Top 100 firme — Construcții, Harghita după lichiditate ridicată în 2016
354 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,6×, iar liderul atinge 22,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.C.B.-AGRO EU SRL▲ 139 | Sat Bisericani, Comuna Lupeni, Harghita | 22,6×▲ 1.021,9 % | ▲ 1.021,9 % | 121,2 K RON | |
| 2 | 2.MONTARE FIER BETON S.R.L.nou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 18,8×— | — | — | 189,3 K RON |
| 3 | 3.FANEMES TRADE SRL▲ 298 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 18,1×▲ 2.411,1 % | ▲ 2.411,1 % | 327,7 K RON | |
| 4 | 4.HARGITA CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16,2×▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 507,1 K RON | |
| 5 | 5.VITOS REAL BAU SRLnou | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 15,4×▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 113,3 K RON | |
| 6 | 6.MEDMA SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 15,2×▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | -110,5 K RON | |
| 7 | 7.ACTUM ALEX SRLnou | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 14,3×— | — | 891,8 K RON | |
| 8 | 8.ELECTRO LINE SRL▲ 10 | Municipiul Topliţa, Harghita | 14,1×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 212,7 K RON | |
| 9 | 9.ORIENT SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 12,5×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 199,4 K RON | |
| 10 | 10.BENJI INSTAL SRL▲ 14 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 12,4×▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 90,3 K RON | |
| 11 | 11.FERENCZ-BAU CONSTR. SRL▲ 32 | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 11,8×▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 125,3 K RON | |
| 12 | 12.FEJER LCS SRL▲ 13 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 11,2×▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 53,7 K RON | |
| 13 | 13.MULTIPLAND SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11,1×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 5,2 mil. RON | |
| 14 | 14.BERSAN ANDIFLO SRLnou | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 10,3×▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 66,9 K RON | |
| 15 | 15.STRACIOR INST S.R.L.▲ 4 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 9,8×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 185,4 K RON | |
| 16 | 16.TALAVILL SMART HOME SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,5×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2 K RON | |
| 17 | 17.MARNOR CONST SRL▲ 20 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 9×▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 33,6 K RON | |
| 18 | 18.EPITROPOS SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 8,8×▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 181 K RON | |
| 19 | 19.CSO MONTAGE S.R.L.▲ 75 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 8,8×▲ 195,6 % | ▲ 195,6 % | 264 K RON | |
| 20 | 20.BOLDISAN SRL▲ 32 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 8,7×▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 11 K RON | |
| 21 | 21.MOLD GROUP CONSTR SRL▼ 18 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 8,5×▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 145 K RON | |
| 22 | 22.SIKY-DESIGN SRLnou | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 8,4×▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 22,4 K RON | |
| 23 | 23.F LIFT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7,6×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 76,7 K RON | |
| 24 | 24.BROS-BAU SRL▼ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7,5×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 45,6 K RON | |
| 25 | 25.ELTRA-VILL SRL▲ 67 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 7,3×▲ 139,1 % | ▲ 139,1 % | 117,9 K RON | |
| 26 | 26.LAPP-PROD SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7,1×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 95,7 K RON | |
| 27 | 27.EDWINA SRL▼ 21 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 6,9×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -96,5 K RON | |
| 28 | 28.MOUNT TEAM EXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,9×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 135,5 K RON | |
| 29 | 29.QKI-PRODINST SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,8×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 28,6 K RON | |
| 30 | 30.PATRODITECOM SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 6,5×— | — | — | 206,7 K RON |
| 31 | 31.EDI NOSZEK CONSTRUCT SRLnou | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 6,4×— | — | — | 652 K RON |
| 32 | 32.BARABAS-CONSTRUCTII SRL▲ 39 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 6,4×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 38,5 K RON | |
| 33 | 33.AGATA SRL▲ 93 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,2×▲ 172,1 % | ▲ 172,1 % | 2,9 K RON | |
| 34 | 34.TRIOCONOR CONSTRUCT SRL▲ 52 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 6,2×▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 17,2 K RON | |
