Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Galați după lichiditate ridicată în 2015
262 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 33,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DORSANTIS SRLnou | Sat Stoicani, Comuna Folteşti, Galaţi | 33,1×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 98,3 K RON | |
| 2 | 2.ELVIRADI SRL▲ 6 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 21,6×▲ 298,2 % | ▲ 298,2 % | 122,1 K RON | |
| 3 | 3.HOSILVA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,6×▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 125,8 K RON | |
| 4 | 4.GERMISER SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,4×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 69,5 K RON | |
| 5 | 5.AGROGENETICS TC SRL▲ 39 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 14×▲ 791,1 % | ▲ 791,1 % | 140,3 K RON | |
| 6 | 6.MINDAVA SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,3×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 17,3 K RON | |
| 7 | 7.SILVAGRO MMM SRL▼ 2 | Sat Costache Negri, Comuna Costache Negri, Galaţi | 9,4×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 201,2 K RON | |
| 8 | 8.PLANTISA 2010 SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 7,6×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 62,8 K RON | |
| 9 | 9.AGRO LUCIA 2011 SRL▲ 2 | Sat Suceveni, Comuna Suceveni, Galaţi | 7,4×▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 75,5 K RON | |
| 10 | 10.EUROFRUCT SRLnou | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 7,2×▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 27,5 K RON | |
| 11 | 11.TITAND FOREST SRL▼ 2 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 6,5×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 70,5 K RON | |
| 12 | 12.IVAS AGRO SRL▼ 6 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 5,9×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 58,2 K RON | |
| 13 | 13.NICORSEED SRL▲ 11 | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 5,5×▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 135,8 K RON | |
| 14 | 14.VEGETALGOLD SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,5×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 130,7 K RON | |
| 15 | 15.EUROFERMA 2007 SRL▼ 11 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 5,4×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 47,1 K RON | |
| 16 | 16.HRISFLOR SRL▲ 119 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4,1×▲ 427,3 % | ▲ 427,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.AGROSTAR TABAC CEV SRLnou | Loc. Bereşti, Oraş Bereşti, Galaţi | 3,8×▲ 765,9 % | ▲ 765,9 % | 180,9 K RON | |
| 18 | 18.ELEEA SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,8×▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 126,4 K RON | |
| 19 | 19.AGROJOR SRL▼ 4 | Sat Jorăşti, Comuna Jorăşti, Galaţi | 3,6×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 647 K RON | |
| 20 | 20.DEEA DEX SRL▲ 17 | Sat Fântânele, Comuna Scânteieşti, Galaţi | 3,1×▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 118 K RON | |
| 21 | 21.ROVICAT SRL▼ 5 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 3,1×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 144,7 K RON | |
| 22 | 22.AGRI VASCO SRL▼ 4 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 3×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 45,2 K RON | |
| 23 | 23.MOCĂNIŢA PRODAGRO SRL▼ 9 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 2,7×▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 174,5 K RON | |
| 24 | 24.MASAGRO PROD SRL▼ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,6×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 50 K RON | |
| 25 | 25.PRODGRAIN SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.AGRIFAM SDS SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 184,1 K RON | |
| 27 | 27.EUGENIA SRL▲ 7 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 2,4×▲ 27 % | ▲ 27 % | 49,7 K RON | |
| 28 | 28.GEONICK AGRO SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 3 K RON | |
| 29 | 29.CHEMILOVA SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 2,3×— | — | — | 249,7 K RON |
| 30 | 30.CONDOR SA▲ 8 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 2,3×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 142,1 K RON | |
| 31 | 31.COMIRA SRLnou | Sat Cerţeşti, Comuna Cerţeşti, Galaţi | 2,2×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 116,9 K RON | |
| 32 | 32.AGRIMAT MATCA SA▼ 6 | Comuna Matca, Galaţi | 2,2×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 466,7 K RON | |
| 33 | 33.NATIR AGRO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×— | — | — | 132,3 K RON |
| 34 | 34.MIRADI SRLnou | Sat Mîndreşti, Comuna Valea Mărului, Galaţi | 2,1×▼ 87 % | ▼ 87 % | 3,3 K RON | |
| 35 | 35.PAVMIR AGRO SRL▲ 63 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 158 K RON | |
| 36 | 36.AGROSIVMIXT SRL▼ 8 | Sat Ghidigeni, Comuna Ghidigeni, Galaţi | 2×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 75 K RON | |
| 37 | 37.AGROSARC SRL▼ 27 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 2×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 545 K RON | |
| 38 | 38.INCEPTUM SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 130,6 K RON | |
| 39 | 39.SINGAMA SRL▼ 9 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 1,9×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 12,8 K RON | |
| 40 | 40.HELIANTHUS OIL SRL▼ 11 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,9×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 209,9 K RON | |
| 41 | 41.PLANTMAX SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 17,8 K RON | |
| 42 | 42.FOR BENONI SRL▲ 18 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 1,8×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 18,6 K RON | |
| 43 | 43.CAMILIV SRL▲ 16 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 1,8×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 575,7 K RON | |
| 44 | 44.RELMION MARKET SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 1,8×— | — | — | 15,9 K RON |
| 45 | 45.ANGHINARIA SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 147,6 K RON | |
| 46 | 46.ORESTAGRO SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 47 | 47.SIREMET SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,7×▼ 24 % | ▼ 24 % | 2,8 K RON | |
| 48 | 48.AQUAFISH SRL▼ 31 | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 1,7×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 44,3 K RON | |
| 49 | 49.PRESTATORUL SRL▼ 36 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,6×▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 50 | 50.GHEDIN TEST SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 375,4 K RON | |
| 51 | 51.AGROMEC SENDRENI SA▼ 19 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1,6×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 126,5 K RON | |
| 52 | 52.HANTA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 4,3 K RON | |
| 53 | 53.AGROGARDEN SRL▲ 71 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.TIMPAGRO SRLnou | Sat Vameş, Comuna Piscu, Galaţi | 1,6×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | -310,1 K RON | |
| 55 | 55.DALGRIN SRL▲ 2 | Sat Folteşti, Comuna Folteşti, Galaţi | 1,6×▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 33,2 K RON | |
| 56 | 56.LUCONI SRL▼ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 7,9 K RON | |
| 57 | 57.WILFISCH SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,6×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 138,9 K RON | |
| 58 | 58.HIDRACONSTRUCT GEOVIG SRL▲ 127 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.ADL BUSINESS SRL▲ 55 | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Galaţi | 1,5×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 99,9 K RON | |
| 60 | 60.AGRIFLOR SERV SRL▲ 4 | Sat Ţigăneşti, Comuna Munteni, Galaţi | 1,5×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 59,6 K RON | |
| 61 | 61.MELIDAVA S.R.L.▲ 19 | Sat Vârlezi, Comuna Vârlezi, Galaţi | 1,5×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 60,6 K RON | |
| 62 | 62.MIROFOREST CALIN SRLnou | Sat Lungeşti, Comuna Bălăbăneşti, Galaţi | 1,5×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 37,5 K RON | |
| 63 | 63.AGRISERV SRL▲ 4 | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,5×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 64 | 64.AGRICAR FERTIL SRL▼ 52 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 1,5×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 27 K RON | |
| 65 | 65.AGROMEC COROD SA▼ 29 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 1,5×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 193,9 K RON | |
| 66 | 66.STOIAN ARISAGRO SRL▼ 16 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,5×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 49,3 K RON | |
| 67 | 67.ALUFEP SRL▼ 21 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,4×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 30 K RON | |
| 68 | 68.CORADAMI SRL▼ 26 | Sat Cerţeşti, Comuna Cerţeşti, Galaţi | 1,4×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 25,6 K RON | |
| 69 | 69.ALEXCASA PREST SRL▲ 14 | Sat Vârlezi, Comuna Vârlezi, Galaţi | 1,4×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 233,8 K RON | |
| 70 | 70.STL VERSAL SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 10,1 K RON | |
| 71 | 71.HOLDING CEREALE SRL▼ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 76,2 K RON | |
| 72 | 72.LOCACOMBINE SRL▼ 32 | Sat Piscu, Comuna Piscu, Galaţi | 1,4×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.MOTOPROFIT SRLnou | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 1,3×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 19,9 K RON | |
| 74 | 74.CONFORT CAR SRL▼ 18 | Sat Folteşti, Comuna Folteşti, Galaţi | 1,3×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 2,4 K RON | |
| 75 | 75.GRIMAR AGRO SRL▲ 7 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Galaţi | 1,3×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 658,3 K RON | |
| 76 | 76.NOVA GAIA S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 396,3 K RON | |
| 77 | 77.EUROSAL COMPANY SRL▼ 7 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 1,3×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 18,3 K RON | |
| 78 | 78.AP SYS INSTAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 846,2 % | ▲ 846,2 % | 48,4 K RON | |
| 79 | 79.VRL AGRO PLANT SRL▲ 17 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 1,2×▲ 22 % | ▲ 22 % | 22 K RON | |
| 80 | 80.AGROZOO PROSPER COM SRL▼ 7 | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 1,2×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 100,4 K RON | |
| 81 | 81.GALSTEM SRL▼ 3 | Sat Suhurlui, Comuna Suhurlui, Galaţi | 1,2×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 21,6 K RON | |
| 82 | 82.ECOAGRA SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 52,7 K RON | |
| 83 | 83.AGRIECO SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -211 K RON | |
| 84 | 84.FOREXROM SRL▼ 30 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 1,2×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 131,8 K RON | |
| 85 | 85.ALISVERIS SRL▲ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.AGROMOND SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 2 K RON | |
| 87 | 87.COST PAV SERV SRLnou | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 1,1×▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 60,4 K RON | |
| 88 | 88.CIRJAN AGRIPROD SRL▼ 14 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 46,3 K RON | |
| 89 | 89.TRALMA SRL▲ 5 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 663,1 K RON | |
| 90 | 90.AQUA PEST SRL▲ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 508 K RON | |
| 91 | 91.EPI SRL▲ 37 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Galaţi | 1,1×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 67,6 K RON | |
| 92 | 92.AGRO - EDY 2008 SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 983,3 K RON | |
| 93 | 93.SILVADI PREST III SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,1×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 58,6 K RON | |
| 94 | 94.AGRO VISIROMI SRL▼ 32 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 1,1×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 191,9 K RON | |
| 95 | 95.SAV AGRICER SRL▲ 7 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 1,1×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 1,5 K RON | |
| 96 | 96.MUNPROD SRL▲ 19 | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 1,1×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 4,8 K RON | |
| 97 | 97.J&A CONSULTING SRL= | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 1,1×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 11 K RON | |
| 98 | 98.OANA BIOAGRO95 SRLnou | Sat Ghidigeni, Comuna Ghidigeni, Galaţi | 1,1×— | — | — | 27,8 K RON |
| 99 | 99.MUNSEBADI SRL▲ 64 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 1,1×▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 41,4 K RON | |
| 100 | 100.UTILAND SERV SRLnou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 1,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | 17,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Galați
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
376 firme · 691 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
57 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
12 firme · 52,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
19 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
10 firme · 17 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 11 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
20 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
12 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 914,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
8 firme · 413,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 251,9 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 56 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 0 RON