Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după lichiditate ridicată în 2022
145 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,2×, iar liderul atinge 31,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MESA PLAST SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 31,6×▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 208,7 K RON | |
| 2 | 2.UNICOBELCI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,1×▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 17,5 K RON | |
| 3 | 3.GEVAGADO COMTRANS SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,2×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | -42,5 K RON | |
| 4 | 4.SANCIRA COM SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,8×▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 71,6 K RON | |
| 5 | 5.DANINA COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,1×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 118,8 K RON | |
| 6 | 6.GRIG-COSTELO SRL▲ 31 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,4×▲ 257,7 % | ▲ 257,7 % | 55,4 K RON | |
| 7 | 7.SOMBRERO IMPEX SRL▲ 5 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 9,4×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 63,1 K RON | |
| 8 | 8.MELES-COMMERCIAL SRL▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,4×▲ 186,2 % | ▲ 186,2 % | 40,7 K RON | |
| 9 | 9.DEAVAS SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,8×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 31,9 K RON | |
| 10 | 10.MARKET-SANDIBELL SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,2×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 40,2 K RON | |
| 11 | 11.CAMARO IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,7×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 156,2 K RON | |
| 12 | 12.TORENTE SRL▲ 24 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 6,9×▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 44,6 K RON | |
| 13 | 13.DOMCORNE RODNA S.R.L.nou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 6,8×— | — | -10,2 K RON | |
| 14 | 14.STAR-RAMBLAS IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 513 RON | |
| 15 | 15.URBAN TRIBES SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,8×▼ 77 % | ▼ 77 % | 47,6 K RON | |
| 16 | 16.TERRALUX D & I SRL▲ 9 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 5,7×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 243,8 K RON | |
| 17 | 17.AGROFIL SOMES SRLnou | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 5,7×— | — | 24,4 K RON | |
| 18 | 18.DANY & COS SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,5×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | -226,8 K RON | |
| 19 | 19.ORIZONTEX SRL▲ 10 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,4×▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 436,9 K RON | |
| 20 | 20.ONIX SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,2×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 226,5 K RON | |
| 21 | 21.AGNANA OPTIM COM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,1×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 9,1 K RON | |
| 22 | 22.MMR SERV TOOLS S.R.L.▼ 3 | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 5×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 348,6 K RON | |
| 23 | 23.SANY SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,8×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -14,9 K RON | |
| 24 | 24.VAIDA COM SRL▼ 2 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 4,6×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -11,6 K RON | |
| 25 | 25.MERIDIAN SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 21,8 K RON | |
| 26 | 26.OTCRINELA COM SRL▲ 42 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,4×▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 329,2 K RON | |
| 27 | 27.CHEIU SRL▼ 3 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 4,3×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 77 K RON | |
| 28 | 28.EXCELSIOR SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,3×▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 82,2 K RON | |
| 29 | 29.INDUCHIM ABC SRL▲ 17 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,9×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 187,1 K RON | |
| 30 | 30.ANDRINICOL PROD. COM. SRL▲ 93 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,8×▲ 600 % | ▲ 600 % | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.BIFANIND PROD SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,7×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 700,6 K RON | |
| 32 | 32.ROTUNDAPAS SRL▼ 16 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 3,5×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 333,4 K RON | |
| 33 | 33.DECOR LINE SRLnou | Sat Dumitriţa, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,5×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -20,7 K RON | |
| 34 | 34.DE LA ROMEO UNIVERSAL S.R.L.nou | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 3,5×▲ 200,9 % | ▲ 200,9 % | 28,2 K RON | |
| 35 | 35.DISCORDIA IMPEX SRL▲ 49 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,3×▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 191,4 K RON | |
| 36 | 36.COSTI-MAR SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,8×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 22 K RON | |
| 37 | 37.CAMBERA IMPEX SRL▲ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 12,1 K RON | |
| 38 | 38.ANGELI SRL▼ 10 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 117,2 K RON | |
| 39 | 39.PRIMA-PAP SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 346,3 K RON | |
| 40 | 40.YOUNG CHIC SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 80,8 K RON | |
| 41 | 41.GHETUR SUZI COM SRL▲ 41 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 45,5 K RON | |
| 42 | 42.LORIVAS EXPRES SRL▲ 35 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 111 K RON | |
| 43 | 43.SIMPROCOM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▼ 14 % | ▼ 14 % | 842,6 K RON | |
| 44 | 44.ASTROMAGAZIN SRL▲ 13 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 250,4 K RON | |
| 45 | 45.EMALEO SRL▲ 6 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,5×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 5,3 K RON | |
| 46 | 46.LUXOR BISTRITA SRL▼ 37 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,5×▼ 78 % | ▼ 78 % | 49,7 K RON | |
| 47 | 47.VASILIU ILVEANCA SRL▲ 20 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 2,5×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 125,1 K RON | |
| 48 | 48.CONSTANTINOPOL PRODCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,5×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 27,1 K RON | |
| 49 | 49.NORMANDIA IMPEX SRL▼ 26 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,4×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 131 K RON | |
| 50 | 50.TRANS CROMATIC S.R.L.▲ 44 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3×▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 174,7 K RON | |
| 51 | 51.EXPRES ALCUDIA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 6,5 K RON | |
| 52 | 52.EMALIA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 52 RON | |
| 53 | 53.VOIAJOR COM SRL▲ 63 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 201,4 % | ▲ 201,4 % | 125,4 K RON | |
| 54 | 54.DYNAMIC TOOLS SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 55 | 55.CENTRAL FAMILY PLUS S.R.L.nou | Loc. Liviu Rebreanu, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,2×— | — | 239 K RON | |
| 56 | 56.LTM AQUA TOP SRL▼ 17 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▼ 29 % | ▼ 29 % | 25,3 K RON | |
| 57 | 57.DOMIDELMA SRL▲ 29 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 27,5 K RON | |
| 58 | 58.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▼ 25 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 55,5 K RON | |
| 59 | 59.SINGEORZANA SRL▲ 5 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 53 K RON | |
| 60 | 60.BISCROMATIC S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 154,7 K RON | |
| 61 | 61.CHINSUNACT MARKET S.R.L.▲ 14 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 212,7 K RON | |
| 62 | 62.RAMICRIS-RCM S.R.L.▲ 14 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 9,8 K RON | |
| 63 | 63.BLUE SKY SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 366,5 K RON | |
| 64 | 64.ARMONIA IMPEX SRL▲ 8 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 35,8 K RON | |
| 65 | 65.BASARABIASCA COM SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 10,5 K RON | |
| 66 | 66.ANTIGONA SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 12,1 K RON | |
| 67 | 67.POPASUL GARII SRL▼ 24 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 164,9 K RON | |
| 68 | 68.MARIANGHEL PRICHINDEII SRL▼ 15 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1,9×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 246,2 K RON | |
| 69 | 69.ALAMAS PRODCOM SRL▼ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 47,6 K RON | |
| 70 | 70.PARC AUTO SERV SRL▼ 4 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -59,5 K RON | |
| 71 | 71.CIPU SHOP MARKET S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 124,8 K RON | |
| 72 | 72.PROMOLDEX SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 673,9 K RON | |
| 73 | 73.DIVINE 7 SRL▲ 33 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,6×▲ 63 % | ▲ 63 % | 45,8 K RON | |
| 74 | 74.MARITEO TRANS SRL▲ 18 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,6×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 193,6 K RON | |
| 75 | 75.LCM-UNIC SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,6×▲ 6 % | ▲ 6 % | 4,8 K RON | |
| 76 | 76.AUTOIMEX F.S.V. SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 43,6 K RON | |
| 77 | 77.PICAS RECORD SRL▲ 28 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 152,2 K RON | |
| 78 | 78.INFLUENT SRL▼ 26 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 15,2 mil. RON | |
| 79 | 79.OBCINA PRODCOM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 29,8 K RON | |
| 80 | 80.ZAHABINA SRL▲ 11 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 84,9 K RON | |
| 81 | 81.VICDALLO SRL▼ 21 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 72,7 K RON | |
| 82 | 82.VIC PROFESSIONAL SERVICES S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 8,1 K RON | |
| 83 | 83.DOMDUK ROM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 5 % | ▲ 5 % | 957,5 K RON | |
| 84 | 84.BEAUTY ANGEL EXPERTS SRL▼ 22 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 1,8 K RON | |
| 85 | 85.PRO ROXANA BUSINESS SRL▼ 55 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 38,8 K RON | |
| 86 | 86.ELEGANT LUX UNIC S.R.L.▼ 73 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 37,1 K RON | |
| 87 | 87.BLANCHE DEKOR S.R.L.▼ 26 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 22 % | ▼ 22 % | 73,2 K RON | |
| 88 | 88.MAGIC DECOFLOWER S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 4,1 K RON | |
| 89 | 89.AMOS ILISUAN SRLnou | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 108,6 K RON | |
| 90 | 90.SEBSON UNIC IMP SRL▼ 10 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2,6 K RON | |
| 91 | 91.COJOCARU COM SRL▲ 9 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 34,6 K RON | |
| 92 | 92.VRINCEANA SRL▼ 4 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 653,6 K RON | |
| 93 | 93.ASCENDENT EFECT SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 77,2 K RON | |
| 94 | 94.CIONCUTEX PROD SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 85,7 K RON | |
| 95 | 95.COSTA BOREAL SRL▲ 23 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 73,9 K RON | |
| 96 | 96.ANASTADOR SRL= | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 8 % | ▲ 8 % | 6,1 K RON | |
| 97 | 97.LUO YUANG IMPEX S.R.L.▲ 2 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 447,8 K RON | |
| 98 | 98.VLASE DIVERT SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 3,1 K RON | |
| 99 | 99.CREAREA FERICIRII SRL▼ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 53,2 K RON | |
| 100 | 100.TRIPURSUNDRA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 907,4 K RON |