Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după lichiditate ridicată în 2009
709 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1×, iar liderul atinge 129,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX DOINA SA▲ 5 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 129,1×▲ 231,2 % | ▲ 231,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.OLIMP ESTIVAL 2002 SA= | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 121,6×▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 722 K RON | |
| 3 | 3.HOTEL APOLLO SA▲ 5 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,8×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | -247,1 K RON | |
| 4 | 4.VENUS HOLIDAY 2000 SA▲ 6 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 19,4×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 33,1 K RON | |
| 5 | 5.APOLLO ESTIVAL 2002 SA▼ 2 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 19×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | -103,3 K RON | |
| 6 | 6.STIHLL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 417,2 K RON | |
| 7 | 7.HOREST LIDO-MAR SRL▲ 7 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,5×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 876,1 K RON | |
| 8 | 8.CRESCENDO L.C.L. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,5×▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 457,6 K RON | |
| 9 | 9.SULINA ESTIVAL 2002 SA▲ 10 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 8,9×▲ 48 % | ▲ 48 % | -550,8 K RON | |
| 10 | 10.NEPTUN-OLIMP SA▲ 2 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 8×▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.ISTRIA ESTIVAL 2002 SA▲ 2 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,4×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -98,4 K RON | |
| 12 | 12.SOLARIS SRL▲ 17 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7×▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 333,2 K RON | |
| 13 | 13.EUXIN SA▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,9×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 540,1 K RON | |
| 14 | 14.S.I.ELENA SRL▼ 10 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1×▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 303,9 K RON | |
| 15 | 15.TERRA ESTIVAL 2002 SA▲ 8 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,7×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 340,3 K RON | |
| 16 | 16.IŢI-BIŢI SRL▲ 28 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 5,2×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 28,1 K RON | |
| 17 | 17.SEAMANS PUB SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 69,1 K RON | |
| 18 | 18.EGIS SRL▲ 9 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 83 K RON | |
| 19 | 19.ROMANŢA ESTIVAL 2002 SA▲ 40 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,6×▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 236,7 K RON | |
| 20 | 20.CLUB ACTIV NO.1 SRL▲ 199 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▲ 663,3 % | ▲ 663,3 % | 55 K RON | |
| 21 | 21.GHIOCELUL SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 29,7 K RON | |
| 22 | 22.FORTCRIS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -2,8 K RON | |
| 23 | 23.RESTAURANT TOMIS SAnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5×— | — | — | -172,5 K RON |
| 24 | 24.UNIREA 2001 SA▲ 14 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 37,3 K RON | |
| 25 | 25.ENY & EDY SRL▲ 38 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 4,2×▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 98,8 K RON | |
| 26 | 26.NUNTA ZAMFIREI S.R.L.▲ 4 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 4,1×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -19,2 K RON | |
| 27 | 27.ROZA SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9×▲ 113 % | ▲ 113 % | 97,2 K RON | |
| 28 | 28.TOPAZ - AURORA S.R.L.▲ 29 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,9×▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 9 K RON | |
| 29 | 29.BULEVARD SA▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 84,5 K RON | |
| 30 | 30.MAMAIA SA▼ 14 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -4,2 mil. RON | |
| 31 | 31.TEN'S GROUP SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 62,3 K RON | |
| 32 | 32.CRISTAL - JUPITER SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 30 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,1×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 186,7 K RON | |
| 33 | 33.AS '94 SRL▲ 203 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,1×▲ 440,4 % | ▲ 440,4 % | 441,4 K RON | |
| 34 | 34.REGAL DESIGN SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 125,1 K RON | |
| 35 | 35.NEXT 2000 TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8×▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 47,9 K RON | |
| 36 | 36.PHOENIX A.V. SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7×▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 89,4 K RON | |
| 37 | 37.GEO-TUREXIM SRL▲ 6 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 111 K RON | |
| 38 | 38.MAT-MOB IORGOVAN SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 2,6×▲ 252,1 % | ▲ 252,1 % | -31,9 K RON | |
| 39 | 39.MARIGEN PROD SRL▲ 17 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,6×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 135,8 K RON | |
| 40 | 40.DACIA 2001 S.R.L.▲ 13 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -104,3 K RON | |
| 41 | 41.TURISM,HOTELURI,RESTAURANTE MAREA NEAGRĂ SA▼ 23 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 2,2×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 4,9 mil. RON | |
| 42 | 42.DUBLET SRL▲ 54 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 2,1×▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 229,5 K RON | |
| 43 | 43.PELIAMI SERVCOM SRL▲ 36 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 2×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 2 K RON | |
| 44 | 44.COMPLEX ALCOR SA▼ 29 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9×▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | 437 K RON | |
| 45 | 45.HOTEL SANDA SRL▲ 203 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,9×▲ 244,4 % | ▲ 244,4 % | 5,4 K RON | |
| 46 | 46.YOLAND CONSTRUCȚII IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8×— | — | — | 94,6 K RON |
| 47 | 47.COSMOS-TOUR SRL▲ 21 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,7×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -11,4 K RON | |
