Top 100 firme — Construcții, Arad după lichiditate ridicată în 2024
978 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,1×, iar liderul atinge 72,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARWELL INSTAL SRL▲ 2 | Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad | 72,7×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 135 K RON | |
| 2 | 2.DRUMEȚUL MAYKAL S.R.L.= | Municipiul Arad, Arad | 60,7×0,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.DCG INVESTMENTS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 49,3×— | — | — | 873,4 K RON |
| 4 | 4.CITY OF MARA FORUM MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 41,9×▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 100 K RON | |
| 5 | 5.MANFLO TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Arad, Arad | 28,7×▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 140,8 K RON | |
| 6 | 6.VELKON AVANGART SRL▲ 423 | Sat Macea, Comuna Macea, Arad | 25,3×▲ 1.606,1 % | ▲ 1.606,1 % | 133,9 K RON | |
| 7 | 7.SENEBA INSTAL S.R.L.▲ 19 | Municipiul Arad, Arad | 24,7×▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 98,1 K RON | |
| 8 | 8.LOG CONSTRUCT HOME S.R.L.nou | Sat Cicir, Comuna Vladimirescu, Arad | 24,4×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 670,6 K RON | |
| 9 | 9.SLB BIOGAZ EXTRA S.R.L.▼ 5 | Sat Valea Mare, Comuna Gurahonţ, Arad | 24,1×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 83,6 K RON | |
| 10 | 10.MAXIM POP CONSTRUCT S.R.L.▲ 27 | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 21,1×▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 397,4 K RON | |
| 11 | 11.DANIEL FINISAJ CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 20,2×▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 16,8 K RON | |
| 12 | 12.MARMOEFECT SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 19,2×▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 283 K RON | |
| 13 | 13.AGRI MATEŞ COMPANY SRL▲ 15 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 19,2×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 67,6 K RON | |
| 14 | 14.FRUNZĂ UTILSERV S.R.L.nou | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 18,7×▲ 798,1 % | ▲ 798,1 % | 404,8 K RON | |
| 15 | 15.EMIL FLOOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 18,3×▼ 54 % | ▼ 54 % | 49,4 K RON | |
| 16 | 16.AEROBUILD EXPERT S.R.L.nou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 18,2×— | — | — | 248,1 K RON |
| 17 | 17.TECHNODRUM G.C.I. SRL▲ 403 | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 18,1×▲ 1.099,3 % | ▲ 1.099,3 % | 418,2 K RON | |
| 18 | 18.MARMOPRO S.R.L.▲ 146 | Municipiul Arad, Arad | 17,3×▲ 317,7 % | ▲ 317,7 % | 792,3 K RON | |
| 19 | 19.ELECTRO ENERGY TIMPOWER S.R.L.▲ 30 | Municipiul Arad, Arad | 16,3×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 148,4 K RON | |
| 20 | 20.SCHERER CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 15,7×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 858 K RON | |
| 21 | 21.LEAN CONSTRUCT IT S.R.L.▲ 279 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 14,6×▲ 520,3 % | ▲ 520,3 % | 391,5 K RON | |
| 22 | 22.MICHAEL BUILDING & MACHINERY S.R.L.▲ 383 | Sat Apateu, Comuna Apateu, Arad | 13,8×▲ 781,4 % | ▲ 781,4 % | 222,8 K RON | |
| 23 | 23.CITY OF MARA TREI S.A.▲ 60 | Municipiul Arad, Arad | 13,5×▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 24 | 24.SIGMA SERVICII ARAD S.R.L.▼ 9 | Municipiul Arad, Arad | 13,5×▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | -25,3 K RON | |
| 25 | 25.POGAN BUILDING SRLnou | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 13,1×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 54,1 K RON | |
| 26 | 26.VRN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Sintea Mare, Comuna Sintea Mare, Arad | 12,5×— | — | — | 154,4 K RON |
| 27 | 27.RALM PRO INSTAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 268 | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 12,2×▲ 412,6 % | ▲ 412,6 % | 135 K RON | |
| 28 | 28.BIA & BEA CASE & GRADINI S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 12,2×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 86,3 K RON | |
| 29 | 29.SMART IDEAS MARBLE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 11,9×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 44,2 K RON | |
| 30 | 30.FRANAU-COM SRL▲ 20 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 11,8×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 334,5 K RON | |
| 31 | 31.ECO BRAZII S.R.L.nou | Sat Secaş, Comuna Brazii, Arad | 11,6×▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 60,2 K RON | |
| 32 | 32.HVAC PRACTICE SRL▲ 429 | Municipiul Arad, Arad | 11,5×▲ 747,1 % | ▲ 747,1 % | 54,7 K RON | |
| 33 | 33.DAVOS FUNDATIONS S.R.L.▲ 47 | Municipiul Arad, Arad | 11,2×▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 34 | 34.FED SPIEL SPORT SRL▲ 13 | Municipiul Arad, Arad | 10,6×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 6,8 K RON | |
| 35 | 35.ADYA CONSTRUCT & INDUSTRIAL PACKING S.R.L.▲ 110 | Oraş Sântana, Arad | 10×▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 106,1 K RON | |
| 36 | 36.OACA S.R.L.▲ 28 | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 9,9×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 154,4 K RON | |
| 37 | 37.GABACS VEST SRL▼ 15 | Municipiul Arad, Arad | 9,9×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 343 K RON | |
| 38 | 38.EASY UNIVERS INSTAL SRL▲ 87 | Municipiul Arad, Arad | 9,7×▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 78,7 K RON | |
| 39 | 39.SCHLESER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Moroda, Comuna Seleuş, Arad | 9,7×— | — | — | 141,2 K RON |
| 40 | 40.DAG ALARSERV SRL▲ 2 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 9,6×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -107,9 K RON | |
| 41 | 41.FAMILY DOMINIC CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Adea, Comuna Sintea Mare, Arad | 9,6×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 478,2 K RON | |
| 42 | 42.WESTFIELD GROUP S.R.L.▲ 452 | Municipiul Arad, Arad | 9,6×▲ 655,9 % | ▲ 655,9 % | -100,8 K RON | |
| 43 | 43.ALFA CONSTRUCTOR S.R.L.▼ 11 | Municipiul Arad, Arad | 9,6×▼ 22 % | ▼ 22 % | 491,3 K RON | |
| 44 | 44.EPIC CENTER IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 9,5×▲ 386,7 % | ▲ 386,7 % | 208,2 K RON | |
| 45 | 45.LOU ELECTRIC SRL▲ 278 | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 9,4×▲ 338,8 % | ▲ 338,8 % | -165,9 K RON | |
| 46 | 46.PROFI FLOORS ARAD SRL▼ 26 | Municipiul Arad, Arad | 9,2×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 614,2 K RON | |
| 47 | 47.ART AUSBAU CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 9,2×— | — | — | 101,7 K RON |
| 48 | 48.UNIVRO SRL▲ 78 | Municipiul Arad, Arad | 8,8×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 8,8 mil. RON | |
| 49 | 49.STRUCT CONVERS S.R.L.▲ 68 | Municipiul Arad, Arad | 8,6×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 181,3 K RON | |
| 50 | 50.EMAMANU CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 8,5×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 119,5 K RON | |
| 51 | 51.REDSOL PHOTOVOLTAIK S.R.L.nou | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 8,4×▲ 89 % | ▲ 89 % | 88,1 K RON | |
| 52 | 52.TOTAL NOAH NVN S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 8,4×▲ 3.552,2 % | ▲ 3.552,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.CLIMATECH 4SEASONS S.R.L.▲ 105 | Municipiul Arad, Arad | 8,4×▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 65,8 K RON | |
| 54 | 54.AFIS TRUST S.R.L.▲ 56 | Municipiul Arad, Arad | 8,4×▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 49,1 K RON | |
| 55 | 55.BREVIS PERENNA SRL▲ 89 | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 8,1×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 56 | 56.ELECTRIC WHOLESALE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 8,1×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 25,3 K RON | |
| 57 | 57.REGAL ART SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 8×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 70,2 K RON | |
| 58 | 58.TERMOTEX FINISAJE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 7,4×— | — | — | 101,6 K RON |
| 59 | 59.TOTAL INSTAL HIDROTERM CONSTRUCT SRL▲ 39 | Sat Zărand, Comuna Zărand, Arad | 7,3×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 41,5 K RON | |
| 60 | 60.IDEAL PRO CONST S.R.L.nou | Sat Vârfurile, Comuna Vârfurile, Arad | 7,3×▲ 808,8 % | ▲ 808,8 % | 234,4 K RON | |
| 61 | 61.PREDA BUILDING S.R.L.▲ 26 | Sat Cuvin, Comuna Ghioroc, Arad | 7,2×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 63 RON | |
| 62 | 62.AMBRO PERSONAL SECURITY S.R.L.nou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 7×▼ 36 % | ▼ 36 % | 15,2 K RON | |
| 63 | 63.SONOC CONSTRUCTII SRL▲ 174 | Sat Şicula, Comuna Şicula, Arad | 6,9×▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | 156,1 K RON | |
| 64 | 64.TIVANI CONSTRUCŢII SRL▲ 31 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 6,8×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 358,5 K RON | |
| 65 | 65.WOMTEC WOODWORKING MACHINES SRL▲ 9 | Sat Miniş, Comuna Ghioroc, Arad | 6,7×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 2,8 K RON | |
| 66 | 66.GUSTY REFORMARI S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 6,6×▲ 225,7 % | ▲ 225,7 % | 92,4 K RON | |
| 67 | 67.EDILCECCHETTI S.R.L.▲ 32 | Municipiul Arad, Arad | 6,6×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -31 K RON | |
| 68 | 68.ENERGOTEL SERV SRL▲ 87 | Municipiul Arad, Arad | 6,6×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 270,5 K RON | |
| 69 | 69.LUKAS CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Arad, Arad | 6,5×▼ 31 % | ▼ 31 % | 499,3 K RON | |
| 70 | 70.HERION EMMANUEL CONSTRUCT SRL▲ 192 | Sat Grăniceri, Comuna Grăniceri, Arad | 6,5×▲ 147,5 % | ▲ 147,5 % | 93,6 K RON | |
| 71 | 71.RBK & TRT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Horia, Comuna Vladimirescu, Arad | 6,5×▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 28,5 K RON | |
| 72 | 72.EXPO MONTAGE TEAM S.R.L.▼ 34 | Municipiul Arad, Arad | 6,5×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 134,2 K RON | |
| 73 | 73.GELA SERVICE SRL▼ 21 | Municipiul Arad, Arad | 6,3×▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 10,7 K RON | |
| 74 | 74.DIRECT CONSTRUCT SRLnou | Sat Andrei Şaguna, Comuna Zimandu Nou, Arad | 6,2×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 33,3 K RON | |
| 75 | 75.GRIDAL DEM CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 6,1×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 326,5 K RON | |
| 76 | 76.INTER ACTIV CONSTRUCT SRL▲ 816 | Municipiul Arad, Arad | 6,1×▲ 2.441,7 % | ▲ 2.441,7 % | 319,9 K RON | |
| 77 | 77.BASE MZ RISE S.R.L.▼ 21 | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 6,1×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 87,7 K RON | |
| 78 | 78.COSMO INSTAPRO S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 6,1×— | — | — | 155,6 K RON |
| 79 | 79.SORIN EURO CONCEPT S.R.L.nou | Sat Sânmartin, Comuna Macea, Arad | 6×▲ 433,6 % | ▲ 433,6 % | 193,2 K RON | |
| 80 | 80.AQUA AENDES CLAK S.R.L.▲ 494 | Municipiul Arad, Arad | 5,9×▲ 455,1 % | ▲ 455,1 % | 121,8 K RON | |
| 81 | 81.HZG WINDOWS S.R.L.▲ 19 | Sat Prunişor, Oraş Sebiş, Arad | 5,9×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 129 K RON | |
| 82 | 82.SAMIR IMOBILIARE S.R.L.nou | Sat Iermata, Comuna Seleuş, Arad | 5,9×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 83 | 83.WINSTALGAZ SERVICE S.R.L.nou | Sat Aluniş, Comuna Frumuşeni, Arad | 5,8×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 78 K RON | |
| 84 | 84.HIGHLIGHTS ELECTRICAL SRL▼ 53 | Municipiul Arad, Arad | 5,8×▼ 53 % | ▼ 53 % | 11,5 K RON | |
| 85 | 85.VILCON SRLnou | Sat Aldeşti, Comuna Bârsa, Arad | 5,8×— | — | — | 198,1 K RON |
| 86 | 86.INSTAL CONTROL LUX SRL▲ 199 | Municipiul Arad, Arad | 5,7×▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 38,5 K RON | |
| 87 | 87.AVECON TEHNICAL S.R.L.nou | Oraş Pecica, Arad | 5,7×▼ 66 % | ▼ 66 % | 62,7 K RON | |
| 88 | 88.WELLDAN 10 SANITERM SRL▲ 83 | Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad | 5,7×▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 102,7 K RON | |
| 89 | 89.ELECTRO FOTOVOLTAIC SISTEM S.R.L.▼ 32 | Municipiul Arad, Arad | 5,6×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 314 K RON | |
| 90 | 90.SELECT INSTAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Măderat, Oraş Pâncota, Arad | 5,6×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | -11,7 K RON | |
| 91 | 91.EVERED HOUSE EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 5,6×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 104,7 K RON | |
| 92 | 92.ADESIL MSG CONSTRUCT S.R.L.▲ 185 | Municipiul Arad, Arad | 5,5×▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 59 K RON | |
| 93 | 93.WIREN HYPERVOLT S.R.L.▲ 305 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 5,5×▲ 244,7 % | ▲ 244,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 94 | 94.SOIL CONSOLIDATION S.R.L.▲ 43 | Municipiul Arad, Arad | 5,5×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 795,6 K RON | |
| 95 | 95.PRESTOVIT SRL▲ 68 | Municipiul Arad, Arad | 5,5×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 96 | 96.MOUNTAIN PEAK SRLnou | Sat Vârfurile, Comuna Vârfurile, Arad | 5,5×▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 222,1 K RON | |
| 97 | 97.ALU TOP CONSTRUCT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Arad, Arad | 5,5×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 58,6 K RON | |
| 98 | 98.T&M AMENAJARI CONSTRUCTII S.R.L.nou | Sat Mănăştur, Comuna Vinga, Arad | 5,4×— | — | — | 52,4 K RON |
| 99 | 99.MARINE CONTROLS S.R.L.▲ 87 | Municipiul Arad, Arad | 5,3×▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | -180,7 K RON | |
| 100 | 100.KIS INSTAL & HOLE S.R.L.▲ 6 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 5,1×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 4,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Arad
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
645 firme · 921,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 305,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
227 firme · 280,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
157 firme · 265,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 234,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 112,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 82 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
64 firme · 66 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
78 firme · 43 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
9 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
58 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
39 firme · 7 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
6 firme · 911 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 699,2 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 248,4 K RON