Top 100 firme — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare, Bistrița-Năsăud după lichiditate ridicată în 2023
55 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 16,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FABIAN DS SRL▲ 10 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 16,2×▲ 366,6 % | ▲ 366,6 % | 816,6 K RON | |
| 2 | 2.REXAL ACCENT SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,1×▲ 316 % | ▲ 316 % | 836,1 K RON | |
| 3 | 3.LEONTIHA COM SRL▲ 3 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8,6×▲ 105 % | ▲ 105 % | 63,4 K RON | |
| 4 | 4.EMAUS DIVERT SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 5,3×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 2,3 K RON | |
| 5 | 5.SDM DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 5,1×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | -23,2 K RON | |
| 6 | 6.PETRONIKART CONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,7×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 134,6 K RON | |
| 7 | 7.FOREST PADUREA USCATA SRL▼ 4 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,7×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 449,9 K RON | |
| 8 | 8.ULTRAINSTAL ILUTA S.R.L.▼ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 4,5×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 20,7 K RON | |
| 9 | 9.IDEEA CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 4,3×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 191,7 K RON | |
| 10 | 10.VALEA CASELOR MAERENE SRL▲ 3 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 26,4 K RON | |
| 11 | 11.CONSTRUCTII TEODOR SRL▲ 3 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 2,4×▼ 2 % | ▼ 2 % | 269,7 K RON | |
| 12 | 12.INTER INVEST GRUP SRL▲ 7 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,3×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 55,1 K RON | |
| 13 | 13.FOREST TREND S.R.L.▲ 8 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 2,3×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -15 K RON | |
| 14 | 14.SRBHAUSE SRL▲ 11 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 12,3 K RON | |
| 15 | 15.GLOBEX TRADCO SRL▲ 8 | Sat Arcalia, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.MESIPLAST BISTRITA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 118,7 K RON | |
| 17 | 17.TRANSCONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 131,1 K RON | |
| 18 | 18.GRADI-VIC IMPEX S.R.L.▲ 4 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 2×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 20,9 K RON | |
| 19 | 19.WOODYSTAR TRDG S.R.L.▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 240 % | ▲ 240 % | 964,1 K RON | |
| 20 | 20.CUZDRIMAR ANDREEA CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 59 % | ▼ 59 % | -996 RON | |
| 21 | 21.TUDO BUILD TRANS SRL▲ 13 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 895,3 K RON | |
| 22 | 22.ZETINA TRANS SRL▼ 5 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 7,5 K RON | |
| 23 | 23.GELOGRIG COM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 2,3 K RON | |
| 24 | 24.EZEISAC S.R.L.nou | Sat Cociu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 1,5×— | — | — | 64 K RON |
| 25 | 25.TRANSILVANIA DEPO S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 121,1 K RON | |
| 26 | 26.ANICONSTRUCT 2003 SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -31,2 K RON | |
| 27 | 27.DESINOVA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 58,6 K RON | |
| 28 | 28.DIAFANIS COM SRL▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 51,4 K RON | |
| 29 | 29.MEDA PLAST TRANSILVANIA SRL▼ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 7 mil. RON | |
| 30 | 30.MACON SRL▼ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×▲ 8 % | ▲ 8 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.IMOBIL LICĂ SRL▲ 6 | Sat Barla, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 169,9 K RON | |
| 32 | 32.R-GCO ROOF SRL▲ 11 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 73,4 K RON | |
| 33 | 33.MIHRIMEX CRIS SRL▼ 2 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 141,4 K RON | |
| 34 | 34.ART IMPEX CENTRAL SRL▼ 16 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 115,7 K RON | |
| 35 | 35.ANDALEX SMART&MARY S.R.L.▼ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 11,9 K RON | |
| 36 | 36.MERCURCOM IMPEX SRL▲ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 72,5 K RON | |
| 37 | 37.VEROGAB RAVECOM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 74,2 K RON | |
| 38 | 38.OVISEG COM SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -36,8 K RON | |
| 39 | 39.BRICOSTAREX HAUS S.R.L.▼ 3 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,1 K RON | |
| 40 | 40.MIT GRUP LEMN BN S.R.L.nou | Sat Telcişor, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▲ 517,7 % | ▲ 517,7 % | 33,8 K RON | |
| 41 | 41.GRADIMI UNIC SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 2,3 K RON | |
| 42 | 42.CIO EUROCONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -12,4 K RON | |
| 43 | 43.ECOSTEP HOUSE SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 7,4 K RON | |
| 44 | 44.WINDORAL TERM S.R.L.▼ 17 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -37,7 K RON | |
| 45 | 45.PIT SG-BAI CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0,9×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 20,2 K RON | |
| 46 | 46.PEK OFFICE SRLnou | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 11,9 K RON | |
| 47 | 47.PLASTTERM BISTRITA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -770 RON | |
| 48 | 48.ZITO LUXURY S.R.L.nou | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 18 % | ▲ 18 % | -64,7 K RON | |
| 49 | 49.RANCOS FOREST SRL▼ 1 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -738,6 K RON | |
| 50 | 50.DACOROM TRADING SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 538,8 K RON | |
| 51 | 51.CALOR SILVI SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -47,5 K RON | |
| 52 | 52.JARDAINSTAL SANEL S.R.L.= | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 9,7 K RON | |
| 53 | 53.SĂLĂUŢA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 0,4×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -714,7 K RON | |
| 54 | 54.RIAPRODCOMIS S.R.L.nou | Sat Sânmihaiu de Câmpie, Comuna Sinmihaiu de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 0,3×▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 39,7 K RON | |
| 55 | 55.PBC ROMB INVEST SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,2×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 46,5 K RON |