| 35 | 35.PÉTER-BÁLINT FERENC CONSTRUCȚII SRLnou | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 6,2×▲ 475,7 % | ▲ 475,7 % | 67,2 K RON | |
| 36 | 36.SELA WIND SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,1×▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 22,6 K RON | |
| 37 | 37.BOT BENE ÉPITKEZÉS SRLnou | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 5,9×— | — | — | 98,8 K RON |
| 38 | 38.LAZAR PROD COM SRL▼ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5,7×▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 84,9 K RON | |
| 39 | 39.RAMILU-PRES SRLnou | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 5,5×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 67,4 K RON | |
| 40 | 40.KANAL CONSTRUCT-SERV SRL▲ 78 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 5,1×▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 55,3 K RON | |
| 41 | 41.Z & Z PIRO SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5,1×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 127,3 K RON | |
| 42 | 42.STABILITEX CONSTRUCTOR SRL▼ 21 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 5×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 809,3 K RON | |
| 43 | 43.WORLD ELECTRIC SRL▲ 118 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 5×▲ 187,9 % | ▲ 187,9 % | 47,5 K RON | |
| 44 | 44.POLGAR-KOVACS-CONSTRUCT SRL= | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 4,9×▲ 1 % | ▲ 1 % | 147 K RON | |
| 45 | 45.STRAVIA GROUP SRL▼ 17 | Sat Goagiu, Comuna Avrămeşti, Harghita | 4,9×▼ 22 % | ▼ 22 % | 46,2 K RON | |
| 46 | 46.ZOIM-CONSTRUCT SRLnou | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 4,9×▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 92,4 K RON | |
| 47 | 47.BALOX COM SRL▼ 37 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,8×▼ 49 % | ▼ 49 % | 75,2 K RON | |
| 48 | 48.EUR-ROM CONSTRUCT TRADING SRL▲ 68 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,7×▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 91,5 K RON | |
| 49 | 49.CONSTRUCTIA BENEDEK SRL▲ 24 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,6×▲ 28 % | ▲ 28 % | 304,6 K RON | |
| 50 | 50.VARGA BRO ELECTRIC SRL▲ 46 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,5×▲ 56 % | ▲ 56 % | 37,7 K RON | |
| 51 | 51.SZIKRA TRADING SRL▲ 38 | Sat Tamaşu, Comuna Dealu, Harghita | 4,5×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 39,7 K RON | |
| 52 | 52.B & B TRANSINVEST SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,4×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.JAXY FOLDGEP SRL▲ 51 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 4,3×▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 7,3 K RON | |
| 54 | 54.LUNA-ALPIN SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,3×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 29,9 K RON | |
| 55 | 55.MARK-TRIX BUILDING S.R.L.▲ 100 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 4,2×▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 344,3 K RON | |
| 56 | 56.ANAPET CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 4×▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 102,3 K RON | |
| 57 | 57.EDA ELEKES SRL▲ 2 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 4×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 78,3 K RON | |
| 58 | 58.BAUHAUS-SERVICE SRL▲ 84 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 4×▲ 103 % | ▲ 103 % | 448,9 K RON | |
| 59 | 59.INSTEL SRL▲ 16 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 35,5 K RON | |
| 60 | 60.CONSTRUCTII MONTAJ SRL▲ 52 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,9×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 133,4 K RON | |
| 61 | 61.MOLDOVAN CONSTRUCT SRL▲ 112 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 3,8×▲ 144 % | ▲ 144 % | 105,9 K RON | |
| 62 | 62.SIGAPRESS SRL▲ 66 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,8×▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 11,5 K RON | |
| 63 | 63.DEKOR-SZK SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 3,7×▲ 378,2 % | ▲ 378,2 % | 34,9 K RON | |
| 64 | 64.SIGMA GRUP SRL▲ 42 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,7×▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 34 K RON | |
| 65 | 65.EGA-PROSERV SRL▲ 62 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 3,7×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 10,7 K RON | |
| 66 | 66.CRISS TEAM SRL▲ 114 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,7×▲ 147,3 % | ▲ 147,3 % | 107,1 K RON | |
| 67 | 67.ASPIRO SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,6×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 362 RON | |
| 68 | 68.FEROMAN GATAN SRL▲ 119 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3,6×▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 247,6 K RON | |
| 69 | 69.TIRNAVA PRODIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,6×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 73,2 K RON | |
| 70 | 70.GEO-TECH SRL▲ 28 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3,4×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 79,1 K RON | |
