Top 100 firme — Imobiliare, Brașov după lichiditate ridicată în 2013
223 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6×, iar liderul atinge 98,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LORINCZ IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 98,8×▲ 471,5 % | ▲ 471,5 % | 155,4 K RON | |
| 2 | 2.EUROLOCATO SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 30×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -69,9 K RON | |
| 3 | 3.ADONA SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,8×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 292,2 K RON | |
| 4 | 4.ADMINISTRARE SI PROMOVARE IMOBILIARA TRANSILVANIA SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,7×▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 51,4 K RON | |
| 5 | 5.GERMANO THERM SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,1×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 35,1 K RON | |
| 6 | 6.IAME TRADE SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 18,9×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -90,9 K RON | |
| 7 | 7.VEB-SERVCONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,1×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 141,9 K RON | |
| 8 | 8.TOPIMOB SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,8×▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 703,1 K RON | |
| 9 | 9.PRIMA SYSTEM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,1×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 138,6 K RON | |
| 10 | 10.V & L IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 9×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 51,9 K RON | |
| 11 | 11.BRINTEX SA▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 15,5 K RON | |
| 12 | 12.ACVILA SARGETIA SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 255,5 K RON | |
| 13 | 13.OROLES SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,4×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 161,9 K RON | |
| 14 | 14.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE REAL ESTATE S.A.▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,1×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 994,9 K RON | |
| 15 | 15.ROMSIZ SRL▼ 2 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 7,9×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 14,9 K RON | |
| 16 | 16.CIOPLEA SA▲ 7 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 7,5×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 215,6 K RON | |
| 17 | 17.PETROLEUM G.P. SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,4×▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 61,8 K RON | |
| 18 | 18.INTERNATIONAL TRADE & LOGISTIC CENTER S.A.▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,2×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | -139,2 K RON | |
| 19 | 19.CANAM STEEL ROMANIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1×▲ 499,2 % | ▲ 499,2 % | -293,8 K RON | |
| 20 | 20.MAURER ADMINISTRATION ONE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -7,1 K RON | |
| 21 | 21.BRAVISA IMPORT EXPORT SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 125,9 K RON | |
| 22 | 22.ATAR EURO PROFIT SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 6,4×▼ 15 % | ▼ 15 % | 229,9 K RON | |
| 23 | 23.ELYS PARTNER 2011 SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 6,3×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | -2,6 K RON | |
| 24 | 24.SIGUR CONSTRUCTOR GENIAL SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9×▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 733,9 K RON | |
| 25 | 25.AVANTGARDEN 3 ADMINISTRATION ONE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 2,9 K RON | |
| 26 | 26.TOPAZ SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9×▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | 126,3 K RON | |
| 27 | 27.UNIREA RUPEA SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▲ 13 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 5,7×▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 21,5 K RON | |
| 28 | 28.BUILDING MANAGEMENT & ADMINISTRATION B.M.A. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6×▲ 225 % | ▲ 225 % | 60,2 K RON | |
| 29 | 29.COMFRUCT SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,2×▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 38,4 K RON | |
| 30 | 30.COMPLEX CAPRA NEAGRA SRL▲ 20 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 4,7×▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 298,6 K RON | |
| 31 | 31.STRUCTURALL THESMAN SRL▼ 28 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 4,5×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 22,4 K RON | |
| 32 | 32.CYDE INVEST SRL▲ 151 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 4,4×▲ 4.744,4 % | ▲ 4.744,4 % | 35 K RON | |
| 33 | 33.FAXUR TRADING PIAŢĂ AGROALIMENTARĂ-MERCUR SRL▲ 89 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2×▲ 955 % | ▲ 955 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.RIAL SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 4×▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 47,6 K RON | |
| 35 | 35.MANUCO SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 232,7 K RON | |
| 36 | 36.CAMELI FLAME SRL▲ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,8×▲ 85 % | ▲ 85 % | 42,8 K RON | |
| 37 | 37.PIATRA CRAIULUI SA▼ 7 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 3,7×▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 137,1 K RON | |
| 38 | 38.SOBERCO SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,6×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 75,1 K RON | |
| 39 | 39.LATIFUNDIA SRL▲ 51 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 3,6×▲ 365,4 % | ▲ 365,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.ROMELI SRL▼ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 3,5×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 5,9 K RON | |
| 41 | 41.UNICOM SA▼ 10 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,4×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 581,3 K RON | |
| 42 | 42.CONSULTING MANAGEMENT GROUP 94 SRL▲ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2×▲ 485,5 % | ▲ 485,5 % | 68,6 K RON | |
| 43 | 43.PIMEC SRL▲ 50 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 3,2×▲ 324 % | ▲ 324 % | 70,7 K RON | |
| 44 | 44.PIEŢE, TÂRGURI ŞI OBOARE FĂGĂRAŞ SRL▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,2×▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -42,7 K RON | |
