Top 100 firme — Hoteluri și restaurante după lichiditate ridicată în 2023
21.791 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 30,4×, iar liderul atinge 1.391,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RIN RESORT & SPA SRL▲ 61 | Oraş Otopeni, Ilfov | 1.391,7×▲ 3.070,2 % | ▲ 3.070,2 % | 4 mil. RON | |
| 2 | 2.LOUNGE DINER 888 S.R.L.▲ 171 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 158,1×▲ 480,8 % | ▲ 480,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CASA CRENGUTEI SRL▲ 79 | Oraş Otopeni, Ilfov | 133,9×▲ 238,1 % | ▲ 238,1 % | 903,9 K RON | |
| 4 | 4.AVAMOS 2017 SRL▲ 2.784 | Municipiul Craiova, Dolj | 99×▲ 1.970,7 % | ▲ 1.970,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 5 | 5.YARINA DIAMOND CLASS SRL▲ 219 | Sat Vişinii, Comuna Independenţa, Călăraşi | 92,4×▲ 277 % | ▲ 277 % | 266,7 K RON | |
| 6 | 6.VENUS HOLIDAY 2000 SA▲ 210 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 75,8×▲ 206,7 % | ▲ 206,7 % | 438,7 K RON | |
| 7 | 7.A.S.G. COM SRL▲ 11.315 | Sat Suplacu de Barcău, Comuna Suplacu de Barcău, Bihor | 75,8×▲ 8.811,8 % | ▲ 8.811,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.VLH ATTRACTIVE SRL▲ 93 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 74,9×▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 844,7 K RON | |
| 9 | 9.EME CLEANEXPERT S.R.L.▲ 12 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 74,8×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 306,4 K RON | |
| 10 | 10.HOTEL TORONTAL BANAT SRL▲ 149 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,3×▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | -957 RON | |
| 11 | 11.BEYFIN ROMANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,3×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.FUNNY TOP CONCEPT SRL▲ 2.606 | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 70,6×▲ 1.290,2 % | ▲ 1.290,2 % | 96 K RON | |
| 13 | 13.COMPLEX PARCUL TRANDAFIRILOR S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 69,8×▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 174 K RON | |
| 14 | 14.ATHENEE PALACE SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62,1×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -212,5 K RON | |
| 15 | 15.FEDERAL PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,9×▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 994,8 K RON | |
| 16 | 16.TRANSFAGARASAN SRL▲ 4.137 | Sat Corbeni, Comuna Corbeni, Argeş | 55,2×▲ 1.597,9 % | ▲ 1.597,9 % | 460,2 K RON | |
| 17 | 17.DUO SANDNIC SRL▲ 6.930 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 54,9×▲ 2.982 % | ▲ 2.982 % | 469,1 K RON | |
| 18 | 18.MERIDIAN M I 92 SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 53,3×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.MARIA VICTORIA GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53×▼ 14 % | ▼ 14 % | 92,7 K RON | |
| 20 | 20.MIROMIN INVEST S.R.L.▲ 340 | Sat Bodeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 52,9×▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 351,4 K RON | |
| 21 | 21.WOLF TURISM SRL▲ 1.743 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 52,8×▲ 647 % | ▲ 647 % | 204,8 K RON | |
| 22 | 22.OSPĂTARI DIN BUCUREŞTI S.R.L.nou | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 51,6×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 188,1 K RON | |
| 23 | 23.JANET CLUB BETS SRLnou | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 50,5×— | — | 180,5 K RON | |
| 24 | 24.LECORA SRL▲ 1.693 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,3×▲ 596 % | ▲ 596 % | 632,7 K RON | |
| 25 | 25.SELAROS & ADI SRL▲ 19 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 49,8×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 71,3 K RON | |
| 26 | 26.VASI-PUI SRL▲ 4.284 | Municipiul Zalău, Sălaj | 49,4×▲ 1.482,7 % | ▲ 1.482,7 % | 1 mil. RON | |
| 27 | 27.MARBIDEL STAR S.R.L.▼ 25 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 47,9×▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 637 K RON | |
| 28 | 28.PETRACHI-CONSTRUCT SRL▲ 164 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 47,8×▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 245,9 K RON | |
| 29 | 29.KLAUSENBURG BUSINESS S.R.L.▲ 2.041 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,7×▲ 665,9 % | ▲ 665,9 % | 480,7 K RON | |
| 30 | 30.PROTECTIA SOLULUI SI A REZERVOARELOR - PSR SRL▼ 11 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 46×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.ACVAMARIN 2 MAI SRL▲ 45 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 44,8×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 186,4 K RON | |
| 32 | 32.HUA QING S.R.L.▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 44,4×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 619,5 K RON | |
| 33 | 33.DARIUS GRILL SRL▲ 516 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 43,4×▲ 184,2 % | ▲ 184,2 % | 202,9 K RON | |
| 34 | 34.ASCENTA TURISM BELVEDERE S.R.L.▲ 3.535 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,8×▲ 1.037,8 % | ▲ 1.037,8 % | 424,5 K RON | |
