Top 100 firme — Sănătate, Călărași după lichiditate ridicată în 2018
44 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 39,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CABINET MEDICAL DR. GHITA LIVIU SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 39,9×▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 369,1 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL DE SANATATE VITAL SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,9×▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 139,3 K RON | |
| 3 | 3.CRS 86 MIRAL OPTIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,8×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 91,8 K RON | |
| 4 | 4.CABINET MEDICAL DR. MÂINECI MARIA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 12,4×▲ 567,6 % | ▲ 567,6 % | 148,8 K RON | |
| 5 | 5.DENTARION SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 11,1×— | — | 195,9 K RON | |
| 6 | 6.ACS MEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 99,5 K RON | |
| 7 | 7.DERZELAS PAX SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,9×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 246,5 K RON | |
| 8 | 8.SAN CRIS SRL▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 7,3×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 21,2 K RON | |
| 9 | 9.ANCA MED SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,3×— | — | 38,8 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL LIVING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 78,3 K RON | |
| 11 | 11.AMES RESEARCH CENTER SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9×— | — | 122,9 K RON | |
| 12 | 12.DENTAL CLAS BY DR. BENGA SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.PSIHOMED SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,1×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 290,6 K RON | |
| 14 | 14.SANGVITEST SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4×▲ 282,9 % | ▲ 282,9 % | 66,9 K RON | |
| 15 | 15.DR. MOIA SORINA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 269,8 K RON | |
| 16 | 16.MED INT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 133,5 K RON | |
| 17 | 17.DOCTOR TELEŞCU S.R.L.nou | Sat Oltina, Comuna Unirea, Călăraşi | 3,6×▲ 525,9 % | ▲ 525,9 % | 123,5 K RON | |
| 18 | 18.APRILLIA TEO SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 217,5 K RON | |
| 19 | 19.MOSIA BUNICILOR MEDICAL S.R.L.nou | Sat Nuci, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 2,8×▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 32,5 K RON | |
| 20 | 20.ROYALMED SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 202,9 K RON | |
| 21 | 21.CABINET MEDICAL DR. TUDOR NICOLETA SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 165,5 K RON | |
| 22 | 22.PROMED SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 69,1 K RON | |
| 23 | 23.DISPO MED PLUS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9×▼ 82 % | ▼ 82 % | 75,3 K RON | |
| 24 | 24.BIODENT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 17,4 K RON | |
| 25 | 25.SAMB IMPEX SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 8,5 K RON | |
| 26 | 26.SIGECO TRADING S.R.L.nou | Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 1,7×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 217,7 K RON | |
| 27 | 27.CABINET MEDICAL DR.TOPOLOGEANU GABRIELA SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 160,8 K RON | |
| 28 | 28.GRINEI MEDICAL SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3×▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 151,1 K RON | |
| 29 | 29.AETERNUS MED SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2×— | — | 109,1 K RON | |
| 30 | 30.EXQUISITE MEDICAL SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 106,7 K RON | |
| 31 | 31.MARIDENTA SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1×▲ 570,6 % | ▲ 570,6 % | 128,9 K RON | |
| 32 | 32.BROTAC MEDICAL LABOR - FARM SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 33 | 33.ADENT PLUS CLINIC SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,8×▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,2 K RON | |
| 34 | 34.DROGHERIA NATURALIS S.R.L.nou | Sat Constantin Brâncoveanu, Comuna Dragalina, Călăraşi | 0,8×▲ 388,2 % | ▲ 388,2 % | 16,2 K RON | |
| 35 | 35.MED FAM APOLO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,8×▼ 94 % | ▼ 94 % | 225,8 K RON | |
| 36 | 36.ESTETIC ARK MED CLINIC SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,8×▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 3 K RON | |
| 37 | 37.ORAL PROSMILE SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,6×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 27,3 K RON | |
| 38 | 38.BABEL MODEL SRL▼ 8 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 0,6×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 17,1 K RON | |
| 39 | 39.CLINICA SOFIA S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,4×— | — | — | -43,6 K RON |
| 40 | 40.CABINET MEDICAL DR. ADASCĂLIŢĂ SRL▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,4×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 140,2 K RON | |
| 41 | 41.MEDICMEM AUTO SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,4×▲ 81 % | ▲ 81 % | 13,6 K RON | |
| 42 | 42.CARPATINA FARM SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,3×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 84 K RON | |
| 43 | 43.ALPHA MEDICAL INVEST SRL▼ 19 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 0,2×▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 44 | 44.ECOSER MED SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,1×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 44,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Călărași
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
41 firme · 52 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
46 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
28 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 778 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 594,5 K RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 534,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 7,1 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 1 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON