Top 100 firme — Sănătate, Caraș-Severin după lichiditate ridicată în 2012
32 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 36,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FIZIOMED SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 36,7×▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 29,2 K RON | |
| 2 | 2.CABINET MEDICAL DR. BUNDA SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,3×▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 107,8 K RON | |
| 3 | 3.DR.SCHMELAS MEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,4×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 48,9 K RON | |
| 4 | 4.DOCTOR TUŞTEANU SRL▲ 1 | Sat Zăvoi, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 13,4×▲ 102 % | ▲ 102 % | 91,9 K RON | |
| 5 | 5.NICMED ORL SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,5×▲ 179,9 % | ▲ 179,9 % | 56,4 K RON | |
| 6 | 6.EXTRANS MEDICAL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7×▲ 34.950 % | ▲ 34.950 % | 169,5 K RON | |
| 7 | 7.MAGENTA SRL▲ 7 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 6,2×▲ 264,7 % | ▲ 264,7 % | 19,8 K RON | |
| 8 | 8.DIAMED SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,5×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 187,4 K RON | |
| 9 | 9.BRATOSIN MED SRL▼ 2 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 4,5×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 20,9 K RON | |
| 10 | 10.CABINET MEDICAL DR.BRIZU IOAN SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,1×▲ 65 % | ▲ 65 % | 44 K RON | |
| 11 | 11.POLICLINICA SMF SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,9×▲ 32 % | ▲ 32 % | 119,4 K RON | |
| 12 | 12.COZMA MED SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,6×▲ 54 % | ▲ 54 % | 15,9 K RON | |
| 13 | 13.MED LUCA FAM SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,2×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 43,2 K RON | |
| 14 | 14.CENTRUL MEDICAL ANAMAN SRL▼ 4 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 580 RON | |
| 15 | 15.ECHO.MED.ORL. SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,4×▲ 124,8 % | ▲ 124,8 % | 50,3 K RON | |
| 16 | 16.PREDA MEDSAN SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7×▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 17,3 K RON | |
| 17 | 17.SANA MEDPREST 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 1,2 K RON | |
| 18 | 18.TECH DELIDENT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 4,9 K RON | |
| 19 | 19.PROBIOS MEDICA SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 2,2 K RON | |
| 20 | 20.MIRYFARM HOLISTIC SRLnou | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 1,1×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 32,2 K RON | |
| 21 | 21.HB MEDYLIFE SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 0,7×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 26,5 K RON | |
| 22 | 22.DR. SORAN GAVRIL - CHIRURGIE SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,5×▲ 88 % | ▲ 88 % | 51,7 K RON | |
| 23 | 23.CABINET MEDICAL SIMED SRLnou | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 0,5×▲ 136,8 % | ▲ 136,8 % | 10,7 K RON | |
| 24 | 24.MED.AS SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,4×▲ 300 % | ▲ 300 % | -5 K RON | |
| 25 | 25.SANTEH SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,3×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 13,6 K RON | |
| 26 | 26.MEDICAL PREST SRL▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 17,7 K RON | |
| 27 | 27.LABORATOR MED.AS SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 22,3 K RON | |
| 28 | 28.STANDARD DIAGNOSTICS SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▲ 300 % | ▲ 300 % | 24 K RON | |
| 29 | 29.AMEROM GRUP MEDICAL SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 32,2 K RON | |
| 30 | 30.OPHTAPRAXIS SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,1×0,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 31 | 31.ANAMAN-MEDICAL SRL▼ 6 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 0,1×0,0% | 0,0% | 31,8 K RON | |
| 32 | 32.DR. ONOFREI MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0×0,0% | 0,0% | 28,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Caraș-Severin
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
51 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
65 firme · 22,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
41 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
29 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
1 firme · 676,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 423,8 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 408,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 6,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON