Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după lichiditate ridicată în 2019
105 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 19,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAZVI SI MARIUS IMPEX SRL▲ 3 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 19,6×▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 78,8 K RON | |
| 2 | 2.VERTICALPIN SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,8×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 11,7 K RON | |
| 3 | 3.SIMOVI HIDROPROF SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,7×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 252,8 K RON | |
| 4 | 4.EUSEBIO CONSTRUCT INVEST S.R.L.nou | Sat Mintiu Gherlii, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 15,6×▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 109,6 K RON | |
| 5 | 5.UP&DOWN SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,5×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 37,4 K RON | |
| 6 | 6.MACDEEA TIME S.R.L.▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 14,1×▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 107,9 K RON | |
| 7 | 7.BOKACONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 12,7×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 429,3 K RON | |
| 8 | 8.DANANDY TERMO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,7×▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | -241,4 K RON | |
| 9 | 9.ALPINTELPRK S.R.L.▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,6×▲ 177 % | ▲ 177 % | 273,3 K RON | |
| 10 | 10.NDL TERMOIZOLATIE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 10,4×— | — | — | 148,6 K RON |
| 11 | 11.RĂZVAN ANDREI CONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,2×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 18,1 K RON | |
| 12 | 12.HIDRO WETASAN GRUP SRLnou | Sat Tărpiu, Comuna Jichisu de Jos, Cluj | 9,5×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 40,4 K RON | |
| 13 | 13.ALMALEX ROAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 7,9×▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 62,6 K RON | |
| 14 | 14.GENERALBUILDING INVEST SRL▲ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7,3×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 2,5 K RON | |
| 15 | 15.DIMARRACKS COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 6,4×▲ 331,8 % | ▲ 331,8 % | 252,7 K RON | |
| 16 | 16.LEVISZ SRL▲ 29 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 6,2×▲ 349,3 % | ▲ 349,3 % | 856,9 K RON | |
| 17 | 17.ROBIRSZEK CONSTRUCT SRLnou | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 5,9×▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | -60,2 K RON | |
| 18 | 18.PENTAC IMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Turda, Cluj | 5,9×▲ 243,9 % | ▲ 243,9 % | 55,8 K RON | |
| 19 | 19.DANCOS TEAM DESIGN SRL▼ 11 | Municipiul Gherla, Cluj | 5,7×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 254,8 K RON | |
| 20 | 20.NAVY INTACT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7×▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 43,9 K RON | |
| 21 | 21.INSTAL FORUM S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 5,5×▲ 292,1 % | ▲ 292,1 % | 236,9 K RON | |
| 22 | 22.ECHAPOZ COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4×▲ 15 % | ▲ 15 % | -57,2 K RON | |
| 23 | 23.HIDRO ADE SAN S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 5,1×▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 66,9 K RON | |
| 24 | 24.OPEN SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5×▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | 268,6 K RON | |
| 25 | 25.MATRO SRL▼ 6 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 4,8×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 88,9 K RON | |
| 26 | 26.SIW HIDRO CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7×▲ 275 % | ▲ 275 % | 59,2 K RON | |
| 27 | 27.SANMAR INVEST SRLnou | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 4,2×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 10 K RON | |
| 28 | 28.IZODECO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 18,9 K RON | |
| 29 | 29.MR ELIT CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 250,5 K RON | |
| 30 | 30.EXCA TRANS SAN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9×▲ 262 % | ▲ 262 % | 63,6 K RON | |
| 31 | 31.SITE TELECOM SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 405,2 K RON | |
| 32 | 32.YANNGO SRL▲ 24 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 3,9×▲ 301 % | ▲ 301 % | 484,9 K RON | |
| 33 | 33.GEKO ALPIN SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 109,6 K RON | |
| 34 | 34.REFAKT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3×▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 280,3 K RON | |
| 35 | 35.OVICONSTRUCT FNR S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3,3×▲ 265,6 % | ▲ 265,6 % | 81,5 K RON | |
| 36 | 36.OPRICON SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 3,1×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 72,6 K RON | |
| 37 | 37.IZOWEST IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 291,1 K RON | |
| 38 | 38.NAGEL GRUPPE SRL▼ 31 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 3×▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 921,3 K RON | |
| 39 | 39.ANTONIO HIDROCONS S.R.L.▼ 13 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 2,8×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 36,1 K RON | |
| 40 | 40.FLAVALEX SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7×▲ 95 % | ▲ 95 % | 19,1 K RON | |
| 41 | 41.REAL QUALITY SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 214,9 K RON | |
| 42 | 42.DRY TEAM RO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 621 K RON | |
| 43 | 43.STABIL AMBIENT SRL▲ 4 | Municipiul Turda, Cluj | 2,3×▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 256,2 K RON | |
| 44 | 44.DAVMIL DECOR SRL▼ 34 | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 2,2×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | -79,2 K RON | |
| 45 | 45.ATK POLIURETAN SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1×▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | -6,9 K RON | |
| 46 | 46.TSH CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2×▲ 22 % | ▲ 22 % | 38,4 K RON | |
| 47 | 47.UTYSOLUTION SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9×▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 173,1 K RON | |
| 48 | 48.KAGHEMA ALFA SRL▼ 33 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 1,9×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 35,1 K RON | |
| 49 | 49.EDIL CONTRACT SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 391,9 K RON | |
| 50 | 50.ELECTRO VEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 51 | 51.CONSRED CONSTRUCT SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 834,2 K RON | |
| 52 | 52.MERIALLO TEAM S.R.L.nou | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 1,7×— | — | — | 132 K RON |
| 53 | 53.HIDROPLUS CONSTRUCT AT SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 21,4 K RON | |
| 54 | 54.RL HODCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Cluj | 1,6×— | — | — | 77,9 K RON |
| 55 | 55.IZOREF CONSTRUCTII SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.EAN ARI CONSTRUCT SRL▼ 26 | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 1,6×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 547,2 K RON | |
| 57 | 57.TARA FBH CONSTRUCT SRL▼ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5×▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -31,6 K RON | |
| 58 | 58.TRANSILVANIA DRUM S.R.L.▼ 7 | Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj | 1,4×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 147,8 K RON | |
| 59 | 59.BELMI SERVICES S.R.L.▼ 39 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 1,4×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | -11 K RON | |
| 60 | 60.SIMOVI HIDROCONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4×▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 57 K RON | |
| 61 | 61.SAGRADA SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 112,3 K RON | |
| 62 | 62.PIETRART DECOR SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,3×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -6,2 K RON | |
| 63 | 63.TEHNIC POOL COMPANY SRL▼ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 95,9 K RON | |
| 64 | 64.SAGRADA CONSTRUCT SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 61,7 K RON | |
| 65 | 65.EVOTIBCONSTRUCT SRL▼ 38 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,3×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 1,2 K RON | |
| 66 | 66.NASERUM EXIM SRL▼ 8 | Municipiul Dej, Cluj | 1,3×▲ 40 % | ▲ 40 % | 154,4 K RON | |
| 67 | 67.TF PREST SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▼ 6 % | ▼ 6 % | -54,3 K RON | |
| 68 | 68.PITRICON SRL▼ 36 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,3×▼ 41 % | ▼ 41 % | -286,7 K RON | |
| 69 | 69.CONCEPT CONSTRUCTII DEVELOPMENT SRL▼ 31 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 1,2×▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 1,2 K RON | |
| 70 | 70.ZAN ȘEMINEE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2×▲ 33 % | ▲ 33 % | 32,7 K RON | |
| 71 | 71.KONT IL TRADING SRL▼ 21 | Municipiul Dej, Cluj | 1,1×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 378 K RON | |
| 72 | 72.CESACO INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 73 | 73.INTERMAT PARDOSELI GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 58,1 K RON | |
| 74 | 74.COVINSTAL SRL▼ 43 | Sat Coplean, Comuna Caseiu, Cluj | 1×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -11,8 K RON | |
| 75 | 75.SOMEȘ-TOP-GRUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▼ 84 % | ▼ 84 % | 1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.EDELWAND SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 183,2 K RON | |
| 77 | 77.CSD ECO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×— | — | -264,4 K RON | |
| 78 | 78.DECORALE RGA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 16 K RON | |
| 79 | 79.LOLAS INSTAL SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -128,2 K RON | |
| 80 | 80.DANYFER SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 226,9 K RON | |
| 81 | 81.SAAN RUTTRANS SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 521,7 K RON | |
| 82 | 82.BRIGHT & SAFE TOGETHER S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 0,8×— | — | — | -9,1 K RON |
| 83 | 83.EUROSCHELE SRL▼ 9 | Sat Urisor, Comuna Caseiu, Cluj | 0,7×▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 599,8 K RON | |
| 84 | 84.DAN KEG EXIM SRL▼ 20 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,6×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 751 RON | |
| 85 | 85.RIC ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 20 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 0,6×0,0% | 0,0% | 202,5 K RON | |
| 86 | 86.HUMAN BODY TECHNOLOGY CORP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▲ 2.650 % | ▲ 2.650 % | 148,9 K RON | |
| 87 | 87.LCV ORIGINAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | -7,5 K RON | |
| 88 | 88.MARGRAN CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 32,6 K RON | |
| 89 | 89.KVARC SRL▼ 26 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 0,5×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 1,7 K RON | |
| 90 | 90.DC AUTO RENT SRL▼ 21 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 0,5×▲ 7 % | ▲ 7 % | 29,3 K RON | |
| 91 | 91.ORMICONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,4×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -47,4 K RON | |
| 92 | 92.LUKBIZ SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 0,4×— | — | -561,1 K RON | |
| 93 | 93.BPT TRANS SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,4×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -66,7 K RON | |
| 94 | 94.ASTRALIS DESIGN CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 0,4×▲ 250 % | ▲ 250 % | -1,4 K RON | |
| 95 | 95.RENT CONSTRUCT SRL▼ 52 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,3×▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | -803,6 K RON | |
| 96 | 96.STEFEDIL STS SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 0,3×— | — | -280,7 K RON | |
| 97 | 97.CARMENOS CONSTRUCT SRLnou | Sat Gârbău, Comuna Gârbău, Cluj | 0,3×▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -13,9 K RON | |
| 98 | 98.MEDINVEST SRL▼ 45 | Comuna Apahida, Cluj | 0,3×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 16,3 K RON | |
| 99 | 99.ALV PLUS S.R.L.▼ 23 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 0,2×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -225,6 K RON | |
| 100 | 100.NATEX CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 0,2×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 5,1 K RON |