Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după lichiditate ridicată în 2017
126 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6×, iar liderul atinge 16,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SENIADRIO COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,1×▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 20,9 K RON | |
| 2 | 2.CONSTANTINOPOL PRODCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7×▼ 80 % | ▼ 80 % | 2,8 K RON | |
| 3 | 3.MERIDIAN SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,7×▲ 33 % | ▲ 33 % | 8,6 K RON | |
| 4 | 4.PROD CONF CRETU SRLnou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 5,6×— | — | — | 142,5 K RON |
| 5 | 5.BIGGER MAG S.R.L.nou | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 5,4×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 37,8 K RON | |
| 6 | 6.DANINA COM SRL▲ 38 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,3×▲ 291,2 % | ▲ 291,2 % | 285,8 K RON | |
| 7 | 7.LECVIIRAZ SRL▼ 4 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 4,9×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 17,6 K RON | |
| 8 | 8.ELRO MARIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,9×— | — | — | 58,5 K RON |
| 9 | 9.ONIX SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,7×▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 222,4 K RON | |
| 10 | 10.SOMBRERO IMPEX SRL▼ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4,5×▼ 21 % | ▼ 21 % | 26,1 K RON | |
| 11 | 11.NORMANDIA IMPEX SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 465,1 K RON | |
| 12 | 12.VOLTA SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,9×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | -11 K RON | |
| 13 | 13.ALAMAS PRODCOM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 9,7 K RON | |
| 14 | 14.INDUCHIM ABC SRL▼ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,6×0,0% | 0,0% | 100,7 K RON | |
| 15 | 15.CREAREA FERICIRII SRL▲ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6×▲ 208,6 % | ▲ 208,6 % | 105,6 K RON | |
| 16 | 16.ANEMONA UNIVERSAL SRL▲ 13 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 3,5×▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 23,8 K RON | |
| 17 | 17.LUXOR BISTRITA SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,4×▲ 42 % | ▲ 42 % | 89,2 K RON | |
| 18 | 18.AGROFIL SOMES SRL▼ 9 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3,4×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 17,7 K RON | |
| 19 | 19.TORENTE SRL▼ 9 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,8×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 7,1 K RON | |
| 20 | 20.GEVAGADO COMTRANS SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,8×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 246,5 K RON | |
| 21 | 21.SIMPROCOM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▲ 25 % | ▲ 25 % | 665,9 K RON | |
| 22 | 22.POPASUL GARII SRL▼ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 55,7 K RON | |
| 23 | 23.BEST COSMETIC BRANDS SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -5,3 K RON | |
| 24 | 24.EXORDIUM COM SRL▲ 13 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,5×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 15,8 K RON | |
| 25 | 25.KALESY KING SRL▲ 5 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,4×▲ 36 % | ▲ 36 % | 20,2 K RON | |
| 26 | 26.VAIDA COM SRL▼ 8 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 12,5 K RON | |
| 27 | 27.IANISMAB SRL▼ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 8,3 K RON | |
| 28 | 28.PRO ROXANA BUSINESS SRLnou | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2×— | — | — | 40,3 K RON |
| 29 | 29.BASARABIASCA COM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 27,3 K RON | |
| 30 | 30.CAMBERA IMPEX SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,9×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 6,9 K RON | |
| 31 | 31.YOUNG CHIC SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9×▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 47,7 K RON | |
| 32 | 32.MELES-COMMERCIAL SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 129,6 K RON | |
| 33 | 33.AXA-STAR PRODCOM SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 17,1 K RON | |
| 34 | 34.AVANTAJ MARKET PLUS SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 202 % | ▲ 202 % | 42,7 K RON | |
| 35 | 35.ORIZONTEX SRL= | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 223 K RON | |
| 36 | 36.EXPRES ALCUDIA SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 11,5 K RON | |
| 37 | 37.AGNANA OPTIM COM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 15,7 K RON | |
| 38 | 38.TESS SRL▲ 80 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 425,9 % | ▲ 425,9 % | 52 K RON | |
| 39 | 39.ARMONIA IMPEX SRL▲ 8 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 18 K RON | |
| 40 | 40.PARC AUTO SERV SRL▲ 17 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 19 % | ▲ 19 % | 2,6 K RON | |
| 41 | 41.MESA PLAST SRL▲ 32 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 92,8 K RON | |
| 42 | 42.ANDREICA IMPEX SRL▲ 38 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 57 % | ▲ 57 % | 428,5 K RON | |
| 43 | 43.EXCELSIOR SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 71,3 K RON | |
| 44 | 44.DANY & COS SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 14,6 K RON | |
| 45 | 45.COJOCARU COM SRL▲ 5 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 5,4 K RON | |
