Top 100 firme — Activități profesionale, Giurgiu după lichiditate ridicată în 2013
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1,8×, iar liderul atinge 20,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WINIX SOFTWARE SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 20,5×▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 144,4 K RON | |
| 2 | 2.VET CONSULT SRL▲ 2 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 13,5×▲ 84 % | ▲ 84 % | 97,9 K RON | |
| 3 | 3.ACTIVITĂŢI VETERINARE SRL▲ 5 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 10×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 118,9 K RON | |
| 4 | 4.TERMOTEHNICA DINAMIC SRL▼ 2 | Sat Varlaam, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 9,8×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 165,3 K RON | |
| 5 | 5.AL SIM SRL▲ 4 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | 9,3×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 46,2 K RON | |
| 6 | 6.EASY CONTACT CONSULTING SRLnou | Comuna Săbăreni, Giurgiu | 8,8×▲ 8.660 % | ▲ 8.660 % | 199 K RON | |
| 7 | 7.UKY IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 7,3×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -16,2 K RON | |
| 8 | 8.UKY GRAF SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6,6×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 70,4 K RON | |
| 9 | 9.ACTIVE ASESOR SRLnou | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 5,8×▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 26,3 K RON | |
| 10 | 10.B T M CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,4×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 47,5 K RON | |
| 11 | 11.GHE STUBEANU 2000 SRL▲ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 251,3 K RON | |
| 12 | 12.CR PROIECT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,5×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 79,5 K RON | |
| 13 | 13.BEST IMAGE AGENCY SRL▲ 3 | Sat Moşteni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 3,2×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 128,3 K RON | |
| 14 | 14.CONTEXPERT CENTRUM SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 53,9 K RON | |
| 15 | 15.POMELO AD PROVIDER SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 9,5 K RON | |
| 16 | 16.DELTA IMAGE SRLnou | Sat Oinacu, Comuna Oinacu, Giurgiu | 2,6×▲ 62 % | ▲ 62 % | 21,8 K RON | |
| 17 | 17.V D BRUG SRL▼ 7 | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 2,3×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 256,1 K RON | |
| 18 | 18.QUALITY COMPAS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,2×▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 22,4 K RON | |
| 19 | 19.MASTER VET SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,1×— | — | — | 66 K RON |
| 20 | 20.TERRACAD SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,9×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 27,7 K RON | |
| 21 | 21.CON ELCO SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 4,2 K RON | |
| 22 | 22.AGRINVEST FARM SRL▲ 10 | Sat Stejaru, Comuna Singureni, Giurgiu | 1,7×▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 35,8 K RON | |
| 23 | 23.DC GAMES SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 21,1 K RON | |
| 24 | 24.ZIDART CONSULTING SRL▲ 1 | Sat Mihai Vodă, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 1,4×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 50,7 K RON | |
| 25 | 25.PERFECT CROP SRL▲ 5 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,4×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 6,1 K RON | |
| 26 | 26.EXPERIMENT PRODUCT SERVICE SRL▼ 4 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1,3×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 213,4 K RON | |
| 27 | 27.AD NET SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 22,1 K RON | |
| 28 | 28.AGER BUSINESS MANAGEMENT SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 7,9 K RON | |
| 29 | 29.GAB VET SRL▼ 2 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 1,1×0,0% | 0,0% | 10,2 K RON | |
| 30 | 30.KAISERAGROCONSULT SRL▲ 6 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 1,1×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 3,3 K RON | |
| 31 | 31.RONA SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 572 RON | |
| 32 | 32.STEFANY DESIGN 2008 SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▼ 73 % | ▼ 73 % | -5,3 K RON | |
| 33 | 33.HYPERTECH SRL▼ 9 | Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu | 1×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 43,2 K RON | |
| 34 | 34.TOPOCONS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 86,5 K RON | |
| 35 | 35.EASY MARK SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -21 K RON | |
| 36 | 36.ANIFARM 96 SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,9×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -5,6 K RON | |
| 37 | 37.RBC PRODUCTIE PUBLICITARA SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 50,3 K RON | |
| 38 | 38.GIURGIU SOLAR GROUP SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,7×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | -35,7 K RON | |
| 39 | 39.CONSULTING EXP SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,7×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 5,4 K RON | |
| 40 | 40.KAISER ROMAGROTEST SRL▲ 5 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 0,6×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 3,3 K RON | |
| 41 | 41.PANAITAKIS & CO SRL▲ 6 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 0,6×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | -11,1 K RON | |
| 42 | 42.AGROCOM PROIECT SRL▼ 8 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 0,6×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -116 K RON | |
| 43 | 43.ENGINEERING BUREAU MK SRL▲ 1 | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 0,6×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -14,9 K RON | |
| 44 | 44.ANF DESIGN SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,6×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 28,3 K RON | |
| 45 | 45.SSM CONSULTINGSERV SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,5×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 68,4 K RON | |
| 46 | 46.RAMCAD SRL▲ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,5×▲ 318,2 % | ▲ 318,2 % | 71,1 K RON | |
| 47 | 47.ADM ADVERTISING SRL▼ 10 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 0,4×▼ 47 % | ▼ 47 % | -109,6 K RON | |
| 48 | 48.SID VET COM SRL▲ 2 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 0,4×▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,9 K RON | |
| 49 | 49.CARO IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,4×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -112,3 K RON | |
| 50 | 50.DEMIDO CONSULTING SRL▲ 3 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 0,4×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -36,1 K RON | |
| 51 | 51.ARISTORO SRL▲ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,4×▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 7,1 K RON | |
| 52 | 52.VOESTALPINE ROMÂNIA SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,4×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 180,9 K RON | |
| 53 | 53.LORA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,4×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -15,4 K RON | |
| 54 | 54.DRASIMAR VET SRLnou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,3×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | -485 RON | |
| 55 | 55.VET FARM SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,3×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 9,6 K RON | |
| 56 | 56.TURBOGRUP TUR SRL▲ 4 | Sat Varlaam, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 0,3×▲ 75 % | ▲ 75 % | 38 K RON | |
| 57 | 57.MARIEXPERT CONT SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,3×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 14,6 K RON | |
| 58 | 58.ADAVIO AUTOTRANS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,3×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 21,1 K RON | |
| 59 | 59.FUNIVET SRL▼ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,3×▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 29,9 K RON | |
| 60 | 60.VLD MANAGEMENT SRL▼ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,2×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 2,8 K RON | |
| 61 | 61.EDU TRADING PLUS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,2×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -115,5 K RON | |
| 62 | 62.CORAL IMPEX SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,2×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -16,6 K RON | |
| 63 | 63.TEOTOP SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,1×▲ 40 % | ▲ 40 % | 89,1 K RON | |
| 64 | 64.COMPROIECT PARASE SRL▼ 9 | Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,1×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -67,9 K RON | |
| 65 | 65.PROIECT CONSULT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,1×▲ 20 % | ▲ 20 % | 12,9 K RON | |
| 66 | 66.OMEGA CONSULTANCE SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | -133,5 K RON | |
| 67 | 67.ALDA COM HOLDING SRL▼ 6 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 0,1×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -551,2 K RON | |
| 68 | 68.ROLY ITP SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 0×▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 31,4 K RON | |
| 69 | 69.BETA PROIECT GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | -1,8×— | — | -11,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Giurgiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
88 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
80 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
44 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
64 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
48 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
32 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
42 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
50 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
15 firme · 784,9 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
4 firme · 584,1 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 446,4 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 386,3 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 291,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 46,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 29,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 0 RON