Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Galați după lichiditate ridicată în 2019
339 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 39,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROGENETICS TC SRL▲ 13 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 39,6×▲ 351,8 % | ▲ 351,8 % | 94,1 K RON | |
| 2 | 2.GP NUCROM SRL▲ 5 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 36,1×▲ 197 % | ▲ 197 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.ELDORADO SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,9×▲ 214,2 % | ▲ 214,2 % | 2,3 K RON | |
| 4 | 4.UVAGAB AGRODEEA S.R.L.nou | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 26,7×— | — | — | 270,7 K RON |
| 5 | 5.BRAH ANDRALEX 2006 SRL▲ 6 | Sat Brăhăşeşti, Comuna Brăhăşeşti, Galaţi | 20,6×▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 142,3 K RON | |
| 6 | 6.EPI SRL▲ 50 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Galaţi | 18,1×▲ 501,7 % | ▲ 501,7 % | 523,7 K RON | |
| 7 | 7.AGRO TAT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17×▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 178 K RON | |
| 8 | 8.DORSANTIS SRL▼ 4 | Sat Stoicani, Comuna Folteşti, Galaţi | 16,9×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 70,3 K RON | |
| 9 | 9.HANTA SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,5×▲ 110,5 % | ▲ 110,5 % | 15,5 K RON | |
| 10 | 10.ELVIRADI SRL▼ 5 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 13,9×▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 110,8 K RON | |
| 11 | 11.AGRODIM CROP SRL▲ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,2×▲ 372,6 % | ▲ 372,6 % | 165,1 K RON | |
| 12 | 12.AGRO LUCIA 2011 SRLnou | Sat Suceveni, Comuna Suceveni, Galaţi | 11,7×— | — | 21,9 K RON | |
| 13 | 13.GILIBIOTEC SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 11,5×▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 83,8 K RON | |
| 14 | 14.MIHMARGO SRL▼ 12 | Sat Costache Negri, Comuna Costache Negri, Galaţi | 11,4×▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 177,3 K RON | |
| 15 | 15.ANGHINARIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,2×— | — | -27,2 K RON | |
| 16 | 16.ALISVERIS SRL▲ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,1×▲ 259,1 % | ▲ 259,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 17 | 17.OGITADES FUNCTIONEAZA S.R.L.▲ 19 | Sat Ţepu de Sus, Comuna Ţepu, Galaţi | 9,6×▲ 123 % | ▲ 123 % | 153,6 K RON | |
| 18 | 18.AGRORINIRID S.R.L.nou | Sat Găneşti, Comuna Cavadineşti, Galaţi | 9,6×▲ 1.245,1 % | ▲ 1.245,1 % | 100 K RON | |
| 19 | 19.AGROGARDEN SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,5×▲ 212,1 % | ▲ 212,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 20 | 20.TITAND FOREST SRL▲ 22 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 9,5×▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 63,9 K RON | |
| 21 | 21.SILVAGRO MMM SRL▼ 11 | Sat Costache Negri, Comuna Costache Negri, Galaţi | 9,2×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 687,7 K RON | |
| 22 | 22.ROVICAT SRL▼ 3 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 9,1×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 1,7 K RON | |
| 23 | 23.AGROZOO PROSPER COM SRL▲ 20 | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 8,8×▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 113,9 K RON | |
| 24 | 24.IVAS AGRO SRL▼ 11 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 8,1×▼ 8 % | ▼ 8 % | -252,3 K RON | |
| 25 | 25.BIOAGRISOL FARM SRL▲ 52 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 7,7×▲ 260,6 % | ▲ 260,6 % | 234,1 K RON | |
| 26 | 26.AGROSARC SRL▲ 31 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 7,2×▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 766,1 K RON | |
| 27 | 27.SINIV PRODUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2×▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 127,2 K RON | |
| 28 | 28.ADL BUSINESS SRL▼ 13 | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Galaţi | 6,8×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 9,2 K RON | |
| 29 | 29.CAMILIV SRL▲ 6 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 6,5×▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.AQUA DARILUX SRLnou | Sat Ţepu, Comuna Ţepu, Galaţi | 6,3×▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 90,6 K RON | |
| 31 | 31.AGROGHIN CRISONIC SRL▼ 6 | Sat Cârlomăneşti, Comuna Cerţeşti, Galaţi | 5,5×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 89,6 K RON | |
| 32 | 32.REGGDANY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4×▲ 76 % | ▲ 76 % | 104,2 K RON | |
| 33 | 33.AGRO - EDY 2008 SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,3×▲ 38 % | ▲ 38 % | 2,6 mil. RON | |
| 34 | 34.MOCĂNIŢA PRODAGRO SRL▲ 19 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 5,3×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 209,4 K RON | |
| 35 | 35.PENSIUNEA CASA MAJESTIC SRL▲ 224 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,2×▲ 911,8 % | ▲ 911,8 % | 428,7 K RON | |
| 36 | 36.BRAVALIS IMPEX SRL▲ 27 | Sat Hănţeşti, Comuna Buciumeni, Galaţi | 5,1×▲ 95 % | ▲ 95 % | 888,6 K RON | |
| 37 | 37.GAVBOGSTEF S.R.L.▲ 45 | Sat Tămăoani, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 5×▲ 152 % | ▲ 152 % | 50,1 K RON | |
| 38 | 38.AGROLOR PREST SRL▲ 81 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 4,6×▲ 245,1 % | ▲ 245,1 % | 933,7 K RON | |
| 39 | 39.PASSIFLORA GARDEN GREEN SRL▼ 10 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 4,5×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 14,8 K RON | |
| 40 | 40.AGRO PAVELAD SRL▼ 7 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 4,5×▼ 4 % | ▼ 4 % | 102,9 K RON | |
| 41 | 41.NICORSEED SRL▲ 23 | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 4×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 139,7 K RON | |
| 42 | 42.GLIA SRL▼ 26 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 3,9×▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 38,6 K RON | |
| 43 | 43.SIREMET SRL▲ 9 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 3,9×▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 99,2 K RON | |
| 44 | 44.GORGA CHICKENS S.R.L.nou | Sat Ciureştii Noi, Comuna Bălăşeşti, Galaţi | 3,8×— | — | — | 64,5 K RON |
| 45 | 45.VEGETALGOLD SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -39,4 K RON | |
| 46 | 46.MINDAVA SRL▼ 37 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5×▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 45,7 K RON | |
| 47 | 47.STATE IZVOR S.R.L.nou | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 3,5×— | — | — | 112,6 K RON |
| 48 | 48.SKOGING SRL▲ 100 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2×▲ 208,7 % | ▲ 208,7 % | 79,6 K RON | |
| 49 | 49.RTA DRAGOMIR S.R.L.▼ 28 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 3,1×▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 141,7 K RON | |
| 50 | 50.HID AGRI SEN S.R.L.nou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 3,1×— | — | — | 37 K RON |
| 51 | 51.AGROTOP EXPERT E.V.M. SRL▲ 113 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3×▲ 222,6 % | ▲ 222,6 % | 85,1 K RON | |
| 52 | 52.AGRIFAM SDS SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 155,7 K RON | |
| 53 | 53.AGROINDTUL S.R.L.nou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 2,9×▲ 186,1 % | ▲ 186,1 % | 195 K RON | |
| 54 | 54.SOLANUM SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | -29,7 K RON | |
| 55 | 55.NOVA GAIA S.R.L.▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 52,5 K RON | |
| 56 | 56.AIRAMI SRL▲ 6 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,8×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.AGRIECO SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 268 K RON | |
| 58 | 58.CHEMILOVA SRL▲ 69 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 2,8×▲ 133,6 % | ▲ 133,6 % | 458,7 K RON | |
| 59 | 59.FIL AGRO LAURVER S.R.L.nou | Sat Vişina, Comuna Poiana, Galaţi | 2,6×— | — | — | 41,2 K RON |
| 60 | 60.BUJORAGROMER SRL▼ 33 | Sat Umbrăreşti, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 2,6×▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 29,5 K RON | |
| 61 | 61.EAC AGRO TEHNOLOGY COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 2,5×▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 134,8 K RON | |
| 62 | 62.NILS NELU FORESTIER TRANS S.R.L.nou | Sat Costache Negri, Comuna Costache Negri, Galaţi | 2,4×— | — | — | 388,7 K RON |
| 63 | 63.GROWFARM GROUP SRL▼ 43 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,4×▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 103,5 K RON | |
| 64 | 64.NAVCOM SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 456,6 K RON | |
| 65 | 65.COMPANIA OPREA SRL▲ 16 | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 2,4×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.CORADAMI SRL▼ 8 | Sat Cerţeşti, Comuna Cerţeşti, Galaţi | 2,4×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 621,9 K RON | |
| 67 | 67.TIMPAGRO SRL▲ 51 | Sat Vameş, Comuna Piscu, Galaţi | 2,4×▲ 79 % | ▲ 79 % | 104,3 K RON | |
| 68 | 68.SINGAMA SRL▼ 34 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 2,4×▼ 46 % | ▼ 46 % | 456 RON | |
| 69 | 69.MIRADI SRL▲ 28 | Sat Mîndreşti, Comuna Valea Mărului, Galaţi | 2,3×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 176,4 K RON | |
| 70 | 70.CONDOR SA▼ 22 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 2,2×▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 130,6 K RON | |
| 71 | 71.ORESTAGRO SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 72 | 72.MARELINV SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 447 K RON | |
| 73 | 73.PLANTMAX SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 13,1 K RON | |
| 74 | 74.DOGEMAR SRL▼ 7 | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 2,1×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 551,6 K RON | |
| 75 | 75.AGRO SPOR DM SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 351 K RON | |
| 76 | 76.AGROPRIM SRL▲ 68 | Sat Hănţeşti, Comuna Buciumeni, Galaţi | 2×▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 259,6 K RON | |
| 77 | 77.AGRITER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×— | — | 31,2 K RON | |
| 78 | 78.ELEEA SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 25,6 K RON | |
| 79 | 79.DEEA DEX SRL▼ 8 | Sat Fântânele, Comuna Scânteieşti, Galaţi | 2×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 767,3 K RON | |
| 80 | 80.HELIANTHUS OIL SRL▲ 4 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,9×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 306,6 K RON | |
| 81 | 81.VALEA GERULUI SRL▲ 19 | Sat Smulţi, Comuna Smulţi, Galaţi | 1,9×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 185,3 K RON | |
| 82 | 82.ADELAND ZOO SRL▲ 8 | Sat Rogojeni, Comuna Suceveni, Galaţi | 1,9×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 138,8 K RON | |
| 83 | 83.LIDMER AGRICULTURĂ SRL▲ 54 | Sat Gohor, Comuna Gohor, Galaţi | 1,9×▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 171,9 K RON | |
| 84 | 84.ANDI CREȚU S.R.L.nou | Sat Plevna, Comuna Rediu, Galaţi | 1,9×— | — | — | 79,7 K RON |
| 85 | 85.GOHKAMPROD SRL▼ 40 | Sat Gohor, Comuna Gohor, Galaţi | 1,8×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 10,6 K RON | |
| 86 | 86.STOIAN ARISAGRO SRL▲ 48 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,8×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 96,6 K RON | |
| 87 | 87.PAVMIR AGRO SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 88 | 88.COMIRA SRL▼ 71 | Sat Cerţeşti, Comuna Cerţeşti, Galaţi | 1,8×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 309,8 K RON | |
| 89 | 89.AVIATIA PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×— | — | — | 79 K RON |
| 90 | 90.GRIG IMPEX '94 SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 152,1 K RON | |
| 91 | 91.FOREST LUPU CRIS SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 1,7×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 118,3 K RON | |
| 92 | 92.AGRO SAN GEO SRL▼ 20 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Galaţi | 1,7×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 435,1 K RON | |
| 93 | 93.AGROFRAN SRL▼ 32 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 1,6×▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 229,3 K RON | |
| 94 | 94.MARFADIV SRL▲ 18 | Sat Ţepu, Comuna Ţepu, Galaţi | 1,6×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 693,8 K RON | |
| 95 | 95.AGROFIN INVEST SRL▲ 189 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 310,3 % | ▲ 310,3 % | 691,9 K RON | |
| 96 | 96.IPOTEȘTI SRL▼ 72 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Galaţi | 1,6×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 256,9 K RON | |
| 97 | 97.AGRONYC BERESCU SRL▼ 48 | Sat Ungureni, Comuna Munteni, Galaţi | 1,5×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 16,9 K RON | |
| 98 | 98.AGROVIC COMPLEX SRL▲ 122 | Sat Ţigăneşti, Comuna Munteni, Galaţi | 1,5×▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 660,8 K RON | |
| 99 | 99.GREEN BORDER S.R.L.▲ 166 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 148,1 K RON | |
| 100 | 100.INCEPTUM SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 198,9 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Galați
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
376 firme · 691 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
57 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
12 firme · 52,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
19 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
10 firme · 17 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 11 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
20 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 914,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
8 firme · 413,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 251,9 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 56 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 0 RON