Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bacău după lichiditate ridicată în 2022
435 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,4×, iar liderul atinge 27×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ESELCOM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 27×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 573,5 K RON | |
| 2 | 2.DAKBEANS S.R.L.▲ 161 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 23,3×▲ 1.929,6 % | ▲ 1.929,6 % | 364,6 K RON | |
| 3 | 3.ROMANITZA PROD SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 22,6×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 31,9 K RON | |
| 4 | 4.DIMACO RUSTIC SRLnou | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 22,1×— | — | 64,7 K RON | |
| 5 | 5.PIKBET SRLnou | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 19,7×▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 344,1 K RON | |
| 6 | 6.CONDREA TRANSFER S.R.L.nou | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 16,6×▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 712,3 K RON | |
| 7 | 7.LA CRAMA LUI PURCEL SRL▼ 1 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 16,2×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 18,5 K RON | |
| 8 | 8.IVODIUM BUSINESS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 16×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 108 K RON | |
| 9 | 9.ALPHA RAV S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 16×— | — | — | 160 K RON |
| 10 | 10.MACAUA PLAY S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,6×— | — | — | 358,1 K RON |
| 11 | 11.ENAC FOREST COMPANY SRL▲ 7 | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 15,5×▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 174,9 K RON | |
| 12 | 12.B.N.K. PROFILE SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,4×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 38,5 K RON | |
| 13 | 13.BIA STEFI BAR SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 14,5×▲ 1.587,2 % | ▲ 1.587,2 % | 260,5 K RON | |
| 14 | 14.ANGELI DEL CELLO PROD SRL▼ 7 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 13×▼ 36 % | ▼ 36 % | 69 K RON | |
| 15 | 15.RAIMPIL S.R.L.nou | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 12,7×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 130,1 K RON | |
| 16 | 16.FANI SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 12,7×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 558,8 K RON | |
| 17 | 17.VOLTERA SRL▲ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,3×▲ 173,5 % | ▲ 173,5 % | 37,7 K RON | |
| 18 | 18.SAO BAR EXPERIENCE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 11,9×▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 97,7 K RON | |
| 19 | 19.BEER HOUSE PMA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4×— | — | 127,2 K RON | |
| 20 | 20.CENTRU PRĂJEŞTI SRL▲ 32 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 11,3×▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | 66,2 K RON | |
| 21 | 21.LAURA & LUIS CUISINE SRL▲ 54 | Municipiul Oneşti, Bacău | 11,1×▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 34,3 K RON | |
| 22 | 22.PIZZERIA JOKER S.R.L.▲ 22 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 10,7×▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 106,3 K RON | |
| 23 | 23.DAGATIS SRL▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,7×▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 67,2 K RON | |
| 24 | 24.BJNEWCONCEPT S.R.L.▲ 179 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,6×▲ 1.259 % | ▲ 1.259 % | 210,7 K RON | |
| 25 | 25.FLORLAZ FOODS S.R.L.nou | Sat Banca, Comuna Dealu Morii, Bacău | 10,6×▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 214 K RON | |
| 26 | 26.YANOVICIBAREVENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,5×▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 113,6 K RON | |
| 27 | 27.LITTLE PUB SRL▲ 44 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 10,4×▲ 148,2 % | ▲ 148,2 % | 127,2 K RON | |
| 28 | 28.SILCAFE ZOMM S.R.L.nou | Sat Cornet, Comuna Poduri, Bacău | 10,3×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 79,2 K RON | |
| 29 | 29.HOME SOLUTIONS SRL▲ 5 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Bacău | 10×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 71,1 K RON | |
| 30 | 30.ROVI PARC S.R.L.▲ 123 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,6×▲ 587,1 % | ▲ 587,1 % | 83,1 K RON | |
| 31 | 31.EUROTREND ICE CREAM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9,4×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 226,8 K RON | |
| 32 | 32.PRIDVORUL HAIDUCILOR SRL▼ 18 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 9,3×▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -70,5 K RON | |
| 33 | 33.TOTAL SEB GRUP SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 9,2×▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 839 RON | |
| 34 | 34.RAO FOOD DIVERTIS SRL▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Scorţeni, Bacău | 8,9×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 103,8 K RON | |
| 35 | 35.TEVATEI SRL▲ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 8,9×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 220,4 K RON | |
| 36 | 36.COCKTAIL JHON SERVICE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,5×▲ 59 % | ▲ 59 % | 75,5 K RON | |
| 37 | 37.MILO PUB CAFFE SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 8,4×— | — | 85 K RON | |
| 38 | 38.IACPUB'84 S.R.L.▲ 34 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 8,3×▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 203,6 K RON | |
| 39 | 39.DMV CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,2×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 433,9 K RON | |
| 40 | 40.SANMAR MIXT SRLnou | Sat Brad, Comuna Bereşti-Bistriţa, Bacău | 7,7×▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | 57,2 K RON | |
| 41 | 41.RANIM SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,6×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 12,2 K RON | |
| 42 | 42.RONŢU-NIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,3×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 5 K RON | |
| 43 | 43.LUKMAR BUSINESS SRLnou | Sat Poiana, Comuna Livezi, Bacău | 7,3×▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 128 K RON | |
| 44 | 44.LECORA SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2×▲ 165,8 % | ▲ 165,8 % | 738 K RON | |
| 45 | 45.A & D ALIM-PUB SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 103,5 K RON | |
| 46 | 46.TRIANGOLO PUB SRLnou | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 7×— | — | 112,6 K RON | |
| 47 | 47.SAIF CATIC S.R.L.nou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 6,8×▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 81,6 K RON | |
| 48 | 48.ANDRIFAM SRL▲ 40 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 6,6×▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 5,8 K RON | |
| 49 | 49.ALEX BUSINESS TRADE SRL▲ 64 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 6,2×▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 112,8 K RON | |
| 50 | 50.LA DUHALMU S.R.L.nou | Sat Drăguşani, Comuna Parava, Bacău | 6,2×— | — | — | 107,1 K RON |
| 51 | 51.COMPLEX HOTELIER DECEBAL SA▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,1×▼ 26 % | ▼ 26 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.EMERALD BEAUTY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,9×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 52,7 K RON | |
| 53 | 53.CRISDAV CAFFE SRL▼ 28 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 5,8×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 485,7 K RON | |
| 54 | 54.SOC GRUP S.R.L.nou | Sat Tomozia, Comuna Vultureni, Bacău | 5,8×▲ 3.518,8 % | ▲ 3.518,8 % | 58,6 K RON | |
| 55 | 55.MOCOFFETAIL S.R.L.nou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 5,8×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 116,1 K RON | |
| 56 | 56.R&T ECO TURISM S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,8×▲ 255,6 % | ▲ 255,6 % | 329,1 K RON | |
| 57 | 57.LEOMAT INVEST SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,5×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 140,1 K RON | |
| 58 | 58.REBY MARKETING SRL▲ 27 | Sat Leontineşti, Comuna Ardeoani, Bacău | 5,4×▲ 63 % | ▲ 63 % | 453,8 K RON | |
| 59 | 59.BUBBLE LAND S.R.L.nou | Sat Bolătău, Comuna Zemeş, Bacău | 5,4×▲ 496,7 % | ▲ 496,7 % | 179,6 K RON | |
| 60 | 60.AXI AUTO RENT-A-CAR SRL▼ 22 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,3×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -34,7 K RON | |
| 61 | 61.ENERWIND SRL▲ 9 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 5,3×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 280,8 K RON | |
| 62 | 62.KM & GI. INT-RO SRL▲ 40 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,2×▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 11,6 K RON | |
| 63 | 63.CETINA SRL▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,2×▲ 111,4 % | ▲ 111,4 % | 61 K RON | |
| 64 | 64.LARIAN COFFEE BAR S.R.L.▲ 17 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 5,2×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 40,2 K RON | |
| 65 | 65.DOLCE VITA GEO S.R.L.nou | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 5,2×▲ 292,4 % | ▲ 292,4 % | 35 K RON | |
| 66 | 66.DENISH BISTRO SRL▲ 45 | Sat Viişoara, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 5,1×▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 201,3 K RON | |
| 67 | 67.DIADEN PRODSERV SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,1×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 31,3 K RON | |
| 68 | 68.SARNEL-PREST SRL▼ 29 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 5×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 24,3 K RON | |
| 69 | 69.STEFY TRADESERV S.R.L.▼ 38 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 5×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 23,3 K RON | |
| 70 | 70.BUZDU-COM SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 5×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 26 K RON | |
| 71 | 71.CRAYU CAI SRL▼ 47 | Sat Valea lui Ion, Comuna Blăgeşti, Bacău | 4,9×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 769,8 K RON | |
| 72 | 72.NISA BAR SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 4,9×— | — | 65,2 K RON | |
| 73 | 73.RESTAURANT AVIATORI SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,5×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 39,6 K RON | |
| 74 | 74.STAR POP 2020 S.R.L.▲ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,4×▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 2,1 K RON | |
| 75 | 75.BIOLIAMA TUR SRL▼ 32 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 4,4×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 866,9 K RON | |
| 76 | 76.TWOMEY ENTERPRIZES SRL▲ 8 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 4,3×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 629 K RON | |
| 77 | 77.MONTANROM IMPEX SRL▲ 1 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 4,3×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 212,4 K RON | |
| 78 | 78.PALOCON SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,3×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 77,6 K RON | |
| 79 | 79.TRANSLEDER GRUP SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 4,2×— | — | 117,8 K RON | |
| 80 | 80.PAVILION 78 S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,2×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 995,4 K RON | |
| 81 | 81.ZBOINA STAR SRL▼ 62 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,2×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 105 K RON | |
| 82 | 82.FANTASTIC BAR SRL▼ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,1×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 51,9 K RON | |
| 83 | 83.PAS IN DOI SRL▲ 4 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 4×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 718,5 K RON | |
| 84 | 84.RODICA SRL▼ 74 | Municipiul Bacău, Bacău | 4×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 65,2 K RON | |
| 85 | 85.JINFU COMPANY SRL▲ 222 | Municipiul Bacău, Bacău | 4×▲ 2.010,5 % | ▲ 2.010,5 % | 356,4 K RON | |
| 86 | 86.TURIST FOOD SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 4×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 147,3 K RON | |
| 87 | 87.XICOM COFFE S.R.L.nou | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 4×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 36,9 K RON | |
| 88 | 88.PENSIUNEA VIVALDI S.R.L.▼ 40 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 3,9×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 360,2 K RON | |
| 89 | 89.SERVIANCOM SRL▼ 22 | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 3,7×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 81,8 K RON | |
| 90 | 90.DARONI HAN SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 3,7×▼ 37 % | ▼ 37 % | 33,5 K RON | |
| 91 | 91.ANDRA ASPECT S.R.L.nou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 3,7×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -43,5 K RON | |
| 92 | 92.HERACOM SRL▼ 35 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 3,7×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 45,8 K RON | |
| 93 | 93.VESPERAL SRL▲ 119 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7×▲ 408,3 % | ▲ 408,3 % | 60,5 K RON | |
| 94 | 94.MAXBUN SRL▼ 67 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 14,5 K RON | |
| 95 | 95.CEAHLAUL SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,5×▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 127,9 K RON | |
| 96 | 96.RODAL DOMINO S.R.L.▼ 81 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,5×▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 65,5 K RON | |
| 97 | 97.MOTEL TRAVEL EUROPA SRL▼ 29 | Sat Dumbrava, Comuna Iteşti, Bacău | 3,5×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 75,7 K RON | |
| 98 | 98.GENIZ IMPEX SRL▼ 76 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,5×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 613,3 K RON | |
| 99 | 99.TREELINE CABINS S.R.L.nou | Sat Cădăreşti, Comuna Palanca, Bacău | 3,4×▼ 91,2 % | ▼ 91,2 % | 49,6 K RON | |
| 100 | 100.LORD FOOD S.R.L.▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,4×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 664,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bacău
CAEN 5610
Restaurante
252 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
110 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
62 firme · 143,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
276 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
43 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
78 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
29 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 735 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 728,4 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 172,4 K RON