Top 100 firme — Imobiliare, Brașov după lichiditate ridicată în 2015
255 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,2×, iar liderul atinge 41,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRARE SI PROMOVARE IMOBILIARA TRANSILVANIA SA▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,9×▲ 312,7 % | ▲ 312,7 % | -34,6 K RON | |
| 2 | 2.TOPIMOB SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,6×▲ 140,9 % | ▲ 140,9 % | 735 K RON | |
| 3 | 3.ACVILA SARGETIA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,4×▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 361,5 K RON | |
| 4 | 4.ORIENT TEMPO SRL▲ 155 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,8×▲ 12.281,3 % | ▲ 12.281,3 % | 35 K RON | |
| 5 | 5.OROLES SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,2×▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 176,8 K RON | |
| 6 | 6.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE REAL ESTATE S.A.▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,9×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.STRUCTURALL THESMAN SRL▲ 2 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 15,7×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 115,1 K RON | |
| 8 | 8.ZAHLEO IMOB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 15×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 75,9 K RON | |
| 9 | 9.BRINTEX SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,4×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -67,2 K RON | |
| 10 | 10.RIAL SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 12,9×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 340,9 K RON | |
| 11 | 11.JIRMAN ENGINEERING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 12,7×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 39,3 K RON | |
| 12 | 12.AGROTRANSPORT BRASOV NORD SA▲ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,5×▲ 1.052,8 % | ▲ 1.052,8 % | 78,3 K RON | |
| 13 | 13.MAURER ADMINISTRATION TWO SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,9×▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 62,5 K RON | |
| 14 | 14.AVANTGARDEN 3 ADMINISTRATION ONE SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,3×▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 79,8 K RON | |
| 15 | 15.IADVISE PROPERTY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8×— | — | — | 106,4 K RON |
| 16 | 16.ELYS PARTNER 2011 SRL▲ 4 | Municipiul Codlea, Braşov | 10,5×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 12,7 K RON | |
| 17 | 17.OYAK-IMPEX SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,2×▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 100,7 K RON | |
| 18 | 18.CROLHOUSE IMOB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,1×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 111,2 K RON | |
| 19 | 19.PIATRA CRAIULUI SA▲ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 10×▲ 57 % | ▲ 57 % | 213,7 K RON | |
| 20 | 20.GEDIST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10×▲ 12.375 % | ▲ 12.375 % | 155,8 K RON | |
| 21 | 21.NOUVELLE FEMME SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,8×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 9 K RON | |
| 22 | 22.C.B.V. MANAGEMENT COMPANY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,2×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 51,7 K RON | |
| 23 | 23.MY FIRST BILLION B.I. SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 9,1×▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 64,1 K RON | |
| 24 | 24.IGIENA HAIR STYLING SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▲ 71 % | ▲ 71 % | 11,9 K RON | |
| 25 | 25.STEINEL MANAGEMENT SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8×▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.CAR-SPEED SRL▲ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 8,6×▲ 164,1 % | ▲ 164,1 % | 168,5 K RON | |
| 27 | 27.PRIMA SYSTEM S.R.L.▲ 106 | Municipiul Braşov, Braşov | 8×▲ 2.255,9 % | ▲ 2.255,9 % | 134,1 K RON | |
| 28 | 28.HARD ROCH SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,9×▲ 3.052 % | ▲ 3.052 % | 114 K RON | |
| 29 | 29.BRAVISA IMPORT EXPORT SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 45,1 K RON | |
| 30 | 30.TOPAZ SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,6×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 179,2 K RON | |
| 31 | 31.INTERNATIONAL TRADE & LOGISTIC CENTER S.A.▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,5×▲ 50 % | ▲ 50 % | 58,3 K RON | |
| 32 | 32.PIEŢE, TÂRGURI ŞI OBOARE FĂGĂRAŞ SRL▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 7,4×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 67,1 K RON | |
| 33 | 33.CYDE INVEST SRL▲ 96 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 7,3×▲ 1.823,7 % | ▲ 1.823,7 % | -674 K RON | |
| 34 | 34.FREUDENBERG MANAGEMENT IMOBILIAR SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,9×▲ 416,5 % | ▲ 416,5 % | 271,5 K RON | |
| 35 | 35.COMPLEX CAPRA NEAGRA SRL▼ 33 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 6,8×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 480,1 K RON | |
| 36 | 36.SERAPIS IFM S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 37 | 37.RIM INTERNATIONAL SRL▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 4,8 K RON | |
| 38 | 38.ATAR EURO PROFIT SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 6,6×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 202,3 K RON | |
| 39 | 39.UNICOM SA▼ 12 | Municipiul Codlea, Braşov | 6,5×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 567,3 K RON | |
| 40 | 40.PETROLEUM G.P. SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9×▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 135,8 K RON | |
| 41 | 41.GASTROSERV SA▲ 149 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6×▲ 11.180 % | ▲ 11.180 % | 300 K RON | |
| 42 | 42.MIHU SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6×— | — | 158,3 K RON | |
| 43 | 43.CONTEST LINE SRL▼ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,4×▼ 81 % | ▼ 81 % | 256,7 K RON | |
| 44 | 44.V & L IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,2×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 66,1 K RON | |
| 45 | 45.ROMSIZ SRL▼ 23 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 5,1×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 16,1 K RON | |
| 46 | 46.CIOPLEA SA▼ 17 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 4,8×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 77,7 K RON | |
| 47 | 47.MEMOREX SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,8×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 72,7 K RON | |
| 48 | 48.S.D.-INVEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,5×— | — | 94,9 K RON | |
| 49 | 49.PRAXIS SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4×▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 19,2 K RON | |
| 50 | 50.LUSIANA HOUSE SRL▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 60,3 K RON | |
| 51 | 51.SOBERCO SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 81,4 K RON | |
| 52 | 52.EMPORIUM SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 302,1 K RON | |
| 53 | 53.TUNIAL-URBAN SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -45,2 K RON | |
| 54 | 54.IGIENA-SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 75,8 K RON | |
| 55 | 55.MECODIS COMPANY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 312,4 % | ▲ 312,4 % | 33,5 K RON | |
| 56 | 56.FAXUR TRADING PIAŢĂ AGROALIMENTARĂ-MERCUR SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,8 mil. RON | |
| 57 | 57.ROLL-ING SA▲ 126 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 5.983,3 % | ▲ 5.983,3 % | 4,4 mil. RON | |
| 58 | 58.ARYS IMOB SRL▼ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 14,5 K RON | |
| 59 | 59.IADVISE FOREST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4×— | — | — | 144,5 K RON |
| 60 | 60.KRONSTADT SERVICII ADMINISTRARE SRL▼ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,4×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 59,7 K RON | |
| 61 | 61.KRON PROPERTY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4×▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | -151,7 K RON | |
| 62 | 62.ANDRE STAIL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 84 K RON | |
| 63 | 63.LOCATO IMOB SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 323,9 K RON | |
| 64 | 64.COMFRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1×▼ 46 % | ▼ 46 % | 62,5 K RON | |
| 65 | 65.ELECTROMATIC SOLUTIONS SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 3×▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 46,4 K RON | |
| 66 | 66.SUGAR IMPEX SRL▲ 100 | Municipiul Braşov, Braşov | 3×▲ 2.007,1 % | ▲ 2.007,1 % | 211 K RON | |
| 67 | 67.TRICONPREST SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8×▲ 13 % | ▲ 13 % | 29,9 K RON | |
| 68 | 68.MANUCO SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 133,6 K RON | |
| 69 | 69.CASTRUM SRL▼ 1 | Sat Cincu, Comuna Cincu, Braşov | 2,6×▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 63,9 K RON | |
| 70 | 70.GESTOR ACTIV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | -84,4 K RON | |
| 71 | 71.ADMIN IMOB SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -1,7 K RON | |
| 72 | 72.EXCENTRIC SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,3×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 34,1 K RON | |
| 73 | 73.R.M.X. ASIMOB SRL▲ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3×▲ 375 % | ▲ 375 % | 35,3 K RON | |
| 74 | 74.ZIPER SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 24,3 K RON | |
| 75 | 75.ALIMPEX CIUCAS SRL▼ 19 | Comuna Hărman, Braşov | 2,2×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 29,2 K RON | |
| 76 | 76.IL POLO SRL▼ 26 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 2,2×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 72 K RON | |
| 77 | 77.GRAELLS & LLONCH ADMINISTRARE PARC INDUSTRIAL SA▼ 22 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 2,1×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 16,6 K RON | |
| 78 | 78.VICTORIA PARC INDUSTRIAL SRLnou | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 1,9×▲ 32 % | ▲ 32 % | 81,4 K RON | |
| 79 | 79.LIWA LINE SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 259,3 K RON | |
| 80 | 80.HB EPSILON SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 40 % | ▲ 40 % | 84,6 K RON | |
| 81 | 81.TOTODEXBV ADMIN SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 40 K RON | |
| 82 | 82.RENTA ÎNCHIRIERI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×— | — | — | 19,5 K RON |
| 83 | 83.VEB TRADE BUSINESS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 159,8 K RON | |
| 84 | 84.DECENT REAL ESTATE SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 166,9 K RON | |
| 85 | 85.MV RESIDENTIAL S.R.L.▲ 130 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 8.300 % | ▲ 8.300 % | 70,9 K RON | |
| 86 | 86.EURO DOME GRUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▼ 83 % | ▼ 83 % | 10,5 K RON | |
| 87 | 87.DE MIJLOC RESIDENCE SRL▲ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6×▲ 382,4 % | ▲ 382,4 % | 664,9 K RON | |
| 88 | 88.I & V TRADE SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6×▲ 196,3 % | ▲ 196,3 % | 63,6 K RON | |
| 89 | 89.CENTRU CAPITAL SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 33,9 K RON | |
| 90 | 90.ASTRA SHOP SRL▼ 31 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 1,5×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -17,2 K RON | |
| 91 | 91.TIMI-AGROALIM SRL▼ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 32,6 K RON | |
| 92 | 92.TERRA REAL SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 320,7 K RON | |
| 93 | 93.ALCYON SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 46 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,4×▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -64,3 K RON | |
| 94 | 94.AVANTGARDEN 3 ADMINISTRATION SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 26,1 K RON | |
| 95 | 95.KASPER ADMINISTRATION TRACTORUL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | -1,4 K RON | |
| 96 | 96.VEB-SERVCONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 51,5 K RON | |
| 97 | 97.SILVIANO-COM SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 354,6 K RON | |
| 98 | 98.METAL & BATERRY RECYCLING SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,3×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 648 RON | |
| 99 | 99.COROANA BRASOVULUI SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -260 RON | |
| 100 | 100.OZIDIS S.R.L.▲ 70 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 925 % | ▲ 925 % | 34,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Brașov
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
679 firme · 751,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
94 firme · 220,2 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
467 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
135 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
154 firme · 61,9 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
47 firme · 3,8 mil. RON