Top 100 firme — Sănătate, Călărași după lichiditate ridicată în 2022
72 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 94,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ACS MEDICAL SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 94,6×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 185,4 K RON | |
| 2 | 2.CABINET MEDICAL DR. GHITA LIVIU SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52,1×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 675,2 K RON | |
| 3 | 3.OCULO MED SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 35,6×▼ 17 % | ▼ 17 % | 132,8 K RON | |
| 4 | 4.DERZELAS PAX SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29,4×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 371,3 K RON | |
| 5 | 5.CABINET MEDICAL DR. MÂINECI MARIA SRL▲ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 28,1×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 416,1 K RON | |
| 6 | 6.EXPERT-MED 2003 SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,7×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 56,1 K RON | |
| 7 | 7.PROMED SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,6×▼ 19 % | ▼ 19 % | 92,4 K RON | |
| 8 | 8.BAC MEDICAL CABINET SRL▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,2×▲ 105 % | ▲ 105 % | 377 K RON | |
| 9 | 9.PRO NEUROMED S.R.L.▲ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,7×▲ 800 % | ▲ 800 % | 325,1 K RON | |
| 10 | 10.MARIDENTA SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,1×▲ 309,2 % | ▲ 309,2 % | 25,2 K RON | |
| 11 | 11.MEDFAM MAZILU S.R.L.▼ 4 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 12,8×▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 118,3 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL VITAL TOP SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,5×▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 141,5 K RON | |
| 13 | 13.ONCOTRIAL PLUS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,9×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 106,9 K RON | |
| 14 | 14.MEDICAL-KOV S.R.L.▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5×▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 215,6 K RON | |
| 15 | 15.C.M.I. DR. POPESCU OTILIA SIMONA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,4×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 234,6 K RON | |
| 16 | 16.MOSIA BUNICILOR MEDICAL S.R.L.▲ 23 | Sat Nuci, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 9,9×▲ 308,6 % | ▲ 308,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.CABINET MEDICAL DR. ADASCĂLIŢĂ SRL▲ 21 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9,3×▲ 253,6 % | ▲ 253,6 % | 179,8 K RON | |
| 18 | 18.AL TOSIEL LDT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,3×— | — | — | 114,4 K RON |
| 19 | 19.MEDMIN SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,9×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 799,5 K RON | |
| 20 | 20.CLARLUX VISION S.R.L.-D.▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,8×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 92,8 K RON | |
| 21 | 21.FORMED SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,8×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 148,4 K RON | |
| 22 | 22.CABINET MEDICAL FLOREA OLGUȚA S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,4×▲ 1.664 % | ▲ 1.664 % | 132 K RON | |
| 23 | 23.SAN CRIS SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,3×▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 254,5 K RON | |
| 24 | 24.DENTARION SRL▲ 43 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4×▲ 3.490,9 % | ▲ 3.490,9 % | 250 K RON | |
| 25 | 25.BROTAC MEDICAL HOSPITAL S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,9×— | — | — | 972,6 K RON |
| 26 | 26.MED INT SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 158,1 K RON | |
| 27 | 27.ANCA MED SRL▼ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3×▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 130,7 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL DE SANATATE VITAL SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 210,2 K RON | |
| 29 | 29.DR. MOIA SORINA SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 459 K RON | |
| 30 | 30.HIOHI MED SRL▲ 7 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,8×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 281,1 K RON | |
| 31 | 31.ANTI AGING & BODY SCULPTING S.R.L.▼ 25 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 2,8×▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 32 | 32.CABINET MEDICAL MOLDOVAN MARIUS S.R.L.▲ 29 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 2,7×▲ 1.020,8 % | ▲ 1.020,8 % | 68,8 K RON | |
| 33 | 33.CLINICILE DOCTOR ALECU S.R.L.nou | Sat Valea Roşie, Comuna Mitreni, Călăraşi | 2,5×— | — | — | 230,2 K RON |
| 34 | 34.CABINET MEDICAL DR.TOPOLOGEANU GABRIELA SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 94,4 K RON | |
| 35 | 35.ASIST MED PLUS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▲ 406,4 % | ▲ 406,4 % | 25,2 K RON | |
| 36 | 36.CARPATINA FARM SRL▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,4×▲ 175,6 % | ▲ 175,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.MEDICAL LIVING SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 17,3 K RON | |
| 38 | 38.GALUCI DENT S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,3×▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 81 K RON | |
| 39 | 39.ECOSER MED SRL▲ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▲ 1.385,7 % | ▲ 1.385,7 % | 117,3 K RON | |
| 40 | 40.DENTAL CLAS BY DR. BENGA SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▼ 51 % | ▼ 51 % | 836,6 K RON | |
| 41 | 41.SAMB IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 8 % | ▲ 8 % | 35,1 K RON | |
| 42 | 42.PSIHOMED SRL▼ 25 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,6×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 507,6 K RON | |
| 43 | 43.ALECU MONALISA S.R.L.nou | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 1,6×▲ 409,7 % | ▲ 409,7 % | 77,5 K RON | |
| 44 | 44.ESTETIC ARK MED CLINIC SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 587,7 K RON | |
| 45 | 45.MUSTĂŢEA CLINIC EXPERT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 850,5 K RON | |
| 46 | 46.CABINET MEDICAL CIOBANU MĂDĂLINA SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4×▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 56,6 K RON | |
| 47 | 47.MEDLINE TRANSPORT PACIENTI S.R.L.nou | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 1,2×▲ 673,3 % | ▲ 673,3 % | 32,5 K RON | |
| 48 | 48.DROGHERIA NATURALIS S.R.L.▼ 4 | Sat Constantin Brâncoveanu, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,1×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 4,4 K RON | |
| 49 | 49.BABEL MODEL SRL▲ 2 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,1×▲ 6 % | ▲ 6 % | 3,7 K RON | |
| 50 | 50.RECUPANA CLINIC SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 226,2 K RON | |
| 51 | 51.CENTRUL MEDICAL SFÂNTUL DUMITRU SRLnou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 0,9×▲ 283,3 % | ▲ 283,3 % | 47,9 K RON | |
| 52 | 52.GRINEI MEDICAL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,9×▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | 116,8 K RON | |
| 53 | 53.INTERMED OPTIC VISIO SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,7×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -2,5 K RON | |
| 54 | 54.EXQUISITE MEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,6×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 178,2 K RON | |
| 55 | 55.DOCTOR TELEŞCU S.R.L.▼ 7 | Sat Oltina, Comuna Unirea, Călăraşi | 0,6×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 146,8 K RON | |
| 56 | 56.MEDICMEM AUTO SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,6×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3,5 K RON | |
| 57 | 57.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT MEDISAN SRL▲ 3 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 0,5×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 56,8 K RON | |
| 58 | 58.ROYALMED SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,5×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 39,7 K RON | |
| 59 | 59.MED FAM APOLO SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,5×▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 226,9 K RON | |
| 60 | 60.DISPO MED PLUS S.R.L.▼ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,3×▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 16 K RON | |
| 61 | 61.MEDMOBIL SERVICII MEDICALE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,3×▲ 28 % | ▲ 28 % | 12,9 K RON | |
| 62 | 62.BIODENT SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,2×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 41,9 K RON | |
| 63 | 63.ATI CRISMED S.R.L.▼ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,2×▼ 98 % | ▼ 98 % | 2,8 K RON | |
| 64 | 64.PURAN DENTISTRY S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,2×— | — | — | 4 K RON |
| 65 | 65.VALI BALMECU SRL▲ 1 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 0,2×▲ 50 % | ▲ 50 % | 136 K RON | |
| 66 | 66.ELITECITYDENT SRL▼ 36 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,2×▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 104,8 K RON | |
| 67 | 67.BLUE MEDICAL SERVICES S.R.L.▼ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,1×▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 427 K RON | |
| 68 | 68.DENTAL FILIP S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,1×▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 16,7 K RON | |
| 69 | 69.PRODENTAL ESTETICA S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,1×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 17 K RON | |
| 70 | 70.ALPHA MEDICAL INVEST SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,1×▼ 70 % | ▼ 70 % | 1,3 mil. RON | |
| 71 | 71.ADENT PLUS CLINIC SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,1×▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | -69,4 K RON | |
| 72 | 72.CRISTINA STANCIU DENT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,1×▼ 70 % | ▼ 70 % | -8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Călărași
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
41 firme · 52 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
46 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
28 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 778 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 594,5 K RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 534,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 7,1 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 1 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON