Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după lichiditate ridicată în 2019
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 90×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GIMOB EXIM SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 90×▲ 1.918,2 % | ▲ 1.918,2 % | 808,8 K RON | |
| 2 | 2.FICO EXCHANGE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 67,4×▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 382,7 K RON | |
| 3 | 3.HELEN ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,2×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 147,7 K RON | |
| 4 | 4.RUBINUL 59 IFN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,2×▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 154,6 K RON | |
| 5 | 5.ROKI GOLD 2012 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,5×▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 96,9 K RON | |
| 6 | 6.MUNDEXIM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,5×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 72,1 K RON | |
| 7 | 7.FREESTYLE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,8×▲ 8 % | ▲ 8 % | 289,4 K RON | |
| 8 | 8.BETIAS 2016 SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 19,1×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 308,9 K RON | |
| 9 | 9.IDEAL ASIGURĂRI SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 16×— | — | 39,6 K RON | |
| 10 | 10.ADE GRINO GOLD SRL▲ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,2×▲ 788,8 % | ▲ 788,8 % | 248,3 K RON | |
| 11 | 11.BROKASIGURĂRI-VM SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 12,7×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 134,3 K RON | |
| 12 | 12.FULGER AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,2×▲ 598,9 % | ▲ 598,9 % | 91,7 K RON | |
| 13 | 13.AGENTBROKASIST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 102,8 K RON | |
| 14 | 14.ELCRIS INVEST IFN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,6×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 159 K RON | |
| 15 | 15.RIVERGEN EXCHANGE SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,2×▲ 193,4 % | ▲ 193,4 % | 83,7 K RON | |
| 16 | 16.TRANSFER URGENT SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,7×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 137,7 K RON | |
| 17 | 17.SAMSARI SERV IFN SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,5×▲ 259,8 % | ▲ 259,8 % | 28,1 K RON | |
| 18 | 18.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 7×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 109,1 K RON | |
| 19 | 19.TOTAL CASH SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,8×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 83,6 K RON | |
| 20 | 20.CLEPER CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,6×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 246,5 K RON | |
| 21 | 21.UNIQUE AMANET SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,6×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 53,2 K RON | |
| 22 | 22.CASHMUN SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,5×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 47,1 K RON | |
| 23 | 23.LCM-AMA SRL▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,9×▲ 265,4 % | ▲ 265,4 % | 31,6 K RON | |
| 24 | 24.CRISTIN EXCHANGE SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,6×— | — | 531,1 K RON | |
| 25 | 25.GOLDPREST IFN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,3×▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 45,4 K RON | |
| 26 | 26.ULTRA EXCHANGE SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 48,3 K RON | |
| 27 | 27.MARDAN CASH SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,1×▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 95,8 K RON | |
| 28 | 28.DINVEST COMPANY SRLnou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 3,8×▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | 164,5 K RON | |
| 29 | 29.ROCA AMANET SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 159,2 K RON | |
| 30 | 30.CIPDAN SERV ASIG SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 114,2 K RON | |
| 31 | 31.ANDRIMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,6×▲ 409,9 % | ▲ 409,9 % | 77,1 K RON | |
| 32 | 32.MTS ASIG SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,3×▼ 97,5 % | ▼ 97,5 % | 182,7 K RON | |
| 33 | 33.GREEN PLANET 2000 SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 59,8 K RON | |
| 34 | 34.ARY & NIK SERV 888 SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 357,5 K RON | |
| 35 | 35.ARHIRE CLAIMS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 3×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 74,3 K RON | |
| 36 | 36.DARIA & ASOCIAŢII INVEST ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3×▲ 254,1 % | ▲ 254,1 % | 96,7 K RON | |
| 37 | 37.DORIONVAS SRLnou | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 3×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 89,3 K RON | |
| 38 | 38.RAPID COSMOS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,9×— | — | — | 202,5 K RON |
| 39 | 39.NECANOM IFN SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 43,1 K RON | |
| 40 | 40.THEA MANAGEMENT CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 43,3 K RON | |
| 41 | 41.CRISTIN COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,7×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 375,7 K RON | |
| 42 | 42.MEGA EXCHANGE SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 179,2 K RON | |
| 43 | 43.CSA IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 60 K RON | |
| 44 | 44.BISAR GOLD SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,5×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 157,7 K RON | |
| 45 | 45.EASY CASH SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 610,9 K RON | |
| 46 | 46.ROKI TREND SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 124,7 K RON | |
| 47 | 47.EASY CASH FRANCIZA SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 64,5 K RON | |
| 48 | 48.EXCEVER EXCHANGE SRL▼ 8 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,9×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 283 K RON | |
| 49 | 49.AGEMIDA IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,9×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 601,3 K RON | |
| 50 | 50.BROK-LIFE SRL▼ 13 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,8×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 324,5 K RON | |
| 51 | 51.AMM IDEAL AMANET SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,7×▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 46,8 K RON | |
| 52 | 52.ASIG RCA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,7×▼ 58 % | ▼ 58 % | 22,9 K RON | |
| 53 | 53.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 251,6 K RON | |
| 54 | 54.FREE CHANGE S.R.L.nou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 1,6×▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 373,4 K RON | |
| 55 | 55.IFN LIANA GOLD SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 61,6 K RON | |
| 56 | 56.DAMARI FIDES SRL▼ 41 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,5×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 89,6 K RON | |
| 57 | 57.AMONRA IFN SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 17 % | ▼ 17 % | -93 K RON | |
| 58 | 58.CĂTĂLIN EXCHANGE SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 111,2 K RON | |
| 59 | 59.PRIMUM ASIG BROKER SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,3×▲ 303 % | ▲ 303 % | 8 K RON | |
| 60 | 60.GARANT GOLD IFN SA▼ 15 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 1,3×0,0% | 0,0% | 49,2 K RON | |
| 61 | 61.CARAUTO SERV SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 104,6 K RON | |
| 62 | 62.TQM HOLDING SERV SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 2,6 K RON | |
| 63 | 63.ERMA GOLD SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,9×▲ 180,7 % | ▲ 180,7 % | 24,1 K RON | |
| 64 | 64.FAN CREDIT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,9×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 9,4 K RON | |
| 65 | 65.MGM OPREA CONSULTING S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 73 K RON | |
| 66 | 66.IUG RARES SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 124 K RON | |
| 67 | 67.OFER CASH SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -38,1 K RON | |
| 68 | 68.LILI CONSULTING SRL▼ 11 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0,8×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 221,4 K RON | |
| 69 | 69.PAWN SHOP BACAU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×— | — | — | -10,9 K RON |
| 70 | 70.PROFESSIONAL RETAIL SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,6×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 45,7 K RON | |
| 71 | 71.MI FINANCIAL SRL▼ 20 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 0,6×▼ 31 % | ▼ 31 % | 73,5 K RON | |
| 72 | 72.MEDIA SERVICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0,5×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -28,8 K RON | |
| 73 | 73.NEW CONSULTING SRL▼ 15 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 0,5×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 16,2 K RON | |
| 74 | 74.GOLD SEIF IFN SRL▼ 13 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,5×▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 96,5 K RON | |
| 75 | 75.ECOREN HOLDING SRL▼ 20 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0,4×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 157,5 K RON | |
| 76 | 76.SILROM EXIM IFN SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 53,5 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON