Top 100 firme — Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing, București după lichiditate ridicată în 2021
434 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,1×, iar liderul atinge 136×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUM CONSULT & DESIGN SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 136×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 168,6 K RON | |
| 2 | 2.VIENRO CONSULTING SRL▲ 284 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,8×▲ 6.955,4 % | ▲ 6.955,4 % | 990,7 K RON | |
| 3 | 3.TIBEL ALLIANCE S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 117×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.FAST DEAL CONSULTANTA ASIGURARI S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 64×▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 101 K RON | |
| 5 | 5.TERRA UMANĂ SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,2×▲ 166,8 % | ▲ 166,8 % | 375,1 K RON | |
| 6 | 6.EXPERT IMPEX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,4×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 56,3 K RON | |
| 7 | 7.MIKE SAFETY SRL▲ 135 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,2×▲ 915,7 % | ▲ 915,7 % | 350,8 K RON | |
| 8 | 8.MIHAELA TEODORESCU & PARTNERS - INTELLECTUAL PROPERTY OFFICE SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 56,1×▲ 540,4 % | ▲ 540,4 % | 756,2 K RON | |
| 9 | 9.VOX LEGIS INT. SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53,5×— | — | 253,5 K RON | |
| 10 | 10.OCTASIM CONSULT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 47,1×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 37,4 K RON | |
| 11 | 11.VAVI GEST SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,9×▲ 325,5 % | ▲ 325,5 % | 719 K RON | |
| 12 | 12.DIGITAL FACTORY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37,8×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 287,7 K RON | |
| 13 | 13.SRA-SECURITY RISK ASSESSMENT SRL▲ 202 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,7×▲ 846,9 % | ▲ 846,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.KM PARTNERS ADVISORY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 163,2 K RON | |
| 15 | 15.EXPERT FLEET SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,3×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 158,5 K RON | |
| 16 | 16.HEALTHCARE PROVIDER STRATEGIES & SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,5×▲ 11.766,7 % | ▲ 11.766,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 17 | 17.COLINSONIA ADVICE S.R.L.▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,7×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.PROTSIMUN CONSULTING SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,6×▲ 16 % | ▲ 16 % | 154,1 K RON | |
| 19 | 19.ADEV MEDIU SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,1×▼ 78 % | ▼ 78 % | 115,7 K RON | |
| 20 | 20.DIVERS TECHNO-CONSULTING SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24,5×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 337,9 K RON | |
| 21 | 21.ALTA HELIANTHUS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,2×— | — | — | 219,2 K RON |
| 22 | 22.FOREIGN WORKERS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,8×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 481,9 K RON | |
| 23 | 23.HARPOO MANAGEMENT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,8×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 202 K RON | |
| 24 | 24.CLEVER TAX ADVISOR SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,3×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 304,9 K RON | |
| 25 | 25.CONSULTAUTO PREMIUM RENTAL S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,4×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 104,6 K RON | |
| 26 | 26.SMART THINK CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,3×▲ 587,2 % | ▲ 587,2 % | 209,2 K RON | |
| 27 | 27.EUROMED(ITERRANEAN) CONSULTING/EMC SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,6×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 997,2 K RON | |
| 28 | 28.SIMONA KESSLER INTERNATIONAL COPYRIGHT AGENCY SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,3×▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 411,3 K RON | |
| 29 | 29.OLIMP BUSINESS HOUSE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,1×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 264,8 K RON | |
| 30 | 30.ADELMA SERVICII SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,9×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 247,4 K RON | |
| 31 | 31.OMNIA DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,8×▲ 349,4 % | ▲ 349,4 % | 2 mil. RON | |
| 32 | 32.TULEA STATISTICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,8×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 234,1 K RON | |
| 33 | 33.CONCEPT AGROCONSTRUCT ASIST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,3×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 72,3 K RON | |
| 34 | 34.SMART ENVIRONMENT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,3×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 679,5 K RON | |
| 35 | 35.PROTECTSIM COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,3×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 199,2 K RON | |
| 36 | 36.ASISCONS SERVICES SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,2×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 255,1 K RON | |
| 37 | 37.GRIPEN RENEWABLES SRL▲ 168 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,8×▲ 376,8 % | ▲ 376,8 % | 333,5 K RON | |
| 38 | 38.QUALITY-CERT SA▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,6×▲ 29 % | ▲ 29 % | 252,6 K RON | |
| 39 | 39.GRUPUL DE CERTIFICARE SISTEME DE MANAGEMENT SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,6×▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 413,4 K RON | |
| 40 | 40.HUB CONSULTING AD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,6×— | — | — | 265,4 K RON |
| 41 | 41.POWER PROJECTS EXPERTISE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,3×— | — | — | 161,9 K RON |
| 42 | 42.OTD GLOBAL PRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,1×— | — | — | 164,3 K RON |
| 43 | 43.FAT DESTROYER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,9×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 269 K RON | |
| 44 | 44.ALL SUPPORT SSM&SU 4U SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,4×▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 148,7 K RON | |
| 45 | 45.FOOD QUALITY & SAFETY SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,1×▲ 131,2 % | ▲ 131,2 % | 126,6 K RON | |
| 46 | 46.ABACUS PB CONSULTING SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,9×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 1 mil. RON | |
| 47 | 47.UNIK BEST PROTECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,8×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 65,6 K RON | |
| 48 | 48.YELLOW HAT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,6×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 173,1 K RON | |
| 49 | 49.SOCIETATEA DE CERTIFICARE-ICECON CERT SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,5×▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 12,1 K RON | |
| 50 | 50.DM REGULATORY CONSULTING SRL▲ 191 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,4×▲ 456 % | ▲ 456 % | 529,5 K RON | |
| 51 | 51.ROM-OFFSET MANAGEMENT & PRODUCTION SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,4×▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 2 mil. RON | |
| 52 | 52.OLIMPUS FACTORING BUSINESS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,3×▲ 13 % | ▲ 13 % | 249,9 K RON | |
| 53 | 53.SHARTEC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,8×▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 456,7 K RON | |
| 54 | 54.MARKSTRAT SRL▲ 122 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,6×▲ 218,5 % | ▲ 218,5 % | 116,1 K RON | |
| 55 | 55.MEDITRIAL PROFESSIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,6×▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 245,7 K RON | |
| 56 | 56.NOVAGRIS SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,4×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 860,8 K RON | |
| 57 | 57.ALMA CONNECT HUB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,4×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 119 K RON | |
| 58 | 58.GSS MANAGEMENT PROTECTION SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,3×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 100,4 K RON | |
| 59 | 59.MM INTERSERVICES SRL▲ 224 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,3×▲ 601,1 % | ▲ 601,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 60 | 60.GILCO SERV CONSULT SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,2×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 781,3 K RON | |
| 61 | 61.DOZIMED S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,2×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 684,6 K RON | |
| 62 | 62.CAPITAL TECHNOLOGIC FOUNDS SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 363,4 K RON | |
| 63 | 63.ENERGO DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,6×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 428,3 K RON | |
| 64 | 64.ECOSTUD SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,6×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 390,9 K RON | |
| 65 | 65.ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,4×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 939,7 K RON | |
| 66 | 66.SANTEL IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,3×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 16,9 K RON | |
| 67 | 67.HANSEATICA CONSULTING IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 88,3 K RON | |
| 68 | 68.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,9×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 2 mil. RON | |
| 69 | 69.ANTECA EVALUARI SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,9×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 647,9 K RON | |
| 70 | 70.CONSTANT ART SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,8×▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 458,1 K RON | |
| 71 | 71.ERREBI SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,6×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 160,9 K RON | |
| 72 | 72.PIONIX MARKETING SOLUTIONS SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,5×▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 277,2 K RON | |
| 73 | 73.ADVANCED SECURITY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,5×▲ 219,2 % | ▲ 219,2 % | 132,3 K RON | |
| 74 | 74.INTELLEXIS SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,1×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 414,7 K RON | |
| 75 | 75.ZMP INTELLECTUAL PROPERTY SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,8×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -205 K RON | |
| 76 | 76.ALECU BUSINESS CONSULTING SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,7×▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 117,2 K RON | |
| 77 | 77.ISERA CONSULTING SERVICES SRL▲ 111 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,5×▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 259,8 K RON | |
| 78 | 78.TEAM DOA RECYCLE SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,4×▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 374,4 K RON | |
| 79 | 79.DIPEDA SPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 75,5 K RON | |
| 80 | 80.EDWARD CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,2×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 114,1 K RON | |
| 81 | 81.ACM SERVICE GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,1×▲ 334,1 % | ▲ 334,1 % | 255,6 K RON | |
| 82 | 82.TOLBA SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,8×▲ 24 % | ▲ 24 % | -14,4 K RON | |
| 83 | 83.HSET PRO CONSULTING SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,7×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 479,8 K RON | |
| 84 | 84.TRIAS CONCEPT S.R.L.▲ 135 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,6×▲ 206,7 % | ▲ 206,7 % | 207 K RON | |
| 85 | 85.CERT SUD SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,5×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 364,7 K RON | |
| 86 | 86.LUK EXPERT CONSULTING SRL▲ 193 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,4×▲ 381,1 % | ▲ 381,1 % | 74,2 K RON | |
| 87 | 87.V.A.G. SAFETY CONSULTING SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,3×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 377,4 K RON | |
| 88 | 88.AVG EXIM PREST S.R.L.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,1×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 212,2 K RON | |
| 89 | 89.SOLD OUT NETWORK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9×— | — | — | 38 K RON |
| 90 | 90.PROMATMUNC SRL▲ 94 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9×▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 127,1 K RON | |
| 91 | 91.ROMINVENT SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 92 | 92.A & D CIVIL PROTECTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,9×▼ 73 % | ▼ 73 % | 41 K RON | |
| 93 | 93.EXPERT SAFETY SSM S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,8×▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 182,8 K RON | |
| 94 | 94.DIVINUL FEMININ S.R.L.▲ 49 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,7×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 332,1 K RON | |
| 95 | 95.PROTECT RISC CONSULTING SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,6×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 58,2 K RON | |
| 96 | 96.UNIK SERVICII INTEGRATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,6×▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 179,5 K RON | |
| 97 | 97.MOONCOST MARKETING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,4×— | — | — | 87,8 K RON |
| 98 | 98.SEATBELT CONSULTING SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,3×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 7,2 mil. RON | |
| 99 | 99.META WIN S.R.L.▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 2,4 K RON | |
| 100 | 100.HOFMANN SOLUTIONS INTEGRATED SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1×▲ 157 % | ▲ 157 % | 88,2 K RON |