| 45 | 45.AVANTGARDEN 3 ADMINISTRATION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -10,7 K RON | |
| 46 | 46.ALCYON SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▲ 9 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,6×▲ 59 % | ▲ 59 % | -5,3 K RON | |
| 47 | 47.LUSIANA HOUSE SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 27 K RON | |
| 48 | 48.TOTODEXBV ADMIN SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 32,3 K RON | |
| 49 | 49.ILAN CONDO SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▲ 64 % | ▲ 64 % | 15,8 K RON | |
| 50 | 50.I & V TRADE SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 11,1 K RON | |
| 51 | 51.MAURER ADMINISTRATION TWO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 18,8 K RON | |
| 52 | 52.EMPORIUM SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 441,7 K RON | |
| 53 | 53.MEMOREX SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2×▲ 176,3 % | ▲ 176,3 % | 130,3 K RON | |
| 54 | 54.ADMIN IMOB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -21,7 K RON | |
| 55 | 55.TRICONPREST SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 30,1 K RON | |
| 56 | 56.TANGONERO SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 4,6 K RON | |
| 57 | 57.SENZI SRL▲ 78 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▲ 497 % | ▲ 497 % | 29,2 K RON | |
| 58 | 58.GRAELLS & LLONCH ADMINISTRARE PARC INDUSTRIAL SA▲ 2 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 1,9×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 242,7 K RON | |
| 59 | 59.VICTORIA PARC INDUSTRIAL SRL▼ 10 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 1,9×▼ 4 % | ▼ 4 % | 120 K RON | |
| 60 | 60.F.B.S. COMPANY SRL▲ 124 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 2.000 % | ▲ 2.000 % | -17,6 K RON | |
| 61 | 61.KASPER ADMINISTRATION DUE SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▼ 46 % | ▼ 46 % | -14,8 K RON | |
| 62 | 62.POLTISAN SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 630,4 K RON | |
| 63 | 63.RIM INTERNATIONAL SRL▼ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -369,3 K RON | |
| 64 | 64.OYAK-IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 51,8 K RON | |
| 65 | 65.SILVIANO-COM SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 214,9 K RON | |
| 66 | 66.FALNIC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×— | — | 42,4 K RON | |
| 67 | 67.AGROVIT SA▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 63,3 K RON | |
| 68 | 68.TIMI-AGROALIM SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | -188,4 K RON | |
| 69 | 69.IL PALAZZO SRL▲ 2 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 1,1×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 5,2 K RON | |
| 70 | 70.VEB TRADE BUSINESS SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 185,8 K RON | |
| 71 | 71.IL POLO SRL▲ 40 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,1×▲ 138,3 % | ▲ 138,3 % | 65,8 K RON | |
| 72 | 72.ELCON SYSTEMS SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 17,4 K RON | |
| 73 | 73.HECTAR INVEST SRL▲ 2 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 18,3 K RON | |
| 74 | 74.CASTRUM SRL▲ 14 | Sat Cincu, Comuna Cincu, Braşov | 1,1×▲ 38 % | ▲ 38 % | -16,9 K RON | |
| 75 | 75.EDAMERA INVESTMENT SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 205,5 K RON | |
| 76 | 76.HB EPSILON SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -24,6 K RON | |
| 77 | 77.THEMA SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 59,6 K RON | |
| 78 | 78.FLORA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 14,2 K RON | |
| 79 | 79.LOCATO IMOB SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 113,6 % | ▲ 113,6 % | 253,2 K RON | |
| 80 | 80.ALCOM SA▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -179,3 K RON | |
| 81 | 81.J.P.M. BUILDINGS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×— | — | — | 50,1 K RON |
| 82 | 82.ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 90,9 K RON | |
| 83 | 83.MORY K.MA. SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 18 K RON | |
| 84 | 84.TERRA REAL SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 204,8 K RON | |
| 85 | 85.DECOR BUILDING SRL▼ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 0,9×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -22,2 K RON | |
| 86 | 86.STEINEL MANAGEMENT SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.G.D.D. RESOURCES SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -28,4 K RON | |
| 88 | 88.DIA PREST SRL▼ 18 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 0,8×▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -28,6 K RON | |
| 89 | 89.VILA SANZIANA SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -181,6 K RON | |
| 90 | 90.PROFILIS TOTAL SRL▲ 22 | Sat Dejani, Comuna Recea, Braşov | 0,8×▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 141,1 K RON | |
| 91 | 91.COROANA BRASOVULUI SRL▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -31,6 K RON | |
| 92 | 92.BRAHOUSE IMOB SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -99,7 K RON | |
| 93 | 93.LOBRAMIS SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 80,9 K RON | |
| 94 | 94.EXCENTRIC SRL▲ 13 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0,7×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 40,1 K RON | |
| 95 | 95.V.S.T. 7 SRL▲ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 88,1 K RON | |
| 96 | 96.MN PRUDENSS SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 35,4 K RON | |
| 97 | 97.ALIMPEX CIUCAS SRL▲ 65 | Comuna Hărman, Braşov | 0,7×▲ 305,9 % | ▲ 305,9 % | 50,1 K RON | |
| 98 | 98.MAURER ADMINISTRATION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 9,2 K RON | |
| 99 | 99.LLEAL TULSA INVERSIONS SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -26,3 K RON | |
| 100 | 100.CENTRU CAPITAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -15,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Brașov
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
679 firme · 751,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
94 firme · 220,2 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
467 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
135 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
154 firme · 61,9 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
47 firme · 3,8 mil. RON