Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Cluj după lichiditate ridicată în 2020
41 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERIT INVEST SRL▲ 2 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 8×▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 68,8 K RON | |
| 2 | 2.INDCOM S V PRODUCTIE SI DESFACERE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 75,9 K RON | |
| 3 | 3.PETER CONCEPT S.R.L.nou | Sat Chiuieşti, Comuna Chiuieşti, Cluj | 6,9×▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 10 K RON | |
| 4 | 4.MECELEC PLASTIC COMPOZIT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.STARTPLAST SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6×▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 231,2 K RON | |
| 6 | 6.ALMAIRIM PRODCOM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2×▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | 118 K RON | |
| 7 | 7.TERMOPLAST PRODUCATOR DE TIMPLARII SRL▼ 2 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 3,3×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 467,6 K RON | |
| 8 | 8.TERMO GLOBUS SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 24,9 K RON | |
| 9 | 9.RODVINGROUP SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3×— | — | — | 201,3 K RON |
| 10 | 10.NANO VASY SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 2,2×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 33,2 K RON | |
| 11 | 11.STARLINE SRL▲ 4 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 2,1×▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 170,3 K RON | |
| 12 | 12.EVOTERM SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 411,9 K RON | |
| 13 | 13.FEREASTRA YZO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 308,6 K RON | |
| 14 | 14.GLASSPOR SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▲ 9 % | ▲ 9 % | 18,5 K RON | |
| 15 | 15.ALISTERM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 23,7 K RON | |
| 16 | 16.LUMVAS SRL▼ 3 | Sat Chiuieşti, Comuna Chiuieşti, Cluj | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 80,1 K RON | |
| 17 | 17.TERMO LINE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 57,5 K RON | |
| 18 | 18.LARDEN COM SRL▼ 6 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -7,3 K RON | |
| 19 | 19.BDP DINAMIC CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 30,6 K RON | |
| 20 | 20.SIBREM GLASS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 98,2 K RON | |
| 21 | 21.TAMPLARIE GADALEAN SRL▲ 4 | Sat Căianu-Vama, Comuna Căianu, Cluj | 0,9×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 7,5 K RON | |
| 22 | 22.GEKO TERM PROD SRL▼ 1 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 0,9×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 17,3 K RON | |
| 23 | 23.FOCUS GLOBAL PLAST SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 0,8×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -26,5 K RON | |
| 24 | 24.MARIBA PROD COMIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Dej, Cluj | 0,8×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -468,1 K RON | |
| 25 | 25.IMPERIAL SECURITY SRL▼ 5 | Sat Saradis, Comuna Feleacu, Cluj | 0,8×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -168,1 K RON | |
| 26 | 26.NK IMOBIL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,7×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 606,8 K RON | |
| 27 | 27.SOFITERM IMPEX SRL▼ 5 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 0,7×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -25,2 K RON | |
| 28 | 28.LAVGLAS SRL▼ 1 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 0,6×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 63,9 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCT PLAST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 10,2 K RON | |
| 30 | 30.THERMONICDENT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 0,6×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 16 K RON | |
| 31 | 31.PRO PLAST PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 0,6×▲ 16 % | ▲ 16 % | 125,9 K RON | |
| 32 | 32.WENDEL WINDOW SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 73,5 K RON | |
| 33 | 33.MIKO PLAST IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -133,7 K RON | |
| 34 | 34.TERMOVEST PROD SRL▼ 3 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 0,5×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 710,3 K RON | |
| 35 | 35.PLAST TECHNIK SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 36 | 36.TERMOTEC SRL▼ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 0,4×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -612,3 K RON | |
| 37 | 37.DENITERM S.R.L.▲ 2 | Sat Petreştii de Mijloc, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 0,3×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 17 K RON | |
| 38 | 38.EDIX SRL▼ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 0,2×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 39,1 K RON | |
| 39 | 39.DAPLAST SRLnou | Sat Căianu-Vama, Comuna Căianu, Cluj | 0,1×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 4,2 K RON | |
| 40 | 40.NOVALEX SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0×▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 447 RON | |
| 41 | 41.DEMARCO DALY SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0×▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -74,3 K RON |