| 35 | 35.AD VO SRL▲ 40 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 42,6×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 119,7 K RON | |
| 36 | 36.MA FOOD, COOKIES & FLOWERS S.R.L.▲ 9.492 | Municipiul Focşani, Vrancea | 42,1×▲ 3.561,7 % | ▲ 3.561,7 % | 228,7 K RON | |
| 37 | 37.SAN MAR GOLDEN GUS S.R.L.▲ 4 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 41,5×▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 127,1 K RON | |
| 38 | 38.IMPEX MINI MARKET SRL▲ 238 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,2×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 513,2 K RON | |
| 39 | 39.VISALI TRAVEL AGENCY TURISM SRL▲ 1.226 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41×▲ 360,6 % | ▲ 360,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 40 | 40.RANAF AGREMENT S.R.L.▲ 648 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 40,3×▲ 204,4 % | ▲ 204,4 % | 225,5 K RON | |
| 41 | 41.ELCOS COMPANY SRL▲ 200 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,3×▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.KRONFINTRUST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,7×▲ 265,4 % | ▲ 265,4 % | 64,1 K RON | |
| 43 | 43.CRISTAL CENTER SRL▼ 11 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 39,3×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 656,3 K RON | |
| 44 | 44.ND IOVA TRIO SRL▲ 219 | Sat Petroşniţa, Comuna Bucoşniţa, Caraş-Severin | 39,1×▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 462,6 K RON | |
| 45 | 45.MSC MARKET S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 39,1×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 46 | 46.GASTROSIN CARPATI SRL▲ 18 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 39×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 751 K RON | |
| 47 | 47.GETIDO TRUST SRL▲ 206 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38,9×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 591,7 K RON | |
| 48 | 48.FINE DAYS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,8×— | — | — | 495,7 K RON |
| 49 | 49.B.S.B PROFESIONAL WAITERS SRLnou | Comuna Berceni, Ilfov | 38,1×▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 238,6 K RON | |
| 50 | 50.TISMANA SA▲ 207 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 38×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 530,9 K RON | |
| 51 | 51.DACOM VOGEL S.R.L.nou | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 37,5×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 66,7 K RON | |
| 52 | 52.TRANSILVANIA TOUR SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 37,4×▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -481,1 K RON | |
| 53 | 53.BELGIUM CRISEVENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 37,2×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 54 | 54.IVVI TRANSPORT SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,1×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 311,5 K RON | |
| 55 | 55.DANY RENT A HOME S.R.L.▲ 1.842 | Municipiul Piteşti, Argeş | 37×▲ 459,4 % | ▲ 459,4 % | 515,9 K RON | |
| 56 | 56.ISALENA TASTY S.R.L.▲ 390 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,9×▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 618 K RON | |
| 57 | 57.BAR BLADES BUSINESS S.R.L.▲ 69 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,3×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 627,8 K RON | |
| 58 | 58.CRESCENDO L.C.L. SRL▲ 990 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36×▲ 255,5 % | ▲ 255,5 % | 378 RON | |
| 59 | 59.TOP TURISM INTERMED SRL▲ 225 | Municipiul Slatina, Olt | 35,9×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 60 | 60.PIZZA PAN CHITILA SRL▲ 6.330 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,8×▲ 1.698 % | ▲ 1.698 % | 320,5 K RON | |
| 61 | 61.LUK SMART THE FUTURE S.R.L.▲ 73 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,7×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 448,1 K RON | |
| 62 | 62.VIOMARALEX DOBRE 2018 S.R.L.▲ 49 | Sat Gheboaia, Comuna Finta, Dâmboviţa | 35,7×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 138,6 K RON | |
| 63 | 63.CRISTI ALPIN STYLE S.R.L.▲ 49 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,7×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 226,6 K RON | |
| 64 | 64.PRO SELECT S.R.L.▲ 2.209 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 35,5×▲ 523 % | ▲ 523 % | 170,1 K RON | |
| 65 | 65.REBECA & IANIS INVEST S.R.L.▲ 1.161 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 35,5×▲ 287,8 % | ▲ 287,8 % | 169,6 K RON | |
| 66 | 66.COMPLEX CONDOR SA▼ 52 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,5×▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.BVD JOVIAL CAFE SRL▲ 292 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 35×▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 635,5 K RON | |
| 68 | 68.CALISIMA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 34,9×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 48,5 K RON | |
| 69 | 69.HALMI RHR COMERŢ S.R.L.▲ 254 | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 34,7×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 219,1 K RON | |
| 70 | 70.ACORPROD CCC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,4×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 178,9 K RON | |
| 71 | 71.ROLL-UP GROUP SRL▲ 191 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,3×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 184,1 K RON | |
| 72 | 72.TALMARIS FOOD S.R.L.▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,3×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 84,4 K RON | |
| 73 | 73.FOMAR SPORT S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 34,2×— | — | 981 K RON | |
| 74 | 74.INTERFLORA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 33,9×▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | 57,4 K RON | |
| 75 | 75.HERMIONA PRODCOM SRL▲ 90 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,8×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 136,7 K RON | |
| 76 | 76.LA DOI PASI SRL▲ 183 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,7×▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 77 | 77.RARMAD MASTER SRL▲ 2.336 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 33,6×▲ 520,7 % | ▲ 520,7 % | 470,1 K RON | |
| 78 | 78.MARIGEN PROD SRL▲ 288 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 33,5×▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 442 K RON | |
| 79 | 79.ANA KEBAB S.R.L.▲ 6.089 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 33,4×▲ 1.506,7 % | ▲ 1.506,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.LUMSARALDAV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 33×— | — | 77,9 K RON | |
| 81 | 81.PENSIUNEA CORA SRL▲ 5.378 | Municipiul Piteşti, Argeş | 32,9×▲ 1.278,2 % | ▲ 1.278,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.KUDOS SUMMER FESTIVAL SRL▲ 2.351 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,9×▲ 510 % | ▲ 510 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.CLUB FLASH SRL▲ 3.834 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,8×▲ 860,2 % | ▲ 860,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.COMTUR SRL▲ 2.044 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 32,7×▲ 447,4 % | ▲ 447,4 % | 486,3 K RON | |
| 85 | 85.TIMONA HOTELS SRL▲ 611 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 32,7×▲ 149,5 % | ▲ 149,5 % | 177,9 K RON | |
| 86 | 86.MAT VACATION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 32,5×▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 130,4 K RON | |
| 87 | 87.SOLID TURISM START S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,4×▲ 531,1 % | ▲ 531,1 % | 435,4 K RON | |
| 88 | 88.NOI DOI IDEAL FOOD SRL▲ 1.151 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 32,4×▲ 256,1 % | ▲ 256,1 % | 80,6 K RON | |
| 89 | 89.GENIN FLOREASCA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,3×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 90 | 90.REY STORM MOBILITY S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 32,1×— | — | — | 222,2 K RON |
| 91 | 91.CREATIVE BAKERY S.R.L.▲ 6.102 | Municipiul Reghin, Mureş | 31,6×▲ 1.426,6 % | ▲ 1.426,6 % | 328,5 K RON | |
| 92 | 92.NELMAR SRL▲ 2.125 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 31,5×▲ 442 % | ▲ 442 % | 363,2 K RON | |
| 93 | 93.PIETRICICA IMPEX SRL▲ 8.057 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31,3×▲ 2.072,2 % | ▲ 2.072,2 % | 308,9 K RON | |
| 94 | 94.LIZIERA COM TOUR SRL▲ 77 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 30,9×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,5 K RON | |
| 95 | 95.M&E ENTERPRISES S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 30,9×▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | 150,7 K RON | |
| 96 | 96.DRALIN SRL▲ 1.378 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 30,8×▲ 280,3 % | ▲ 280,3 % | 342,6 K RON | |
| 97 | 97.BAYTA TRADE SRL▲ 642 | Municipiul Oradea, Bihor | 30,8×▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 627,9 K RON | |
| 98 | 98.DMK DAMAKY SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,8×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 77,9 K RON | |
| 99 | 99.SHAORMA DR. TABEREI SRL▲ 431 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,6×▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 140,7 K RON | |
| 100 | 100.WZW CONSTRUCT SRL▲ 1.960 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 30,4×▲ 396,4 % | ▲ 396,4 % | 951,5 K RON |
Hoteluri și restaurante pe județe
București (4.719)Constanța (3.049)Cluj (2.239)Brașov (2.011)Timiș (1.566)Ilfov (1.546)Suceava (1.395)Bihor (1.372)Prahova (1.270)Mureș (1.246)Sibiu (1.211)Maramureș (1.058)Argeș (1.056)Iași (1.017)Hunedoara (949)Alba (941)Dolj (923)Bacău (874)Arad (792)Vâlcea (791)Harghita (744)Neamț (716)Galați (703)Gorj (647)Bistrița-Năsăud (618)Caraș-Severin (585)Tulcea (580)Satu Mare (579)Dâmbovița (546)Buzău (516)Olt (496)Vrancea (440)Botoșani (404)Brăila (368)Sălaj (349)Mehedinți (329)Covasna (328)Vaslui (326)Giurgiu (298)Teleorman (284)Călărași (281)Ialomița (277)