| 46 | 46.ASTROMAGAZIN SRL▼ 8 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▼ 13 % | ▼ 13 % | 43,8 K RON | |
| 47 | 47.GRAMY SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 35,1 K RON | |
| 48 | 48.DYNAMIC TOOLS SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 705,5 K RON | |
| 49 | 49.BERUDI S.R.L.nou | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 1,3×— | — | — | 40 K RON |
| 50 | 50.VRINCEANA SRL▲ 3 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 592,6 K RON | |
| 51 | 51.ANGELI SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 101,9 K RON | |
| 52 | 52.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▲ 18 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 150,9 K RON | |
| 53 | 53.PROMOLDEX SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 100,1 K RON | |
| 54 | 54.URBAN TRIBES SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 19,7 K RON | |
| 55 | 55.BIFANIND PROD SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 33 % | ▲ 33 % | 5,1 K RON | |
| 56 | 56.AXA NC COMEXIM SRL▼ 30 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 579,5 K RON | |
| 57 | 57.MARIANGHEL PRICHINDEII SRLnou | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 16 % | ▲ 16 % | 105 K RON | |
| 58 | 58.CADRAN LUX SERV COM SRL▲ 2 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 25,2 K RON | |
| 59 | 59.GRIG-COSTELO SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 18 % | ▲ 18 % | 18,6 K RON | |
| 60 | 60.LORIVAS EXPRES SRL▲ 6 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 5,7 K RON | |
| 61 | 61.AVAMAR A.M.826 SRL▼ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 24 % | ▼ 24 % | 137 RON | |
| 62 | 62.ZAHABINA SRL▼ 3 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 13,2 K RON | |
| 63 | 63.TRIPURSUNDRA SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 238,8 K RON | |
| 64 | 64.EUROMARKET SRL▲ 18 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 44,4 K RON | |
| 65 | 65.INFLUENT SRL▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,9 mil. RON | |
| 66 | 66.INFO-RAMSES SRL▲ 12 | Sat Tentea, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 25,9 K RON | |
| 67 | 67.OBCINA PRODCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 20,3 K RON | |
| 68 | 68.EXA TELECOM SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 54,1 K RON | |
| 69 | 69.DOMDUK ROM SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 123,5 K RON | |
| 70 | 70.ANASTADOR SRL▲ 1 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 1×0,0% | 0,0% | 366 RON | |
| 71 | 71.TEO-COP SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×— | — | — | -1,9 K RON |
| 72 | 72.SIX XENIA PROD COM SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 19,6 K RON | |
| 73 | 73.COSTI-MAR SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×0,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 74 | 74.EMALEO SRL▲ 10 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 241,2 K RON | |
| 75 | 75.MONDO-DANGELO SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -20,3 K RON | |
| 76 | 76.BLUE SKY SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 391,7 K RON | |
| 77 | 77.VASILIU ILVEANCA SRL▲ 10 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 11,9 K RON | |
| 78 | 78.CAMARO IMPEX SRL▼ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 17,3 K RON | |
| 79 | 79.COSTA BOREAL SRL▲ 10 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 9,8 K RON | |
| 80 | 80.SINGEORZANA SRL▲ 21 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 21,4 K RON | |
| 81 | 81.BIA SI COM SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 355,4 K RON | |
| 82 | 82.THEREDSTORE 2015 SRL▼ 17 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 15,9 K RON | |
| 83 | 83.PRIMA-PAP SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 105,1 K RON | |
| 84 | 84.MARITEO TRANS SRL▼ 43 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 68,7 K RON | |
| 85 | 85.ANID STAR PRODCOM SRL▼ 8 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -50,4 K RON | |
| 86 | 86.GHETUR SUZI COM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -5,5 K RON | |
| 87 | 87.GOLIARDI COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -8,3 K RON | |
| 88 | 88.COROLA-DM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,6 K RON | |
| 89 | 89.ABIS BALINT IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 32,1 K RON | |
| 90 | 90.DANYFLO-POP S.R.L.nou | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 0,8×— | — | — | -4,1 K RON |
| 91 | 91.GLOBLINE C&E SRL▲ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,2 K RON | |
| 92 | 92.CODA-COMPUTER SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 163,4 K RON | |
| 93 | 93.BONA-DEA-INFOSERVICE SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -9,4 K RON | |
| 94 | 94.COMIRANDA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -5,9 K RON | |
| 95 | 95.DIVINE 7 SRL▲ 4 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -353 RON | |
| 96 | 96.PICAS RECORD SRL▲ 8 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 174,3 K RON | |
| 97 | 97.DINCU COM SRL▲ 12 | Sat Runcu Salvei, Comuna Runcu Salvei, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 14,6 K RON | |
| 98 | 98.VICTORITA SRL= | Sat Monor, Comuna Monor, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | -58 K RON | |
| 99 | 99.DEASTYLE SRL▲ 4 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,6×0,0% | 0,0% | -21,7 K RON | |
| 100 | 100.LIVIDOR COMSERV SRL▼ 10 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 26 % | ▼ 26 % | -133,1 K RON |