Top 100 firme — Activități profesionale, Galați după lichiditate ridicată în 2009
243 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,4×, iar liderul atinge 34,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ASIST EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,4×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 133,4 K RON | |
| 2 | 2.PROVEREX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,9×▲ 31 % | ▲ 31 % | 74,3 K RON | |
| 3 | 3.PRAGMA MANAGEMENT SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18×▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 234,1 K RON | |
| 4 | 4.JOBASSIST GLOBAL SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,9×▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.EXPERTIZA SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,1×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 556,7 K RON | |
| 6 | 6.INTEREST CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,5×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 516,4 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL DE PRELUCRARE PRODUSE SIDERURGICE CPPS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,6×▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 526,4 K RON | |
| 8 | 8.UBIK MARINE SERVICE SRL▲ 68 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,2×▲ 387 % | ▲ 387 % | 182,8 K RON | |
| 9 | 9.CONSPROIECT SA▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,5×▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | -754,9 K RON | |
| 10 | 10.VICTOVET SRL▲ 19 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 12,4×▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 123,6 K RON | |
| 11 | 11.QAZ Q SRL▲ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,6×▲ 148,1 % | ▲ 148,1 % | 63,2 K RON | |
| 12 | 12.EUROCONSULT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11×▲ 269,9 % | ▲ 269,9 % | 197,4 K RON | |
| 13 | 13.FINCONS AUDIT SRL▲ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,7×▲ 192,9 % | ▲ 192,9 % | 164,4 K RON | |
| 14 | 14.JN MANAGEMENT RO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,5×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 93,3 K RON | |
| 15 | 15.WIRENET RO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,5×▲ 14.885,7 % | ▲ 14.885,7 % | 306,6 K RON | |
| 16 | 16.HELIX TRADING SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,4×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 939,2 K RON | |
| 17 | 17.PRAXIS AUTOMATION TECHNOLOGY ENGINEERING AND COMMISSIONING S.R.L.▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,1×▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 134,5 K RON | |
| 18 | 18.RINAMED SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 9,8×▼ 3 % | ▼ 3 % | 24,4 K RON | |
| 19 | 19.ELIVET SRL▼ 8 | Sat Ghidigeni, Comuna Ghidigeni, Galaţi | 9,8×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 67,4 K RON | |
| 20 | 20.DAFICONT EXPERT SRL▲ 104 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,4×▲ 610,6 % | ▲ 610,6 % | 47,9 K RON | |
| 21 | 21.PROCUREMENT CONSULTING TRADING SERVICES SRL▲ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,8×▲ 450,3 % | ▲ 450,3 % | -3,5 K RON | |
| 22 | 22.SIVAPREST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,1×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 8,8 K RON | |
| 23 | 23.DONOSTIA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,7×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 333,2 K RON | |
| 24 | 24.DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL▲ 60 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,7×▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 96,5 K RON | |
| 25 | 25.AGIVET SRLnou | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 7,4×▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 126,7 K RON | |
| 26 | 26.FABAM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,3×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 3,6 K RON | |
| 27 | 27.CIBOS AWT SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,1×▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 120,1 K RON | |
| 28 | 28.CASTOR SM '94 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9×▲ 368 % | ▲ 368 % | 89,8 K RON | |
| 29 | 29.MODUL ECONOMIC SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 111,8 K RON | |
| 30 | 30.CONSULT EXPERT AUDITOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8×▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 63,5 K RON | |
| 31 | 31.PROFEROVIA SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,2×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 25,8 K RON | |
| 32 | 32.DEFI DESIGN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,1×▲ 1.694,1 % | ▲ 1.694,1 % | 117,8 K RON | |
| 33 | 33.DOXTERM CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 290,8 K RON | |
| 34 | 34.MICONT EXPERT SRL▲ 49 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,6×▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 111,4 K RON | |
| 35 | 35.MACRIMO SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,5×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 44,6 K RON | |
| 36 | 36.CIUCĂ AUDIT SRL▲ 57 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,3×▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 102,4 K RON | |
| 37 | 37.TRUST MESAGER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 91,3 K RON | |
| 38 | 38.SHIP DESIGN GROUP TRADE SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5×▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | 132,2 K RON | |
| 39 | 39.ENVIRON SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,9×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 322,1 K RON | |
| 40 | 40.EXPRIM CONTAB SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,8×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 68,8 K RON | |
| 41 | 41.ARHIDESIGN SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 51,2 K RON | |
| 42 | 42.ANDREI MEDVET SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Smârdan, Galaţi | 4,4×▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 82,5 K RON | |
| 43 | 43.RALARES CONSULT SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 120,9 K RON | |
| 44 | 44.INFO ROEXPERT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,2×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 54,2 K RON | |
| 45 | 45.TQ CONSULTANŢĂ ŞI RECRUTARE SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,1×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 596 K RON | |
| 46 | 46.DRUM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 240,7 K RON | |
| 47 | 47.PROCESTEHNO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,9×▲ 485,1 % | ▲ 485,1 % | 164,7 K RON | |
| 48 | 48.HANA TEAM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,9×▲ 243,4 % | ▲ 243,4 % | 39,5 K RON | |
| 49 | 49.MUSAT SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,8×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 98,7 K RON | |
| 50 | 50.ZERO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | 94,2 K RON | |
| 51 | 51.VETI-MED SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,7×▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 14,3 K RON | |
| 52 | 52.MEDIU CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,6×▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 50,3 K RON | |
| 53 | 53.ICE SERVICES SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,6×▲ 58 % | ▲ 58 % | 62,1 K RON | |
| 54 | 54.VALMI CONSTRUCT SRL▲ 67 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5×▲ 159,6 % | ▲ 159,6 % | 47,2 K RON | |
| 55 | 55.ALFA IM SRL▲ 57 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,3×▲ 121 % | ▲ 121 % | 442,6 K RON | |
| 56 | 56.TORNADO SYSTEMS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1,9 K RON | |
| 57 | 57.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ PENTRU DEZVOLTAREA RESURSELOR UMANE LEXIS SRL▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2×▼ 56 % | ▼ 56 % | 115,7 K RON | |
| 58 | 58.PAFCONST SRL▼ 26 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 3,1×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 43,1 K RON | |
| 59 | 59.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▲ 66 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3×▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 239,5 K RON | |
| 60 | 60.ALL CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 67,9 K RON | |
| 61 | 61.MAGNUS CENTER SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 78 K RON | |
| 62 | 62.TERMOSTIL SRL▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,9×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 45,8 K RON | |
| 63 | 63.PLANIMETRU SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8×▼ 21 % | ▼ 21 % | -9,1 K RON | |
| 64 | 64.DARIEMI SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 18,1 K RON | |
| 65 | 65.FONDINVEST CONSULT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,7×— | — | — | 33,5 K RON |
| 66 | 66.BICORA CONSULTING SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,7×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 204,6 K RON | |
| 67 | 67.MARAL SERVICES SRL▲ 56 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 197,2 K RON | |
| 68 | 68.DIAMAR INSTALATII SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5×▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 37,7 K RON | |
| 69 | 69.ICESICON SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5×▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 286,7 K RON | |
| 70 | 70.FRAVIRFLOR EXPERT SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,5×▲ 17 % | ▲ 17 % | 34,8 K RON | |
| 71 | 71.NASDIS CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 558,1 K RON | |
| 72 | 72.ARBECO SRL▲ 23 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,3×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,7 K RON | |
| 73 | 73.PREVENTICA SRL▲ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3×▲ 80 % | ▲ 80 % | 110,5 K RON | |
| 74 | 74.YARIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▲ 29 % | ▲ 29 % | 16,5 K RON | |
| 75 | 75.TESTINGNED SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 13,6 K RON | |
| 76 | 76.ONLY SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 21,5 K RON | |
| 77 | 77.DORCONING SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 49,1 K RON | |
| 78 | 78.TOP 7 SRL▲ 48 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | -7,2 K RON | |
| 79 | 79.STEPS MEDIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | 122,7 K RON | |
| 80 | 80.SABANVET SRLnou | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 1,9×▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 35,8 K RON | |
| 81 | 81.PROIECT S.A.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 211,6 K RON | |
| 82 | 82.ALTMENTOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 18,6 K RON | |
| 83 | 83.MAR INA PROSPER SRL▼ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -3,6 K RON | |
| 84 | 84.UPOIL SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 19,4 K RON | |
| 85 | 85.PROINSTAL SRL▲ 103 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 183 K RON | |
| 86 | 86.AC TINA CONSULTING SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 54,5 K RON | |
| 87 | 87.ATELIER 3D SRL▲ 58 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 113,1 K RON | |
| 88 | 88.ADDSMART SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 39,4 K RON | |
| 89 | 89.STEGA MEDIA SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 131 K RON | |
| 90 | 90.ANA EXPERT CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 8 % | ▲ 8 % | 15 K RON | |
| 91 | 91.JUST CONSULT SRL▲ 85 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6×▲ 120,8 % | ▲ 120,8 % | 22,3 K RON | |
| 92 | 92.BIROMAX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 125 % | ▲ 125 % | 10,5 K RON | |
| 93 | 93.CONSAGRO SRL▼ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 276,3 K RON | |
| 94 | 94.ELAVIADA STIL SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 49 % | ▲ 49 % | 95,5 K RON | |
| 95 | 95.SCENT SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -31,6 K RON | |
| 96 | 96.ARCADIA CONSULT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▼ 99 % | ▼ 99 % | 65 K RON | |
| 97 | 97.INFOCLIM SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 122 K RON | |
| 98 | 98.POLIPROD SERV SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | 15,4 K RON | |
| 99 | 99.MIAVCO CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 7,9 K RON | |
| 100 | 100.GRANCONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 27,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Galați
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
315 firme · 592,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
173 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
219 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 47,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
153 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
54 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
73 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
120 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
26 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 911,1 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
4 firme · 905,5 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 604,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
10 firme · 585,9 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 356,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 348 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 305,2 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 237 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 31,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON