Top 100 firme — Activități profesionale, Galați după lichiditate ridicată în 2024
619 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,5×, iar liderul atinge 136,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.JN MANAGEMENT RO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136,1×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | 52,1 K RON | |
| 2 | 2.ANDREI MEDVET SRL▲ 158 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Smârdan, Galaţi | 60,3×▲ 1.263,4 % | ▲ 1.263,4 % | 84,8 K RON | |
| 3 | 3.NAVAL DESIGN OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,9×▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 612,4 K RON | |
| 4 | 4.AB EQUINOX MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 589,5 K RON | |
| 5 | 5.NAVDESIGN RESEARCH & TECHNOLOGY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,9×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.BS GRAIN HANDLING EQUIPMENT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,3×▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 377,7 K RON | |
| 7 | 7.VERTIGO MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 299 K RON | |
| 8 | 8.SPS STRATEGY CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,9×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 298 K RON | |
| 9 | 9.AV MIRVLA S.R.L.▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,7×▲ 66 % | ▲ 66 % | 394,7 K RON | |
| 10 | 10.ALCONTA AMANDIT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,2×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 144,6 K RON | |
| 11 | 11.GRANCONSTRUCT SRL▲ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,7×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 170 K RON | |
| 12 | 12.IQDVISION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,8×▲ 1 % | ▲ 1 % | 367,8 K RON | |
| 13 | 13.SILVER EXPERT CONTAB 2023 S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,2×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 238,7 K RON | |
| 14 | 14.PROJ-ROAM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1×▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 528,1 K RON | |
| 15 | 15.RECOTES RML S.R.L.▲ 59 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,4×▲ 152,7 % | ▲ 152,7 % | 268,9 K RON | |
| 16 | 16.REPERE MEDIA DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,4×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 67,5 K RON | |
| 17 | 17.ZANETE PROD-COM-SERV. IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 20,3×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 35,5 K RON | |
| 18 | 18.SUSTAINSIM S.R.L.▲ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,9×▲ 83 % | ▲ 83 % | 499,6 K RON | |
| 19 | 19.DECONT ICM CONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,8×▼ 6 % | ▼ 6 % | 63,3 K RON | |
| 20 | 20.PENSHURST MARA SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 19,2×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 84,5 K RON | |
| 21 | 21.URBAN DESIGN TEAM SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,7×▲ 120,2 % | ▲ 120,2 % | 520,6 K RON | |
| 22 | 22.STEELINSPECT FAB CONSULT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,6×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 458,3 K RON | |
| 23 | 23.GALIA SRL▲ 190 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,5×▲ 435,9 % | ▲ 435,9 % | 671,2 K RON | |
| 24 | 24.ACTACONT EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,4×▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 205,8 K RON | |
| 25 | 25.RO.GENERAL AUTOMATION S.R.L.▲ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,2×▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 205,1 K RON | |
| 26 | 26.HAPPY PROJECT EVENT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,2×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 229,4 K RON | |
| 27 | 27.YACHTING OFFICE 33 S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,9×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 267,8 K RON | |
| 28 | 28.GEOTOPOEXPERT BIL SRL▲ 225 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,3×▲ 551,2 % | ▲ 551,2 % | 36,6 K RON | |
| 29 | 29.AUDIT CONSULTING PMP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,2×▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | 135 K RON | |
| 30 | 30.KOMKAO CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,9×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 427,4 K RON | |
| 31 | 31.S.O.S. EXPERT CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,8×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 166,5 K RON | |
| 32 | 32.CONTABLIMIT STIL CONSULT S.R.L.▲ 195 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,7×▲ 421,3 % | ▲ 421,3 % | 446,8 K RON | |
| 33 | 33.IDEEA EXPERT PROJECT SRLnou | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 15,6×▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 175,3 K RON | |
| 34 | 34.NICNAMA ENGINEERING & CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,3×▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 204,1 K RON | |
| 35 | 35.PROLEM INSTALMAR SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,5×▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 235,3 K RON | |
| 36 | 36.NDT TECHNICAL & EXAMINATION SRL▲ 59 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,4×▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 797,8 K RON | |
| 37 | 37.EUROMIS HR SRL▲ 117 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,3×▲ 212,7 % | ▲ 212,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.WE CHECK TECH S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,1×— | — | — | 145,4 K RON |
| 39 | 39.DREAM HOUSE PLANS SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,1×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 588,5 K RON | |
| 40 | 40.A.V. BUBU ELECTRIC S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 176,3 K RON | |
| 41 | 41.LEX LANDSCAPING CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,6×▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 214,9 K RON | |
| 42 | 42.FOGARTY SRL▲ 422 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,6×▲ 1.731,1 % | ▲ 1.731,1 % | 208,9 K RON | |
| 43 | 43.EVALCAD EXPERT SRL▲ 64 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,5×▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 165 K RON | |
| 44 | 44.SLARUTT EXPERT S.R.L.▼ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,2×▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 279,2 K RON | |
| 45 | 45.UNIVERSVET SRL▲ 3 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 12,9×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 27,5 K RON | |
| 46 | 46.RAIN TECH SEA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,6×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 124,6 K RON | |
| 47 | 47.DSV SURVEY S.R.L.nou | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 12,6×— | — | 146,5 K RON | |
| 48 | 48.SNAPBYTE INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12×▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 114,9 K RON | |
| 49 | 49.SHIPBUILDING FAST SOLUTIONS S.R.L.▲ 160 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 11,5×▲ 244,1 % | ▲ 244,1 % | 165,4 K RON | |
| 50 | 50.VESUVIUS REFRACTORIES SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,3×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 74,6 K RON | |
| 51 | 51.SMART BSC SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,2×▲ 25 % | ▲ 25 % | 67 K RON | |
| 52 | 52.DUAL EXPERT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,7×▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 268,7 K RON | |
| 53 | 53.GRAMOCAD S.R.L.▲ 71 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,5×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 280,7 K RON | |
| 54 | 54.IULIKONS BORDER SRL▼ 21 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 10,5×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 112,9 K RON | |
| 55 | 55.MATELIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,5×▼ 96,6 % | ▼ 96,6 % | 105,4 K RON | |
| 56 | 56.DAICHIM PAINT S.R.L.nou | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 10,4×▲ 803,5 % | ▲ 803,5 % | 146,5 K RON | |
| 57 | 57.CONT STAR CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,3×▼ 43 % | ▼ 43 % | 151,7 K RON | |
| 58 | 58.EXPERT AM AUDIT SRL▲ 152 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,2×▲ 210,6 % | ▲ 210,6 % | 165,8 K RON | |
| 59 | 59.STRATEGENIX S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,1×— | — | — | 98 K RON |
| 60 | 60.ASP BEST CONTA ASOCIATI SRL▲ 229 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 10×▲ 388,8 % | ▲ 388,8 % | 143,9 K RON | |
| 61 | 61.KM PROIECT SRL▼ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8×▼ 50 % | ▼ 50 % | 77,7 K RON | |
| 62 | 62.DIZZART SRL▲ 110 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,7×▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 46,6 K RON | |
| 63 | 63.OLI STEEL DESIGN ENGINEERING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,3×▲ 247,7 % | ▲ 247,7 % | 118,2 K RON | |
| 64 | 64.PROEXCONS SRL▼ 36 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 8,9×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 151,1 K RON | |
| 65 | 65.IDEI DE ARHITECTURA BY DIANA S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 8,9×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 13,9 K RON | |
| 66 | 66.NDE TRAINING & INSPECTION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,6×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 78,9 K RON | |
| 67 | 67.ZERAH CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,6×▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 296,6 K RON | |
| 68 | 68.START TEHNIC PROJECT S.R.L.▲ 156 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,4×▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 115,8 K RON | |
| 69 | 69.ADRIDANAILLO CREATIVE STUDIO S.R.L.▼ 23 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 8,1×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 133,4 K RON | |
| 70 | 70.BETAKROSLINE PROJECT S.R.L.▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8×▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 42,7 K RON | |
| 71 | 71.ION CONTAMAR S.R.L.nou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 7,8×▼ 63 % | ▼ 63 % | 87,6 K RON | |
| 72 | 72.ZOOSMART SRL▼ 54 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 7,7×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 154,6 K RON | |
| 73 | 73.ATIPIC AC SRL▲ 177 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 7,7×▲ 201,2 % | ▲ 201,2 % | 116,2 K RON | |
| 74 | 74.SIMPLEX RATIO S.R.L.▲ 65 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,6×▲ 51 % | ▲ 51 % | 213,9 K RON | |
| 75 | 75.TEHROMINSTAL SMART S.R.L.▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,6×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 180,5 K RON | |
| 76 | 76.PICĂTURA VIE S.R.L.▼ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,5×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 202,2 K RON | |
| 77 | 77.GCERTI ROMANIA SRL▲ 114 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,5×▲ 103 % | ▲ 103 % | 39 K RON | |
| 78 | 78.CEAROM AUDIT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,3×— | — | — | 249,4 K RON |
| 79 | 79.DYNAMIC CONTENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 49 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,1×▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 119,7 K RON | |
| 80 | 80.REALIO AGRO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,1×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 182,3 K RON | |
| 81 | 81.PREVENTICA SRL▲ 227 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7×▲ 299,4 % | ▲ 299,4 % | 198,8 K RON | |
| 82 | 82.4 BUSINESS TUNING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -14,5 K RON | |
| 83 | 83.MSG MARISOR TEH S.R.L.▲ 116 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 7×▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 55,3 K RON | |
| 84 | 84.CONSULTEXPERT MGH&MM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 96 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7×▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 145,2 K RON | |
| 85 | 85.IUSTIN MEDIA S.R.L.▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 227,6 K RON | |
| 86 | 86.BCE ELECTROSPOT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9×▲ 675,3 % | ▲ 675,3 % | 162,8 K RON | |
| 87 | 87.DUB ONSHORE-OFFSHORE ELECTRIC S.R.L.▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 394 K RON | |
| 88 | 88.SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L.▲ 74 | Sat Frunzeasca, Comuna Munteni, Galaţi | 6,9×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 26,4 K RON | |
| 89 | 89.ANDREEA BLD S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8×— | — | — | 85,7 K RON |
| 90 | 90.EXPERT FIRE OS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8×— | — | — | 194,5 K RON |
| 91 | 91.IMAGINE PLUS SEO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8×▼ 83 % | ▼ 83 % | 203,4 K RON | |
| 92 | 92.EXPERTIZE-PROIECTARE-CONSULTING-M! IIII ' SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 123 K RON | |
| 93 | 93.OPTIMAR FISH HANDLING SRL▲ 464 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,7×▲ 11.133,3 % | ▲ 11.133,3 % | 408,9 K RON | |
| 94 | 94.DIAMAR INSTALATII SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,7×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 78,5 K RON | |
| 95 | 95.ONELAN CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,7×— | — | — | 177,1 K RON |
| 96 | 96.MARIUS NAZARE CONSULTING S.R.L.▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,6×▼ 29 % | ▼ 29 % | 184,8 K RON | |
| 97 | 97.COVALEAVET AGROMED S.R.L.▼ 55 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 6,6×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 101,1 K RON | |
| 98 | 98.JENICONPREST SRL▲ 177 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,5×▲ 192 % | ▲ 192 % | 95,9 K RON | |
| 99 | 99.TASTY MEDIA STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 6,5×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 108,3 K RON | |
| 100 | 100.A & A PRODASCONS SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,5×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 9,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Galați
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
315 firme · 592,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
173 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
219 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 47,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
153 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
54 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
73 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
120 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
26 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 911,1 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
4 firme · 905,5 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 604,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
10 firme · 585,9 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 356,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 348 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 305,2 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 237 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 31,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON