Top 100 firme — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare, Bistrița-Năsăud după lichiditate ridicată în 2021
48 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 13,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FABIAN DS SRL= | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 13,8×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.DESINOVA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,1×▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 41,5 K RON | |
| 3 | 3.PETRONIKART CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,6×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 83,9 K RON | |
| 4 | 4.EMAUS DIVERT SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 9,1×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 19,8 K RON | |
| 5 | 5.CUZDRIMAR ANDREEA CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 4×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 41,8 K RON | |
| 6 | 6.SDM DISTRIBUTION SRL▲ 4 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,9×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 116,8 K RON | |
| 7 | 7.FOREST PADUREA USCATA SRL▲ 28 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6×▲ 231,8 % | ▲ 231,8 % | 223,1 K RON | |
| 8 | 8.IDEEA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,2×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 132,6 K RON | |
| 9 | 9.SRBHAUSE SRL▲ 11 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 3,2×▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 216,6 K RON | |
| 10 | 10.PLASTTERM BISTRITA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 18 K RON | |
| 11 | 11.VANZARI CONSTRUCT METAL S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -32,1 K RON | |
| 12 | 12.GRADIMI UNIC SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9×▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 65,7 K RON | |
| 13 | 13.REXAL ACCENT SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 255,8 K RON | |
| 14 | 14.MELI STONE CLAR SRL▲ 4 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 13,6 K RON | |
| 15 | 15.VALEA CASELOR MAERENE SRL▲ 2 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 52,1 K RON | |
| 16 | 16.CONSTRUCTII TEODOR SRL▼ 1 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 2,4×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 473,3 K RON | |
| 17 | 17.ULTRAINSTAL ILUTA S.R.L.▲ 6 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 96,4 K RON | |
| 18 | 18.TRANSCONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 79,1 K RON | |
| 19 | 19.VEROGAB RAVECOM SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 203,9 K RON | |
| 20 | 20.INTER INVEST GRUP SRL▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2×▼ 3 % | ▼ 3 % | 285,4 K RON | |
| 21 | 21.MIHRIMEX CRIS SRLnou | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,9×▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 161,1 K RON | |
| 22 | 22.ALP & ALP SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.ZETINA TRANS SRL▼ 1 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 12,9 K RON | |
| 24 | 24.ART IMPEX CENTRAL SRL= | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 1,6×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 206,1 K RON | |
| 25 | 25.GLOBEX TRADCO SRLnou | Sat Arcalia, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 1,4×— | — | 516,9 K RON | |
| 26 | 26.GELOGRIG COM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 18 K RON | |
| 27 | 27.MACON SRL▲ 3 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 28 | 28.TEKO TRANSCOLOR SRL▲ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 6 % | ▲ 6 % | 30,1 K RON | |
| 29 | 29.ANDALEX SMART&MARY S.R.L.▲ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 31,7 K RON | |
| 30 | 30.OVISEG COM SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 55,2 K RON | |
| 31 | 31.ANICONSTRUCT 2003 SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 9,9 K RON | |
| 32 | 32.MEDA PLAST TRANSILVANIA SRL▲ 6 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 16 % | ▲ 16 % | 4,1 mil. RON | |
| 33 | 33.ECOSTEP HOUSE SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 77,5 K RON | |
| 34 | 34.DACOROM TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 382,1 K RON | |
| 35 | 35.UKR-UA WOOD SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1×— | — | 17,4 K RON | |
| 36 | 36.CIO EUROCONSTRUCT S.R.L.= | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 1×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -13,7 K RON | |
| 37 | 37.ACRYL TERM 2000 S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | -32,8 K RON | |
| 38 | 38.MERCURCOM IMPEX SRL▲ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 22,6 K RON | |
| 39 | 39.WINDORAL TERM S.R.L.nou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 310 % | ▲ 310 % | -10,2 K RON | |
| 40 | 40.SĂLĂUŢA CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 37,1 K RON | |
| 41 | 41.RANCOS FOREST SRL▲ 2 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -136,6 K RON | |
| 42 | 42.EDIL COLORE DESIGN SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 241,5 K RON | |
| 43 | 43.TUDO BUILD TRANS SRL▼ 2 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 74,3 K RON | |
| 44 | 44.R-GCO ROOF SRL▼ 2 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | -35,3 K RON | |
| 45 | 45.DIAFANIS COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1,8 K RON | |
| 46 | 46.CALOR SILVI SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 65,3 K RON | |
| 47 | 47.JARDAINSTAL SANEL S.R.L.▲ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0,5×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 44,2 K RON | |
| 48 | 48.WOODYSTAR TRDG S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,5×▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 11,6 K RON |