| 71 | 71.GHECONSTAR SA▲ 64 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3,4×▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 207,5 K RON | |
| 72 | 72.KORP-ERI SRL▲ 31 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 3,4×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 131,5 K RON | |
| 73 | 73.MAKKFA & GOGAN SRLnou | Loc. Beteşti, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 3,4×▼ 69,1 % | ▼ 69,1 % | 41,5 K RON | |
| 74 | 74.RUS MOBIL CONSTRUCT SRL▼ 70 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,3×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | -22,1 K RON | |
| 75 | 75.BIG JOHN CONSTRUCTION SRL▼ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,3×▼ 22 % | ▼ 22 % | 243,7 K RON | |
| 76 | 76.TRIOMOUNT EXPERT TEAM SRL▼ 19 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,3×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 150 K RON | |
| 77 | 77.CONSTRUCTII MARCU SRL▲ 31 | Municipiul Topliţa, Harghita | 3,2×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 31 K RON | |
| 78 | 78.LUKACS SIGN INSTALLATION SRL▼ 9 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 3,2×▼ 12 % | ▼ 12 % | 21,7 K RON | |
| 79 | 79.KOLLO METAL CONSTRUCT SRLnou | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 3,2×▲ 466,7 % | ▲ 466,7 % | 63 K RON | |
| 80 | 80.REPUNGE SRL▼ 53 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 3,2×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 70 RON | |
| 81 | 81.WER-BAU CARPENTER SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 3,2×— | — | — | 108,6 K RON |
| 82 | 82.GAMON SRL▲ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,1×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 31 K RON | |
| 83 | 83.SZIKLA-CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3,1×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 401,7 K RON | |
| 84 | 84.KONFERWERSTRUCT SRL▼ 49 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 3,1×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 9,5 K RON | |
| 85 | 85.SIRCON SRL▲ 64 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 236,2 K RON | |
| 86 | 86.HUNICOM CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 2,9×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 107 K RON | |
| 87 | 87.INSTHAR SA▲ 49 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,9×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 79,2 K RON | |
| 88 | 88.GERKON SRL▼ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,9×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 212,3 K RON | |
| 89 | 89.LUCS FOREST SRL▼ 40 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 2,8×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 191,1 K RON | |
| 90 | 90.ASZBISZIM SRL▲ 109 | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 2,8×▲ 112 % | ▲ 112 % | 13,9 K RON | |
| 91 | 91.WIKEND FOREST IMPEX SRL▲ 53 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 2,8×▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 92 | 92.MACKENDAR SRL▲ 30 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 2,7×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 69,1 K RON | |
| 93 | 93.LED CONTACT ELECTRIC SRLnou | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 2,7×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 17 K RON | |
| 94 | 94.TOUR GAZ SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,7×▲ 204,5 % | ▲ 204,5 % | 145,5 K RON | |
| 95 | 95.DIML ROM SRL▲ 62 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,7×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 206,7 K RON | |
| 96 | 96.NORINZYR KOLLO SRL-Dnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 2,7×— | — | — | 40,2 K RON |
| 97 | 97.PRIMA JANZOL SRL▼ 47 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 2,7×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 112,1 K RON | |
| 98 | 98.MARMOZ SRL▲ 174 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,6×▲ 191,1 % | ▲ 191,1 % | 79 K RON | |
| 99 | 99.ELCO STAR SRL▼ 12 | Sat Valea Gârbea, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 2,6×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 87,6 K RON | |
| 100 | 100.KA&LA PROPERTIES S.R.L.▼ 12 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,6×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 4,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Harghita
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
115 firme · 628,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
434 firme · 591,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
21 firme · 265 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
101 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
85 firme · 85 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
54 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
57 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
8 firme · 973 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 477,4 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 252,2 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 202,4 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 84 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 36 K RON