Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după lichiditate ridicată în 2012
775 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1×, iar liderul atinge 228,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX DOINA SA= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 228,1×▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.TABĂRA NĂVODARI SAnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 91×▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | -985 K RON | |
| 3 | 3.COMPLEX CONDOR SA▲ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,6×▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 271,4 K RON | |
| 4 | 4.CRESCENDO L.C.L. SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,6×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 21,8 K RON | |
| 5 | 5.HOTEL APOLLO SA▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,9×▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -598,4 K RON | |
| 6 | 6.DECEBAL ESTIVAL 2002 SA▲ 15 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 27,6×▲ 485,1 % | ▲ 485,1 % | 92,8 K RON | |
| 7 | 7.TOPAZ - AURORA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 21,5×▲ 141,1 % | ▲ 141,1 % | 5,1 K RON | |
| 8 | 8.APOLLO ESTIVAL 2002 SA= | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 11,3×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -108,4 K RON | |
| 9 | 9.ARCADIA ENERGY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,5×▲ 52.250 % | ▲ 52.250 % | 3,6 mil. RON | |
| 10 | 10.NEPTUN-OLIMP SA▲ 5 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,4×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -2 mil. RON | |
| 11 | 11.RESTAURANT DOBROGEA MEDGIDIA SRL▲ 12 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 7,3×▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 55 K RON | |
| 12 | 12.SUNQUEST SRL▲ 23 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,3×▲ 156,2 % | ▲ 156,2 % | 454,6 K RON | |
| 13 | 13.ARANCIATO SRLnou | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,7×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 87,4 K RON | |
| 14 | 14.S.I.ELENA SRL▲ 15 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 433,7 K RON | |
| 15 | 15.HOTEL SANDA SRL▲ 4 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 5,3 K RON | |
| 16 | 16.HOREST LIDO-MAR SRL▼ 10 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 593,7 K RON | |
| 17 | 17.SEAMANS PUB SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -18,6 K RON | |
| 18 | 18.EGIS SRL▼ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -69,4 K RON | |
| 19 | 19.PRINCESSE STAR SRL▲ 38 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 191,9 % | ▲ 191,9 % | 22,6 K RON | |
| 20 | 20.ADIROM PRODIMPEX SRL▼ 13 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 4,6×▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 311,5 K RON | |
| 21 | 21.UNIREA 2001 SA▲ 1 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -41,6 K RON | |
| 22 | 22.CLUB CALIPSO SRL▲ 34 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,3×▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 339 K RON | |
| 23 | 23.AS '94 SRL▼ 14 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,2×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 184,3 K RON | |
| 24 | 24.STIHLL SRL▲ 58 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2×▲ 243,1 % | ▲ 243,1 % | 290,2 K RON | |
| 25 | 25.HOTEL CUPIDON S.R.L.▲ 26 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,1×▲ 101 % | ▲ 101 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.SANGRIA HOLIDAY SRL▲ 270 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×▲ 1.027,8 % | ▲ 1.027,8 % | 16,7 K RON | |
| 27 | 27.MARIGEN PROD SRL▼ 17 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 4×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 134,9 K RON | |
| 28 | 28.AURORA MAMAIA SRL▲ 33 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4×▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.MY CHOICE COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8×▲ 27 % | ▲ 27 % | 123,6 K RON | |
| 30 | 30.GIROX TRANS SRL▲ 30 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 3,7×▲ 131 % | ▲ 131 % | 232,7 K RON | |
| 31 | 31.COSTA-STEFI TRAVEL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6×▲ 2.450 % | ▲ 2.450 % | 351 K RON | |
| 32 | 32.SUPERBISSIMA SRL▲ 72 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,2×▲ 230,6 % | ▲ 230,6 % | 3,8 K RON | |
| 33 | 33.ISTRIA ESTIVAL 2002 SA▼ 17 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,1×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | -5,1 K RON | |
| 34 | 34.DUBLET SRL▲ 21 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 3,1×▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 101,5 K RON | |
| 35 | 35.FORTCRIS SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -23,9 K RON | |
| 36 | 36.TEN'S GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 2 K RON | |
| 37 | 37.COMTOURS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 59,8 K RON | |
| 38 | 38.MARYSAR MAY SRLnou | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 2,9×— | — | — | 147,7 K RON |
| 39 | 39.GRUP PETROL MARIN SA▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 40 | 40.MAT-MOB IORGOVAN SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 2,8×▼ 15 % | ▼ 15 % | -28,6 K RON | |
| 41 | 41.GLOBAL PACIFIC SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 290,4 K RON | |
| 42 | 42.C.D.-TUR SRL▲ 22 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6×▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 20,9 K RON | |
| 43 | 43.CORIFEU RO SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 434,7 K RON | |
| 44 | 44.VENUS STIL SRL▼ 10 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,5×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 184,8 K RON | |
| 45 | 45.SOTI CRISELI SRLnou | Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2,5×— | — | — | 129,4 K RON |
| 46 | 46.EDICO MARKET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 23,2 K RON | |
| 47 | 47.CARGO ROMENA TOUR SRL▼ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2,2×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 98 K RON | |
| 48 | 48.REGAL DESIGN SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2×▲ 28 % | ▲ 28 % | -33,2 K RON | |
| 49 | 49.MERIDIONAL 98 SRLnou | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 2,1×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -35,6 K RON | |
| 50 | 50.GEO-TUREXIM SRL▼ 20 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 276,3 K RON | |
| 51 | 51.TERRA ESTIVAL 2002 SA▼ 3 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,9×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -377,5 K RON | |
| 52 | 52.DAMON GROUP SRL▲ 16 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,9×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -82,3 K RON | |
| 53 | 53.HOTEL CENTRAL SA▲ 41 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 353 K RON | |
| 54 | 54.COMPLEX BICAZ SA▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | -92,5 K RON | |
| 55 | 55.MEDUZA-COM SRL▲ 198 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 302,3 % | ▲ 302,3 % | 142,5 K RON | |
| 56 | 56.PHOENIX A.V. SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -37,9 K RON | |
| 57 | 57.NORDIC VIKING SRLnou | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,7×— | — | — | 44,8 K RON |
| 58 | 58.ON PLONGE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -23 K RON | |
| 59 | 59.DOBRE & FIII SERVICII SRL▲ 280 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 482,8 % | ▲ 482,8 % | -22,7 K RON | |
| 60 | 60.PARADOX COMPANY SRL▲ 39 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 1,9 K RON | |
| 61 | 61.ANELEN ART STAR SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 54,2 K RON | |
| 62 | 62.FRESCO SRL▲ 122 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 163,5 % | ▲ 163,5 % | 100 K RON | |
| 63 | 63.PARTY-OLIMP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 323,1 % | ▲ 323,1 % | 892,9 K RON | |
| 64 | 64.HOTEL RICHMOND SRL▲ 93 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 417,7 K RON | |
| 65 | 65.TRANSILVANIA ESTIVAL 2002 SA▲ 6 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 149,7 K RON | |
| 66 | 66.CITY CLUB CAFE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | 85,6 K RON | |
| 67 | 67.CRINSTAR SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▼ 32 % | ▼ 32 % | 30,8 K RON | |
| 68 | 68.BALMAR CHILL CAFFE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 78,1 K RON | |
| 69 | 69.EURO VIAL HOLDING SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 35,9 K RON | |
| 70 | 70.INTER LINE EXIM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 43,8 K RON | |
| 71 | 71.CATERING COMPLET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 289,2 % | ▲ 289,2 % | 56,4 K RON | |
| 72 | 72.ASUL DE KARO INTERNATIONAL SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 32,3 K RON | |
| 73 | 73.DACIA TOUR S.R.L.▲ 123 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 44,6 K RON | |
| 74 | 74.SECAREANU SRL▼ 5 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,4×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 2,4 K RON | |
| 75 | 75.IONUŢ RESTAURANTE SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 324,5 K RON | |
| 76 | 76.SENSIA SHOP SRL▲ 219 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 262,2 % | ▲ 262,2 % | -132,3 K RON | |
| 77 | 77.BECOV-ALCOM SRL▲ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 14,6 K RON | |
| 78 | 78.SOLARIS SRL▼ 51 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,3×▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 26 K RON | |
| 79 | 79.THIM TURISM SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 652 RON | |
| 80 | 80.PRIM INTERMOD SRL▲ 106 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,3×▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 56 K RON | |
| 81 | 81.HOTEL MAX CLUB SRL▲ 116 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,3×▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | -156,2 K RON | |
| 82 | 82.RING CAPITOL SRL▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 41,7 K RON | |
| 83 | 83.CADO PROGETTI SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 103 K RON | |
| 84 | 84.ENY & EDY SRL▲ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,2×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 24,7 K RON | |
| 85 | 85.CRYSYMO TURISM SRL▲ 68 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 44,7 K RON | |
| 86 | 86.BROS CAFE TRADE SRL▲ 115 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 110,5 % | ▲ 110,5 % | 876,1 K RON | |
| 87 | 87.ROMANŢA ESTIVAL 2002 SA▼ 15 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -274,3 K RON | |
| 88 | 88.ERFET PROD-COM SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 11,6 K RON | |
| 89 | 89.YAHOO BEST SRL▼ 3 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 22 K RON | |
| 90 | 90.TASTE-IT EVENTS & CATERING SRL▲ 72 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 942 RON | |
| 91 | 91.MINION ANGRO SRL▼ 37 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,1×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 41 K RON | |
| 92 | 92.SOLARIS-ZIMCOM SRL▲ 151 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,1×▲ 148,9 % | ▲ 148,9 % | 2,4 K RON | |
| 93 | 93.ROAR SRL▼ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -66,5 K RON | |
| 94 | 94.BUGHY QUICK TCM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 140 % | ▲ 140 % | 9,7 K RON | |
| 95 | 95.LARICONT 2007 SRL▲ 32 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 180,7 K RON | |
| 96 | 96.FOOD LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×— | — | — | 9,2 K RON |
| 97 | 97.DANEDY STAR SRL▲ 4 | Sat Saligny, Comuna Saligny, Constanţa | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 268 RON | |
| 98 | 98.IRIS OLIMPIUS SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 11,1 K RON | |
| 99 | 99.CODREANU TOUR HOLIDAY SRL▼ 9 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -8,7 K RON | |
| 100 | 100.BARON NEW GENERATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 236,7 % | ▲ 236,7 % | 19,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON