Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după lichiditate ridicată în 2023
264 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 37,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DACOM VOGEL S.R.L.nou | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 37,5×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 66,7 K RON | |
| 2 | 2.SURU BEST TRAVEL S.R.L.nou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 29×▲ 1.565,5 % | ▲ 1.565,5 % | 507,8 K RON | |
| 3 | 3.TERMINUS SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,2×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 89,1 K RON | |
| 4 | 4.STRONG AROMA CAFFE SRL▲ 23 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 18,6×▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | 267,9 K RON | |
| 5 | 5.ILY AGROFESTA SRL▲ 54 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 13,9×▲ 346,3 % | ▲ 346,3 % | 192,4 K RON | |
| 6 | 6.ALIMENTCOM SA▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,5×▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 83,1 K RON | |
| 7 | 7.DASPAR SRL▲ 9 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 12,1×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 209,2 K RON | |
| 8 | 8.LEJANKA S.R.L.nou | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 11,7×— | — | — | 223,6 K RON |
| 9 | 9.EVASOF PARMAC SRL▲ 15 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 11,6×▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 558 K RON | |
| 10 | 10.TIOMAR VALTOUR S.R.L.▲ 28 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 11,5×▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 108,9 K RON | |
| 11 | 11.CONSTANTIN SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,3×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.TERASA OLD TIMES S.R.L.▲ 113 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,4×▲ 857,8 % | ▲ 857,8 % | 561 K RON | |
| 13 | 13.TAKTIC TOTAL SRL▲ 10 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 10,3×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 21,9 K RON | |
| 14 | 14.DARIE SRL▼ 13 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 10,1×▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 197 K RON | |
| 15 | 15.CALYPSO SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,3×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 2,9 K RON | |
| 16 | 16.RISTO PESTE PASTA S.R.L.▼ 4 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 8,9×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 270,9 K RON | |
| 17 | 17.TMA VIP BAR STRONG S.R.L.▲ 60 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,2×▲ 255,8 % | ▲ 255,8 % | 11,2 K RON | |
| 18 | 18.CENTRAL HORECA SRL▲ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,8×▲ 145,9 % | ▲ 145,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.BUZA GAMES SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,4×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 13,7 K RON | |
| 20 | 20.TOPAUR SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,1×▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 257,1 K RON | |
| 21 | 21.SEATRUCK EXPANSION FACTORY S.R.L.▲ 8 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 6,8×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 66,2 K RON | |
| 22 | 22.RELAX CAZARE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,7×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 127,7 K RON | |
| 23 | 23.KENBAR SULINA S.R.L.▲ 7 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 6,5×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 216 K RON | |
| 24 | 24.MARIN ET CO SRL▲ 26 | Sat Nalbant, Comuna Nalbant, Tulcea | 6,4×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 35,3 K RON | |
| 25 | 25.ACC DESIGN INFO CONSTRUCT SRLnou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 6,2×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 281 K RON | |
| 26 | 26.LEFKADA MEDITERANEEA S.R.L.▲ 35 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 6,1×▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 57,7 K RON | |
| 27 | 27.ALIVAL GEMELI SRL▲ 8 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 6×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 56,5 K RON | |
| 28 | 28.VACANTE DELTA DUNARII S.R.L.nou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 5,5×▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 114,1 K RON | |
| 29 | 29.DELTA FISHING & RESORT SRL▼ 24 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 5,5×▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | -19,9 K RON | |
| 30 | 30.LIUBOMIR START UP SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 5,5×▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 488,7 K RON | |
| 31 | 31.BIBANUL NĂZDRĂVAN S.R.L.▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,2×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 654,4 K RON | |
| 32 | 32.ALFAROM COM SRL▲ 32 | Sat Sabangia, Comuna Sarichioi, Tulcea | 5,1×▲ 76 % | ▲ 76 % | 100,2 K RON | |
| 33 | 33.DELTA CRISAN FLAMINGO S.R.L.▲ 49 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 5,1×▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 53,9 K RON | |
| 34 | 34.MELISA SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,9×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,9 K RON | |
| 35 | 35.VACANTA DE VARA S.R.L.▲ 56 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4,7×▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 74,4 K RON | |
| 36 | 36.BOMIS DEDE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,6×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 143,4 K RON | |
| 37 | 37.OFERT-S SRL▼ 3 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 4,5×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 206,4 K RON | |
| 38 | 38.CAMELIA RESORT SRL▼ 18 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 4,4×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -4,9 K RON | |
| 39 | 39.TIP-TOP-START SRL▲ 121 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4,2×▲ 566,7 % | ▲ 566,7 % | 325,5 K RON | |
| 40 | 40.GIGANT FISH SRL▲ 135 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 4×▲ 706 % | ▲ 706 % | 581,7 K RON | |
| 41 | 41.FORTUNA SRL▼ 35 | Sat Camena, Comuna Baia, Tulcea | 3,8×▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 109,4 K RON | |
| 42 | 42.SHAORMA PROTEINAS S.R.L.▲ 39 | Sat Fântâna Mare, Comuna Ciucurova, Tulcea | 3,8×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 59 K RON | |
| 43 | 43.ARISIDOR TOP S.R.L.▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,7×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | -36 K RON | |
| 44 | 44.GEOELY DREAM SRL▲ 18 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 3,7×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 799,6 K RON | |
| 45 | 45.GOURMET GALORE S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,6×— | — | — | 164 K RON |
| 46 | 46.LITORAL-MAG S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4×▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 22,9 K RON | |
| 47 | 47.GRAND DOBROGEA S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 148,3 K RON | |
| 48 | 48.TRANSREED SRL▲ 78 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4×▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 24,9 K RON | |
| 49 | 49.LARIMAR PERFECT DESIGN SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,3×▲ 23 % | ▲ 23 % | 387,1 K RON | |
| 50 | 50.AUBERT VENTURA SRL▲ 16 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 3,3×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 27,3 K RON | |
| 51 | 51.NIKI BLUE SRLnou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 3,2×▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | 84,6 K RON | |
| 52 | 52.ARINA INGENIOS SRL▲ 49 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 3,2×▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 770,9 K RON | |
| 53 | 53.COMPLEX ANELIS SRL▲ 2 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 3,2×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 410,3 K RON | |
| 54 | 54.DANUBIU CONS S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,1×— | — | — | 94 K RON |
| 55 | 55.PETIT-DAF SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,1×▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 79,9 K RON | |
| 56 | 56.LA SFATOI S.R.L.▼ 17 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 3,1×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 386,4 K RON | |
| 57 | 57.CASA SOARELUI MURIGHIOL S.R.L.▲ 162 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 3×▲ 1.395 % | ▲ 1.395 % | 43,1 K RON | |
| 58 | 58.MISTER-HOLIDAY TUR S.R.L.▲ 69 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 3×▲ 178,5 % | ▲ 178,5 % | 34,6 K RON | |
| 59 | 59.TDE FOOD MARKET COMPANY S.R.L.▲ 80 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 3×▲ 209,4 % | ▲ 209,4 % | 28,7 K RON | |
| 60 | 60.RAZIM KEBAB S.R.L.nou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 2,8×— | — | — | 24 K RON |
| 61 | 61.GREEN DELTA TOUR SRL▼ 24 | Sat Chilia Veche, Comuna Chilia Veche, Tulcea | 2,7×▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 116,5 K RON | |
| 62 | 62.PREPARATE PENTRU ACASĂ S.R.L.▲ 56 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 530,1 K RON | |
| 63 | 63.B.L.G. MAGIC RELAX S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 29,1 K RON | |
| 64 | 64.SORALYA TOR SULINA S.R.L.▲ 6 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 2,6×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 190,6 K RON | |
| 65 | 65.NIBIA SRL▲ 30 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 2,6×▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 5 K RON | |
| 66 | 66.M & M CATERING S.R.L.nou | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 2,6×— | — | — | 53,1 K RON |
| 67 | 67.CIN-CIN TULCEA SRL▲ 53 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6×▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 393,7 K RON | |
| 68 | 68.PNA WILLOW HOUSE SRL▼ 32 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 2,6×▼ 59 % | ▼ 59 % | 262,7 K RON | |
| 69 | 69.YURI VDR SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -21,7 K RON | |
| 70 | 70.NAZARIAN CHARLIE SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 152,6 K RON | |
| 71 | 71.MOWGLI SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 239,1 K RON | |
| 72 | 72.LAGUNA ALBASTRĂ SRL▲ 3 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,3×▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 73 | 73.AUTENTIC MANALEFAN S.R.L.▲ 19 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nalbant, Tulcea | 2,3×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 227,8 K RON | |
| 74 | 74.SANTA CATALINA S.R.L.▼ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,2×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 650,3 K RON | |
| 75 | 75.ECOTURISM DELTA SRL▲ 101 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 2,2×▲ 334 % | ▲ 334 % | 286,2 K RON | |
| 76 | 76.BURTE CAFFE SRL▲ 20 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 2,2×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 63,6 K RON | |
| 77 | 77.CAZARE FILIP S.R.L.▲ 40 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 2,2×▲ 80 % | ▲ 80 % | -22,4 K RON | |
| 78 | 78.HOTEL PARADIS SRL= | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 2,1×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 121,1 K RON | |
| 79 | 79.4 ANOTIMPURI TRAVEL SRL▲ 10 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,1×▲ 12 % | ▲ 12 % | 303,3 K RON | |
| 80 | 80.POPASUL DOI IEPURAŞI SRL▲ 8 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 2,1×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 207 K RON | |
| 81 | 81.CHRISTIAN HOLIDAY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2×— | — | 45,1 K RON | |
| 82 | 82.HALMIRIS TOUR SRL▼ 9 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,9×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 963,3 K RON | |
| 83 | 83.FALNIC SRL▲ 61 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9×▲ 109,9 % | ▲ 109,9 % | 763,4 K RON | |
| 84 | 84.REMIBO FUN SRL▲ 62 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9×▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 85 | 85.STARLIB TOP BUILDER S.R.L.▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 495,9 K RON | |
| 86 | 86.ISTRU PUB SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 245,6 K RON | |
| 87 | 87.VICORI ADRIA DELTA S.R.L.nou | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 1,7×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 75,3 K RON | |
| 88 | 88.AVALANŞA SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 511 RON | |
| 89 | 89.CASA CU TRANDAFIRI NICHIFOR S.R.L.nou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,7×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 6,6 K RON | |
| 90 | 90.LITTLE STAR DELTA S.R.L.▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7×▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 61,7 K RON | |
| 91 | 91.VINATORUL SI PESCARUL SRLnou | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 1,7×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -60,6 K RON | |
| 92 | 92.STIL SRL▲ 2 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 1,7×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 518,2 K RON | |
| 93 | 93.EMIMAR-COM SRL▼ 13 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 1,7×▼ 25 % | ▼ 25 % | -12,6 K RON | |
| 94 | 94.BOOKING TRIPS EXPERIENCE S.R.L.▲ 47 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 1,6×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 223,9 K RON | |
| 95 | 95.HANUL GRECILOR SRL▲ 16 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 1,5×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 376 K RON | |
| 96 | 96.PB MADONA START-UP SRL▲ 73 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5×▲ 188,7 % | ▲ 188,7 % | 8,8 K RON | |
| 97 | 97.BODUR SRL▲ 53 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5×▲ 80 % | ▲ 80 % | 227,8 K RON | |
| 98 | 98.ANASTASIA & COSTY RELAX S.R.L.▲ 44 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 1,5×▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 4 K RON | |
| 99 | 99.BALTENI DELTA FUN SRLnou | Sat Băltenii de Sus, Comuna Beştepe, Tulcea | 1,5×▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 14 K RON | |
| 100 | 100.CORALIA DANUBE SRL▲ 22 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,5×▲ 31 % | ▲ 31 % | 109 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON