Top 100 firme — Sănătate, București după lichiditate ridicată în 2023
3.498 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,1×, iar liderul atinge 171,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA OFTALMOLOGICA VIZUALIS S.R.L.▲ 778 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 171,3×▲ 3.819,9 % | ▲ 3.819,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 2 | 2.PREMIUM OFTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 143,9×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.MUNTEANU MEDICAL CONSULT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 142,2×▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 924,7 K RON | |
| 4 | 4.BIO DENTAL IMPLANT CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 135,5×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 529,2 K RON | |
| 5 | 5.ANAX ORTHOPEDICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 116,1×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 756 K RON | |
| 6 | 6.OXIGEN PSIHOCONSULT SRL▲ 1.332 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 111,9×▲ 5.665,5 % | ▲ 5.665,5 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.DENTAL DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 108,1×▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | 267,2 K RON | |
| 8 | 8.DINA MEDICALSKI SRL▲ 176 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 106,1×▲ 483,1 % | ▲ 483,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.ANNISIAZEEDDENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 99,2×▲ 2.853,3 % | ▲ 2.853,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.SURGITEC MEDICAL S.R.L.▲ 1.053 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,3×▲ 3.387,2 % | ▲ 3.387,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.FOCUSMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97,9×▼ 34 % | ▼ 34 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.SMILE TEAM DR. TABARCEA S.R.L.▲ 1.107 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 96,9×▲ 3.627,7 % | ▲ 3.627,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.APPALOOSA IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 94,9×▲ 439,3 % | ▲ 439,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 14 | 14.SILEDENT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 94,8×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 47,8 K RON | |
| 15 | 15.DEFINITIVE MARTIAN CARE SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,1×▲ 147 % | ▲ 147 % | 997,9 K RON | |
| 16 | 16.DOBRIMPLANT S.R.L.▲ 88 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 92,5×▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 891 K RON | |
| 17 | 17.ANGMEDFAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,6×— | — | 473 K RON | |
| 18 | 18.CARDIORHYTHM WIZARD SRL▲ 458 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 90,4×▲ 1.041,4 % | ▲ 1.041,4 % | 869,1 K RON | |
| 19 | 19.GYNHEALTH REAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,1×— | — | 471 K RON | |
| 20 | 20.L MEDICAL IMAGING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,7×— | — | — | 958,7 K RON |
| 21 | 21.ESTETIC DENTAL SURGERY S.R.L.▲ 612 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84×▲ 1.354 % | ▲ 1.354 % | 895,8 K RON | |
| 22 | 22.SURGITEC PRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,5×— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 23 | 23.HUMAN HEALTH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83,1×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 944,1 K RON | |
| 24 | 24.C.A.M.I. STEF DENT SRL▲ 92 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,9×▲ 224,8 % | ▲ 224,8 % | 747 K RON | |
| 25 | 25.CABINETELE MEDICALE DR.BURLOIU SRL▲ 1.415 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,9×▲ 4.632,4 % | ▲ 4.632,4 % | 755,4 K RON | |
| 26 | 26.VASCULARTE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.GAIVF MEDICAL CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76×— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 28 | 28.ARTOFTAMED SRL▲ 201 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,5×▲ 386 % | ▲ 386 % | 1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.ALYA ESTETIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 73×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 30 | 30.R1 DERMASKIN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72×— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 31 | 31.CENTRUL MEDICAL DR. JUMUGĂ SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 65,8×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.DENTAL IMPLANT MED SRL▲ 196 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 65,7×▲ 323 % | ▲ 323 % | 721,9 K RON | |
| 33 | 33.NEDELCU DANA IMAGISTICA MEDICALA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,6×— | — | — | 795 K RON |
| 34 | 34.GINECO CRIS MEDICAL SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,1×▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 35 | 35.CHIRURGIE DR. MIHAI DOROBANTU SRL▲ 316 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,1×▲ 482,5 % | ▲ 482,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.IMAGISTMED PROFESSIONAL SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 63,4×▼ 2 % | ▼ 2 % | 849,8 K RON | |
| 37 | 37.DENT SURGERY PARK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 62,9×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 38 | 38.STANCIUOBSTETRICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 62,8×▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 754,6 K RON | |
| 39 | 39.GEZ MEDICAL CENTER SRL▲ 241 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 61,9×▲ 356,8 % | ▲ 356,8 % | 729,1 K RON | |
| 40 | 40.CLINICA DE IMPLANTOLOGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ DR.ABBOUD S.R.L.▲ 844 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,4×▲ 1.527 % | ▲ 1.527 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.DR PĂSTRĂV MEDICAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 578,3 K RON | |
| 42 | 42.DELTA MEDICAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,6×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 553,1 K RON | |
| 43 | 43.DR. BUTUC SERVICII MEDICALE SRL▲ 170 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 59,5×▲ 259 % | ▲ 259 % | 1,4 mil. RON | |
| 44 | 44.RETINAVI MED S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,9×— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 45 | 45.GOELDENT SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58,8×▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.OPTILINE GRUP SRL▲ 560 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57×▲ 830,9 % | ▲ 830,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 47 | 47.FIRST MEDICAL CLASS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56,5×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 653,5 K RON | |
| 48 | 48.ZENMED CLINIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 56,1×▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.P I Q CLINIC SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,5×▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 713,8 K RON | |
| 50 | 50.GENESYS IVF CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,1×— | — | — | 2 mil. RON |
| 51 | 51.CRISTIS DIABETMED SRL▲ 160 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 54,4×▲ 226,5 % | ▲ 226,5 % | 768,5 K RON | |
| 52 | 52.FERTIHOPE CARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53,8×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 663,2 K RON | |
| 53 | 53.ARPATIA DENT S.R.L.▲ 106 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53,7×▲ 158,5 % | ▲ 158,5 % | 812,1 K RON | |
