | -85,7 K RON | |
| 28 | 28.TUDOR-SCHIMB VALUTAR SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 220 K RON | |
| 29 | 29.PRINCE SOFTWARE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 114,5 K RON | |
| 30 | 30.EURO-GOLD & CO IFN SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,9×▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 629,5 K RON | |
| 31 | 31.TWILLS TEXTILE SRL▲ 2.335 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,8×▲ 2.657,9 % | ▲ 2.657,9 % | 479,7 K RON | |
| 32 | 32.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,5×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.FABROMA SRL▲ 1.584 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 34,2×▲ 1.808,4 % | ▲ 1.808,4 % | 3,3 K RON | |
| 34 | 34.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SUCEAVA S.A.▲ 287 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,9×▲ 365,8 % | ▲ 365,8 % | 293,3 K RON | |
| 35 | 35.HUMANPOINT SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,7×▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 88,5 K RON | |
| 36 | 36.FERTELITE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,7×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 166,9 K RON | |
| 37 | 37.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,4×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 38 | 38.RESET TRANS SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,6×▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 182,2 K RON | |
| 39 | 39.SERVICE DN28 SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,4×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 87,5 K RON | |
| 40 | 40.PRIMA TOURS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,3×▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 56,8 K RON | |
| 41 | 41.GEOASIG PARTNER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,3×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 260,9 K RON | |
| 42 | 42.VS COMUNICATION SRL▲ 106 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,6×▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | -247,6 K RON | |
| 43 | 43.FINT MANAGEMENT SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 30,5×— | — | — | 406,6 K RON |
| 44 | 44.TEHNO CONECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,1×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 92,4 K RON | |
| 45 | 45.MOZAIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30×▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 92,6 K RON | |
| 46 | 46.AUTO DUO SRL▲ 242 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 29,8×▲ 280,1 % | ▲ 280,1 % | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.VARMEX COM SRL▼ 18 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 29,3×▲ 1 % | ▲ 1 % | 156,6 K RON | |
| 48 | 48.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▲ 256 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 29,3×▲ 287,9 % | ▲ 287,9 % | 6 mil. RON | |
| 49 | 49.SINCRONET SOLUTION SRL▲ 143 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,2×▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 173,6 K RON | |
| 50 | 50.DMD PATH SRL▲ 96 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,9×▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 180,7 K RON | |
| 51 | 51.ORSON COM SRL▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,9×▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | -2,4 K RON | |
| 52 | 52.SILCONEX SRL▲ 488 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,9×▲ 472,3 % | ▲ 472,3 % | -189 K RON | |
| 53 | 53.RICHTER ROMANIA SRL▲ 343 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,8×▲ 335,2 % | ▲ 335,2 % | 240,4 K RON | |
| 54 | 54.TERMOELECTRIC SRL▲ 430 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 26,1×▲ 390 % | ▲ 390 % | 23,3 K RON | |
| 55 | 55.MGD AGROTRANS INVEST SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 26,1×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 239,3 K RON | |
| 56 | 56.NICOLA DENNIS ROSSANA SRL▲ 303 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 25,9×▲ 291,4 % | ▲ 291,4 % | 124,4 K RON | |
| 57 | 57.GRANIT SRL▲ 126 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,9×▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | -53,1 K RON | |
| 58 | 58.ARH CONS PROIECT SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,6×▼ 1 % | ▼ 1 % | 167,8 K RON | |
| 59 | 59.MASTERWORK SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,6×▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 205,7 K RON | |
| 60 | 60.GIGA CONSTRUCT SRL▼ 35 | Sat Goeşti, Comuna Lungani, Iaşi | 25,4×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 4,6 K RON | |
| 61 | 61.N.C.I.V. PROPERTY DEVELOP SRL▲ 232 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,3×▲ 225,8 % | ▲ 225,8 % | 187,9 K RON | |
| 62 | 62.EXPERT-AUDIT SA▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,1×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 15,2 K RON | |
| 63 | 63.EUROGAMES LTD SRL▲ 291 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,7×▲ 271 % | ▲ 271 % | 2,5 mil. RON | |
| 64 | 64.DEMITROS SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,6×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 269,1 K RON | |
| 65 | 65.ROYAL CLUB GAMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,5×— | — | — | 264,7 K RON |
| 66 | 66.EURO MEDI CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,1×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 26,8 K RON | |
| 67 | 67.AGENŢIA WEBMAGNAT SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,9×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 105,9 K RON | |
| 68 | 68.ETCH-TECH SOLUTIONS SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,6×▲ 32 % | ▲ 32 % | 372,6 K RON | |
| 69 | 69.MEM PROJECT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,5×▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 217,2 K RON | |
| 70 | 70.VISPA SECURITY SRL▲ 132 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,4×▲ 123,3 % | ▲ 123,3 % | 88,3 K RON | |
| 71 | 71.VENETO SERVICES SRL▲ 341 | Sat Cârniceni, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 23,2×▲ 287,2 % | ▲ 287,2 % | 161,3 K RON | |
| 72 | 72.SMART ADVERTISING SRL▼ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,1×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -23,4 K RON | |
| 73 | 73.ANTHEM STP SRL▼ 19 | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 22,6×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 52,7 K RON | |
| 74 | 74.DUVA MANAGEMENT SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,5×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 165,8 K RON | |
| 75 | 75.MULTICONSTRUCT BUCIUM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,4×— | — | — | 232,1 K RON |
| 76 | 76.FLOYD PROJECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22×▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 150,6 K RON | |
| 77 | 77.HORAND COMPANY SRL▼ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,9×▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 96,9 K RON | |
| 78 | 78.PROAMBIENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,9×▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 87,9 K RON | |
| 79 | 79.GO CONSULT CONTAB EXPERT SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,7×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 18,7 K RON | |
| 80 | 80.AMETAR TECHNOLOGY SOLUTIONS SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 21,6×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 172,4 K RON | |
| 81 | 81.MACARIE RENTAL SRL▲ 83 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 21,6×▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 66,7 K RON | |
| 82 | 82.FAST & ADVANTAGE SRL▲ 1.722 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3×▲ 1.228,1 % | ▲ 1.228,1 % | 107,7 K RON | |
| 83 | 83.DANAVI SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,2×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 204,2 K RON | |
| 84 | 84.PATANY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,1×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 158,8 K RON | |
| 85 | 85.INTACT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21×▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 49,7 K RON | |
| 86 | 86.VALIOMA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,8×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 48,2 K RON | |
| 87 | 87.TERMO AUDIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,8×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 53,3 K RON | |
| 88 | 88.BLANARU V. SERV SRL▼ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,8×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -87,1 K RON | |
| 89 | 89.TRAINING CARIERE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,6×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 183,8 K RON | |
| 90 | 90.IDEANCE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,5×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 51,6 K RON | |
| 91 | 91.ALCALIN IASI 2G SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 20,2×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 198,1 K RON | |
| 92 | 92.NETINVEST SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 1 mil. RON | |
| 93 | 93.ECOSOFT INVESTMENT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,8×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 267,7 K RON | |
| 94 | 94.MADIMAR TREND SRL▲ 531 | Sat Pârcovaci, Oraş Hârlău, Iaşi | 19,5×▲ 348,2 % | ▲ 348,2 % | 57,7 K RON | |
| 95 | 95.COMPACT SYSTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,4×— | — | 223,8 K RON | |
| 96 | 96.MONDO-LOGISTIC SRL▲ 298 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,3×▲ 213,1 % | ▲ 213,1 % | 209,1 K RON | |
| 97 | 97.TUDORIS SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,3×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 74,5 K RON | |
| 98 | 98.TURMALIN SRL▲ 260 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,3×▲ 191,5 % | ▲ 191,5 % | 73,6 K RON | |
| 99 | 99.DORINI-RDR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,9×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 103,5 K RON | |
| 100 | 100.FREELANCE TEAM SRL▲ 337 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,9×▲ 224,7 % | ▲ 224,7 % | 217,1 K RON |