Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Galați după lichiditate ridicată în 2010
52 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 60,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANBOCACOM SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,6×▲ 194,9 % | ▲ 194,9 % | 148 K RON | |
| 2 | 2.ROMERO 17 IFN SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,3×▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 34,6 K RON | |
| 3 | 3.ROMERO 22 IFN SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,5×▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 28,5 K RON | |
| 4 | 4.ROMERO 12 IFN SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,8×▲ 166 % | ▲ 166 % | 37,4 K RON | |
| 5 | 5.ROMANIAN LINE SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,8×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 132,4 K RON | |
| 6 | 6.ROMERO 18 IFN SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,6×▲ 427,8 % | ▲ 427,8 % | 24 K RON | |
| 7 | 7.CASA DE SCHIMB VALUTAR CONVERT EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,3×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 786,8 K RON | |
| 8 | 8.ARIAN FINANCE IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,7×▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | 21,5 K RON | |
| 9 | 9.ROMERO 25 IFN SRL▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9×▲ 687,7 % | ▲ 687,7 % | 403 K RON | |
| 10 | 10.LISTA CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,2×▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 39 K RON | |
| 11 | 11.ROMERO 10 IFN SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9×▲ 491,8 % | ▲ 491,8 % | 213 K RON | |
| 12 | 12.AGATUR EXCHANGE OFFICE SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9×▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 43,7 K RON | |
| 13 | 13.ROMERO 15 IFN SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,6×▲ 439,8 % | ▲ 439,8 % | 110,4 K RON | |
| 14 | 14.PLATINUM INSURANCE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,9×— | — | — | 67,9 K RON |
| 15 | 15.ROMERO 19 IFN SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 52,7 K RON | |
| 16 | 16.MAGNUS CREDIT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 17 | 17.CAMASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4×▲ 182,1 % | ▲ 182,1 % | -79 RON | |
| 18 | 18.ROMERO 27 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7×▲ 339,3 % | ▲ 339,3 % | 181,1 K RON | |
| 19 | 19.MAXBAN SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7×▲ 37 % | ▲ 37 % | -20,7 K RON | |
| 20 | 20.SYGCONSULT - AGENT DE ASIGURARE- REASIGURARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | -53,8 K RON | |
| 21 | 21.CONVERT FINANCE IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 57,9 K RON | |
| 22 | 22.ROMERO 13 IFN SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4×▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 35,7 K RON | |
| 23 | 23.VALDOF IMPEX IFN SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,3×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 155,4 K RON | |
| 24 | 24.ROMERO 21 IFN SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,8×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 24,7 K RON | |
| 25 | 25.CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 748,9 K RON | |
| 26 | 26.DODOSCAR SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,7×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 432,4 K RON | |
| 27 | 27.ROMERO 14 IFN SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 141,5 K RON | |
| 28 | 28.ROMERO 28 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5×▲ 138,7 % | ▲ 138,7 % | 179,9 K RON | |
| 29 | 29.GOLD REFINING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 50,9 K RON | |
| 30 | 30.CASA DE SCHIMB VALUTAR PIBUNNI EXCHANGE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 178,4 K RON | |
| 31 | 31.BURG CREDIT SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 55,4 K RON | |
| 32 | 32.ROMERO EXCHANGE SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 294,9 K RON | |
| 33 | 33.MARVIKING CONSULT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▲ 103 % | ▲ 103 % | 6,4 K RON | |
| 34 | 34.ERTAN TURROM SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | -52,4 K RON | |
| 35 | 35.CASA DE SCHIMB VALUTAR NOVA 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 20 K RON | |
| 36 | 36.SCHIMB VALUTAR EURO 2003 SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 205 K RON | |
| 37 | 37.FAST CREDIT GL. SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 45,4 K RON | |
| 38 | 38.ELDAINVEST SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 113,2 K RON | |
| 39 | 39.TITAN BROKER DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▼ 14 % | ▼ 14 % | -12,1 K RON | |
| 40 | 40.PARTENER CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 1,6 K RON | |
| 41 | 41.AMAN IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×— | — | 50,2 K RON | |
| 42 | 42.SMARALD GOLD IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 12,4 K RON | |
| 43 | 43.PUB PROMEDIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 15,4 K RON | |
| 44 | 44.SEBASTOS IFN SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 13,5 K RON | |
| 45 | 45.DODAN SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▼ 65 % | ▼ 65 % | 5,8 K RON | |
| 46 | 46.LUMICDAN 2007 SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 0,7×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 16,6 K RON | |
| 47 | 47.PENTIUC GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -2,2 K RON | |
| 48 | 48.PRIMASIG CONSULT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 1,9 K RON | |
| 49 | 49.PARTENER BROKER DE CREDITE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×— | — | 57,1 K RON | |
| 50 | 50.DELMAR SRL▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | 71 K RON | |
| 51 | 51.ROMERO 26 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▲ 800 % | ▲ 800 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.VSP INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Sat Băleni, Comuna Băleni, Galaţi | 0,1×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | -60,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Galați
CAEN 6492
Alte activități de creditare
44 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
131 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
32 firme · 9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 760,7 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 464,2 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
2 firme · 324,3 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 255,1 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 50,9 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 0 RON