| 48 | 48.CALAVRI-SOR SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 119,2 K RON | |
| 49 | 49.DANY & IULY COM SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,6×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 8,7 K RON | |
| 50 | 50.P.I.M. COMERCIAL SRL▲ 119 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,6×▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 258,4 K RON | |
| 51 | 51.OB INDUSTRIE BERATUNG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×— | — | — | 160,7 K RON |
| 52 | 52.GRUP PETROL MARIN SA▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.SAFIR TOURISM SRL▲ 58 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,5×▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | -33,6 K RON | |
| 54 | 54.ASUL DE KARO INTERNATIONAL SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 45,3 K RON | |
| 55 | 55.STAR TAUS COM SRL▲ 54 | Sat Târguşor, Comuna Târguşor, Constanţa | 1,5×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 50,6 K RON | |
| 56 | 56.PRINCESSE STAR SRL▲ 487 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 744,4 % | ▲ 744,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.NURSIL TURISM SRL▲ 82 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,5×▲ 63 % | ▲ 63 % | 37,8 K RON | |
| 58 | 58.GASTRONOMICI SRL▲ 29 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,5×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -3,5 K RON | |
| 59 | 59.CON SRL▲ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 154,6 K RON | |
| 60 | 60.NO'TRICKS SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -29,5 K RON | |
| 61 | 61.IVVI TRANSPORT SRL▲ 130 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 100 % | ▲ 100 % | 194,6 K RON | |
| 62 | 62.DARIUS & ALINA IMPEX SRL▲ 97 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,4×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 48,4 K RON | |
| 63 | 63.RESTAURANT DOBROGEA MEDGIDIA SRL▲ 20 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,4×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 154,7 K RON | |
| 64 | 64.TRANSILVANIA ESTIVAL 2002 SA▲ 65 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,4×▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 231,6 K RON | |
| 65 | 65.TAVERNA BELONA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×— | — | — | 19,2 K RON |
| 66 | 66.NBC LINE SRL▲ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 96,6 K RON | |
| 67 | 67.FODOALTINA SRL▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 30 % | ▲ 30 % | 464 RON | |
| 68 | 68.CALLATIS ESTIVAL 2002 SA▲ 64 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,3×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 27,1 K RON | |
| 69 | 69.REVERS SRL▲ 176 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 20,1 K RON | |
| 70 | 70.CARGO ROMENA TOUR SRL▼ 30 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,3×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 14,4 K RON | |
| 71 | 71.BECOV-ALCOM SRL▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 23 % | ▲ 23 % | 195,8 K RON | |
| 72 | 72.LARICONT 2007 SRL▼ 30 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,2×▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 83,4 K RON | |
| 73 | 73.DAMON GROUP SRL▲ 37 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▲ 14 % | ▲ 14 % | 120,9 K RON | |
| 74 | 74.BADACANDA SRL▲ 279 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 240 % | ▲ 240 % | 52 K RON | |
| 75 | 75.ON PLONGE SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -76,7 K RON | |
| 76 | 76.N.T.S. METROPOLITAN BUSINESS SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 17,7 K RON | |
| 77 | 77.STRATICA SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,6 K RON | |
| 78 | 78.SAGENA DESIGN SRL▲ 14 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,2×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -10,6 K RON | |
| 79 | 79.FINAGRASERV SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -4,9 K RON | |
| 80 | 80.DAEWOO MANGALIA WELFARE MANAGEMENT SRL▲ 13 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -119,1 K RON | |
| 81 | 81.WELLDOM SRL▲ 618 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 1.337,5 % | ▲ 1.337,5 % | 73,6 K RON | |
| 82 | 82.BOCA ŞI FIII SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,1×— | — | — | 18,6 K RON |
| 83 | 83.RADION STAR SRL▲ 30 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,1×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 9,3 K RON | |
| 84 | 84.IAN-NIS-CO SRL▲ 120 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.CORIFEU RO SRL▲ 331 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 318,5 % | ▲ 318,5 % | 84,4 K RON | |
| 86 | 86.SIDONA TOUR SRL▼ 52 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | -49,1 K RON | |
| 87 | 87.LARESIT IMPORT EXPORT SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 11 % | ▲ 11 % | 35,8 K RON | |
| 88 | 88.PLEIADE TURISM SRL▲ 321 | Comuna Cobadin, Constanţa | 1,1×▲ 289,3 % | ▲ 289,3 % | 14,8 K RON | |
| 89 | 89.VERTICAL SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 10 K RON | |
| 90 | 90.CRISTI & ALEX STAR SRL▲ 9 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,1×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -42,9 K RON | |
| 91 | 91.DACIA TOUR S.R.L.▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -111,7 K RON | |
| 92 | 92.FINTIA SM SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,1×▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 26,5 K RON | |
| 93 | 93.TREI MOVILE SRLnou | Sat Ghindăreşti, Comuna Ghindăreşti, Constanţa | 1,1×— | — | — | 22,4 K RON |
| 94 | 94.LAGARSA TURISM SRL▲ 408 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1×▲ 395,2 % | ▲ 395,2 % | 48,2 K RON | |
| 95 | 95.DAVICOM SRL▲ 58 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 27,8 K RON | |
| 96 | 96.LA MANIA CLUB SRL▲ 114 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 160,8 K RON | |
| 97 | 97.SUNQUEST SRL▲ 75 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 108,3 K RON | |
| 98 | 98.BEIRUT TRADE CENTER SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 508 RON | |
| 99 | 99.ALL TIME SRLnou | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 1×▲ 11 % | ▲ 11 % | 859 RON | |
| 100 | 100.ENL TURIST LIRA SRL▲ 34 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 119 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON