Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Galați după lichiditate ridicată în 2016
40 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 8,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BULDOROM SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,1×▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 48,5 K RON | |
| 2 | 2.TOTAL ROPE ACCESS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,9×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 245,1 K RON | |
| 3 | 3.RAMIRTRANS SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5×▲ 45 % | ▲ 45 % | 30,3 K RON | |
| 4 | 4.BEGA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5×▼ 7 % | ▼ 7 % | 120,7 K RON | |
| 5 | 5.SERAGRO SRL▲ 14 | Sat Umbrăreşti, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 3,3×▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 1,2 K RON | |
| 6 | 6.MTT CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 3,3×▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 143,7 K RON | |
| 7 | 7.R-CONEST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,3×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 47,7 K RON | |
| 8 | 8.CRIP MARMI SRL▼ 7 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 3,2×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 86,9 K RON | |
| 9 | 9.UTCON SA▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 4,5 K RON | |
| 10 | 10.GEALIN SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,6×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 206,8 K RON | |
| 11 | 11.LIVERSTAR COMPANY SRL▲ 3 | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 2,5×▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 166 K RON | |
| 12 | 12.BLÎNZANU CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2,3×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 216,8 K RON | |
| 13 | 13.CONSTRUCTA MECANIQUE SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 718,6 K RON | |
| 14 | 14.REFRASISTEM TECHNIC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1×— | — | — | 40,2 K RON |
| 15 | 15.INSTALCONA SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 171,9 K RON | |
| 16 | 16.ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 307,8 K RON | |
| 17 | 17.ROMSERV PRODUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 32,9 K RON | |
| 18 | 18.RODLAGERO PREST SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -6,7 K RON | |
| 19 | 19.ARCOM - MECON GALATI SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▼ 9 % | ▼ 9 % | -27 K RON | |
| 20 | 20.OBERCONS COMP SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×0,0% | 0,0% | 23,8 K RON | |
| 21 | 21.AMBIDECOR SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 1,1 K RON | |
| 22 | 22.BENZENPEC IMPORT EXPORT SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 23 | 23.OPTIM SERV 2005 SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 709 RON | |
| 24 | 24.GLOBAL RENTAL AG SRL▲ 5 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 0,7×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 80,3 K RON | |
| 25 | 25.PROTEHNICUS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 1,1 K RON | |
| 26 | 26.DENISIPAREA SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 73,2 K RON | |
| 27 | 27.BORDEAUX FAMILY SRL▲ 4 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,7×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -45,5 K RON | |
| 28 | 28.PM CONSTRUCT 2007 SRL▼ 3 | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 0,7×▼ 32 % | ▼ 32 % | 19,9 K RON | |
| 29 | 29.FLOREAL TRADING SRL▲ 11 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 0,6×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -110,6 K RON | |
| 30 | 30.ARCON AG S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 31 | 31.ROVIS LIDER SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 402,9 K RON | |
| 32 | 32.REFSIDER SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 526,6 K RON | |
| 33 | 33.BARON LEVA SRL▼ 5 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 0,5×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 69,5 K RON | |
| 34 | 34.ROMSIT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 20 K RON | |
| 35 | 35.MIDRIMAR GRUP SRL▲ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 0,3×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 770 RON | |
| 36 | 36.ALTSTIL CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×0,0% | 0,0% | 25 K RON | |
| 37 | 37.INTERCONS ISIA SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 7,2 K RON | |
| 38 | 38.ICMRS SA▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▲ 15 % | ▲ 15 % | 303,5 K RON | |
| 39 | 39.MOLDIONI SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 692,6 K RON | |
| 40 | 40.ROBESTCIP CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 1.200 % | ▲ 1.200 % | 8,8 K RON |