Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Galați după lichiditate ridicată în 2009
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 20,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANBOCACOM SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,6×▲ 211 % | ▲ 211 % | 126 K RON | |
| 2 | 2.ROMANIAN LINE SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,1×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 106 K RON | |
| 3 | 3.AGATUR EXCHANGE OFFICE SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,6×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 39,8 K RON | |
| 4 | 4.ROMERO 22 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,4×▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 206,2 K RON | |
| 5 | 5.LUKPREST CONSULT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,5×▲ 125.100 % | ▲ 125.100 % | 150,3 K RON | |
| 6 | 6.CASA DE SCHIMB VALUTAR CONVERT EXCHANGE SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,3×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 565 K RON | |
| 7 | 7.ROMERO 17 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,5×▲ 28.625 % | ▲ 28.625 % | 188,7 K RON | |
| 8 | 8.MAGNUS CREDIT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8×▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 9 | 9.BURG CREDIT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,1×▲ 700,9 % | ▲ 700,9 % | 74 K RON | |
| 10 | 10.ROMERO 12 IFN SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,9×▲ 963,1 % | ▲ 963,1 % | 200,2 K RON | |
| 11 | 11.ROMERO 16 IFN SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,1×▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | 25 K RON | |
| 12 | 12.DELMAR SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8×▼ 37 % | ▼ 37 % | 122,2 K RON | |
| 13 | 13.CONVERT TRADING SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,7×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 748,1 K RON | |
| 14 | 14.ROMERO EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5×▲ 14 % | ▲ 14 % | 251,2 K RON | |
| 15 | 15.VALDOF IMPEX IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4×— | — | — | 115,6 K RON |
| 16 | 16.ROMERO 20 IFN SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,2×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 192,2 K RON | |
| 17 | 17.ROMERO 18 IFN SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 177,8 K RON | |
| 18 | 18.ALISIDO CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 42,5 K RON | |
| 19 | 19.LISTA CONSULTING SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 31,1 K RON | |
| 20 | 20.ERTAN TURROM SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 43,6 K RON | |
| 21 | 21.MAXBAN SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | -15,9 K RON | |
| 22 | 22.SEBASTOS IFN SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4×▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 27,2 K RON | |
| 23 | 23.ROMERO 19 IFN SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4×▲ 365,3 % | ▲ 365,3 % | 149 K RON | |
| 24 | 24.CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,1×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 493,3 K RON | |
| 25 | 25.DODOSCAR SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 419,2 K RON | |
| 26 | 26.ROMERO 23 IFN SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 174,1 K RON | |
| 27 | 27.ROMERO 21 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▲ 8.566,7 % | ▲ 8.566,7 % | 219,4 K RON | |
| 28 | 28.ROMERO 11 IFN SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▲ 25 % | ▲ 25 % | 159,2 K RON | |
| 29 | 29.DODAN SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▲ 57 % | ▲ 57 % | 52 K RON | |
| 30 | 30.ROMERO 24 IFN SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 178,3 K RON | |
| 31 | 31.ROMERO 14 IFN SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 220,4 K RON | |
| 32 | 32.ROMERO 13 IFN SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▲ 343,8 % | ▲ 343,8 % | 192,7 K RON | |
| 33 | 33.CAMASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | -136,1 K RON | |
| 34 | 34.CASA DE SCHIMB VALUTAR NOVA 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | -19,3 K RON | |
| 35 | 35.ASISPREST 2006 AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -20,9 K RON | |
| 36 | 36.ANMIRALEX IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -1,8 K RON | |
| 37 | 37.ROMERO 10 IFN SRL▼ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 170,5 K RON | |
| 38 | 38.ROMERO 15 IFN SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 132,6 K RON | |
| 39 | 39.ROMERO 25 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×— | — | — | 93,7 K RON |
| 40 | 40.ELDAINVEST SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 155,2 K RON | |
| 41 | 41.MARVIKING CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 9,9 K RON | |
| 42 | 42.SCHIMB VALUTAR EURO 2003 SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 3 % | ▼ 3 % | 71,2 K RON | |
| 43 | 43.PENTIUC GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -2,4 K RON | |
| 44 | 44.SMARALD TECH SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 4,9 K RON | |
| 45 | 45.VSP INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Sat Băleni, Comuna Băleni, Galaţi | 0,2×▲ 380 % | ▲ 380 % | 38,2 K RON | |
| 46 | 46.CREDIT PROMPT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 90 % | ▼ 90 % | -55,5 K RON | |
| 47 | 47.PROMPTCONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | -58 K RON | |
| 48 | 48.SARI CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | -36,8 K RON | |
| 49 | 49.ASII VOLANULUI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▲ 50 % | ▲ 50 % | -216,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Galați
CAEN 6492
Alte activități de creditare
44 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
131 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
32 firme · 9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 760,7 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 464,2 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
2 firme · 324,3 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 255,1 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 50,9 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 0 RON