| 54 | 54.ACTIVE MEDICAL CENTER SRL▲ 118 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53,3×▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 551,4 K RON | |
| 55 | 55.DEEA CLINIC FARM SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52,9×▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 331,4 K RON | |
| 56 | 56.DENT STUDIO PARK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,9×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.ENDO PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,8×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 753,6 K RON | |
| 58 | 58.RADIMAG MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52,5×▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 588,1 K RON | |
| 59 | 59.HEART TEAM SOLUTIONS SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,2×▲ 110,5 % | ▲ 110,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 60 | 60.RADISPHERE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,1×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 889,7 K RON | |
| 61 | 61.ONLINE CLINIC SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,3×▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 754,2 K RON | |
| 62 | 62.VIDRA MED SRL▼ 42 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 49,6×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.ANEMONA MEDICAL SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,8×— | — | — | 671,1 K RON |
| 64 | 64.BUDU MEDICAL SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48,5×▼ 91,9 % | ▼ 91,9 % | 594 K RON | |
| 65 | 65.MED GYN SERVICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48,2×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 512,8 K RON | |
| 66 | 66.ONCOPLASTICA MED SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 47,5×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.TARA MED SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,6×▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 1 mil. RON | |
| 68 | 68.GENESIS ATHENS MEDICAL S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,7×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 69 | 69.HAPPY SANOMED SRL▼ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45,5×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 704,1 K RON | |
| 70 | 70.DENTAL BROTHERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,2×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 105,6 K RON | |
| 71 | 71.EVER GREEN NATURAL SRL▲ 738 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,1×▲ 989,1 % | ▲ 989,1 % | 412 K RON | |
| 72 | 72.DOMIESTETDENT SRL▲ 545 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44,9×▲ 656,4 % | ▲ 656,4 % | 753,1 K RON | |
| 73 | 73.CLINICA NAOS SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,9×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 74 | 74.CENTRUL MEDICAL RODICA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 149,2 K RON | |
| 75 | 75.ANA MEDICAL PRACTICE GROUP SRL▼ 65 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,5×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 76 | 76.LIFE CARE MEDICAL PRO SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,3×▲ 57 % | ▲ 57 % | 3,1 K RON | |
| 77 | 77.BUNATATE.CC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44,3×▼ 39 % | ▼ 39 % | 86,9 K RON | |
| 78 | 78.AQVA ESTET S.R.L.▲ 824 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,9×▲ 1.111,9 % | ▲ 1.111,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.MED-AS-PEDIATRIC SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43,4×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.EYE & SKIN MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,4×▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 483,9 K RON | |
| 81 | 81.MEDICALDERMA BEAUTY S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,8×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 82 | 82.ORTHO FOCUS RM SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,7×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 500 K RON | |
| 83 | 83.ORTORIDENTE SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,6×▲ 7 % | ▲ 7 % | 915,8 K RON | |
| 84 | 84.ACTIV DENT SRL▲ 122 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,1×▲ 147,3 % | ▲ 147,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 85 | 85.OPTIMED IMPORT EXPORT SRL▲ 643 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42×▲ 757,6 % | ▲ 757,6 % | 591,5 K RON | |
| 86 | 86.DENTAL AS SRL▲ 654 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41,9×▲ 766,7 % | ▲ 766,7 % | 940,4 K RON | |
| 87 | 87.S.E.M. MEDICAL CENTER SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41,7×▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.KINETO DEMA GROUP SRL▲ 426 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,5×▲ 454,1 % | ▲ 454,1 % | 626,5 K RON | |
| 89 | 89.CLINICA DR IORGULESCU SRL▼ 76 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,2×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 916 K RON | |
| 90 | 90.MEDICUS SKINZONE S.R.L.▲ 105 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41×▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 633,4 K RON | |
| 91 | 91.ORTORITMICO S.R.L.▲ 328 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,8×▲ 348,8 % | ▲ 348,8 % | 669,2 K RON | |
| 92 | 92.REROMED ALVES SRL▲ 308 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,1×▲ 312 % | ▲ 312 % | 562,9 K RON | |
| 93 | 93.CLINICA HELP ME SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,1×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 94 | 94.CENTRUL MEDICAL HUMANITY LIFE S.R.L.▲ 95 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,9×▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 95 | 95.SKINPRO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,6×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 718,3 K RON | |
| 96 | 96.RIA ADVANCED SURGERY S.R.L.▲ 292 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 39,5×▲ 296,3 % | ▲ 296,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.ADNAN MEDICAL CENTER SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39,4×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 182,2 K RON | |
| 98 | 98.OFTACLINIC GRUP SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39×▼ 21 % | ▼ 21 % | 822,5 K RON | |
| 99 | 99.ANDREI PRIVATE PRACTICE SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38,9×▲ 71 % | ▲ 71 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.DENTALSMILES REMIS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38,1×— | — | — | 773,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — București
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
2.726 firme · 8,5 mld. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
2.588 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
87 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
813 firme · 889,1 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
56 firme · 863,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
411 firme · 583,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
77 firme · 159,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
180 firme · 146,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
211 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
51 firme · 33 mil. RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
19 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
17 firme · 9 mil. RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
22 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
36 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8799
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 350,4 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 0 RON