Top 100 firme — Construcții, Brăila după lichiditate ridicată în 2023
371 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,1×, iar liderul atinge 173,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIPOPRINT SERV SRL▲ 60 | Municipiul Brăila, Brăila | 173,9×▲ 3.303,9 % | ▲ 3.303,9 % | 821,2 K RON | |
| 2 | 2.OIL GAS ELECTRICAL ENERGIES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 59,9×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 231 K RON | |
| 3 | 3.BERZACOVICI GEORGIANA-CORINA S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 35,6×— | — | 122,9 K RON | |
| 4 | 4.VECTOR UTIL S.R.L.▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,3×▲ 266,4 % | ▲ 266,4 % | 221,3 K RON | |
| 5 | 5.ISOCORR SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,8×▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 36,7 K RON | |
| 6 | 6.EDIL CARTONGESO S.R.L.▲ 5 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 26,9×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.SIEWERT CONSTRUCTION & FACILITY MANAGEMENT S.R.L.▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,5×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 374,2 K RON | |
| 8 | 8.NUOVA LUX IMPIANTI SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 23,1×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 439,7 K RON | |
| 9 | 9.4 GAZ S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 20,8×▲ 10.836,8 % | ▲ 10.836,8 % | 270,7 K RON | |
| 10 | 10.NAKAY ROCK CONSTRUCT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,2×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 588,4 K RON | |
| 11 | 11.MURANIS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 19,8×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 191,5 K RON | |
| 12 | 12.EXIBART HIDROCONS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 40,6 K RON | |
| 13 | 13.METHIAX SRL▲ 31 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 18,3×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.ANDREADINA S.R.L.nou | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 17,1×— | — | — | 325,1 K RON |
| 15 | 15.ROBASDAN S.R.L.▲ 178 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,9×▲ 1.049,3 % | ▲ 1.049,3 % | 158,4 K RON | |
| 16 | 16.DISTRISAN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 15,1×▲ 473,4 % | ▲ 473,4 % | 461,5 K RON | |
| 17 | 17.SUPPORT INDUSTRY ROPE ACCESS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 13,4×▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | 39,5 K RON | |
| 18 | 18.PROSURILUC SRL▲ 42 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 13,3×▲ 155,5 % | ▲ 155,5 % | 83,7 K RON | |
| 19 | 19.MIRCEAMIR EDIL SRL-Dnou | Sat Boarca, Comuna Râmnicelu, Brăila | 11,9×▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | 141,6 K RON | |
| 20 | 20.MONTDEMONT SKELE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 11,3×— | — | — | 417,1 K RON |
| 21 | 21.EREL ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.▲ 94 | Municipiul Brăila, Brăila | 11×▲ 298,2 % | ▲ 298,2 % | 516,2 K RON | |
| 22 | 22.ROVASELECTRIC S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 9,9×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 115,8 K RON | |
| 23 | 23.POPA ÎNCĂLZIRE ÎN ŞAPĂ S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 9,6×— | — | — | 128,2 K RON |
| 24 | 24.DEVALISAL SRL▲ 76 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 9,3×▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 116,3 K RON | |
| 25 | 25.DECASTIL SRL▲ 84 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,8×▲ 190,5 % | ▲ 190,5 % | -83,8 K RON | |
| 26 | 26.ARSINA PONTEGII S.R.L.▲ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,8×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 752,8 K RON | |
| 27 | 27.DAROMET SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,7×▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.DGLAURA DESIGN RETAIL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,3×▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 381,9 K RON | |
| 29 | 29.WKPAGRAR ROM SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,1×▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | 159,5 K RON | |
| 30 | 30.BIOPON SEMINIS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8×▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 181,5 K RON | |
| 31 | 31.VMC ADVANTAGE SOLAR ENERGY S.R.L.▲ 147 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,4×▲ 369 % | ▲ 369 % | 546,5 K RON | |
| 32 | 32.LIGIDRON SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,1×▲ 23 % | ▲ 23 % | 6,3 K RON | |
| 33 | 33.A-ZET VALCOMI S.R.L.▲ 129 | Sat Şuţeşti, Comuna Şuţeşti, Brăila | 7×▲ 282 % | ▲ 282 % | 122,6 K RON | |
| 34 | 34.REMONTING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 7×▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.GIMVEST SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,8×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 262,8 K RON | |
| 36 | 36.IAVIGHELI CONS SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,8×▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 32,2 K RON | |
| 37 | 37.EGHESMAN ENERGY SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,6×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 329,1 K RON | |
| 38 | 38.WINDOOR SERV CONS SRL▲ 162 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,5×▲ 395,5 % | ▲ 395,5 % | 435,6 K RON | |
| 39 | 39.MARU HOME CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 6,5×— | — | 149,5 K RON | |
| 40 | 40.MARIAN AER CONDIȚIONAT S.R.L.▲ 22 | Sat Corbu Vechi, Comuna Maxineni, Brăila | 6,4×▲ 28 % | ▲ 28 % | 284,8 K RON | |
| 41 | 41.TRANS MAJ ROYAL S.R.L.▼ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,3×▼ 79 % | ▼ 79 % | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.IONYMAR CONSTRUCTII S.R.L.▲ 17 | Sat Oancea, Comuna Romanu, Brăila | 6,3×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 3,8 K RON | |
| 43 | 43.CRISTEA ATRACTIV CONSTRUCT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,2×▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 336,9 K RON | |
| 44 | 44.RESTAUR PANAIT S.R.L.▲ 96 | Sat Ciocile, Comuna Ciocile, Brăila | 6×▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 64 K RON | |
| 45 | 45.BOLD BUILDING S.R.L.▲ 76 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,7×▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 209,6 K RON | |
| 46 | 46.BRAILANO SRL▲ 122 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,7×▲ 232,8 % | ▲ 232,8 % | 470,3 K RON | |
| 47 | 47.FLUID EDILITARE FG S.R.L.▲ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,7×▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 284 K RON | |
| 48 | 48.ROFLOVI ELECTRIC SRL▲ 45 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 5,6×▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 192,3 K RON | |
| 49 | 49.PLORAZCONS SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,6×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 261,7 K RON | |
| 50 | 50.MAGEDOR CONS S.R.L.▼ 46 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 5,6×▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | 113,7 K RON | |
| 51 | 51.EVELYM MAR S.R.L.nou | Sat Ţepes Vodă, Comuna Movila Miresii, Brăila | 5,5×— | — | — | 107 K RON |
| 52 | 52.YUNTA SERVICE SRL▲ 106 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,2×▲ 169,6 % | ▲ 169,6 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.WOLF JÎTCU S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 5,2×▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 79,5 K RON | |
| 54 | 54.ISSY DIENSTLEISTUNG SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 5,2×▲ 3.137,5 % | ▲ 3.137,5 % | 273,9 K RON | |
| 55 | 55.AFTOVI PRO INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 5,1×▲ 14 % | ▲ 14 % | 38,3 K RON | |
| 56 | 56.LOCAL ENERGY ENTERPRISE ASSOCIATES S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 5,1×— | — | — | 200,7 K RON |
| 57 | 57.IZOGLOBAL PROTECT S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 5×▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | 99,6 K RON | |
| 58 | 58.ANCAMAT CONSTRUCT S.R.L.▲ 163 | Municipiul Brăila, Brăila | 5×▲ 323,1 % | ▲ 323,1 % | 81,3 K RON | |
| 59 | 59.FAIGHEODRA TRADE SRL▲ 154 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9×▲ 304,9 % | ▲ 304,9 % | 334,2 K RON | |
| 60 | 60.HIDROLUK S.R.L.nou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 4,9×— | — | — | 95,2 K RON |
| 61 | 61.GIGA PROD SRL▲ 240 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9×▲ 984,4 % | ▲ 984,4 % | 130,2 K RON | |
| 62 | 62.RALISTAR SERV S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9×— | — | — | 177,4 K RON |
| 63 | 63.RETRANSCON SRL▲ 70 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,8×▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 198,1 K RON | |
| 64 | 64.USIDAGI SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,8×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -53 K RON | |
| 65 | 65.SOHO-SME ICT PROJECT SRL▲ 87 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,8×▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 102,9 K RON | |
| 66 | 66.FRIGO ABES SRL▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 208,7 K RON | |
| 67 | 67.APOSTUTEL PREST SRL▲ 58 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 4,5×▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 39,5 K RON | |
| 68 | 68.CALORIC SERV SRL▲ 64 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 41,5 K RON | |
| 69 | 69.PAVAJ CONS SRL▼ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 9 K RON | |
| 70 | 70.AMIBIOS SRL▲ 135 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5×▲ 246,5 % | ▲ 246,5 % | 24,4 K RON | |
| 71 | 71.GALU SERVIZI S.R.L.▲ 172 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 4,5×▲ 340,6 % | ▲ 340,6 % | 122,7 K RON | |
| 72 | 72.MURANIS SERV INSTAL SRL▲ 58 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,4×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 402,7 K RON | |
| 73 | 73.GEOCOTIDEL SRL▲ 23 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 4,4×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 9,2 K RON | |
| 74 | 74.VENTMACRIS INSTAL SRL▼ 28 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 4,4×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 253,6 K RON | |
| 75 | 75.SEBZAM COMPANY S.R.L.nou | Sat Tătaru, Comuna Dudeşti, Brăila | 4,3×— | — | — | 138,2 K RON |
| 76 | 76.ALLBORO CONS SRL▲ 52 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,3×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | -1,2 K RON | |
| 77 | 77.AXGEANNI INSTALAŢII SRL▼ 71 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,3×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 77,9 K RON | |
| 78 | 78.RAIMAT CONS S.R.L.nou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 4,3×— | — | — | 44,7 K RON |
| 79 | 79.ALEXEMI TOTALOFERT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,3×▲ 68 % | ▲ 68 % | 921,8 K RON | |
| 80 | 80.MRS TIGER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 4,2×— | — | — | 81,7 K RON |
| 81 | 81.ACIG CONSTRUCTII&FINISAJE S.R.L.= | Municipiul Brăila, Brăila | 4,2×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 22,2 K RON | |
| 82 | 82.DRAGOMED S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,2×▼ 71 % | ▼ 71 % | 186 K RON | |
| 83 | 83.LOVINING TRANSCONS S.R.L.▼ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,1×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 89,4 K RON | |
| 84 | 84.BARCRIS INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 41,7 K RON | |
| 85 | 85.AUTOMAT SERV SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 75 K RON | |
| 86 | 86.BORMENAD CONSTRUCT SRL▼ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -25,7 K RON | |
| 87 | 87.MVD VALTINCONS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,9×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 218,1 K RON | |
| 88 | 88.BARLUM COM SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,9×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 812,1 K RON | |
| 89 | 89.BRNSD S.R.L.nou | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 3,8×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 26,3 K RON | |
| 90 | 90.MIDEGA BUILDING S.R.L.▲ 112 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,7×▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 183,2 K RON | |
| 91 | 91.DREAM VIDEO SYSTEMS S.R.L.▼ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,6×▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 20 RON | |
| 92 | 92.CLUBSERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,6×▼ 23 % | ▼ 23 % | 14,3 K RON | |
| 93 | 93.RAMSAVCONS SRL▼ 44 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,5×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | -21 K RON | |
| 94 | 94.FABIBAU S.R.L.nou | Sat Tătaru, Comuna Dudeşti, Brăila | 3,4×— | — | — | 259,5 K RON |
| 95 | 95.INSTALSERV SPECIALISTITI S.R.L.▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 484,1 K RON | |
| 96 | 96.SEBEDEN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 34,5 K RON | |
| 97 | 97.PITLOBRA SRL▲ 32 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 3,2×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 496,7 K RON | |
| 98 | 98.KIRILGI CONS S.R.L.▼ 62 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 3,1×▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.ENERGETICA PRESTSERV SRL▲ 43 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 362,3 K RON | |
| 100 | 100.TANCRAD CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 338,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Brăila
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
99 firme · 419,8 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
226 firme · 276,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
21 firme · 245,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
59 firme · 92,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
88 firme · 81,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 48,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
22 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
21 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
17 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
15 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
14 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 494,7 K RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 462,9 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 238,8 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON