Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Cluj după lichiditate ridicată în 2017
42 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 5,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STARTPLAST SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,1×▲ 222 % | ▲ 222 % | 152,7 K RON | |
| 2 | 2.INDCOM S V PRODUCTIE SI DESFACERE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 249,9 K RON | |
| 3 | 3.MECELEC PLASTIC COMPOZIT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 455,7 K RON | |
| 4 | 4.ALISTERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4×— | — | — | 54,9 K RON |
| 5 | 5.TERMOPLAST PRODUCATOR DE TIMPLARII SRL▲ 6 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 2×▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TERMO GLOBUS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 23,9 K RON | |
| 7 | 7.KARIPLAST PROFILE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,6×— | — | — | 12,7 K RON |
| 8 | 8.FARAL PROD COM SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,6×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 26,8 K RON | |
| 9 | 9.MERIT INVEST SRL▲ 27 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 1,3×▲ 353,6 % | ▲ 353,6 % | 123 K RON | |
| 10 | 10.EVOTERM SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 79,6 K RON | |
| 11 | 11.SIBREM GLASS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2×— | — | — | 131 K RON |
| 12 | 12.LARDEN COM SRL▼ 3 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,2×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -28,5 K RON | |
| 13 | 13.STARLINE SRL▲ 6 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 1,2×▲ 16 % | ▲ 16 % | 43,3 K RON | |
| 14 | 14.FOCUS GLOBAL PLAST SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 1,1×— | — | — | 11 K RON |
| 15 | 15.LAVGLAS SRL▼ 5 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 1,1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 90 K RON | |
| 16 | 16.K P UNIVERSAL CALCULATOARE TELECOMUNICATII SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 25,7 K RON | |
| 17 | 17.IMPERIAL SECURITY SRL▼ 1 | Sat Saradis, Comuna Feleacu, Cluj | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 3,8 K RON | |
| 18 | 18.LUMVAS SRL▼ 3 | Sat Chiuieşti, Comuna Chiuieşti, Cluj | 1×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 10,3 K RON | |
| 19 | 19.GEKO TERM PROD SRL▲ 2 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 1×0,0% | 0,0% | 13,7 K RON | |
| 20 | 20.PROJECT WINDOW SRL▲ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 0,9×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 54,1 K RON | |
| 21 | 21.FENSTER TERA GLASS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×— | — | — | 67,2 K RON |
| 22 | 22.GG IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 128,6 K RON | |
| 23 | 23.GLASSPOR SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,8×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 23,4 K RON | |
| 24 | 24.MARIBA PROD COMIMPEX SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 0,8×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 44,7 K RON | |
| 25 | 25.ALMAIRIM PRODCOM IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,8×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 5,7 K RON | |
| 26 | 26.SOFITERM IMPEX SRL▼ 12 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 0,8×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -43,6 K RON | |
| 27 | 27.TAMPLARIE GADALEAN SRLnou | Sat Căianu-Vama, Comuna Căianu, Cluj | 0,8×▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -23,3 K RON | |
| 28 | 28.TERMOVEST PROD SRL▲ 1 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 0,8×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 248,7 K RON | |
| 29 | 29.MIKO PLAST IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,7×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 18,5 K RON | |
| 30 | 30.NOVALEX SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,7×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 2,6 K RON | |
| 31 | 31.NK IMOBIL S.R.L.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 93,9 K RON | |
| 32 | 32.CONSTRUCT PLAST SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -22,5 K RON | |
| 33 | 33.PLAST TECHNIK SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 720,2 K RON | |
| 34 | 34.EDIX SRL▼ 1 | Municipiul Gherla, Cluj | 0,5×▼ 7 % | ▼ 7 % | 40,2 K RON | |
| 35 | 35.PRO PLAST PRODCOM SRL▼ 7 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 0,5×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 62 K RON | |
| 36 | 36.TERMOEXPRESS TRADING SRL▼ 19 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 0,4×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 702,6 K RON | |
| 37 | 37.ELCOMAT SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 0,4×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 4,8 K RON | |
| 38 | 38.TERMOTEC SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 0,3×▲ 36 % | ▲ 36 % | 14,4 K RON | |
| 39 | 39.WENDEL WINDOW SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,3×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 113 K RON | |
| 40 | 40.ROPLAST INDUSTRY MCM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,3×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | -45,2 K RON | |
| 41 | 41.ALSIMPLAST SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -20,2 K RON | |
| 42 | 42.DEMARCO DALY SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×0,0% | 0,0% | -120,1 K RON |