Top 100 firme din Iași după lichiditate ridicată în 2012
7.005 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 12,1×, iar liderul atinge 286,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GESKIMO SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 286,4×▲ 318,9 % | ▲ 318,9 % | 210,5 K RON | |
| 2 | 2.ROUNAD IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 282,4×▲ 281 % | ▲ 281 % | 126,6 K RON | |
| 3 | 3.COCA-COLA HBC IASI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177,7×▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | 616,1 K RON | |
| 4 | 4.OTIS STAR GRUP SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 143,8×▲ 436,8 % | ▲ 436,8 % | -131,7 K RON | |
| 5 | 5.CORIOLAN AUR SMARALD IFN SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,3×▲ 58 % | ▲ 58 % | 375,3 K RON | |
| 6 | 6.BCC AGREGATE BETOANE SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,9×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 305,2 K RON | |
| 7 | 7.AUTO AVANTAJE SRL▲ 117 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,9×▲ 623,4 % | ▲ 623,4 % | 750,8 K RON | |
| 8 | 8.ECOSISTEM CONSULTANTA SRL▼ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 74,6×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 62,8 K RON | |
| 9 | 9.CASIDO GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,4×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 96 K RON | |
| 10 | 10.KISS SRL▲ 329 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,7×▲ 1.147,1 % | ▲ 1.147,1 % | 208,2 K RON | |
| 11 | 11.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▲ 4 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 58,3×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.FIDUS SRL▲ 1.255 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50×▲ 2.927,9 % | ▲ 2.927,9 % | 135,4 K RON | |
| 13 | 13.EURISTICA SRL▲ 12 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 49,8×▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 25,8 K RON | |
| 14 | 14.INTERNATIONAL PRINTING & PACKAGING UNION IPPU SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,2×▲ 119,3 % | ▲ 119,3 % | 114,6 K RON | |
| 15 | 15.LU-AND IFN SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,6×▲ 225,3 % | ▲ 225,3 % | 498,3 K RON | |
| 16 | 16.PRINTCO PACK SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,1×▲ 202,8 % | ▲ 202,8 % | 108,3 K RON | |
| 17 | 17.PRIMEDIC SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,4×▲ 182 % | ▲ 182 % | 4,7 K RON | |
| 18 | 18.DANAVI SRL▲ 90 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,3×▲ 250,5 % | ▲ 250,5 % | 87,1 K RON | |
| 19 | 19.MENCAA SRL▲ 374 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 37,8×▲ 767,7 % | ▲ 767,7 % | 897,5 K RON | |
| 20 | 20.PRO TAKT TRADING SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,9×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 552,7 K RON | |
| 21 | 21.HIPERSYS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,2×▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 378,1 K RON | |
| 22 | 22.DUVA MANAGEMENT SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35×▼ 32 % | ▼ 32 % | 142,3 K RON | |
| 23 | 23.FERTELITE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,2×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 175,2 K RON | |
| 24 | 24.SERVICII CONSULTANTA FINANCIARA SRL▲ 267 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,8×▲ 492,6 % | ▲ 492,6 % | -60,6 K RON | |
| 25 | 25.INSTAL-MAR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,1×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 10,3 K RON | |
| 26 | 26.LAW & ORDER SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,8×▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 283,2 K RON | |
| 27 | 27.VIBRO TECH SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,7×▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 146,6 K RON | |
| 28 | 28.ECHIPA DE SERVICII SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,5×— | — | — | 384 K RON |
| 29 | 29.ECOSOFT INVESTMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,4×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 195,3 K RON | |
| 30 | 30.IT & CONSULTING PLAZZA SA▲ 111 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28×▲ 194,3 % | ▲ 194,3 % | 1 mil. RON | |
| 31 | 31.COMPACT GRUP SA▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,9×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 384,3 K RON | |
| 32 | 32.SMART ADVERTISING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,7×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 2,3 K RON | |
| 33 | 33.HIFLEX SRL▲ 4.842 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,9×▲ 4.975,5 % | ▲ 4.975,5 % | 409,8 K RON | |
| 34 | 34.KANIA SPEKA SNCnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,7×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 63 K RON | |
| 35 | 35.ADDENDA SOFT SRL▲ 62 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,3×▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 162,9 K RON | |
| 36 | 36.UNICA PMI SERVICII SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,7×▲ 2.013,7 % | ▲ 2.013,7 % | 466,1 K RON | |
| 37 | 37.VENUS L.G. SRL▲ 372 | Sat Mirosloveşti, Comuna Mirosloveşti, Iaşi | 24,5×▲ 475,5 % | ▲ 475,5 % | 31 K RON | |
| 38 | 38.VALGOS SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,2×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 157,4 K RON | |
| 39 | 39.GIGA CONSTRUCT SRL▲ 444 | Sat Goeşti, Comuna Lungani, Iaşi | 23,8×▲ 522,3 % | ▲ 522,3 % | -40,5 K RON | |
| 40 | 40.DONY SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,8×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 100,9 K RON | |
| 41 | 41.DIANA TEC SRL▼ 13 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 23,7×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 270,2 K RON | |
| 42 | 42.CONDUCTIV SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,6×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 370,3 K RON | |
| 43 | 43.PRIMA MG SRL▲ 70 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 23,4×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 52,4 K RON | |
| 44 | 44.EXPERT-AUDIT COMPANY SRL▲ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,3×▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 292,3 K RON | |
| 45 | 45.MATISCONS SERV SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 23,2×— | — | — | 222,6 K RON |
| 46 | 46.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,2×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 422,1 K RON | |
| 47 | 47.DIGITAL DISTRIBUTION NETWORK SRL▲ 85 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,5×▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 96,4 K RON | |
| 48 | 48.INNOVATIVE IT SRL▲ 58 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3×▲ 87 % | ▲ 87 % | 236,8 K RON | |
| 49 | 49.GEOGRAFIC SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | -62,8 K RON | |
| 50 | 50.A.S.A.-DA ÎNGRIJIRI MEDICALE SRL▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3×▼ 32 % | ▼ 32 % | 50,1 K RON | |
| 51 | 51.SERVICE DN28 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,2×— | — | — | 205,7 K RON |
| 52 | 52.DIGITAL SOFT SRL▲ 125 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 20,5×▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | 85,4 K RON | |
| 53 | 53.PURUSHA IFN SRL▲ 338 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,2×▲ 362,5 % | ▲ 362,5 % | 9,2 K RON | |
| 54 | 54.PARADIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20×▲ 216,2 % | ▲ 216,2 % | 18,3 K RON | |
| 55 | 55.SYMPHONY SPA SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,6×▲ 63 % | ▲ 63 % | 211,9 K RON | |
| 56 | 56.REVERDIA SRL▲ 1.330 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,5×▲ 1.167,5 % | ▲ 1.167,5 % | 63,1 K RON | |
| 57 | 57.PRICE BANKS SRL▼ 7 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 19,3×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 172 K RON | |
| 58 | 58.EURO-GOLD & CO IFN SRL▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,1×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 713,7 K RON | |
| 59 | 59.EDITURA GAMA JUNIOR SRL▲ 200 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,4×▲ 208,4 % | ▲ 208,4 % | 35,1 K RON | |
| 60 | 60.RESET TRANS SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,3×▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 206,5 K RON | |
| 61 | 61.MAVER INVEST SRL▲ 672 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 18,2×▲ 569,7 % | ▲ 569,7 % | 75,2 K RON | |
| 62 | 62.ALBO-SITI SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18×▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 27 K RON | |
| 63 | 63.TUDOR-SCHIMB VALUTAR SRL▲ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,9×▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 127,6 K RON | |
| 64 | 64.INTACT SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,5×▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 31,2 K RON | |
| 65 | 65.RLC TRIDENT SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,4×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 315,7 K RON | |
| 66 | 66.IASIMCOOP SRL▲ 580 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,8×▲ 459,7 % | ▲ 459,7 % | 20,3 K RON | |
| 67 | 67.FILA TUR LINE SRL▲ 736 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,7×▲ 569,1 % | ▲ 569,1 % | 125,5 K RON | |
| 68 | 68.TEXTILA SA▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 69 | 69.V.B.R. CREDIT BANK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,2×▲ 160 % | ▲ 160 % | 332,3 K RON | |
| 70 | 70.DEMITROS SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,2×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 291,8 K RON | |
| 71 | 71.AMICAL CREDIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,1×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 126,5 K RON | |
| 72 | 72.MONDO-LOGISTIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,8×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 40 K RON | |
| 73 | 73.MONDIAL EXCHANGE SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,4×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 75,2 K RON | |
| 74 | 74.GET PHOENIX SRL▲ 227 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 15,3×▲ 187,8 % | ▲ 187,8 % | -136,2 K RON | |
| 75 | 75.NGM-LEONARD SRL▲ 64 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 15,3×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 4,6 K RON | |
| 76 | 76.NETINVEST SRL▲ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,2×▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 600,8 K RON | |
| 77 | 77.SMART2TECH DEVELOPMENT SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 458,5 K RON | |
| 78 | 78.ROLPROIECT SRL▲ 137 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,7×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | -26,9 K RON | |
| 79 | 79.REZISTOTERM SRL▲ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,6×▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 34,5 K RON | |
| 80 | 80.SERVICII SI CONSULTANTA VEC SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 330,9 K RON | |
| 81 | 81.AVEFOOD S.R.L.▲ 104 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5×▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 29,9 K RON | |
| 82 | 82.HVAC PROJECTS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,3×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 55,5 K RON | |
| 83 | 83.FIRMA DE ALPINIŞTI SRL▲ 354 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,2×▲ 251,6 % | ▲ 251,6 % | 264,1 K RON | |
| 84 | 84.WAINCRIS SRL▲ 204 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 14×▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 378,7 K RON | |
| 85 | 85.B & P TECHNICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,9×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 22 K RON | |
| 86 | 86.EXIM CONT SRL▲ 244 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,8×▲ 174,1 % | ▲ 174,1 % | 54,6 K RON | |
| 87 | 87.ZEPELIN MEDIA SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,7×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 111,5 K RON | |
| 88 | 88.CABINET DE AUDIT, EXPERTIZĂ ŞI CONSULTANŢĂ FINANCIARĂ L.P.I. SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,5×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 13,1 K RON | |
| 89 | 89.COREMIS IMPEX SRL▼ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 53,3 K RON | |
| 90 | 90.SOFTWARE VISION BUSINESS SRL▲ 131 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4×▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 16,5 K RON | |
| 91 | 91.INTERPRIMA SRL▲ 100 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 13×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 356,8 K RON | |
| 92 | 92.INTER FINANCE SOLUTIONS SRL▲ 352 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,9×▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | 441,8 K RON | |
| 93 | 93.REDGRAPH SRL▲ 292 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,8×▲ 189,1 % | ▲ 189,1 % | -39,7 K RON | |
| 94 | 94.UMBRELLA MANAGEMENT SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,7×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 71,3 K RON | |
| 95 | 95.MUMY-ART SRL▼ 7 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 12,4×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 61,4 K RON | |
| 96 | 96.NEXT LINE CONSULT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,3×▲ 391,2 % | ▲ 391,2 % | 115,8 K RON | |
| 97 | 97.EXPO PARC SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,3×▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 207,1 K RON | |
| 98 | 98.HIGH TECHNOLOGY DELIVERY (H.T.D.) SRL▲ 271 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,2×▲ 163,1 % | ▲ 163,1 % | 216,9 K RON | |
| 99 | 99.RO SCIENTIFIC SRL▼ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,2×▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 186,6 K RON | |
| 100 | 100.PROCONS HIDRO SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 12,1×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 135 K RON |