Top 100 firme — Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing, București după lichiditate ridicată în 2013
245 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,4×, iar liderul atinge 30,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAAD PRO MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,3×▼ 96,6 % | ▼ 96,6 % | 172,3 K RON | |
| 2 | 2.DUAL MANAGEMENT & PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,9×▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 178,2 K RON | |
| 3 | 3.EUROM WORK PROTECTION SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,3×▲ 438,2 % | ▲ 438,2 % | 156,2 K RON | |
| 4 | 4.VERTIGO VALUATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,4×— | — | 78,3 K RON | |
| 5 | 5.SANTEL IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 29,8 K RON | |
| 6 | 6.SSM-PSI CONSULTING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,7×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 112,6 K RON | |
| 7 | 7.GILCO EXPERT CONSULT SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,7×▲ 295,2 % | ▲ 295,2 % | 193,4 K RON | |
| 8 | 8.HSET PRO CONSULTING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,4×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 111 K RON | |
| 9 | 9.BEAUMOUNT CONSULTANTS SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15×▲ 90 % | ▲ 90 % | 25,4 K RON | |
| 10 | 10.ERREBI SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,7×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 243,6 K RON | |
| 11 | 11.LEXMARK INTERNATIONAL TECHNOLOGY ROMANIA SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,3×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 253,3 K RON | |
| 12 | 12.EUROPEAN STRATEGIC PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,2×— | — | — | 168,4 K RON |
| 13 | 13.EXCELLENCE HOTEL MANAGEMENT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,9×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 106,6 K RON | |
| 14 | 14.GRANT STRATEGIC FUNDS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,6×— | — | — | 158,1 K RON |
| 15 | 15.HSE AUDIT & TRAINING SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10,6×— | — | — | 161,4 K RON |
| 16 | 16.CLOTHING DEVELOPMENT ROMANIA CO SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,5×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 112,4 K RON | |
| 17 | 17.IVB LOGISTIC CONSULTING SOLUTIONS SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10,5×▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 46,1 K RON | |
| 18 | 18.QUALITY-CERT SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,1×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 2,9 K RON | |
| 19 | 19.FORMATOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10×— | — | 109,3 K RON | |
| 20 | 20.TEODAN CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,7×▲ 288,8 % | ▲ 288,8 % | 13,4 K RON | |
| 21 | 21.AIKON LEADER CONSULTING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,6×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 219,6 K RON | |
| 22 | 22.CC WORK PROTECT PROMOTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,4×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 98 K RON | |
| 23 | 23.SCHRIT CONSULTING SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,4×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 91,6 K RON | |
| 24 | 24.QHSE SAFETY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,3×▲ 237,8 % | ▲ 237,8 % | 114 K RON | |
| 25 | 25.IRIMAR FAMILY CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,9×— | — | — | 90,9 K RON |
| 26 | 26.TIANCERT 95 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,4×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 23,1 K RON | |
| 27 | 27.BETTER BE SECURE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,3×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 78,8 K RON | |
| 28 | 28.BALANCE BIZ CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,1×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 47,1 K RON | |
| 29 | 29.EVOTECH ENGINEERING CONCEPT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,1×▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -23,5 K RON | |
| 30 | 30.MATEMIR SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8×▲ 1.104,6 % | ▲ 1.104,6 % | 122,6 K RON | |
| 31 | 31.ROMINVENT SA▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 32 | 32.THP ELEMENTAL INVESTMENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,9×▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 66,3 K RON | |
| 33 | 33.NEW LINK CONSULTING GRUP SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,8×▲ 282 % | ▲ 282 % | 8,2 K RON | |
| 34 | 34.REGIN BEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,6×▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | 97,9 K RON | |
| 35 | 35.SSM ASITEH SPECIAL SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,6×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 71,6 K RON | |
| 36 | 36.V.A.G. SAFETY CONSULTING SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,5×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 54,9 K RON | |
| 37 | 37.GCT EVAL SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,3×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 53,8 K RON | |
| 38 | 38.ANAXIS CONSULTING SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,1×▼ 13 % | ▼ 13 % | 89,3 K RON | |
| 39 | 39.GSS MANAGEMENT PROTECTION SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,8×▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 10,5 K RON | |
| 40 | 40.REGAL PHARMA CONSULTING SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,6×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 207,2 K RON | |
| 41 | 41.RATZA SI RATZA SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 478,9 K RON | |
| 42 | 42.TEODORU & ASSOCIATES SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,2×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 16,5 K RON | |
| 43 | 43.LIM CONSULT INTERNATIONAL SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,9×▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | -51,8 K RON | |
| 44 | 44.PROTECT RISC CONSULTING SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,8×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 57,7 K RON | |
| 45 | 45.ILEMON CONSULTING SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 75,1 K RON | |
| 46 | 46.EURO PRESDUR SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 63,6 K RON | |
| 47 | 47.INVEL - AGENTIE DE PROPRIETATE INTELECTUALA SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 34,8 K RON | |
| 48 | 48.BETA SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 110,3 K RON | |
| 49 | 49.ASTAL CONS SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 111 K RON | |
| 50 | 50.SAMSAM 44 PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1×— | — | — | 149 K RON |
| 51 | 51.ALEXCOM SERVICII SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5×▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 57,2 K RON | |
| 52 | 52.CONSIEV CONSULTANTA & EVALUARE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,8×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 94,5 K RON | |
| 53 | 53.SAAKRA FINANCIAL SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 310 K RON | |
| 54 | 54.RADONIT RADIOTHERAPY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,7×▲ 128 % | ▲ 128 % | 108,3 K RON | |
| 55 | 55.ADVISORY STANDARD TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,6×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 78,5 K RON | |
| 56 | 56.SEATBELT CONSULTING SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,6×▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 524,3 K RON | |
| 57 | 57.PROTECTIA MUNCII CONSULTING AUREL NET SRL▲ 115 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6×▲ 514,9 % | ▲ 514,9 % | 38,1 K RON | |
| 58 | 58.Q TEST SAnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,5×▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 382,5 K RON | |
| 59 | 59.EXPERT IMPEX SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,5×▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 50,1 K RON | |
| 60 | 60.SYSTEMS MANAGEMENT GRUP SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 134,7 K RON | |
| 61 | 61.EUROPEAN CERTIFICATION BODY SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,2×▼ 37 % | ▼ 37 % | 112,8 K RON | |
| 62 | 62.PRO RISC SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,1×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 3,3 K RON | |
| 63 | 63.SOCIETATEA DE CERTIFICARE-ICECON CERT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,1×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 8,4 K RON | |
| 64 | 64.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4×▲ 27 % | ▲ 27 % | 1 mil. RON | |
| 65 | 65.PRO BIODIVERSITAS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,9×— | — | — | 234,7 K RON |
| 66 | 66.RaSib Partner SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,9×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 33,2 K RON | |
| 67 | 67.GLAMON COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,8×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 41,8 K RON | |
| 68 | 68.DIAS DECOR SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 39,3 K RON | |
| 69 | 69.WORLDWIDE CLINICAL TRIALS LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 363,5 K RON | |
| 70 | 70.PRODAV CONSULTING SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7×▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 76,6 K RON | |
| 71 | 71.INTERNATIONAL CONSULTING PROTECT SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,6×▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 95,7 K RON | |
| 72 | 72.LAISSEZ FAIRE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,5×▲ 305,8 % | ▲ 305,8 % | 77,3 K RON | |
| 73 | 73.ALTONA TRADING SRL▼ 63 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 29,7 K RON | |
| 74 | 74.MC PRESTCONS SSM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 88,2 K RON | |
| 75 | 75.SPERO EXIM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,4×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 123,9 K RON | |
| 76 | 76.M.R.A. MODELS AGENCY SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,4×▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | -95,2 K RON | |
| 77 | 77.DIVERS TECHNO-CONSULTING SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,4×▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 109,3 K RON | |
| 78 | 78.BENTEN MEDICAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 320,3 K RON | |
| 79 | 79.VITAL TERMO CONSTRUCT SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,2×▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 380,1 K RON | |
| 80 | 80.ALECU BUSINESS CONSULTING SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,2×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 70,9 K RON | |
| 81 | 81.BEST SAFETY SERVICES SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,1×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 45,1 K RON | |
| 82 | 82.TAX & BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,1×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 72,2 K RON | |
| 83 | 83.CÂMPEAN CONSULTING SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,1×▼ 15 % | ▼ 15 % | 168,8 K RON | |
| 84 | 84.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 85 | 85.REDMONT PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3×▲ 806,1 % | ▲ 806,1 % | 61,8 K RON | |
| 86 | 86.SCHINKEL CONFERINTE SOLUTII (S.C.S.) SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 479,1 K RON | |
| 87 | 87.ROM-OFFSET MANAGEMENT & PRODUCTION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 319,6 K RON | |
| 88 | 88.EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9×▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 358,8 K RON | |
| 89 | 89.C.B. CIPSIMEX SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,9×▼ 62 % | ▼ 62 % | 207 K RON | |
| 90 | 90.MADUTA F&D CONSULTING SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,9×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 79,7 K RON | |
| 91 | 91.EVALUARE MVMF SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8×▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 37,2 K RON | |
| 92 | 92.GILCO SERV CONSULT SRL▼ 56 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,7×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 434,9 K RON | |
| 93 | 93.IANDOR BUSINESS SRL▼ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,7×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 47,4 K RON | |
| 94 | 94.CENTRAL CASTING AGENCY SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 88,3 K RON | |
| 95 | 95.BLANCHE COM GRUP SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6×▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | -12,7 K RON | |
| 96 | 96.SSM FIRE CONSULTING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,5×▲ 14 % | ▲ 14 % | 116,6 K RON | |
| 97 | 97.DNV BUSINESS ASSURANCE ROMANIA S.R.L.▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 248,2 K RON | |
| 98 | 98.SMART PROTECT SERVICIU EXTERN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,5×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 17,1 K RON | |
| 99 | 99.INFO-RISC DESIGN SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 108,1 K RON | |
| 100 | 100.SEG COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4×▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | -294,5 K RON |