Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bacău după lichiditate ridicată în 2018
274 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 66,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROMANITZA PROD SRL▲ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 66,8×▲ 287,7 % | ▲ 287,7 % | 40,2 K RON | |
| 2 | 2.SPORT RESIDENCE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,8×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 411,5 K RON | |
| 3 | 3.TOTAL SEB GRUP SRL▼ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 24,8×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 82 K RON | |
| 4 | 4.PIKBET SRL▲ 31 | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 19×▲ 495,3 % | ▲ 495,3 % | 231,7 K RON | |
| 5 | 5.CRISDAV CAFFE SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 17,9×▲ 169,3 % | ▲ 169,3 % | 337,8 K RON | |
| 6 | 6.COMPLEX PARCUL TRANDAFIRILOR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 17,6×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 170,6 K RON | |
| 7 | 7.TRIANGOLO PUB SRL▼ 2 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 16,7×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 31,8 K RON | |
| 8 | 8.AXI AUTO RENT-A-CAR SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 14,5×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 58,9 K RON | |
| 9 | 9.LITTLE PUB SRLnou | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 12,8×▲ 189,4 % | ▲ 189,4 % | 148,7 K RON | |
| 10 | 10.PETRE RESTAURANTE SRL▼ 7 | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 12×▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | -21,2 K RON | |
| 11 | 11.RAMCLA IMPEX SRL▲ 8 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 11×▲ 108 % | ▲ 108 % | 161,6 K RON | |
| 12 | 12.RAO FOOD DIVERTIS SRL▲ 14 | Sat Floreşti, Comuna Scorţeni, Bacău | 10,9×▲ 159,9 % | ▲ 159,9 % | 76,7 K RON | |
| 13 | 13.BIOLIAMA TUR SRL▼ 7 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 10,5×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 350,1 K RON | |
| 14 | 14.ADAM LUCIAN & EMA SRL▲ 4 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 8,5×▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 22 K RON | |
| 15 | 15.IVODIUM BUSINESS S.R.L.▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,9×▲ 170,2 % | ▲ 170,2 % | 70 K RON | |
| 16 | 16.CAFENEAUA GRADINITA SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,7×▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 24,6 K RON | |
| 17 | 17.GENIZ IMPEX SRL▲ 215 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,6×▲ 5.715,4 % | ▲ 5.715,4 % | 581 K RON | |
| 18 | 18.LUCFAN CAFFE SRL▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,4×▲ 327,9 % | ▲ 327,9 % | 130 K RON | |
| 19 | 19.MCL COMSERV SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 7,1×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -3,5 K RON | |
| 20 | 20.BISTRO CARDINAL SRL▲ 255 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7×— | — | 154,7 K RON | |
| 21 | 21.RANIM SRL▲ 164 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,8×▲ 2.258,6 % | ▲ 2.258,6 % | 92,4 K RON | |
| 22 | 22.SORI & MARIUS WASH S.R.L.nou | Sat Leontineşti, Comuna Ardeoani, Bacău | 6,6×▲ 219,4 % | ▲ 219,4 % | 56,1 K RON | |
| 23 | 23.COMPLEX HOTELIER DECEBAL SA▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,5×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 252,5 K RON | |
| 24 | 24.ALCAMA SRL▲ 55 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 6,3×▲ 413,8 % | ▲ 413,8 % | 66,4 K RON | |
| 25 | 25.GABRYAND CAFFE SRL▲ 8 | Sat Satu Nou, Comuna Onceşti, Bacău | 6,3×▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 46,4 K RON | |
| 26 | 26.B.N.K. PROFILE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,2×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 37,2 K RON | |
| 27 | 27.PROWIN SERVICES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,9×▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 31,3 K RON | |
| 28 | 28.ELDINI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,7×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 32,9 K RON | |
| 29 | 29.TRUDENA SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,9×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 165,2 K RON | |
| 30 | 30.OCTAVSTAR SRL▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,7×▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | -82,8 K RON | |
| 31 | 31.THE MANSION RESTAURANT SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,7×▲ 82 % | ▲ 82 % | 132,1 K RON | |
| 32 | 32.FANTASTIC BAR SRL▲ 30 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,5×▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 34,7 K RON | |
| 33 | 33.DENISH BISTRO SRL▲ 1 | Sat Viişoara, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 4,4×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 65,8 K RON | |
| 34 | 34.PIZZERIA SORRISO SRL▲ 31 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 4,3×▲ 161,8 % | ▲ 161,8 % | 15 K RON | |
| 35 | 35.CASA BERARILOR SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,7×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 327,9 K RON | |
| 36 | 36.CRY & CO SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -21,6 K RON | |
| 37 | 37.CAOS INVEST SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 38,4 K RON | |
| 38 | 38.PARCUL CU PINI SRL▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,6×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 23,6 K RON | |
| 39 | 39.BROWN CAFE SRLnou | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 3,6×▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 39,3 K RON | |
| 40 | 40.SARNEL-PREST SRLnou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 3,4×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 52,6 K RON | |
| 41 | 41.ALES PRO SERVICII SRL▲ 97 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,3×▲ 447,5 % | ▲ 447,5 % | 320,4 K RON | |
| 42 | 42.EIGHT BALL LOUNGE S.R.L.▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,2×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 15,6 K RON | |
| 43 | 43.CORNEL & VLAD SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▲ 216,8 % | ▲ 216,8 % | 168,6 K RON | |
| 44 | 44.NEVCO INVEST SRL▲ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 929,5 K RON | |
| 45 | 45.TWOMEY ENTERPRIZES SRL▲ 2 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 3,2×▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 240,4 K RON | |
| 46 | 46.ROGIMIRO FAST CATERING SRL▲ 12 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 3×▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 26,4 K RON | |
| 47 | 47.CRAMA SLĂNIC SRL▲ 1 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 3×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 203,4 K RON | |
| 48 | 48.CENTRU PRĂJEŞTI SRL▼ 12 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 3×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 11,1 K RON | |
| 49 | 49.ZBOINA STAR SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,8×— | — | — | 47,4 K RON |
| 50 | 50.RÎMNI-RO-ADY SRL▲ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 2,8×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 9,5 K RON | |
| 51 | 51.MAGURA SA▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2,8×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.RO-PAAD SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 37,7 K RON | |
| 53 | 53.PASAJ SRL▼ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | 138,1 K RON | |
| 54 | 54.RAIMA FOOD SRL▲ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▲ 205,8 % | ▲ 205,8 % | 177,2 K RON | |
| 55 | 55.REBY MARKETING SRL▲ 26 | Sat Leontineşti, Comuna Ardeoani, Bacău | 2,6×▲ 111,4 % | ▲ 111,4 % | 37,9 K RON | |
| 56 | 56.LYLY EXPERT 20 SRL▲ 108 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▲ 483,7 % | ▲ 483,7 % | 166,9 K RON | |
| 57 | 57.RODICA SRL▲ 102 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▲ 420,8 % | ▲ 420,8 % | 123,1 K RON | |
| 58 | 58.LEOMAT INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 46,2 K RON | |
| 59 | 59.BAO TRADING SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2,4×▲ 864 % | ▲ 864 % | 143,5 K RON | |
| 60 | 60.DARFEL GRUP SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,4×▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 51,7 K RON | |
| 61 | 61.ANGELI DEL CELLO PROD SRL▼ 19 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 2,4×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -194,5 K RON | |
| 62 | 62.EMBARGO-FUSION SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,3×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -5,9 K RON | |
| 63 | 63.ZAP-TOURS SRL▼ 14 | Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Bacău | 2,3×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 82,4 K RON | |
| 64 | 64.HAMLET HOTEL SRL▲ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×▲ 94 % | ▲ 94 % | 48,8 K RON | |
| 65 | 65.MONTANROM IMPEX SRL▲ 22 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2,3×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 62,1 K RON | |
| 66 | 66.FLORMIN COM SRL▼ 6 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 2,2×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 77 K RON | |
| 67 | 67.LAURA & LUIS CUISINE SRL▲ 162 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,2×▲ 1.366,7 % | ▲ 1.366,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.JYMCOM TRADE S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2,2×— | — | — | 26,5 K RON |
| 69 | 69.COLY BUSINESS SRL▲ 66 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 164,7 K RON | |
| 70 | 70.VIAL MANAGEMENT SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1×0,0% | 0,0% | 103,4 K RON | |
| 71 | 71.COMSTEF BAR SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,1×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 93,8 K RON | |
| 72 | 72.INBAL SRL▲ 2 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 2×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 18 K RON | |
| 73 | 73.COMSILEN SRL▼ 14 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 2×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 118,8 K RON | |
| 74 | 74.ENERWIND SRL▲ 40 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 1,9×▲ 118 % | ▲ 118 % | 230,9 K RON | |
| 75 | 75.DIADEN PRODSERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9×▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 18,1 K RON | |
| 76 | 76.ROVINGCOM SRL▲ 36 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 1,8×▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 40,6 K RON | |
| 77 | 77.DIANEL PREST SRL▲ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,8×▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 6,2 K RON | |
| 78 | 78.ALTAMIRA SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 687 RON | |
| 79 | 79.PACHI-CLUB SRL▲ 72 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 1,7×▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 227,5 K RON | |
| 80 | 80.PAS IN DOI SRL▲ 39 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,7×▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 371,1 K RON | |
| 81 | 81.RONŢU-NIC SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 2,2 K RON | |
| 82 | 82.PLAY SPORT CAFE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -18 K RON | |
| 83 | 83.MODULAR TRADING S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 12,8 K RON | |
| 84 | 84.ONESTEANCA SRL▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,4×▲ 19 % | ▲ 19 % | 38,4 K RON | |
| 85 | 85.KM & GI. INT-RO SRL▼ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,4×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 5,7 K RON | |
| 86 | 86.VALHALLA INVEST SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 504,4 K RON | |
| 87 | 87.LECORA SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 891 K RON | |
| 88 | 88.FANI SRL▲ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3×▲ 29 % | ▲ 29 % | 31,1 K RON | |
| 89 | 89.GRUP PASAJ SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 81 K RON | |
| 90 | 90.A.I.M. ROATA SRL▲ 49 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 1,3×▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 39,9 K RON | |
| 91 | 91.ŞAROŞA PENSION SRL▼ 11 | Sat Ferestrău-Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 2,3 K RON | |
| 92 | 92.GOURMET PIZZA ITALY S.R.L.▲ 65 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 150 % | ▲ 150 % | 346,6 K RON | |
| 93 | 93.PROIS CATERING ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 1,2×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -11,4 K RON | |
| 94 | 94.RESTAURANT AVIATORI SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 79,6 K RON | |
| 95 | 95.BISTRO EVENTS SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 1,2×0,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 96 | 96.GIO COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 132,4 K RON | |
| 97 | 97.COMANDI SRL▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 29,5 K RON | |
| 98 | 98.ALEX BUSINESS TRADE SRL▼ 83 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 1,1×▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 6,3 K RON | |
| 99 | 99.ULFIM RESTAURANTE SRL▼ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | -108,5 K RON | |
| 100 | 100.HERACOM SRL▲ 37 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,1×▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 79,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bacău
CAEN 5610
Restaurante
252 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
110 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
62 firme · 143,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
276 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
43 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
78 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
29 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 735 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 728,4 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
5 firme · 172,4 K RON